Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Apple.com.pl - niedociagniecia typowo polskie


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
26 odpowiedzi w tym temacie

#1 bbbborys

bbbborys
  • 539 postów
  • SkądBydgoszcz

Napisano 08 marca 2006 - 22:03

Wejdzcie na www.apple.com.pl > sklep > iMak MINI (Intel) ....

Okazuje sie, ze ten po prawej ma w tytule Core Duo ale juz ponizej jest Core Solo - COPY and PASTE ??? Losie takie niedopatrzenie na oficjalnej stronie ???

Poza tym.... DOSTEPNOSC: POWYZEJ 21 DNI
a pod spodem.... DOSTĘPNOŚĆ: w ciągu 2 tygodni

Jesli wierzyc temu co jest szara czcionka napisane to placimy 1000 PLN brutto za 20 GB dysku wiecej i nagrywarke DVD....

Oj... dobrze, ze to nie Polacy produkuja Macintoshe....

#2 macgregor

macgregor
  • 45 postów
  • Skądkrakow

Napisano 08 marca 2006 - 22:11

no tak bywa:) ps. nie czcionka tylko font;)

#3 bbbborys

bbbborys
  • 539 postów
  • SkądBydgoszcz

Napisano 08 marca 2006 - 22:13

jasne i nie "wizerunek firmy" tylko "image firmy" - pozdrawiam

#4 macgregor

macgregor
  • 45 postów
  • Skądkrakow

Napisano 08 marca 2006 - 22:20

nie oto chadzi:)

wizerunek ok

Czcionka - rodzaj nośnika pojedynczych znaków pisma drukarskiego, ma postać metalowego prostopadłościanu odlanego ze stopu drukarskiego, podstawowy materiał zecerski służący do techniki druku wypukłego.

Font - cyfrowy nośnik pisma, czyli elektroniczny (komputerowy) następca czcionki drukarskiej

takie zboczenia zawodowe:)

pozdrawiam

[ Dodano: 2006-03-08, 22:21 ]
chadzi = chodzi;)

#5 bbbborys

bbbborys
  • 539 postów
  • SkądBydgoszcz

Napisano 08 marca 2006 - 22:50

a to ja przepraszam... zwracam honor

#6 tom_mac

tom_mac
  • 734 postów
  • SkądPoznań

Napisano 08 marca 2006 - 23:07

wikipedia: ;)

Czcionka (staropolskie nazwy: krotło, cćonka, trzcionka) - rodzaj nośnika pojedynczych znaków pisma drukarskiego, podstawowy materiał zecerski służący do techniki druku wypukłego. Dziś czcionka została wyparta przez elektroniczny nośnik pisma czyli font, jednak samo słowo funkcjonuje jako synonim fontu.



#7 macgregor

macgregor
  • 45 postów
  • Skądkrakow

Napisano 08 marca 2006 - 23:47

no jasne:) trudno tak z glowy, hehe;)

#8 Samp

Samp
  • 228 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 09 marca 2006 - 00:48

"krój" - ładne słowo i polskie :)

#9 Heidi

Heidi
  • 830 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 09 marca 2006 - 08:46

O matko, jeszcze lepiej. Krój pisma to nazwa jego wizualnej formy, na przykład Arial, niezależnie od jego grubości. Font to nazwa pliku danej odmiany kroju pisma w formie elektronicznej, na przykład Arial Bold.ttf. Czcionka to nazwa danej odmiany kroju pisma w określonym stopniu w formie odlewów, na przykład Arial Bold 9 pt. Jak widać, różnica między czcionką a fontem to nie tylko sposób zapisu informacji (odpowiednio odlew i dane cyfrowe), ale także to, że czcionka posiada określony stopień, a font nie. Natomiast krój pisma jest pojęciem ogólnym, zawierającym w sobie również odmiany. Reasumując: Arial Bold to font przedstawiający pogrubioną odmianę pisma kroju Arial. O, i tyle ;-)

#10 Heidi

Heidi
  • 830 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 09 marca 2006 - 08:53

Re: Apple.com.pl - niedociagniecia typowo polskie

Oj... dobrze, ze to nie Polacy produkuja Macintoshe....

A napisałeś do administratora strony o zauważonym błędzie, czy też prezentujesz "typowo polskie" obrabianie dupy za czyimiś plecami?

Nota bene, "łosiom" z USA również zdarzały się taki wpadki, podobnie jak "łosiom" z Apple Europe, więc pisanie o "typowo polskich" niedociągnięciach jest, delikatnie mówiąc, nie na miejscu.

#11 bbbborys

bbbborys
  • 539 postów
  • SkądBydgoszcz

Napisano 09 marca 2006 - 11:21

Nie zgadzam sie - jak wiesz pewnie Polacy sa dalecy od doskonalosci jesli chodzi o zarzadzanie...

[ Dodano: 2006-03-09, 11:25 ]
dlaczego piszesz "łosiom" ??

[ Dodano: 2006-03-09, 11:29 ]
BTW - maila do admina strony wyslalem... - zadowolony? Tu nie chodzilo o obrabianie dupy (jak ladnie piszesz) ale o to, zeby zwrocic uwage na to, aby internauci uwaznie czytali to co czytaja.

#12 Heidi

Heidi
  • 830 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 09 marca 2006 - 18:27

Polacy? Znaczy Ty też? Hm... A skąd "łosie"? Czyżbym niepoprawnie odcyfrował "Losie" w Twoim wpisie?

#13 bbbborys

bbbborys
  • 539 postów
  • SkądBydgoszcz

Napisano 09 marca 2006 - 19:10

no wlasnie - "Losie" ale tak jak stio napisane - zgadza sie, ja tez nie do konca umiem zarzadzac, ale i na szczescie nie biore za to kasy - pozdrawiam

#14 elrobsono

elrobsono
  • 1 516 postów
  • SkądBarcelona, ES

Napisano 09 marca 2006 - 21:25

Temat przeniesiony do Think Diffrent

#15 Heidi

Heidi
  • 830 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 09 marca 2006 - 22:05

zgadza sie, ja tez nie do konca umiem zarzadzac, ale i na szczescie nie biore za to kasy

I całe szczęście, bo jeżeli nie odróżniasz QA od zarządzania to błąd na stronie SADu byłby doprawdy drobiazgiem.

#16 Kubal

Kubal
  • 205 postów

Napisano 09 marca 2006 - 22:13

Ja powiem tak ...Błędów nie popełnia tylko ten kto nic nie robi ... ;)

#17 bbbborys

bbbborys
  • 539 postów
  • SkądBydgoszcz

Napisano 10 marca 2006 - 00:48

... a nierobstwo jest najgorszym bledem ....

#18 Heidi

Heidi
  • 830 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 10 marca 2006 - 01:02

Hm, gdybym był złośliwy, to zapytałbym o przyczynę braku polskich literek. Na szczęście nie jestem złośliwy i nie zapytam ;-)

#19 bbbborys

bbbborys
  • 539 postów
  • SkądBydgoszcz

Napisano 10 marca 2006 - 11:00

Gdybym byl zlosliwy i chcial byc niemily zapytalbym o to czy ciemne okulary nie przeszkadzaja w jasnym widzeniu swiata, ktory zdaniem poetow jest tak piekny.... ale nie jestem zlosliwy i cenie Twoje wypowiedzi na forum i podoba mi sie strona z Twojego podpisu .... wiec nie zapytam. ;-)

#20 s@ntee

s@ntee
  • 596 postów
  • SkądBanbury, UK

Napisano 10 marca 2006 - 11:08

Panowie, Cos z cisnieniem dzisiaj nie tak? Meteopatia?* (*ostatnio ktos poczestowal mnie terminem 'meteoropatia' - najwyrazniej jakas wyjatkowa nadwrazliwosc na spadajace meteory :) )

#21 bbbborys

bbbborys
  • 539 postów
  • SkądBydgoszcz

Napisano 10 marca 2006 - 11:22

glos rozsadku - :-)

#22 Heidi

Heidi
  • 830 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 10 marca 2006 - 12:19

Panowie,
Cos z cisnieniem dzisiaj nie tak?

Raczej zaczynam być przewrażliwiony na wypowiedzi bez potrzeby uogólniające pewne cechy na całe populacje. Polacy to, Macuserzy tamto, a w rzeczywistości rzecz odnosi się do pojedynczych osób czy firm. Nie poczuwam się do odpowiedzialności za literówki na stronie SADu i nie życzę sobie, żeby ktokolwiek przypinał również mnie ich niedociągnięcia.

#23 Kubal

Kubal
  • 205 postów

Napisano 10 marca 2006 - 13:57

Raczej zaczynam być przewrażliwiony na wypowiedzi bez potrzeby uogólniające pewne cechy na całe populacje. Polacy to, Macuserzy tamto, a w rzeczywistości rzecz odnosi się do pojedynczych osób czy firm. Nie poczuwam się do odpowiedzialności za literówki na stronie SADu i nie życzę sobie, żeby ktokolwiek przypinał również mnie ich niedociągnięcia.


bbbborys,
Racja ...błędy zdarzają się każdemu ...przypisywanie winy np. polakom(lub innemu ogółowi ) jest Bez sensu ,być może być wywołane tym że nie byłeś w inneych krajach - pojedź np. do włoch - tam jest większy burdel a jakoś żaden włoch nie mówi że jego kraj i ludzie tam mieszkający są be... ... (to do twoich narzekaniach o polakach) a jak chcesz przykładu sporej gafy innej Dużej firmy to masz - ba ebayu (polskim) w dziale hi-fi były "Wierze" i pewnie znowu powiesz że jest to wina całej firmy ... ech - proponuje zamknąć temat i zakończyć tę niemiłą dyskusję ...

#24 s@ntee

s@ntee
  • 596 postów
  • SkądBanbury, UK

Napisano 10 marca 2006 - 14:48

Heidi, jak ja juz nie moglam to poustawialam sobie rules i teraz mam przesiany kontakt z populacja:) Jak odkrywam gdzies 'niebezpieczne sformulowania' to uniam wzrokiem i nie czytam zeby oszczedzac nerwy ;-)

#25 bbbborys

bbbborys
  • 539 postów
  • SkądBydgoszcz

Napisano 10 marca 2006 - 14:51

żaden włoch nie mówi że jego kraj i ludzie tam mieszkający są be...

Jestes pewien? Traci mi to uogolnieniem, ale masz racje - zamknijmy temat - moze sie niepotrzebnie wyrwalem. Przepraszam wszystkich.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych