Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

iPhone prosi mnie o podanie hasła do cudzego Apple ID


Najlepsza odpowiedź Me_69 , 27 maja 2017 - 13:17

 Witajcie! Od kilku dni mam dziwny problem z pobraniem aktualizacji programów. Chcąc to zrobić, pojawia się komunikat, żebym podał hasło do iTunes Store dla Apple ID mojego brata, mimo że jestem zalogowany na moim koncie; na jego nigdy nie logowałem się na moim iPhonie. Kiedy brat wpisuje swoje hasło, pojawia się informacja o potrzebie przekierowania do Ustawień, a na jego iPhonie wyskakuje powiadomienie, że ktoś próbuje zalogować się na jego Apple ID. Wylogowywałem się z App Store i logowałem ponownie (to samo robiłem z iCloud), jednak nic to nie dało. Podejrzewam, że problem ten jest związany z moim lenistwem, bo jakiś czas temu zrobiłem kopię zapasową mojego iPhone’a na komputerze brata, nie wylogowując się z jego konta w Macowym iTunes. Następnie ją odzyskałem, również z poziomu jego konta. Dziwne jest tylko to, że po całej tej operacji backupowej wszystko było okej, dopiero kilka dni temu zacząłem mieć kłopot z zassaniem aktualizacji, więc nie wiem, czy ma ona jakieś znaczenie. Moi Drodzy, macie pomysł, co zrobić, żeby sytuacja z apdejtami wróciła do normy? Z góry dziękuję za pomoc  :)

Zapewne po odtworzeniu iPhone z komputerze brata wszystkie aplikacje czy gry były instalowane z biblioteki iTunes tegoż komputera. Czyli każda aplikacja była wcześniej ściągnięta/kupiona przez twojego brata i taki ma adres appleid kupującego. Wiec teraz aktualizując na swoim telefonie masz pytanie o hasło dla appleid.
By się z tym uporać, każdą taka aplikacje musisz w telefonie usunąć i na nowo pobrać z opcji telefonu gdzie jesteś zalogowany sowim appleid i wtedy juz Cię nie będzie pytało o cudze hasła Przejdź do postu


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2 odpowiedzi w tym temacie

#1 Osadnik

Osadnik
  • 90 postów
  • SkądFugasówka

Napisano 27 maja 2017 - 12:38

 Witajcie! Od kilku dni mam dziwny problem z pobraniem aktualizacji programów. Chcąc to zrobić, pojawia się komunikat, żebym podał hasło do iTunes Store dla Apple ID mojego brata, mimo że jestem zalogowany na moim koncie; na jego nigdy nie logowałem się na moim iPhonie. Kiedy brat wpisuje swoje hasło, pojawia się informacja o potrzebie przekierowania do Ustawień, a na jego iPhonie wyskakuje powiadomienie, że ktoś próbuje zalogować się na jego Apple ID. Wylogowywałem się z App Store i logowałem ponownie (to samo robiłem z iCloud), jednak nic to nie dało. Podejrzewam, że problem ten jest związany z moim lenistwem, bo jakiś czas temu zrobiłem kopię zapasową mojego iPhone’a na komputerze brata, nie wylogowując się z jego konta w Macowym iTunes. Następnie ją odzyskałem, również z poziomu jego konta. Dziwne jest tylko to, że po całej tej operacji backupowej wszystko było okej, dopiero kilka dni temu zacząłem mieć kłopot z zassaniem aktualizacji, więc nie wiem, czy ma ona jakieś znaczenie. Moi Drodzy, macie pomysł, co zrobić, żeby sytuacja z apdejtami wróciła do normy? Z góry dziękuję za pomoc  :)



#2 Me_69

Me_69
  • 246 postów

Napisano 27 maja 2017 - 13:17   Najlepsza odpowiedź

 Witajcie! Od kilku dni mam dziwny problem z pobraniem aktualizacji programów. Chcąc to zrobić, pojawia się komunikat, żebym podał hasło do iTunes Store dla Apple ID mojego brata, mimo że jestem zalogowany na moim koncie; na jego nigdy nie logowałem się na moim iPhonie. Kiedy brat wpisuje swoje hasło, pojawia się informacja o potrzebie przekierowania do Ustawień, a na jego iPhonie wyskakuje powiadomienie, że ktoś próbuje zalogować się na jego Apple ID. Wylogowywałem się z App Store i logowałem ponownie (to samo robiłem z iCloud), jednak nic to nie dało. Podejrzewam, że problem ten jest związany z moim lenistwem, bo jakiś czas temu zrobiłem kopię zapasową mojego iPhone’a na komputerze brata, nie wylogowując się z jego konta w Macowym iTunes. Następnie ją odzyskałem, również z poziomu jego konta. Dziwne jest tylko to, że po całej tej operacji backupowej wszystko było okej, dopiero kilka dni temu zacząłem mieć kłopot z zassaniem aktualizacji, więc nie wiem, czy ma ona jakieś znaczenie. Moi Drodzy, macie pomysł, co zrobić, żeby sytuacja z apdejtami wróciła do normy? Z góry dziękuję za pomoc  :)

Zapewne po odtworzeniu iPhone z komputerze brata wszystkie aplikacje czy gry były instalowane z biblioteki iTunes tegoż komputera. Czyli każda aplikacja była wcześniej ściągnięta/kupiona przez twojego brata i taki ma adres appleid kupującego. Wiec teraz aktualizując na swoim telefonie masz pytanie o hasło dla appleid.
By się z tym uporać, każdą taka aplikacje musisz w telefonie usunąć i na nowo pobrać z opcji telefonu gdzie jesteś zalogowany sowim appleid i wtedy juz Cię nie będzie pytało o cudze hasła
  • Osadnik lubi to

iPhone 6+ 128GB Silver / iPhone X 256GB Silver / AirPods

iPad Pro 12.9 (2017) 512GB + LTE / AppleTV 4 64GB


#3 Osadnik

Osadnik
  • 90 postów
  • SkądFugasówka

Napisano 27 maja 2017 - 13:50

Zabieram się zatem za kasowanie i pobieranie starych aplikacji, ale już teraz jestem pewien, że Twoja podpowiedź zda egzamin celująco, bo przed chwilą pojawiła się aktualizacja programu, który ściągałem po tych nieszczęsnych manewrach z backupem, i zainstalowała się bez problemu. Dzięki za pomoc, Kolego! 






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych