Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Przesiadka z iPoda Photo na nową 60tkę - wady nowego iPoda


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
26 odpowiedzi w tym temacie

#1 borzar

borzar
  • 534 postów

Napisano 08 marca 2006 - 05:55

Witam, Zabrakło mi dysku na iPodzie Photo 40 GB i zdecydowałem się na zakup nowego 60 GB iPoda. Przesiadka przebiegła sprawnie. Po podłaczeniu do iBooka zostałem zapytany czy nowy iPod ma być przypisany do muzycznej biblioteki i po wyrażeniu zgody udałem się na oglądanie filmu. Przegranie prawie 39GB muzyki poprzez port USB zajęło mu dobrze ponad godzinę. I tu zaczęły się schody. iPod śliczny jak zawsze. Menu polskie już mniej, ale szybka (oj, nie taka szybka) zmiana menu na angielski i już lepiej. No właśnie "szybkość"?!?! Ten nowy iPod jest koszmarnie powolny w porównaniu z moim poprzednim. Zmiana języka - jakieś 5 sekund. W menu dochodzę do odpowiedniego utworu, naciskam PLAY i ... i czekam jakieś 10-15 sekund aż zacznie grać. Rekord z sekundnikiem w ręku to 27 sekund od wciśnięcia Play do usłyszenia muzyki. Koszmar! Nie wiem czym to jest spowodowane - to te same pliki co na starym iPodzie Photo, który od razu je grał. Czy jest to spowodowane wielkością plików (większość jest zakodowana Apple LossLess Encoderem) czy może tym że jest to dla iPoda nowa wielka biblioteka i tyle czasu zajmuje mu znalezienie pliku na dysku? Czy tak długi czas startu kwalifikuje się do reklamacji sprzętu? No i jeszcze jedna drobna wada - klikanie przy przewijaniu menu jest albo go nie ma. Nie można właczyć klikania tylko w słuchawkach. Chyba zaczynam żałować że sprzedaję stary na Allegro :( Pozdr, Borys

#2 Lack

Lack
  • 2 171 postów
  • SkądGdynia

Napisano 08 marca 2006 - 08:41

Ja mam ledwo 7 GB nagranych na swojego, odczuwalnie mieli dyskiem przy wybraniu nowego utworu, ale wszysukanie trwa kilka sekund.

#3 MarekPiekielnik

MarekPiekielnik
  • 59 postów
  • SkądŚwidnica

Napisano 08 marca 2006 - 09:19

Ja bym go oddał do sklepu! Czekać kilkanaście sekund na wybrany utwór??! Absurd. Ja mam 30 GB w wersji photo i mimo wypełnienia dysku na full wszystko chodzi OK!

#4 Przemion

Przemion
  • 2 465 postów
  • SkądAmsterdam

Napisano 08 marca 2006 - 11:12

Ja też bym oddał do serwisu, to nie jest normalne, Mam iPod'a Video 30 GB, czasami zaczekam półtorasekundy na zaladowanie filmu, zdjęć, może nawet muzyki, ale kilka sekund - nigdy! Zdecydowanie masz felerny model!

#5 Mamut

Mamut
  • 295 postów
  • SkądSkatowni

Napisano 08 marca 2006 - 20:24

a tak długo ładuje zanim zacznie grac zaraz po właczeniu czy nawet jak juz troche słuchasz muzyki i przełączysz na dowolnie wybrany utwór ??

#6 njet

njet

  • 1 342 postów
  • SkądKraków

Napisano 08 marca 2006 - 20:35

Re: Przesiadka z iPoda Photo na nową 60tkę - wady nowego iPo

No i jeszcze jedna drobna wada - klikanie przy przewijaniu menu jest albo go nie ma. Nie można właczyć klikania tylko w słuchawkach.


settings / clicker mam takie opjcje (nano): off, speaker, headphones, both
W dużym iPodzie tego nie ma w menu?

#7 borzar

borzar
  • 534 postów

Napisano 09 marca 2006 - 11:18

Dziś iPood wylądował w serwisie. Zobaczymy co SAD stwierdzi? Za kilka dni dam Wam znać jakie postępy :?

[ Dodano: 2006-03-20, 12:37 ]

settings / clicker mam takie opjcje (nano): off, speaker, headphones, both
W dużym iPodzie tego nie ma w menu?


iPod wrócił z serwisu.
Sprawdziłem clickera - jest tylko opcja on/off lub jak kto woli w mowie ojczystej wł/wył.
W serwisie wyczyścili mi dyski i teraz wgrywam 40 GB muzyki od nowa. Za jakąś godzinę będę wiedział czy SAD coś zreperował, czy to tylko była kosmetyka.

[ Dodano: 2006-03-20, 19:32 ]
Niestety iPod znów wrócił do SADu - terapia pod postacią czyszczenia mu dysku nic nie pomogła. Mają mi z dziś na jutro wymienić dysk - zobaczymy co z tego będzie dalej.

#8 bbbborys

bbbborys
  • 539 postów
  • SkądBydgoszcz

Napisano 21 marca 2006 - 12:38

Mam tez 30tke i chodzi bardzo szybko, co prawda mam tylko 7GB zapelnione, ale i muzyka i filmy startuja od razu. Po kliknieci na odtwarzanie filmu czekam 2 - 3 sekund az sie zacznie, a w tym czasie czuje jak iPod szuka po HDD.

#9 borzar

borzar
  • 534 postów

Napisano 21 marca 2006 - 19:09

Dysk wymieniony w jeden dzień w SADzie na Mangalii w Wa-wie. iPod chodzi jak marzenie: szybko, sprawnie i dzwięk jakby ciut lepszy niż w starym. Szkoda, że wcześniej musiał 10 dni leżeć na testach, ale wszystko się dobrze skończyło więc wrażenie ogólne z kontaktu z serwisem pozytywne. Tylko klikania w słuchawkach brak :(

#10 waluigi

waluigi
  • 708 postów
  • SkądPoznań, PL

Napisano 21 marca 2006 - 19:49

Tylko klikania w słuchawkach brak :(

To akurat da sie ustawic :)
Sprawdz dokladnie w Menu Settings/Clicker :)

#11 borzar

borzar
  • 534 postów

Napisano 21 marca 2006 - 20:30


Tylko klikania w słuchawkach brak :(

To akurat da sie ustawic :)
Sprawdz dokladnie w Menu Settings/Clicker :)


Menu Settings/Clicker/On
lub
Menu Settings/Clicker/Off

I gdzie tu chłopie masz klikanie w słuchawkach :( ???

#12 waluigi

waluigi
  • 708 postów
  • SkądPoznań, PL

Napisano 21 marca 2006 - 20:50

Borzar, wybacz, z rozpedu sprawdzałem na iPodzie Mini :?
Az mi sie nie chce wierzyc ze tego nie ma w Video...
Niedlugo dostane swoje Video i brak obcji both naprawde mi się nie podoba :?

#13 borzar

borzar
  • 534 postów

Napisano 24 kwietnia 2006 - 04:56

Na stronie www Appla napisali: "Up to 20 hours of battery life refers to 60GB model and music playback." Jakoś tak z życia wychodziło mi mniej - i to sporo mniej. Wczoraj dokonałem eksperymentu i mój iPod 60tka Video grał non-stop przez 10,5 h. Bez bawienia się grami, bez podświetlenia. Tylko granie muzyki - fakt że są to głównie pliki zakodowane Apple Lossless Encoderem (ALE) a nie AAC z 128kbps, ale jest to spora różnica z deklarowanymi "do 20 godzin". Dodam, że bateria była prawidłowo formatowana, a iPod ma 2 miesiące i nie był jakoś strasznie eksploatowany w tym okresie. Przyznam że rozczarował mnie ten czas pracy na baterii i rozdźwięk pomiędzy deklaracjami producenta a życiem :(

#14 wspeed

wspeed
  • 52 postów
  • SkądKatowice

Napisano 24 kwietnia 2006 - 07:49

Mój ipod nano też nie gra deklarowanych 15 godzin, ale szczerze mówiąc nie przeszkadza mi to za bardzo.

#15 karuul

karuul
  • 20 postów
  • SkądWro

Napisano 30 kwietnia 2006 - 15:01

Bateria Deklarowany czas grania iPa jest to czas w którym iP gra na wyłączonym EQ, podświetleniu, clikerze, shuffle oraz na głośności ok.50% ... Osobiście testowałem i sprawdza się ...

#16 borzar

borzar
  • 534 postów

Napisano 03 maja 2006 - 05:21

Re: Bateria

Deklarowany czas grania iPa jest to czas w którym iP gra na wyłączonym EQ, podświetleniu, clikerze, shuffle oraz na głośności ok.50% ... Osobiście testowałem i sprawdza się ...


Deklarowany czas grania Video to do 20 h.
Grałem non-stop z wyłączonym EQ, z wyłączonym podświetleniem, bez clikera, bez szufli i ściszony do zera.
Grał 10,5 h.
Osobiście testowałem i nie sprawdza się :(

#17 Przemion

Przemion
  • 2 465 postów
  • SkądAmsterdam

Napisano 03 maja 2006 - 09:38

Mój iPod video (30 GB więc czas teoretycznie 14 godzin), dobija do 12 godzin, nie wiem czy 14 da radę, ale 12 już kilka razy osiagnoł. :D

#18 Sledziu

Sledziu
  • 430 postów
  • SkądWr

Napisano 03 maja 2006 - 10:34

na stronie apple jest takie cos: "Download the latest iPod Software Updater for your iPod model, and update your iPod software. Open iTunes. Insert an audio CD that contains average length songs (3 to 8 minutes), and import the songs into your iTunes library using the MP3 Encoder set at 160 kbps, or the AAC Encoder set at 128 kbps. (See "iTunes 6: How to Choose Import Options" for instructions.) Fully charge your iPod by connecting it to the Apple iPod Power Adapter, or to your computer's FireWire or USB port using the cable that came with iPod. Once it's fully charged, connect your iPod to your computer (if it isn't already) and update it with the album you just imported into iTunes. Eject iPod. Disconnect the FireWire or USB cable from iPod. For iPod shuffle: Turn iPod shuffle on by selecting either playlist mode or shuffle mode. Press the Play button to play the album over and over until the battery is depleted. For all other iPod models: From the main menu, select Settings > Repeat and select the Repeat options until it says All. Select Settings > Backlight Timer, then select Off. Select Settings > EQ, then select Off. Select the album you imported in the step 3, select any song, then press the Play button. The album should play over and over until the battery is depleted. Make note of the time you first began playing a song on your iPod. When your battery depletes and iPod stops playing, jot down that time too." Znaczy sie nie mozna sobie rowniez zmieniac piosenek, czy albumow itd itp. Zrob ten test i sprawdz.

#19 51m0n

51m0n
  • 6 980 postów

Napisano 07 maja 2006 - 19:55

Słuchaj borzar, no ale tak w sumie to co ci przeszkadza że iPod sobie klika nie tylko w słuchawkach? Przecież kiedy słuchasz to i tak głównie słyszysz klik w słuchawkach, chyba że nie lubisz, żeby ktoś wiedział że korzystasz z iPoda;) A jeśli chodzi o baterię to jej żywotność czasem osiąga max dopiero po nawet kilkunastu cyklach ładowania! Nie mówię o formatowaniu, tylko zwykłych cyklach ładowania.

#20 borzar

borzar
  • 534 postów

Napisano 08 maja 2006 - 05:49

51m0n Przeszkadza mi brak klikania tylko w słuchawkach i to bardzo. Jak już będziesz starszy i doczekasz się tego, że co noc śpisz z kobietą w jednym łóżku, a po sąsiedzku masz łóżeczko w którym śpi niemowle co ma czujny sen to docenisz niecykające zegarki i iPody klikające w słuchawkach. A to że bateria "żywotność czasem osiąga max dopiero po nawet kilkunastu cyklach ładowania" to wydaje mi się jakąś wierutną bzdurą. Nowa bateria/akumulator po prawidłowym uformowaniu/sformatowaniu (po 3-4 pełnych cyklach rozładowania i naładowania) uzyskuje swoje maximum (100%) i powoli acz nieubłaganie traci. Proszę, podaj link do źródła tej informacji o zwiększaniu żywotności baterii.

