Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

[1.1.2/1.1.3 OTB] Jailbreak & Unlock bez downgrade (Ziphone) [Mac/Windows]


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
769 odpowiedzi w tym temacie

#676 kummer

kummer
  • 1 999 postów
  • SkądBydgoszcz,Osielsko

Napisano 23 lutego 2008 - 16:02

Sprawdź czy masz dobrze ustawiony czas

#677 paramedic

paramedic
  • 21 postów
  • SkądKRAKÓW

Napisano 23 lutego 2008 - 16:13

mam - time set automatically na on

#678 andrzej1974

andrzej1974
  • 182 postów
  • SkądGrudziądz

Napisano 23 lutego 2008 - 18:40

Witam Przeczytałem wszystko aż oczy bolą idę przemyć ,ok jestem :) Gdybym nie czytał tego wszystkiego to bym pewnie zrobił wszystko z tego tutka i było by ok. A więc zaczynam; Postanowiłem zakupić IP po raz drugi ,czekam na przesyłkie. Pierwszego mniałem we wrzesniu 1.0.2 weteran :) Od gościa dowiedziałem się tylko że jest nowy(otwarty) powiedział że nikt przy nim nie grzebał ma wersje 04.02.13_G . Czy jest to wersja 1.1.2 czy może być inna jak sprawdzić bootloader? Odnośnie pytania o unlock: Jakiej wersji itunes użyć może być 7.5? Karta sim musi być w ip czy nie potrzeba? Czy zrobić update do wersji 1.1.3 Jak to zrobić ,można tak: Shift + restore i zaznaczyć z dysku 1.1.3.ipsw ,ale ten pomysł nie podoba mi się zabardzo ,jak tam jest 1.1.2 to nie można robić restore na 1.1.3 Tak? Restore to jest przywracanie czyli można przywracać ten sam model a nie wyższy/niższy ? Trzeba zrobić update na 1.1.3 tak? czy można zrobić shift + update i wybrać z dysku 1.1.3 czy lepiej samo update? W ziphonie poza wcisnięciem start.bat trzeba coś jeszcze zrobić w konsoli coś wpisać? z iphone coś zrobić? Czy firmware 1.1.3.ipsw musi być na kompie ,tak jak to mniało miejsce w przypadku ibrick, czy to jest inny mechanizm wykonawczy. Czy użyć ziphone zamieszczonego w pierwszym poscie i co działa wtedy z iphone ja używałem kiedyś własnie ibrick teraz są pewnie lepsze? Czy może zostać przy 1.1.2 jak radzicie , o co chodzi z tym modemem 04.02.13_G / 04.03.13_G jak przejdę do 1.1.3 to tak mi zostanie ten niższy tylko z bootloader-em 3.9 mają tak dobrze. Co daję 03 ? Pozdrawiam imaniaków :)

#679 Sniadyy

Sniadyy
  • 99 postów

Napisano 23 lutego 2008 - 20:45

Witam

Przeczytałem wszystko aż oczy bolą idę przemyć ,ok jestem :)

Gdybym nie czytał tego wszystkiego to bym pewnie zrobił wszystko z tego tutka i było by ok.

A więc zaczynam;
Postanowiłem zakupić IP po raz drugi ,czekam na przesyłkie.
Pierwszego mniałem we wrzesniu 1.0.2 weteran :)

Od gościa dowiedziałem się tylko że jest nowy(otwarty) powiedział że nikt przy nim nie grzebał ma wersje 04.02.13_G .

Czy jest to wersja 1.1.2 czy może być inna jak sprawdzić bootloader?

Odnośnie pytania o unlock:
Jakiej wersji itunes użyć może być 7.5?
Karta sim musi być w ip czy nie potrzeba?

Czy zrobić update do wersji 1.1.3

Jak to zrobić ,można tak:

Shift + restore i zaznaczyć z dysku 1.1.3.ipsw ,ale ten pomysł nie podoba mi się zabardzo ,jak tam jest 1.1.2 to nie można robić restore na 1.1.3 Tak?

Restore to jest przywracanie czyli można przywracać ten sam model a nie wyższy/niższy ?

Trzeba zrobić update na 1.1.3 tak?
czy można zrobić shift + update i wybrać z dysku 1.1.3 czy lepiej samo update?

W ziphonie poza wcisnięciem start.bat trzeba coś jeszcze zrobić w konsoli coś wpisać? z iphone coś zrobić?

Czy firmware 1.1.3.ipsw musi być na kompie ,tak jak to mniało miejsce w przypadku ibrick, czy to jest inny mechanizm wykonawczy.

Czy użyć ziphone zamieszczonego w pierwszym poscie i co działa wtedy z iphone ja używałem kiedyś własnie ibrick teraz są pewnie lepsze?

Czy może zostać przy 1.1.2 jak radzicie , o co chodzi z tym modemem 04.02.13_G / 04.03.13_G jak przejdę do 1.1.3 to tak mi zostanie ten niższy tylko z bootloader-em 3.9 mają tak dobrze.
Co daję 03 ?

Pozdrawiam imaniaków :)



Rześ sie napisał :PPP



Jak masz FW 04.02.13_G, to masz soft 1.1.2
Czy warto przechodzić na 1.1.3(jak dla mnie pewnie że tak...)
Jak to zrobić? :
potrzeba:
iTunes 7.5 required(co najmniej),
Jak nie masz softa 1.1.3 na dysku bez obawy iT, zrobi to za Ciebie w 8 min.
Czy zrobić up date\ restore.... ???
Jak dla mnie zawsze restore....
Po up datecie zostają na dysku pliki których używałęś w poprzedniej wersji( z tym że tylko są.... trzeba by chyba je na nowo instalować....wiec teoretycznie to samo musisz zrobić co przy restore.) + dla odtworzenia jest taki że czyści Ci pamięć, i inne zakamarki które są podatne na wyskakiwanie błędów....Jeśłi masz już jakieś ustawienia wprowadzone na iPhonie, bez obawy przy restore zapyta sie Ciebie o backup(daj "OK").
A jeśli masz np 1.13, a chcesz wrócić do starszej wersji(1.1.1 , 1.1.2)
musisz wtedy mieć te wersje softu na dysku i "Shift+odtwórz".

Wszystkie info sprawdzasz na iP przez ustawienia>ogólne>info>

z tego co zrozumiełam bL mamy 2: 3.9(FW 04.01.11?) i 4.6(FW 04.02\03.13\14)
Bl odpowiada za simlocka, oby dwa BL, są już odblokowane... wystarczy Start.bat (Ziphone 2.0>=)
Ci co mają 3.9 po przejściu na 1.1.3, mają też nowy FW(i np działa im Locate ME w Maps)
Natomiast Ci co maja 4.6(FW 04.02.13), pozostają przy nim .... bo inaczej by nie było unlock.;/

Chyba to wszystkie pytania ....Jak nie to sory ;/

See you ;]

#680 andrzej1974

andrzej1974
  • 182 postów
  • SkądGrudziądz

Napisano 23 lutego 2008 - 22:26

Witam 8 min ale nie przy moim łączu Sciągałem 38 minut Iphone jeszcze nie mam Jest wyjęty z pudełka nikt nic nie robił czyli OTB Czyli mogę zrobiś shift + update pózniej ziphone? Pozdro

#681 Jas

Jas
  • 26 postów

Napisano 24 lutego 2008 - 00:01

Mam pytanie czy jest ktos kto mial od nowosci 1.1.3 i zaatakowal go ziphone a potem przez iT zrobil spowrotem 1.1.3? Musze taka operacje wlasnie wykonac i nie chce nic zwalic? Nie czuje sie za pewnie w takich dzialanich. Czy musze to zrobic z shiftem czy bez? Mam zrobic zwykla aktualizacje przez iT? Prosze o wyczerpujaca i szczegolowa odpowiedz bede bardzo wdzieczny!

#682 tomasonline

tomasonline
  • 223 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 24 lutego 2008 - 04:30

Mam pytanie czy jest ktos kto mial od nowosci 1.1.3 i zaatakowal go ziphone a potem przez iT zrobil spowrotem 1.1.3? Musze taka operacje wlasnie wykonac i nie chce nic zwalic? Nie czuje sie za pewnie w takich dzialanich. Czy musze to zrobic z shiftem czy bez? Mam zrobic zwykla aktualizacje przez iT? Prosze o wyczerpujaca i szczegolowa odpowiedz bede bardzo wdzieczny!

W najnowszej wersji 2.4 masz opcję przywracania do stanu wyjściowego.
ZiPhone Download Server
Wybierasz opcję REFURBISH i gotowe. Przeczytaj lepiej jeszcze opis w programie dla spokoju sumienia.

#683 luke_Wolf

luke_Wolf
  • 5 postów

Napisano 24 lutego 2008 - 07:58

Restore w IT

Jestem w posiadaniu IP z Softem 1.1.2 (OTB), Bootloader 4.6. Dzięki instrukcji szybciutko odblokowalem swój nowy nabytek ale chcialbym przy okazji przejsc na 1.1.3 czyli (tu cytuję by nie wracac do 1 strony:):
"Jeśli chcesz mieć po tej operacji 1.1.3 (a w tej chwili masz starszą wersję), najprościej będzie na chwilę obecną wykonać po prostu "Restore" (bez trzymania Shifta) w iTunes, a następnie wykonanie poniższych instrukcji."

I tu mam problem:
W IT (v7.6.1.9) wciskam co potrzeba i mam na ekranie komunikat "preparing iphone for restore" a po niedlugim czasie:
The iPhone "..." could not be restored. An unknown error occured (1602).

Wiec jak mam wykonac restore - co robie zle

---- Dodano 24-02-2008 o godzinie 10:41 ----
To jeszcze raz ja,

W sieci znalazlem rozwiazanie abym przeinstalowal 4 komponenty zwiazane z IT i ponownie sprobowac. Jednak za drugim razem mam ten sam efekt ;(

Z gory dziekuje za wskazowki umozliwiajace mi upgrade do 1.1.3

#684 LoBo

LoBo
  • 3 695 postów
  • Płeć:
  • SkądŁódź

Napisano 24 lutego 2008 - 10:05

Jestem w posiadaniu IP z Softem 1.1.2 (OTB), Bootloader 4.6. Dzięki instrukcji szybciutko odblokowalem swój nowy nabytek ale chcialbym przy okazji przejsc na 1.1.3 czyli (tu cytuję by nie wracac do 1 strony:):
"Jeśli chcesz mieć po tej operacji 1.1.3 (a w tej chwili masz starszą wersję), najprościej będzie na chwilę obecną wykonać po prostu "Restore" (bez trzymania Shifta) w iTunes, a następnie wykonanie poniższych instrukcji."

I tu mam problem:
W IT (v7.6.1.9) wciskam co potrzeba i mam na ekranie komunikat "preparing iphone for restore" a po niedlugim czasie:
The iPhone "..." could not be restored. An unknown error occured (1602).

Wiec jak mam wykonac restore - co robie zle

---- Dodano 24-02-2008 o godzinie 10:41 ----
To jeszcze raz ja,

W sieci znalazlem rozwiazanie abym przeinstalowal 4 komponenty zwiazane z IT i ponownie sprobowac. Jednak za drugim razem mam ten sam efekt ;(

Z gory dziekuje za wskazowki umozliwiajace mi upgrade do 1.1.3


odinstaluj iTunes, wywal wszytsko co po nim zostało [ukryte katalogi itp], po tej operacji wyczyszczenia kompa zainstaluj iTunes 7.5 i będzie gicioch :)

#685 andrzej1974

andrzej1974
  • 182 postów
  • SkądGrudziądz

Napisano 24 lutego 2008 - 10:49

Witam Jeszcze mam pytanie czy jak przejde z 1.1.2 otb na 1.1.3 to będzie wifi ,czytałem że są problemy ,ale nie wiem czy dotyczy to bootloader 3.9 czy 4.6 Pozdrawiam

#686 yoz

yoz
  • 76 postów
  • SkądWaWa

Napisano 24 lutego 2008 - 10:52

Witam
Jeszcze mam pytanie czy jak przejde z 1.1.2 otb na 1.1.3 to będzie wifi ,czytałem że są problemy ,ale nie wiem czy dotyczy to bootloader 3.9 czy 4.6
Pozdrawiam


pewnie ze bedziesz mial

#687 bbolss

bbolss
  • 461 postów

Napisano 24 lutego 2008 - 12:07

W najnowszej wersji 2.4 masz opcję przywracania do stanu wyjściowego.
ZiPhone Download Server
Wybierasz opcję REFURBISH i gotowe. Przeczytaj lepiej jeszcze opis w programie dla spokoju sumienia.


ciekawe czy ta opcja przywraca tez botloadera do 4.6 jesli ktos robił unlock z dosngrade?:D

#688 luke_Wolf

luke_Wolf
  • 5 postów

Napisano 24 lutego 2008 - 13:40

Restor w IT LOBO, Dzieki za cenna wskazówkę abym skorzystał przy restorze z ITv7.5 Gdyby ktos byl w podobnej sytuacji niech nie zapomni o skasowaniu pliku ...\Documents and Settings\...\Moje dokumenty\Moja muzyka\iTunes\iTunes Library.itl Mam juz dzialajacy 1.1.3 a teraz kolejny krok zwobic sobie WIFI w domu by i ściagać programiki (może ktoś poda nazwy do obslugi MMS-ow oraz dyktafon?) i w pelni korzystac z tej zabawki :))) Dziekuje

#689 LoBo

LoBo
  • 3 695 postów
  • Płeć:
  • SkądŁódź

Napisano 24 lutego 2008 - 13:52

opcja szukaj

Swirly MMS - MMS-y ale nie do końca
Vnotes - dyktafon

#690 darek203

darek203
  • 4 postów

Napisano 24 lutego 2008 - 15:02

Witam, Mam IPhone 1.1.3 OTB, potraktowałem go ziphonem 2.0 tak jak na pierwszej stronie tego postu, na początku wszystko wydawało się ok, ale niestety co jakiś czas pojawia mi sie No Service i nie da się dzwonić z sim'a ORANGE. Macie może jakieś pomysły? Pozdrawiam, Darek

#691 iKapi

iKapi
  • 256 postów
  • SkądPoznań

Napisano 24 lutego 2008 - 19:15

Podobno działa podklejenie sima taśmą samoprzylepną. I czy jest jakaś różnica między najnowszym ziphonem od tego co jest na 1 stronie tego tematu?

#692 LoBo

LoBo
  • 3 695 postów
  • Płeć:
  • SkądŁódź

Napisano 24 lutego 2008 - 20:21

Witam,

Mam IPhone 1.1.3 OTB, potraktowałem go ziphonem 2.0 tak jak na pierwszej stronie tego postu, na początku wszystko wydawało się ok, ale niestety co jakiś czas pojawia mi sie No Service i nie da się dzwonić z sim'a ORANGE. Macie może jakieś pomysły?

Pozdrawiam,
Darek


restore i raz jeszcze ziphone, ewentulanie sprawdź na innej karcie sim

Podobno działa podklejenie sima taśmą samoprzylepną.

I czy jest jakaś różnica między najnowszym ziphonem od tego co jest na 1 stronie tego tematu?


jest ale uzywając tej z 1 strony masz automatycznie poprawiony bug AFC2, dodane źródło i.myapple.pl i wykasowaną ikonkę Zibri Blog czego ni poprawiono/nie dodano/nie usunięto w wersjach nowszych [chociaż ikona to reklama samego autora]

#693 darek203

darek203
  • 4 postów

Napisano 24 lutego 2008 - 20:28

No zrobiłem już restore, później ziphone 2.4 i dalej to samo. Próbowałem też inną karte (też ORANGE) i efekt ten sam. Jutro postaram się to sprawdzić z ERĄ i PLUSEM - pewnie efekt będzie podobny - może jakieś inne pomysły?

#694 LoBo

LoBo
  • 3 695 postów
  • Płeć:
  • SkądŁódź

Napisano 24 lutego 2008 - 21:03

No zrobiłem już restore, później ziphone 2.4 i dalej to samo. Próbowałem też inną karte (też ORANGE) i efekt ten sam. Jutro postaram się to sprawdzić z ERĄ i PLUSEM - pewnie efekt będzie podobny - może jakieś inne pomysły?


a może poprostu jest slaby sygnal albo cos go zakłóca

#695 darek203

darek203
  • 4 postów

Napisano 24 lutego 2008 - 21:34

Na Nokia E50 mam prawie pełny zasięg, gorzej na NOKI 6230i - gdzieś połowa mocy. Fakt - jestem teraz na obrzeżach miasta - przylookam dokładnie jutro w centrum. Mam rozumieć, że anteny w iPhon-ach są słabsze niż w europejskich komórkach?

#696 LoBo

LoBo
  • 3 695 postów
  • Płeć:
  • SkądŁódź

Napisano 24 lutego 2008 - 21:40

Na Nokia E50 mam prawie pełny zasięg, gorzej na NOKI 6230i - gdzieś połowa mocy. Fakt - jestem teraz na obrzeżach miasta - przylookam dokładnie jutro w centrum. Mam rozumieć, że anteny w iPhon-ach są słabsze niż w europejskich komórkach?


trudno mi to stwierdzić, ale dużo osób pisze o zanikaniu lub slabszym sygnale w iP

#697 iBaju

iBaju
  • 121 postów

Napisano 25 lutego 2008 - 17:07

która metoda unlocka jest najbardziej stabilna? Ziphone'a (która wersja?) czy może trochę dłuższa metoda downgrade do 1.1.1

#698 andrzej1974

andrzej1974
  • 182 postów
  • SkądGrudziądz

Napisano 25 lutego 2008 - 18:45

Czy karta sim musi być w iphone czy to obojętne?

#699 7level

7level
  • 21 postów

Napisano 25 lutego 2008 - 20:44

zachcialo mi sie nowych aplikacji :( Witam. Wczoraj aplikacja ziphone na windowsie odblokowalem nowego iphone 16GB. wszystko poszlo bez problemu. zainstalowalem BSD Subsystem, openSSH. potem paczke Prezentacja numerow - 1.1.3 i vterm. Dzisiaj zachcialo mnie sie zainstalowac Pocket Guitar i po instalacji iphone caly czas wywalal mi komunikat zebym zaaranzowal ikony i nic sie z nim nie dalo zrobic poza wylaczeniem. wymyslilem ze zrobie przywrocenie iTunsem do wersji fabrycznej co poszlo bez problemu.- zaladowal soft 1.1.3. Teraz probuje softem ziphone go odblokowac i nic - aplikacja ziphone wyrzuca komunikaty: Loading zibri.dat Searching for iphone USBMuxListenerCreate: No error i nic sie nie dzieje. poratujcie prosze

#700 andrzej1974

andrzej1974
  • 182 postów
  • SkądGrudziądz

Napisano 25 lutego 2008 - 20:50

Witam. Wczoraj aplikacja ziphone na windowsie odblokowalem nowego iphone 16GB. wszystko poszlo bez problemu. zainstalowalem BSD Subsystem, openSSH. potem paczke Prezentacja numerow - 1.1.3 i vterm. Dzisiaj zachcialo mnie sie zainstalowac Pocket Guitar i po instalacji iphone caly czas wywalal mi komunikat zebym zaaranzowal ikony i nic sie z nim nie dalo zrobic poza wylaczeniem.
wymyslilem ze zrobie przywrocenie iTunsem do wersji fabrycznej co poszlo bez problemu.- zaladowal soft 1.1.3.
Teraz probuje softem ziphone go odblokowac i nic - aplikacja ziphone wyrzuca komunikaty:

Loading zibri.dat
Searching for iphone
USBMuxListenerCreate: No error

i nic sie nie dzieje. poratujcie prosze


Chyba trzeba przed tą operacją zamknąć procesy itunes
menadżer zadań, procesy, poszukaj ituneshelper.exe i zakącz proces to samo itunes.exe




Użytkownicy przeglądający ten temat: 7

0 użytkowników, 7 gości, 0 anonimowych