Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

[1.1.2/1.1.3 OTB] Jailbreak & Unlock bez downgrade (Ziphone) [Mac/Windows]


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
769 odpowiedzi w tym temacie

#726 andrzej1974

andrzej1974
  • 182 postów
  • SkądGrudziądz

Napisano 28 lutego 2008 - 07:50

Potwierdzam metoda szybka i bezproblemowa zajeła około 3 minuty 1.1.2 otb > 1.1.2 ziphone

#727 carnil

carnil
  • 153 postów
  • SkądPoznań/Bydgoszcz

Napisano 28 lutego 2008 - 10:22

zrobiłeś ziphone 2.0??? Jakieś fix'y??? Mi nie wdziała, nadal ;(


Miałem 1.1.2 OTB. Zrobiłem restore do 1.1.3 a potem ZiPhone (miałem jakąś starszą wersję z linii poleceń jeszcze). Finder działa mi normalnie. Mi tylko Swirly MMS nie chciało działać ale już jest OK.

---- Dodano 28-02-2008 o godzinie 12:24 ----

mam pytanko czy posiadajac odblokowany iphone 1.1.1 bl3.9 robiac update przez itunes trzymajac shift i wybierajac soft1.1.3 z plik moge zrobic mu jailbreak Ziphone?? bo moj itunes pobral sobie aktualizacje do 1.1.4 i nie moge zrobic czystego restore do 1.1.3otb??


Jak masz teraz 1.1.4 w iPhone to poczekaj 2 dni na nowego ZiPhone, poradzi sobie z 1.1.4.

#728 LoBo

LoBo
  • 3 695 postów
  • Płeć:
  • SkądŁódź

Napisano 28 lutego 2008 - 10:33

Miałem 1.1.2 OTB. Zrobiłem restore do 1.1.3 a potem ZiPhone (miałem jakąś starszą wersję z linii poleceń jeszcze). Finder działa mi normalnie. Mi tylko Swirly MMS nie chciało działać ale już jest OK.

---- Dodano 28-02-2008 o godzinie 12:24 ----


Jak masz teraz 1.1.4 w iPhone to poczekaj 2 dni na nowego ZiPhone, poradzi sobie z 1.1.4.


dla BL3.9 i 1.1.4 zapraszam tu http://www.myapple.p...ie-windows.html :)

#729 kala77

kala77
  • 35 postów
  • SkądWaWa / NY

Napisano 29 lutego 2008 - 05:34

Jesli chce instalować programy, gry itp. na Apple® - iPod® touch 8GB to ktora opcje wystrczy zaznaczyc z ZiPhone 2.4 ?

#730 LoBo

LoBo
  • 3 695 postów
  • Płeć:
  • SkądŁódź

Napisano 29 lutego 2008 - 07:12

Jesli chce instalować programy, gry itp. na Apple® - iPod® touch 8GB to ktora opcje wystrczy zaznaczyc z ZiPhone 2.4 ?


wystarczy poczytać w odpowiednim dziale !!!! iPod+iTunes - MyApple.pl

#731 sattom

sattom
  • 5 postów

Napisano 29 lutego 2008 - 11:39

Prawidłowa kolejność odblokowywania...

Witam
za 2 dni dotrze do mnie mój pierwszy Iphone 8 GB z Usa zakupiony 20 lutego – wiec podejrzewam ze będzie w wersji 1.1.3 z botloaderem 4.6...

Proszę o sprawdzenie czy dobrze rozumuję po przeczytaniu FAQ i działu tutoriali i odpowiedzi do moich pytań....

1.Naładuję Iphona – tylko ile czasu ma to trwać za 1 razem żeby baterię poprawnie sformatować ?
2.Instaluje najnowsze itunes 7.6 czy może lepiej 7.5 na PC – czy jest to potrzebne do działania Ziphone czy moge to zrobić dopiero po pełnym odblokowaniu telefonu....
3.Postępuje zgodnie z 1 postem i już ?? Wszystko działa - youtube, mapy??

Mam już w pełni działającego iphona i mogę się nim bawić ??

4. w wersji 2.0 ziphone`a zalecanej przez was jest poprawiony bug AFC2 - jaki bug i co on powoduje ?
5. Po wykonaniu ziphona (udanym mam nadzieję) obniża się wersja modemu - jakiego modemu i w jakim to celu ?? Jak to może skutkować w działaniu telefonu ??

#732 Rockstyle

Rockstyle
  • 43 postów

Napisano 29 lutego 2008 - 15:38

Mam 1.1.1 i modem wersji 1.1.2 (04.02.....). Chcę zrobić update do 1.1.2 albo 1.1.3 tylko nie wiem czy jak dam unlocka to mi modem skoczy do 04.03. Czy to prawda, ze modem przy unlocku ZiPhonem upgraduje się automatycznie do wersji Firmware?

#733 crazyeyes

crazyeyes
  • 34 postów
  • Skądmazowieckie

Napisano 01 marca 2008 - 10:13

Witam
za 2 dni dotrze do mnie mój pierwszy Iphone 8 GB z Usa zakupiony 20 lutego – wiec podejrzewam ze będzie w wersji 1.1.3 z botloaderem 4.6...

Proszę o sprawdzenie czy dobrze rozumuję po przeczytaniu FAQ i działu tutoriali i odpowiedzi do moich pytań....

1.Naładuję Iphona – tylko ile czasu ma to trwać za 1 razem żeby baterię poprawnie sformatować ?
2.Instaluje najnowsze itunes 7.6 czy może lepiej 7.5 na PC – czy jest to potrzebne do działania Ziphone czy moge to zrobić dopiero po pełnym odblokowaniu telefonu....
3.Postępuje zgodnie z 1 postem i już ?? Wszystko działa - youtube, mapy??

Mam już w pełni działającego iphona i mogę się nim bawić ??

4. w wersji 2.0 ziphone`a zalecanej przez was jest poprawiony bug AFC2 - jaki bug i co on powoduje ?
5. Po wykonaniu ziphona (udanym mam nadzieję) obniża się wersja modemu - jakiego modemu i w jakim to celu ?? Jak to może skutkować w działaniu telefonu ??

wszystkie odpowiedzi sa tu poczytaj posty od poczatku

a co do FORMATOWANIA baterii to nie istnieje cos takiego od zakonczenia produkcji aku NiCd...

#734 malysobol

malysobol
  • 250 postów
  • SkądPodobno Stolica

Napisano 01 marca 2008 - 12:24

Witam co mam zrobic jak w instalatorze nie mam tych wszystkich aplikacji podanych na pierwszej stronie w zakladce System nie mam BSD Subsystem i OpenSSH iWorld z kategorii Tweaks 1.1.2. ?

#735 maucinek

maucinek
  • 52 postów

Napisano 01 marca 2008 - 23:46

witam-to mój pierwszy post-mam iphone od wczoraj-przeprowadziłem odblokowanie z wersji 1.1.3 prosto z pudełka tak jak radzono na początku tematu-(ZIPHONE 2.0) wszystko ok-zainstalowałem polski język-gg-i inne instaliki-po ziphone mam wersje 1.1.2-a teraz problemy-juz od razu po odblokowaniu nie dało się zainstalować BSD subsystem i open SSH-jak chciałem je zainatalować z INSTALERA to był komunikat ze nie mam paczki BSD subsystem, wyświetlało to nawet wtedy gdy chciałem to właśnie zainstalować-koleiny gorszy problem to że nie mogę przejść do drugiego ekranu w menu-tzn. zainstalowałem sobie gry i programy ale nie moge przewinać do drugiego ekranu menu-teraz juz naet nie mam dostępu do ikony INSTALERA-czy jest jakis sposób by to naprzwić??-jeden człoewiek z forum który podał nr GG porzdził żeby wgrać soft 1.1.3 przez ITUNES + SHIFT
mieszkam w UK jeśli to coś zmienia-działa mi you toube i identyfikacja połączenia-bez dodatkowych usprawnień-bardzo serdecznie dziekuję za wszelkie podpowiedzi

---- Dodano 01-03-2008 o godzinie 23:02 ----
PS> aha fabrycznie miałem BL 4.6-nie wim czy to cos zmieni ale moze warto o tym powiedzieć

#736 LoBo

LoBo
  • 3 695 postów
  • Płeć:
  • SkądŁódź

Napisano 02 marca 2008 - 14:04

witam-to mój pierwszy post-mam iphone od wczoraj-przeprowadziłem odblokowanie z wersji 1.1.3 prosto z pudełka tak jak radzono na początku tematu-(ZIPHONE 2.0) wszystko ok-zainstalowałem polski język-gg-i inne instaliki-po ziphone mam wersje 1.1.2-a teraz problemy-juz od razu po odblokowaniu nie dało się zainstalować BSD subsystem i open SSH-jak chciałem je zainatalować z INSTALERA to był komunikat ze nie mam paczki BSD subsystem, wyświetlało to nawet wtedy gdy chciałem to właśnie zainstalować-koleiny gorszy problem to że nie mogę przejść do drugiego ekranu w menu-tzn. zainstalowałem sobie gry i programy ale nie moge przewinać do drugiego ekranu menu-teraz juz naet nie mam dostępu do ikony INSTALERA-czy jest jakis sposób by to naprzwić??-jeden człoewiek z forum który podał nr GG porzdził żeby wgrać soft 1.1.3 przez ITUNES + SHIFT
mieszkam w UK jeśli to coś zmienia-działa mi you toube i identyfikacja połączenia-bez dodatkowych usprawnień-bardzo serdecznie dziekuję za wszelkie podpowiedzi

---- Dodano 01-03-2008 o godzinie 23:02 ----
PS> aha fabrycznie miałem BL 4.6-nie wim czy to cos zmieni ale moze warto o tym powiedzieć


ale to napisałeś :/

1. poczytaj trochę o iPhonie http://www.myapple.p...ze-pytania.html

2. jeśli masz oryginalnie 1.1.3 i użyłeś ziphone nadal masz 1.1.3 ale modem w wersji 04.02 [z wersji 1.1.2] a to jest znacząca róźnica

3. Twój pierwszy błąd to taki iż NA POCZĄTKU powinieneś zainstalować BSD Subsystem a dopiero potem inne aplikacje, teraz zainstaluj Commuinty Sources do wersji najnowszej a dopiero później sprawdź czy możesz instalnąć BSD Subsystem

#737 maucinek

maucinek
  • 52 postów

Napisano 02 marca 2008 - 18:17

po odblokowaniu mam teraz wersje 1.1.2 (3B48a) i Firmware modemu 04.02.13_G (tyle wyczytałem w informacjach tel) jeśli możesz poradzić mi co mam teraz zrobić-tzn. update przez itunes do 1.1.4? czy do 1.1.3 +shift? dużo czytam ale biorąc pod uwagę mnogość problemów jakie występują strasznie sobie w głowie namieszałem i nie wiem jakie rozwiązanie będzie najwłaściwsze- w sumie jedyny mój problem że nie mogą przewinąć na 2 ekran w menu tym samym nie mam dostępu do wszystkich ikonek w tym INSTALERA

#738 LoBo

LoBo
  • 3 695 postów
  • Płeć:
  • SkądŁódź

Napisano 02 marca 2008 - 18:20

po odblokowaniu mam teraz wersje 1.1.2 (3B48a) i Firmware modemu 04.02.13_G (tyle wyczytałem w informacjach tel)
jeśli możesz poradzić mi co mam teraz zrobić-tzn. update przez itunes do 1.1.4? czy do 1.1.3 +shift? dużo czytam ale biorąc pod uwagę mnogość problemów jakie występują strasznie sobie w głowie namieszałem i nie wiem jakie rozwiązanie będzie najwłaściwsze- w sumie jedyny mój problem że nie mogą przewinąć na 2 ekran w menu tym samym nie mam dostępu do wszystkich ikonek w tym INSTALERA


skocz na 1.1.4, jak i co zrobić znajdziesz w tutka http://www.myapple.p...indows-mac.html, co do wyboru metody 1 czy 2 pozostawiam Tobie, chyba ze masz BL3.9

#739 maucinek

maucinek
  • 52 postów

Napisano 02 marca 2008 - 18:27

no właśnie ale jak sprawdzić BL jeśli nie mam dostępu do instalera??

#740 LoBo

LoBo
  • 3 695 postów
  • Płeć:
  • SkądŁódź

Napisano 02 marca 2008 - 18:31

http://www.myapple.p...ze-pytania.html, patrz 4 od góry P: Jak sprawdzić wersję firmware?

dodatkowo włącz PW i jak będziesz miał pytania to też wal na PW, nie zaśmiecajmy tematu o unlocku takimi pytaniami

#741 iBaju

iBaju
  • 121 postów

Napisano 02 marca 2008 - 18:44

nie mogę zaistalować BSD , wyskakuje mi error download failed.... co robić? mam soft 1.1.3 otb, odblokowywałem przez ziphone 2.0 nic więcej nie instalowałem....

#742 LoBo

LoBo
  • 3 695 postów
  • Płeć:
  • SkądŁódź

Napisano 02 marca 2008 - 18:46

nie mogę zaistalować BSD , wyskakuje mi error download failed....
co robić? mam soft 1.1.3 otb, odblokowywałem przez ziphone 2.0 nic więcej nie instalowałem....


zainstaluj nowe Community Sources, jak nie to sprawdz BSD ze źródła i.myapple.pl, jak nic nie da rady to zrób ponowne restore
  • iBaju lubi to

#743 iBaju

iBaju
  • 121 postów

Napisano 02 marca 2008 - 19:01

dzięki, pomogło :-) problem był w tym że przedtem próbowałem ściągnąć BSD 2.0 a przecież jest już 2.1

#744 kostek94

kostek94
  • 1 postów

Napisano 07 marca 2008 - 18:15

Hmm, odblokowałem iPhone, wszystko OK, ale: WiFi nie działa (na strony w LANie wchodzi OK, ale np. na google nie wchodzi), robiłem reset ustawień i nic. Jak wejdę w phone i wpiszę jakąś cyfrę wychodzi do menu. Wejdę w SMS i po chwili wychodzi do menu... Wcześniej WiFi działało chyba (albo łączyło przez GPRS/EDGE). soft był 1.1.2... Ktoś wie co począć? Edit: Aha, przez WIFI na pewno działało, ale jak ściągałem BSD Subsystem, to ściągało do 3/4 albo 4/5 i już chciało instalować, wyskakiwał error.

#745 Looto

Looto
  • 154 postów
  • SkądWrocław

Napisano 11 marca 2008 - 18:06

Użytkownicy komputerów MAC proszeni są o unlockowanie telefonów na WINDZIE (przynajmniej tacy użytkownicy, jak ja :D ) Na Windowsie wszystko ślicznie, fajowo. 1.1.3 OTB odblokowany, ładny skrypcik poleciał, niesamowite kurczę, że jeszcze miesiąc temu męczyłem się z odblokowywaniem parę dni + zakup nakładki... ehh.. do dzisiaj z nią śmigam :D Pozdro! Kuba ;)

#746 ferrari

ferrari
  • 818 postów

Napisano 11 marca 2008 - 20:27

Heh zrobiłem restore do 1.1.2 pozniej ten tutek i gites. Ajjajjupijupijaj!! !

#747 kubekj

kubekj
  • 4 postów

Napisano 17 marca 2008 - 22:25

upgrade z 1.1.1 "Przygotowanie (Windows/Mac): Musisz posiadać oprogramowanie 1.1.2 lub 1.1.3 by metoda zadziałała niezawodnie. Jeśli chcesz mieć po tej operacji 1.1.3 (a w tej chwili masz starszą wersję), najprościej będzie na chwilę obecną wykonać po prostu "Restore" (bez trzymania Shifta) w iTunes, a następnie wykonanie poniższych instrukcji. Jeśli masz 1.1.2 i chcesz przy nim pozostać, to zwyczajnie zastosuj się do poniższych instrukcji nic wcześniej nie robiąc." mam iPhone z firmware 1.1.1 bez ikony installera. chce przeprowadzic opisywany przez ciebie proces i zakonczyc na odblokowanym 1.1.3 pytanie 1: czy restore+shift i 1.1.3 a potem ziphone ? pytanie 2: czy bede mial potem ikonke installera. jesli nie to co zrobic zeby sie pojawila ? pozdr i dziekuje

#748 sonicgt

sonicgt
  • 1 321 postów

Napisano 18 marca 2008 - 08:43

kubekj
pytanie 1:
czy restore+shift i 1.1.3 a potem ziphone ?
TAK ale moim zdaniem lepiej odrazu przejść do 1.1.4 czyli RESTORE+SHIFT i do 1.1.4 lub bez SHIFTu samo RESTORE (iTunes ściągnie 1.1.4 i wykona restore)
pytanie 2:
czy bede mial potem ikonke installera. jesli nie to co zrobic zeby sie pojawila ?
TAK, w przypadku 1.1.3 i 1.1.4 najlepiej ZiPhone w wersji 2.5c

#749 Dave.Gee!

Dave.Gee!
  • 39 postów

Napisano 19 marca 2008 - 16:11

Ja mam pytanie odnośnie tutoriala. Mam wersję 1.1.3 OTB i wystarczy, że zrobię to: "Instrukcja dla Windows: 1. Pobierz archiwum z Ziphone (link powyżej). 2. Rozpakuj pliki do nowego katalogu na pulpicie 3. Uruchom plik START.bat 4. Zostaniesz poproszony o podłączenie iPhone'a do komputera. Postępuj zgodnie z instrukcją na ekranie. 5. Procedura się rozpocznie i po paru minutach będziesz miał przed sobą odblokowany telefon! 6. Patrz niżej." Chodzi głównie o to czy muszę robic restore przez iTunes? czy tylko to co wkleiłem wyżej.

#750 LoBo

LoBo
  • 3 695 postów
  • Płeć:
  • SkądŁódź

Napisano 19 marca 2008 - 21:39

Ja mam pytanie odnośnie tutoriala. Mam wersję 1.1.3 OTB i wystarczy, że zrobię to:

"Instrukcja dla Windows:
1. Pobierz archiwum z Ziphone (link powyżej).
2. Rozpakuj pliki do nowego katalogu na pulpicie
3. Uruchom plik START.bat
4. Zostaniesz poproszony o podłączenie iPhone'a do komputera. Postępuj zgodnie z instrukcją na ekranie.
5. Procedura się rozpocznie i po paru minutach będziesz miał przed sobą odblokowany telefon!
6. Patrz niżej."

Chodzi głównie o to czy muszę robic restore przez iTunes? czy tylko to co wkleiłem wyżej.


tak




Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych