Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Czy MacBook Air uciągnie zewnętrzny monitor?

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
13 odpowiedzi w tym temacie

#1 Kuba233

Kuba233
  • 3 postów

Napisano 08 kwietnia 2017 - 21:56

Witam, zamierzam kupić monitor zewnętrzny do mojego MacBook Air (karta graficzna: Intel HD Graphics 6000 1536  MB) i chciałbym z niego korzystać jako dodatkowy monitor do wbudowanego. Monitor jaki wybrałem ma 25" oraz rozdzielczość  2560 x 1080. Zastanawiam się czy mój macbook nie będzie miał lekkiej zadyszki podczas korzystania z monitora zewnętrznego oraz wbudowanego, w programach takich jak xcode czy do obróbki zdjęć. Wolałbym uniknąć sytuacji kiedy podłączę monitor a chłodzenie bez żadnego odpalonego programu będzie działać tak głośno jakby komputer miał zaraz odlecieć.

#2 MiL

MiL
  • 903 postów

Napisano 10 kwietnia 2017 - 08:26

Będzie działał.

#3 Fructo

Fructo
  • 30 postów

Napisano 19 kwietnia 2017 - 11:29

Będzie "działał" czy będzie działał? Idzie odczuć jakiekolwiek spowolnienia/zacięcia/cokolwiek, co świadczyłoby o większej rozdzielczości? Mnie z kolei interesuje 2560x1440.

#4 Damien Karras

Damien Karras
  • 265 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 19 kwietnia 2017 - 12:10

Witam, zamierzam kupić monitor zewnętrzny do mojego MacBook Air (karta graficzna: Intel HD Graphics 6000 1536  MB) i chciałbym z niego korzystać jako dodatkowy monitor do wbudowanego. Monitor jaki wybrałem ma 25" oraz rozdzielczość  2560 x 1080. Zastanawiam się czy mój macbook nie będzie miał lekkiej zadyszki podczas korzystania z monitora zewnętrznego oraz wbudowanego, w programach takich jak xcode czy do obróbki zdjęć. Wolałbym uniknąć sytuacji kiedy podłączę monitor a chłodzenie bez żadnego odpalonego programu będzie działać tak głośno jakby komputer miał zaraz odlecieć.

Jak najbardziej sobie poradzi. Cytując ze strony https://www.apple.co...book-air/specs/

"możliwość jednoczesnego wyświetlania obrazu w pełnej natywnej rozdzielczości na wbudowanym ekranie i obrazu w rozdzielczości maksymalnej 3840 na 2160 pikseli na ekranie zewnętrznym w milionach kolorów"

Wybrałeś już monitor? Jaki dokładnie?

Jak pomogłem, kliknij w Lubię to! ;)

#5 Fructo

Fructo
  • 30 postów

Napisano 19 kwietnia 2017 - 14:25

Rozważam 4 modele (ułożone w kolejności cenowej): 

- Dell U2515H,

- Dell U2715H,

- NEC EA245WMi,

- NEC EA275WMi.

#6 Damien Karras

Damien Karras
  • 265 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 20 kwietnia 2017 - 12:52

Wg. mnie Della od razu odrzuć, szkoda pieniędzy. Jeżeli rozważasz już NECa, to z tych dwóch firm zdecydowanie on. Jaki masz budżet?

#7 klnt

klnt
  • 2 036 postów
  • SkądOpole

Napisano 20 kwietnia 2017 - 12:59

Ja używam Dell U2515H, normalnie z maciem mini, ale przez długi czas używałem go z macbookiem air 11" (2013r.) i bez problemu działało z rozdzielczością 2560x1440

#8 Kuba233

Kuba233
  • 3 postów

Napisano 20 kwietnia 2017 - 20:43

Widzę, że trochę osób się wypowiedziało od mojego ostatniego wejścia. Używałeś go może jednocześnie z monitorem wbudowanym czy przy zamkniętym laptopie? Wiem, że damien napisał, że będzie dzialac i dziękuję mu za to ale wolę się jeszcze upewnić

#9 klnt

klnt
  • 2 036 postów
  • SkądOpole

Napisano 21 kwietnia 2017 - 06:54

Działa bez problemu pulpit rozszerzony z wbudowanym wyświetlaczem + dell u2515h w pełnej rozdzielczości i 60hz. Tylko użyj kabla minidisplayport->displayport (akurat taki jest w zestawie z tym dellem), bo przez hdmi może być różnie. Nawet udało mi się podłączyć trzeci ekran przez airplay (mam appletv) i 3 na raz też działały.352ni54.jpg

#10 Damien Karras

Damien Karras
  • 265 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 21 kwietnia 2017 - 12:04

Niestety (sprawdzone) ale zamknięcie klapy może powodować wzrost temperatury komputera pomimo, że wg. specyfikacji można je zamykać.

#11 Kuba233

Kuba233
  • 3 postów

Napisano 21 kwietnia 2017 - 17:05

W takim razie da się wyłączyć ekran laptopa bez jego zamykania? I czy mona przedzielać ekran 21:9 ma dwa żeby na połowie było np. safari a na drugiej połowie Xcode?

#12 Fructo

Fructo
  • 30 postów

Napisano 21 kwietnia 2017 - 18:12

Wg. mnie Della od razu odrzuć, szkoda pieniędzy. Jeżeli rozważasz już NECa, to z tych dwóch firm zdecydowanie on. Jaki masz budżet?

Jak najniższy. :P A serio, chętnie zamknąłbym się w 2 tys. 

#13 Damien Karras

Damien Karras
  • 265 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 24 kwietnia 2017 - 21:43

Jak najniższy. :P A serio, chętnie zamknąłbym się w 2 tys. 

Do 2tys można kupić już naprawdę fajny monitor. Z doświadczenia mogę powiedzieć, że konsumenckie monitory które możesz kupić w marketach to strata pieniędzy i nerwów. Wg. mnie wchodzą w grę tylko Eizo i Nec z czego zastanowiłbym się na Twoim miejscu nad tym: http://www.cortland....der-gratis.html do pracy codziennej jak znalazł. Ostatnio miałem okazję pomówić o monitorach Eizo przy okazji ostatnich targów Film Video Foto w Łodzi. Firma ma monitory w zasadzie na każdy segment konsumentów - od "amatorów" którzy potrzebuję obejrzeć film, przez zastosowania biurowe na grafice kończąc także to nie są wyłączenie monitory graficzne.

• Piotr X lubi to

#14 Piotr X

Piotr X
  • 114 postów
  • SkądGdynia

Napisano 24 kwietnia 2017 - 22:06

Nec i Eizo to chyba dwie najlepsze firmy jeżeli chodzi o monitory. Kiedyś była jeszcze Iiyama chociaż teraz spotyka się ją w biurach graficznych czy projektowych już znacznie chyba rzadziej.

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych