Jump to content

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Photo
- - - - -

iPhone 6 - uszkodzony moduł wifi & gps.


  • Please log in to reply
3 replies to this topic

#1 miiihau

miiihau
  • 6 posts

Posted 13 May 2017 - 21:22

Cześć,

 

w iPhone 6 uszkodził się - prawdopodobnie fizycznie, od upadków etc - moduł Wi-Fi i GPS.

 

Telefon nie łączy z Wi-Fi; GPS pokazuje, że jestem gdzieś w lesie kilkadziesiąt kilometrów od aktualnego miejsca pobytu. Urządzenie wydaje charakterystyczny dźwięk kliknięcie po naciśnięciu ekranu w prawej, dolnej stronie.
Jak mocno ścisnę obudowę i przytrzymam tak przez dłuższą chwilę iPhone może połączyć się z Wi-Fi oraz znaleźć poprawie fix'a GPS. Widziałem gdzieś w sieci anteny gps/moduły Wi-Fi. Wymieniał ktoś kiedyś te część? Jest w ogóle sen się w to bawić?
Telefon i tak chcę zmienić, ale nie wiem czy wytrzymam do października z tym ustrojstwem.

 

Pozdrawiam



#2 RafalB82

RafalB82
  • 160 posts
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Posted 25 May 2017 - 08:39

Można wymienić układ WiFi/BT/GPS(fragment procesu ) ale zazwyczaj przyczyna jest bardziej prozaiczna, uszkodzeniu ulega łącznik antenowy :) Wymiana tego jest banalnie prosta i zdecydowanie tańsza niż wymiana klejonego układu WiFi.

 

Original-Wireless-Wifi-Flex-For-iPhone-6



#3 macsupport

macsupport

  • 8620 posts
  • SkądKraków

Posted 25 May 2017 - 09:13

Jeśli w ustawieniach WiFi nie jest wyszarzone i możesz je włączyć to nie będzie to wina układu tylko taśmy pokazanej na zdjęciu wyżej.


Jedyny serwis sprzętu Apple w Małopolsce polecany przez MyApple.pl

ul. Kadecka 10, 30-078 Kraków

kom: 889 566 455 ; tel: 12 421 65 91


#4 Zielony_M

Zielony_M
  • 286 posts
  • Skąd0-22

Posted 09 January 2019 - 17:51

Dot. iPhone 6

 

WIFI działa bez zarzutu, z kolei GPS totalna lipa; nie wskazuje dokładnej pozycji, błądzi po wyznaczonej trasie, jednym słowem bezużyteczny - choć pozycję początkową jako tako wskazuje dobrze.

 

Czy dobrze rozumiem, że wymiana elementu jak na zdjęciu powyżej powinno rozwiązać problem? Żona mi głowę suszy, muszę jej to ogarnąć.






2 user(s) are reading this topic

0 members, 2 guests, 0 anonymous users