Jump to content

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Photo
- - - - -

Iphone 7 plus ładowarka


Best Answer jointpocket , 03 March 2017 - 20:23

Ładowarka jesli oryginalna to oczywiście posiada certyfikat.Proponuje kupic zasilacz w mediamarkt.Ostatnio widziałem chyba po 89zl i masz pewność,ze będzie oryginalna.Jesli chodzi o szybkość działania to moja zwykła 7 ładuje jakos o 1/3 szybciej niż zwykła ładowarka 5w. Go to the full post


  • Please log in to reply
36 replies to this topic

#1 walsk

walsk
  • 4 posts

Posted 03 March 2017 - 18:58

Hej, mam takie pytanko do was, w zestawie z 7 plus jest ładowarka 5W o ile dobrze się orientuję, w pewnym sklepie znalazłem dedykowaną ładowarkę APPLE do Iphonów/Ipadów z 12W, i tu pojawia się moje pytanie czy jest ona bezpieczna nie pogarsza stanu baterii i jeśli ktoś korzysta z takiego rozwiązania ile zajmuje pełne naładowanie baterii?



#2 MasterM

MasterM
  • 1658 posts

Posted 03 March 2017 - 19:17

iPhone`owi nic się nie stanie, pod warunkiem, że ładowarka będzie dobrej jakości, z certyfikatem MFI. Od oryginalnej od Apple na pewno nic mu nie będzie. Niestety nie wiem ile czas ładowania się skróci w porównaniu do 5W.



#3 walsk

walsk
  • 4 posts

Posted 03 March 2017 - 19:29

Jak sprawdzić czy ładowarka posiada ten certyfikat? Na stronie sklepu nie ma informacji na ten temat, jedynie jest podany model ładowarki "MD836ZM/A".

Natomiast na innych stronach nie ma modelu ani nie wspominają o żadnych certyfikatach - pewnie chinole.



#4 jointpocket

jointpocket
  • 179 posts

Posted 03 March 2017 - 20:23   Best Answer

Ładowarka jesli oryginalna to oczywiście posiada certyfikat.Proponuje kupic zasilacz w mediamarkt.Ostatnio widziałem chyba po 89zl i masz pewność,ze będzie oryginalna.Jesli chodzi o szybkość działania to moja zwykła 7 ładuje jakos o 1/3 szybciej niż zwykła ładowarka 5w.

#5 bee3

bee3
  • 3841 posts

Posted 03 March 2017 - 23:33

Jak sprawdzić czy ładowarka posiada ten certyfikat? Na stronie sklepu nie ma informacji na ten temat, jedynie jest podany model ładowarki "MD836ZM/A".

Natomiast na innych stronach nie ma modelu ani nie wspominają o żadnych certyfikatach - pewnie chinole.

Jeżeli sklep jest na liście autoryzowanych sklepów Apple: https://locate.apple.com/pl/pl/ , a cena ładowarki nie odbiega o więcej niż +/- 10% od ceny w sklepie Apple http://www.apple.com...2-w-firmy-apple to jest duża szansa, że ładowarka jest oryginalna.

Jeżeli różnica w cenie jest większa, a dodatkowo sklepu nie ma na powyższej liście to gwałtownie rośnie prawdopodobieństwo nabycia podróbki.


Edited by bee3, 03 March 2017 - 23:34.

Pomogłem ?   -  Lubię to 


#6 skit777

skit777
  • 215 posts

Posted 07 March 2017 - 12:40

Dokładnie 2h10min iPhone 7 plus ładuje się na ładowarce 12w od iPada.

#7 Aastelix

Aastelix
  • 1528 posts
  • SkądPodbeskidzie

Posted 07 March 2017 - 12:45

O, to dobra wiadomość. Czyli mam szukać oryginalnej ładowarki 12 do iPada i mój 7 plus będzie się lądował w przyzwoitym czasie?
Na chwilę obecną, ori ładowarka to masakra. Teraz doceniam szybkie ładowanie.

iPhone 11


#8 macsupport

macsupport

  • 8620 posts
  • SkądKraków

Posted 07 March 2017 - 13:57

Możesz też kupić dobrą ładowarkę innego producenta, która ma wydajność prądową minimum 2A. Będzie ładować tak samo szybko. Tylko musi to być dobra ładowarka, a nie badziewie za 20 złotych marketu.


  • skit777 likes this

Jedyny serwis sprzętu Apple w Małopolsce polecany przez MyApple.pl

ul. Kadecka 10, 30-078 Kraków

kom: 889 566 455 ; tel: 12 421 65 91


#9 MasterM

MasterM
  • 1658 posts

Posted 07 March 2017 - 14:34

Sam zastanawiałem się nad kupnem ładowarki 12 W do Plusa, aby szybciej się ładował. Jak ktoś da znać ile jest szybciej w Plusie od 0 do 100% z 12W zamiast 5W i będzie to dobrze wyglądać, to będę wdzięczny :)

#10 madhunt3r

madhunt3r
  • 2530 posts

Posted 07 March 2017 - 15:49

Pierwsze co po zakupie plusa kupiłem tez ładowarkę 12W. Tu macie porównanie.

https://youtu.be/vMoGwo98mUM

iPhone 11 Pro Max | Macbook Air 13


#11 skit777

skit777
  • 215 posts

Posted 07 March 2017 - 16:15

Ladowanie iPhone 7 plus standardowa ładowarka to jakaś kpina. 3h40 minut to jakieś średniowiecze normalnie. Ta od iPada 12w jest dużo lepiej,tak jak napisałem 2h10min ale mam nadzieje ze w następnym iPhonie dodadzą prawdziwe szybkie ladowanie bo chyba już na to najwyższa pora.

To akurat nie prawda,to ze będzie miała wydajność prądowa 2A lub nawet więcej nie znaczy ze będzie ładowała iPhone 7 czy 7 plus z ta właśnie deklarowana wydajnością. Mam w domu kilka ładowarek samych znanych producentów które maja wydajność 2A wzwyż i nie ładują iPhone 7 plus szybciej niż fabryczna ładowarka. Ladowarka musi być certyfikowana przez Apple żeby iPhone przyjął większy prąd.
Możesz też kupić dobrą ładowarkę innego producenta, która ma wydajność prądową minimum 2A. Będzie ładować tak samo szybko. Tylko musi to być dobra ładowarka, a nie badziewie za 20 złotych marketu.


  • MasterM likes this

#12 Aastelix

Aastelix
  • 1528 posts
  • SkądPodbeskidzie

Posted 07 March 2017 - 16:59

Jeszcze pytanie. Czy taka choćby oryginalna ładowarka od iPada 12W jest bezpieczna dla baterii w iPhone?
I nikt jeszcze nie sprawdził czy oby po szybszym naładowaniu bateria nie trzyma krócej?

iPhone 11


#13 skit777

skit777
  • 215 posts

Posted 07 March 2017 - 20:03

Czy jest bezpieczna jeśli chodzi o jakieś wybuchy to napewno jest bo samo Apple pisze na swojej stronie ze można używać jej z iPhone. A czy to wpływa negatywnie na jej trwałość lata mi i dynda. Ślubu z nim nie brałem. Nie wydaje mi się tez żeby trzymała krócej,wcześniej lądowałem fabryczna ładowarka,teraz od kilku dni ta 12w i nie widzę różnicy.

#14 Aastelix

Aastelix
  • 1528 posts
  • SkądPodbeskidzie

Posted 07 March 2017 - 21:08

OK. Przynajmniej sam to testujesz więc opinia jest wiarygodna.
Idę jutro do Cortlandu po ładowarkę 12W bo chciałbym szybciej ładować telefon.

iPhone 11


#15 MasterM

MasterM
  • 1658 posts

Posted 11 March 2017 - 21:23

Kupiłem dzisiaj do 7 Plusa ładowarkę 12W od Apple i faktycznie różnica w prędkości ładowania to szok. Na 12W bateria od 20 do 70% naładowała mi się w około 35 min, na 5W trwało to o wiele dłużej, ze dwa razy około, a przecież to ładowanie tylko 50%, od 0 do 100% różnica będzie jeszcze bardziej wyraźna. Warto było wydać te 100 zł moim zdaniem, zwłaszcza gdy ktoś intensywnie używa iPhone'a i musi go w ciągu dnia szybko podładować o kilkadziesiąt %.

#16 Skinneq

Skinneq
  • 117 posts
  • SkądWarszawa

Posted 15 March 2017 - 02:44

Ladowarki od iPada? Polecam kupić coś lepszego i niekoniecznie droższego. Używam zasilacza od firmy Aukey, a kabel oryginalny Applowski i iPhona 7 plus do pełna ładuje w niespełna 1h:20min. Bajka

Komputer: MacBook 12'' 2016 Space Gray
Telefon: iPhone X Silver


#17 bee3

bee3
  • 3841 posts

Posted 15 March 2017 - 23:53

Ladowarki od iPada? Polecam kupić coś lepszego i niekoniecznie droższego. Używam zasilacza od firmy Aukey, a kabel oryginalny Applowski i iPhona 7 plus do pełna ładuje w niespełna 1h:20min. Bajka

Czy mógłbyś rozwinąć dlaczego (Twoim zdaniem) stosowany przez Ciebie zasilacz jest lepszy od 12W zasilacza Apple - do ładowania iPhone ?


Pomogłem ?   -  Lubię to 


#18 Skinneq

Skinneq
  • 117 posts
  • SkądWarszawa

Posted 16 March 2017 - 19:39

Czy mógłbyś rozwinąć dlaczego (Twoim zdaniem) stosowany przez Ciebie zasilacz jest lepszy od 12W zasilacza Apple - do ładowania iPhone ?

Prosze bardzo.

1. Mozna ladowac 4 urzadzenia na raz, poniewaz posiada 4 porty USB, a nie jedno jak w przypadku Apple.
2. Kosztuje ledwo 60zl
3. W razie jakichs awarii np w bloku z pradem, zasilacz sam w sobie posiada bezpieczniki odpowiadajace bezpieczenstwu i odcieciu pradu ladowania.

Nie wszystko co Applowskie jest najlepsze i moim zdaniem akurat w kwestii ladowarki nie warto przeplacac.


Komputer: MacBook 12'' 2016 Space Gray
Telefon: iPhone X Silver


#19 Giallorosso

Giallorosso
  • 848 posts
  • SkądKatowice

Posted 16 March 2017 - 20:49

Prosze bardzo.
1. Mozna ladowac 4 urzadzenia na raz, poniewaz posiada 4 porty USB, a nie jedno jak w przypadku Apple.
2. Kosztuje ledwo 60zl
3. W razie jakichs awarii np w bloku z pradem, zasilacz sam w sobie posiada bezpieczniki odpowiadajace bezpieczenstwu i odcieciu pradu ladowania.
Nie wszystko co Applowskie jest najlepsze i moim zdaniem akurat w kwestii ladowarki nie warto przeplacac.

akurat jesli chodzi o ładowarkę, NIE WARTO OSZCZĘDZAĆ.
<p>•Telefon• iPhone 3G• htc Touch HD•htc HD2•htc Desire HD•htc Sensation•htc One X•Samsung Galaxy Note 2•iPhone 4•iPhone 5•iPhone 5s•htc One m8•iPhone5s•iPhone 6•iPhone 5s•iPhone 6s•iPhone SE•iPhone 7•iPhone 8•iPhone XS Max•Tablet•Samsung Galaxy Tab 2 10.1•iPad 3•iPad mini 2 Retina• iPad Air 2

#20 koliberek1

koliberek1
  • 1091 posts
  • SkądRadom, Poland

Posted 16 March 2017 - 21:43

1h 20 min? Chyba od 50 do 100%. Nie pomyliło Ci się z 2h 20 min? Nie ma szans żeby ip7 przyjmował prąd tak szybko. Podaj linka do tej ładowarki ciekaw jestem parametrów.
Iphone 7 Black | Apple Watch Space Grey | Macbook Air 13 | iPad Air

#21 bee3

bee3
  • 3841 posts

Posted 16 March 2017 - 23:17

Prosze bardzo.

1. Mozna ladowac 4 urzadzenia na raz, poniewaz posiada 4 porty USB, a nie jedno jak w przypadku Apple.
2. Kosztuje ledwo 60zl
3. W razie jakichs awarii np w bloku z pradem, zasilacz sam w sobie posiada bezpieczniki odpowiadajace bezpieczenstwu i odcieciu pradu ladowania.

Nie wszystko co Applowskie jest najlepsze i moim zdaniem akurat w kwestii ladowarki nie warto przeplacac.

Prawdopodobnie chodzi o https://spartaktech....ll_charger.html

 

Ad.1 Każdy z (4) portów wyjściowych nie ma "lepszych" parametrów niż 12W zasilacz od Apple.
Możemy oczywiście dyskutować czy posiadanie ładowarki: dużej , ciężkiej, ale z 4 portami USB - dla posiadacza 1szt. iPhone jest bardziej funkcjonalnym rozwiązaniem czy nie, ale z pewnością nie możemy powiedzieć, że taka ładowarka lepiej (szybciej, bezpieczniej, etc) spełnia swoją funkcję.

Ad.2 Niższa cena nie jest dowodem na to, że produkt jest lepszy (oczywiście niższa cena nie musi oznaczać, że jest gorszy). 

Ad.3 Jak wynika z opisu w powyższym linku, ładowarka posiada kilka (7) rodzajów zabezpieczeń (nie mylić z bezpiecznikami !) ale krótka analiza wskazuje, że są to zabezpieczenia w największym stopniu chroniące ładowarkę (zabezpieczenie przed zwarciem, przegrzaniem czy za wysokim napięciem wejściowym, etc.), a nie ładowane urządzenia.

Nie twierdzę, że wszystko co Apple-owskie jest najlepsze (technicznie), ale (uzasadnione) zaufanie do produktów marki Apple jest na tyle wysokie, że w przypadku nieprzewidzianej awarii zasilacza Apple powinno wystarczyć odszkodowania nie tylko na kupno nowego telefonu.


Edited by bee3, 16 March 2017 - 23:22.

Pomogłem ?   -  Lubię to 


#22 Skinneq

Skinneq
  • 117 posts
  • SkądWarszawa

Posted 16 March 2017 - 23:35

Prawdopodobnie chodzi o https://spartaktech....ll_charger.html

 

Ad.1 Każdy z (4) portów wyjściowych nie ma "lepszych" parametrów niż 12W zasilacz od Apple.
Możemy oczywiście dyskutować czy posiadanie ładowarki: dużej , ciężkiej, ale z 4 portami USB - dla posiadacza 1szt. iPhone jest bardziej funkcjonalnym rozwiązaniem czy nie, ale z pewnością nie możemy powiedzieć, że taka ładowarka lepiej (szybciej, bezpieczniej, etc) spełnia swoją funkcję.

Ad.2 Niższa cena nie jest dowodem na to, że produkt jest lepszy (oczywiście niższa cena nie musi oznaczać, że jest gorszy). 

Ad.3 Jak wynika z opisu w powyższym linku, ładowarka posiada kilka (7) rodzajów zabezpieczeń (nie mylić z bezpiecznikami !) ale krótka analiza wskazuje, że są to zabezpieczenia w największym stopniu chroniące ładowarkę (zabezpieczenie przed zwarciem, przegrzaniem czy za wysokim napięciem wejściowym, etc.), a nie ładowane urządzenia.

Nie twierdzę, że wszystko co Apple-owskie jest najlepsze (technicznie), ale (uzasadnione) zaufanie do produktów marki Apple jest na tyle wysokie, że w przypadku nieprzewidzianej awarii zasilacza Apple powinno wystarczyć odszkodowania nie tylko na kupno nowego telefonu.

Lepszy produkt nie jest, ale zalezalo mi na podlaczeniu kilku usb, zeby moc ladowac jednoczesnie sluchawki Bt, iPhona, telefon firmowy i cos jeszcze, wiec dla mnie rozwiazanie idealnie. Jestem z niej zadowolony i juz. Kupilem prosto ze strony producenta, to gwarancje rowniez posiadam. Dla kogos, kto szuka alternatywy w stosunku do ladowarki od iPada, jest ogolnie w porzadku.

 

1h 20 min? Chyba od 50 do 100%. Nie pomyliło Ci się z 2h 20 min? Nie ma szans żeby ip7 przyjmował prąd tak szybko. Podaj linka do tej ładowarki ciekaw jestem parametrów.

1:30-2h. Literowke zrobilem. Sprawnie to laduje :).


Komputer: MacBook 12'' 2016 Space Gray
Telefon: iPhone X Silver


#23 bee3

bee3
  • 3841 posts

Posted 16 March 2017 - 23:39

Lepszy produkt nie jest, ale zalezalo mi na podlaczeniu kilku usb, zeby moc ladowac jednoczesnie sluchawki Bt, iPhona, telefon firmowy i cos jeszcze, wiec dla mnie rozwiazanie idealnie. Jestem z niej zadowolony i juz. Kupilem prosto ze strony producenta, to gwarancje rowniez posiadam. Dla kogos, kto szuka alternatywy w stosunku do ladowarki od iPada, jest ogolnie w porzadku.

 

1:30-2h. Literowke zrobilem. Sprawnie to laduje :).

I sprawa wyjaśniona.

Przy konieczności ładowania 4 urządzeń równocześnie można oczywiście taki produkt rozważać np. jako alternatywę dla 4 osobnych ładowarek jednoportowych.


Pomogłem ?   -  Lubię to 


#24 Krzysztof09

Krzysztof09
  • 97 posts

Posted 17 March 2017 - 16:59

Witam,
Polecam artykuł http://www.blog.cort...owarka-od-ipada

Ja osobiście od zawsze używam ładowarki od Ipada do naładowania Iphona. Nie zauważyłem niczego niepokojącego. Telefon ładuje się o wiele szybciej.

#25 bee3

bee3
  • 3841 posts

Posted 18 March 2017 - 00:11

Witam,
Polecam artykuł http://www.blog.cort...owarka-od-ipada

Ja osobiście od zawsze używam ładowarki od Ipada do naładowania Iphona. Nie zauważyłem niczego niepokojącego. Telefon ładuje się o wiele szybciej.

Można też poczytać u źródła: https://support.appl.../pl-pl/ht202105


Pomogłem ?   -  Lubię to 





2 user(s) are reading this topic

0 members, 2 guests, 0 anonymous users