Sledziu Znałem ten opis ze strony Appla. Grałem u siebie bez zmieniania utworów, wgranych albumów oraz bez podświetlenia. Jedyne czym się różniłem od opisanego testu to tym że piosenki miałem zakodowane w pliki Apple Lossless Encoderem (ALE) a nie AAC z 128kbps. Ale znalazłem odpowiednie pliki ACC i w ten weekend powtórzyłem test. Uzyskałem o godzinę lepszy wynik - ciut powyżej 11 godzin. To dalej wynik daleki od deklarowanych 20 godzin i dalej uważam, że jest to wada mojego nowego iPoda.

#21 51m0n

51m0n
  • 6 980 postów

Napisano 08 maja 2006 - 09:02

Linkiem do tych informacji jest moje doświadczenie - niektóre baterie litowo jonowe (a przecież taka jest w iPodzie) na prawdę tak mają! Nie mam pojęcia od czego to zależy i jak to fachowo wytłumaczyć, ale mnie się tak przytrafiło, że nawet po dokładnym sformatowaniu bateria była bardzo daleka od tego co opisuje producent, a kiedy po prostu zacząłem jej używać, to czas jaki trzymała znacznie się zwiększył! Osobiście uważam, że twój iPod wcale nie musi być felerny. Trzymasz na nim dość dużo muzy, a nie wierzę żebyś jeszcze nie miał jakichś filmów czy zdjęć. Żeby iPod znalazł coś na dysku, potrzebuje więcej energii. Ja proponuje ci zrobić sobie inny test: deklarowany czas grania wideo wynosi do 3 godzin. Nagraj sobie jakiś pełnometrażowy film i obczaj. Jak będziesz miał np. coś sporo poniżej 2,5h to faktycznie coś z iPodem nie tak, a jak dobije do 2,5 to ok.

#22 Sledziu

Sledziu
  • 430 postów
  • SkądWr

Napisano 08 maja 2006 - 18:48

a ja bym obstawial ze cos nie tak z bateria ja am zajete w sowoim ipodzie 50% pojenosci, mase zdjec filmikow i tez pelno metrazowe filmy i ogromna ilosc muzy a moj ipod gra nomralnie jakies 10h przy zmienianiu utworow, przegladaniu list odtwarzaniu robienu on the go itd, po prostu przy normalnym uzytkowaniu, tylko ze przy podswietlnieiu na 3 sekundy i wylaczonym eq...

#23 51m0n

51m0n
  • 6 980 postów

Napisano 09 maja 2006 - 07:56

No tak, tylko widzisz Sledziu, deklarowany czas grania iPoda 60 GB wynosi 20h, a nie 14 jak w przypadku iPoda 30 GB!

#24 Sledziu

Sledziu
  • 430 postów
  • SkądWr

Napisano 09 maja 2006 - 20:01

tak wiem, wlasnie dlatego ostawiam ze cos nie tak z bateria. u mnie trace 4h przy normalnym uzytkowaniu, 4/14 a borzar traci 9h przy tescie wytrzymalosciowym, 9/20! dlatego obstawiam ze z bateria cos nie tak...

#25 51m0n

51m0n
  • 6 980 postów

Napisano 09 maja 2006 - 20:52

Borzar napisz co porabiasz z tym iPodem, bo mnie ciekawość zżera :D Swoją drogą to nieszczęścia chodzą parami - najpierw problem z dyskiem, teraz z baterią :( Przekichane! Mam nadzieję, że szybko uporasz się z problemem!!!

[ Dodano: 2006-05-15, 15:15 ]
Dobra, przyznaję się, przesadziłem trochę - sprawdziłem dokładnie (ze stoperem) ile gra mój iPod i wytrzymał gruuubo ponad 15h.. ale z 10s podświetleniem, przełączaniem piosenek i 10min odtwarzania wideo. Także chyba wszystko jasne, zresztą pewnie borzar już dawno zaniósł iPoda do serwisu..




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych