Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

6S i wymiana samej szybki.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
7 odpowiedzi w tym temacie

#1 Dzozef

Dzozef
  • 3 postów

Napisano 24 marca 2017 - 21:14

Witam

Czy ktoś z was korzystał z usługi wymiany samej szybki? Mam rozbity wyświetlacz. Wszystko działa, chciałbym wymienić samą szybkę.

Wiem że większość poleci mi wymienić wyświetlacz, ale tak zrobiłem w 5s i jakość zamiennika jest marna, a wcale mało nie dałem za wymianę.

 

Jak ktoś wymieniał to proszę o opinie, gdzie najlepiej to zrobić. 



#2 Łukasz Banach

Łukasz Banach
  • 232 postów

Napisano 25 marca 2017 - 16:23

W Autoryzowanym serwisie Apple (polecam Cortland), napewno nie u Janusza w garażu. Wymienia Ci na oryginalną, a nie na jakiś szajs.


 MacBook Pro (2019) | Intel Core i5 8 generacji Quad-Core TurboBoost do 3.9GHZ | 8GB 2133MHZ | Iris Pro 645 1536MB |  iPhone XS Max 64GB Gold | Apple Watch Series 5 44mm Silver | AirPods Pro


#3 Bolsu07

Bolsu07
  • 604 postów

Napisano 25 marca 2017 - 16:29

W Autoryzowanym serwisie Apple (polecam Cortland), napewno nie u Janusza w garażu. Wymienia Ci na oryginalną, a nie na jakiś szajs.

ale samej szybki chyba mu nie wymienią :) tylko cały ekran


MacBook Pro 13 M1 | iMac 5K 27" 2017 | iPhone 12 Pro 128GB | ATV 3 gen | iPad Air Space Gray WIFI


#4 Dzozef

Dzozef
  • 3 postów

Napisano 25 marca 2017 - 18:17

Tak wiem w Cortland wymienią mi wyświetlacz na orginalny też już to przerabiałem, interesuje mnie wymiana samej szybki i opinie na ten temat, na allegro znalazłem serwis który wymienia  za 165 zl ma 100% i z tego co widzę oferuje tylko wymianę szybki, na to jest też gwarancja 3 miesiące. Może ktoś wymieniał i może coś napisać



#5 PlayTronics

PlayTronics
  • 73 postów
  • SkądGliwice, PL

Napisano 26 marca 2017 - 12:07

Tak wiem w Cortland wymienią mi wyświetlacz na orginalny też już to przerabiałem, interesuje mnie wymiana samej szybki i opinie na ten temat, na allegro znalazłem serwis który wymienia  za 165 zl ma 100% i z tego co widzę oferuje tylko wymianę szybki, na to jest też gwarancja 3 miesiące. Może ktoś wymieniał i może coś napisać

Bardzo niska ta cena. Podejrzanie niska. Zapewne robione metodą chałupniczą - stąd niska cena. Znajomy korzystał z jedne z firm (chyba z Poznania - nie pamiętam) i za taką usługę zapłacił ok. 400 zlotych. Jednak naprawa była wykonana w można powiedzieć, profesjonalny sposób. Serwis wykonał to w warunkach bezpyłowych i posiadał specjalny autoklaw do wygrzewania, aby klej się uaktywnił i cały luft został usunięty. Za 160 zeta to Ci pewenie suszarką do włosów lub opalarką oddzielają szybę od ekranu. Za porządnie wykonaną usługę trzeba trochę jednak zapłacić. Nie spodziewaj się dobrej jakości za 165 zeta.


 iMac 21,5" + Time Capsule |  iPhone 7 Plus Onyx Black + Apple Silicone Case (PRODUCT) RED  iPhone 4s Black  WATCH + Band (PRODUCT) RED |  iPad Pro 12,9" Space Gray Wi-Fi+Cellular +  Pencil


#6 Łukasz Banach

Łukasz Banach
  • 232 postów

Napisano 26 marca 2017 - 17:54

Jeśli masz gwarancje to ją stracisz, a druga sprawa za taką cenę to ci wrzucą jakiś szajs. Telefon za takie pieniądze, to naprawa szybki nie może kosztować 160zł, nie oszukujmy się.


 MacBook Pro (2019) | Intel Core i5 8 generacji Quad-Core TurboBoost do 3.9GHZ | 8GB 2133MHZ | Iris Pro 645 1536MB |  iPhone XS Max 64GB Gold | Apple Watch Series 5 44mm Silver | AirPods Pro


#7 PlayTronics

PlayTronics
  • 73 postów
  • SkądGliwice, PL

Napisano 26 marca 2017 - 21:22

Jeśli masz gwarancje to ją stracisz, a druga sprawa za taką cenę to ci wrzucą jakiś szajs. Telefon za takie pieniądze, to naprawa szybki nie może kosztować 160zł, nie oszukujmy się.

No ja też jestem tego zdania żeby do żadnych Józków nie zanosić. Naprawa tego elementu jest kosztowna i nawet w dobrym nieatoryzowanym serwisie trzeba sporo zapłacić. Nie licz, że za taką kasę ktoś zrobi Ci to porządnie, z wykorzystaniem zamienników wysokiej jakości. Dostaniesz po prostu najtańszy badziew a potem będzie płacz, że gównianie zrobione, że coś zbiera się pod szybką, że dotyk nie jest tak responsywny itd. No ale to już Twój wybór. Dostałeś rady o które prosiłeś.


 iMac 21,5" + Time Capsule |  iPhone 7 Plus Onyx Black + Apple Silicone Case (PRODUCT) RED  iPhone 4s Black  WATCH + Band (PRODUCT) RED |  iPad Pro 12,9" Space Gray Wi-Fi+Cellular +  Pencil


#8 Dzozef

Dzozef
  • 3 postów

Napisano 14 kwietnia 2017 - 15:00

OK Panowie nie posłuchałem was i wysłałem do tego serwisu co znalazłem na allegro cena z kurierem 180 zl. czyli skorzystałem z opcji z przeklejeniem szkiełka, telefon 6s jeszcze na gwarancji (był) jak już pisałem jako że szybki u mnie są rozbijane notorycznie przerabiałem już opcje z wymiana wyświetlacza na zamiennik, był to zarówno wysokiej jakości jak i najtańszy obydwa beznadziejne i odrazu widać różnice w kolorach, było to w 5s. Korzystałem też z cortland czyli autoryzowany serwis, dostajesz oczywiście oryginalny wyświetlacz ale cena 650 zł powala, Tutaj wymienili mi tylko szybkę czyli wyświetlacz zachowałem ten sam. 

No i jak to wygląda? Bardzo dobrze nie widać żadnego klejenia i odklejania, nie widzę żeby coś gromadziło się pod spodem, no wygląda po prostu jak nowy. 3dtuch działa jak działał i co najważniejsze nie jest to zamiennik. Co do szkiełka nie wiem co to jest i jakie ma właściwości, wiem jedno czy to będzie oryginalny wyświetlacz czy zamiennik lub to co teraz mam, jak spadnie i tak mi pęknie. 

Telefon chwile już użytkuj  i nic się nie dzieje zresztą wygląda to solidnie i nie wydaje mi się że nagle coś by się miało odkleić zresztą serwis daje 3 miesięczną gwarancje. Podsumowując jak dla mnie wymiana szybki to bardzo dobra opcja, nie wiem jak wygląda to w innych serwisach ja nie mam zastrzeżeń.

Pozdrawiam i polecam jednak dbać o telefony żebyśmy nie musieli mieć więcej takich problemów. 

F5rM3y.jpg






Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych