Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Iphone 7 plus ładowarka


Najlepsza odpowiedź jointpocket , 03 marca 2017 - 20:23

Ładowarka jesli oryginalna to oczywiście posiada certyfikat.Proponuje kupic zasilacz w mediamarkt.Ostatnio widziałem chyba po 89zl i masz pewność,ze będzie oryginalna.Jesli chodzi o szybkość działania to moja zwykła 7 ładuje jakos o 1/3 szybciej niż zwykła ładowarka 5w. Przejdź do postu


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
36 odpowiedzi w tym temacie

#26 sipap

sipap
  • 63 postów

Napisano 03 września 2017 - 16:44

Odświeżę trochę temat. Pojechałem wczoraj do Cortlandu kupić ładowarkę od Ipada do Iphone 7 plus. Bo wiadomo ,że ta dostarczana wraz z telefonem strasznie długo ładuje telefon.
Tu w tym temacie wyczytałem,że kilka osób uzywa tych mocniejszych ładowarek. Okazuje się ,że i na stronie appla też o tym wspominają.
Jakiez było moje zdziwienie,kiedy w sklepie stanowczo odradzono mi zakup tej mocniejszej ładowarki twierdząc, że z czasem znacząco spadnie pojemnośc baterii jesli będziemy ją ładować ładowarką 12W od Ipada.
Wspomniałem im o tym ,że na Forach ludzie potwierdzają używanie tej ładowarki. Na to uzyskałem odpowiedź,że oni nie polecają tego z autopsji bo mieli juz kilkanaście przypadków, jak ludzie zgłaszali do nich problemy z funkcjonowaniem baterii własnie ładująć ładowarką od Ipada.
W końcu nie kupiłem i mam mętlik w głowie. No bo coś w tym musi być, Sprzedawca raczej nie odradza kupna jakiegoś sprzętu w swoim sklepie bez przyczyny. Może podjadę jeszcze do jakiego Ispotu i tam wybadam sytuację.



#27 MC_

MC_
  • 6 891 postów

Napisano 03 września 2017 - 18:12

Jak dla mnie bzdura.
  • MasterM lubi to

iP Xs; rMBP 2015 13', AW5 44 LTE


#28 sipap

sipap
  • 63 postów

Napisano 03 września 2017 - 20:52

Napisałem do Cortlandu,żeby ostatecznie ustosunkowali do tego zagadnienia.



#29 MasterM

MasterM
  • 1 658 postów

Napisano 04 września 2017 - 09:20

Telefon generalnie sam bierze tyle prądu, ile potrzebuje. Ja już od kilku miesięcy ładuję iPhone’a ładowarką od iPada i nie widzę takiego problemu.

#30 koliberek1

koliberek1
  • 1 091 postów
  • SkądRadom, Poland

Napisano 04 września 2017 - 09:26

Tu masz filmik gościa, który mówi o ładowaniu. Swojego iPhona od zawsze ładuje ładowarką od iPada. Po roku ma ok. 96% pojemności baterii. 

 

https://www.youtube....h?v=xaj44s3Puws


Użytkownik koliberek1 edytował ten post 04 września 2017 - 09:27

Iphone 7 Black | Apple Watch Space Grey | Macbook Air 13 | iPad Air

#31 sipap

sipap
  • 63 postów

Napisano 06 września 2017 - 09:33

Dostałem odpowiedz od Cortlandu, ze zgodnie z tym co jest napisane na stronie Apple,nie ma żadnych przeciwwskazań do używania ładowarki od iPada .
Szkoda , ze nie ustosunkowali się do tego, dlaczego pracownik ich sklepu odradza używanie tej ładowarki i podpiera się przypadkami gorszego funkcjonowania baterii.

#32 bee3

bee3
  • 3 841 postów

Napisano 06 września 2017 - 22:30

Jeżeli z ładowarką używasz kabla Apple (lub certyfikowanego zamiennika z MFI), to elektronika w telefonie (przy współpracy z elektroniką w kablu) "pociągnie" z ładowarki taki prąd jaki trzeba (przy rozładowanej baterii z 12W zasilacza może osiągać nawet 2A stopniowo zmniejszając się wraz z poziomem naładowania baterii).

Stosując ładowarkę o większej wydajności z dobrym kablem - niczym nie ryzykujesz (a skracasz czas ładowania).

 

Kiepski zamiennik (bez MFI) lub podróbka kabla starając się "oszukać" wykrywanie przez iPhone nieoryginalnego akcesorium nie współpracuje prawidłowo np. z układem regulującym prąd ładowania w iPhone i wtedy ryzyko jest już większe.


Pomogłem ?   -  Lubię to 


#33 MasterM

MasterM
  • 1 658 postów

Napisano 07 września 2017 - 08:37

Warto także pamiętać, że dużo osób stosuje podobny trick z iPadem tj. ładuje go ładowarką 29W zamiast 12W, która jest dołączana do iPada. I nie słyszę, aby tym iPadom coś złego się działo.

#34 sipap

sipap
  • 63 postów

Napisano 07 września 2017 - 11:18

Oczywiście , ze do ładowania wraz z tą ładowarka od iPada używał bym oryginalnego kabla. I sprzedawca w Cortlandzie o tym wiedział , bo chciałem kupić komplet- kabel+ładowarka . Dlatego się dziwię. Może jeszcze raz się tam wybiorę i oprócz tego, że zakupię w końcu te ładowarkę to jeszcze wypytam dlaczego odradza, skoro jego firma i Apple nie widza przeciwwskazań .

#35 Giallorosso

Giallorosso
  • 848 postów
  • SkądKatowice

Napisano 07 września 2017 - 14:59

Również od dawna ładuję iPhone'y ładowarką dołączoną do iPada i nie zauważyłem problemów z baterią. Zresztą, na stronie cortandu jest napisane, że ładowarki można używać do ładowania iphone'a. http://www.cortland....-mocy-12-w.html
<p>•Telefon• iPhone 3G• htc Touch HD•htc HD2•htc Desire HD•htc Sensation•htc One X•Samsung Galaxy Note 2•iPhone 4•iPhone 5•iPhone 5s•htc One m8•iPhone5s•iPhone 6•iPhone 5s•iPhone 6s•iPhone SE•iPhone 7•iPhone 8•iPhone XS Max•Tablet•Samsung Galaxy Tab 2 10.1•iPad 3•iPad mini 2 Retina• iPad Air 2

#36 sipap

sipap
  • 63 postów

Napisano 23 września 2017 - 15:08

Zdecydowałem się w końcu i kupiłem do 7 plus-a ładowarkę od iPada . Oczywiście oryginał .
Zakupu dokonałem w Cortlandzie. Wspomniałem dwóm panom sprzedawcom, ze odradzano mi tu w sklepie kupno tej ładowarki , a specjalista z ich firmy mailowo napisał mi ze absolutnie można jej używać do ładowania telefonu. Jak również na stronie Apple jest wyraźnie napisane, ze ta ładowarka nadaje się do tego. Na to odpowiedziano mi , ze owszem można nią ładować telefon, tyle ze wpłynie to trwałość baterii i po 18-20 miesiącach użytkowania jej pojemność spadnie do około 75% początkowej pojemności . Z tego co mi się wydaje , to po takim okresie moc baterii spada samoczynnie bez względu na typ ładowarki. Nie wiem czy aż o 25%, ale spada na pewno .

#37 Emej

Emej
  • 1 161 postów
  • SkądWrocław

Napisano 23 września 2017 - 15:14

Co za głupoty... Podstawowa zasada, nie słuchać doradców w sklepach typu iSpot, Cortland, itp. Oni są od sprzedaży sprzętu i w więkoszości nie wiedzą o nim szczególnie dużo.

MBP Retina 15 2014 | iP X Space Gray | Apple Watch S4 | Airpods Pro





Użytkownicy przeglądający ten temat: 4

0 użytkowników, 4 gości, 0 anonimowych