Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

iPhone 7 Kolor Jet Black opinie i zdjęcia stanu.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
39 odpowiedzi w tym temacie

#1 effe

effe
  • 6 545 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 21 lutego 2017 - 23:30

Witam,

Proszę w tym temacie o opinie osób posiadających model iPhone 7 Jet Black. Jak u Was z wyglądem po kilku, kilkunastu tygodniach użytkowania? 

Byłem mega sceptycznie nastawiony do tego wariantu kolorystycznego, ale jak go zobaczyłem na żywo i dostałem dobrą ofertę to zakupiłem. Obecnie noszę telefon w etui przezroczystym, ale to nie to samo.

Czy ktoś był tak odważny i nosi telefon bez ochrony? Jak sytuacja wizualna? Ile rysek ? :)

Jeśli macie taką możliwość to wklejajcie zdjęcia i piszcie opinie. 

 

Pozdrawiam.


iPhone 12 mini 


#2 tomciopaluch123

tomciopaluch123
  • 988 postów
  • SkądEarth

Napisano 21 lutego 2017 - 23:58

Rysuje się okrutnie. Noszony w kejsie również. Jest ładny, ale rysy i palcowanie niszczą efekt. Lepiej wybrać inny kolor. 

Jedny plus tego koloru jest taki, że nie ślizga się. Bardzo fajny materiał, ale czy warto pomimo wad? To już Twój wybór.


Użytkownik tomciopaluch123 edytował ten post 21 lutego 2017 - 23:59


#3 effe

effe
  • 6 545 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 22 lutego 2017 - 00:10

Wiem, że się łatwiej rysuje. Jednak w sieci są różne opinie. Jedni, że po kilku dniach już rysy złapali, a drudzy, że po kilku tygodniach nic. Puki co noszę w ultra przezroczystym etui. Zobaczę po kilku dniach czy jakaś ryska się pojawi. 


iPhone 12 mini 


#4 nie_lubie_jablek

nie_lubie_jablek
  • 2 946 postów

Napisano 22 lutego 2017 - 12:08

Ja mam naklejona folie na tyl - nie psuje efektu jak case inie pogrubia telefonu. Wiec rys na tyle po 3 miesiacach brak. Boki w normalnym swietle rys brak jak zaswiecimy sztucznym swiatlem to jakies mikrorysy sie znajda.
  • effe lubi to

#5 Hubson83

Hubson83

  • 901 postów
  • SkądWarszawa, PL

Napisano 22 lutego 2017 - 15:00

Ja właśnie zakupiłem jet black. Na polerce widać wszystko, więc nawet drobne rysy produkcyjne będzie widać po rozpakowaniu nowego telefonu. Natomiast to aluminium jest dość dobrej jakości, w oryginalnym futerale od Apple powinno być dobrze.


  • effe lubi to

iPhone 15 Pro Max | iPhone 12 | Apple Watch Ultra | MacBook Pro 16" | MacBook Pro 14"


#6 effe

effe
  • 6 545 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 22 lutego 2017 - 15:16

Ja mam naklejona folie na tyl - nie psuje efektu jak case inie pogrubia telefonu. Wiec rys na tyle po 3 miesiacach brak. Boki w normalnym swietle rys brak jak zaswiecimy sztucznym swiatlem to jakies mikrorysy sie znajda.

 

Jakiej folii używasz? Czy te w x-kom 3mk nie są przypadkiem matowe? 

Z tego co słyszałem, większość folii na tył niestety są matowe i zabierają ten efekt. 


w oryginalnym futerale od Apple powinno być dobrze.

 

OK. Tylko, że futerał od Apple strasznie szpeci wg mnie telefon. Raz, że jest dość gruby i ciężko w nim stosować gesty "wróć", a dwa, że jet black w nim już nim nie jest :)


Użytkownik effe edytował ten post 22 lutego 2017 - 15:17

iPhone 12 mini 


#7 Hubson83

Hubson83

  • 901 postów
  • SkądWarszawa, PL

Napisano 22 lutego 2017 - 15:24

Coś za coś. Osobiście uważam skórzany futerał Apple, za najlepszy do iPhone'ów. Kwestia gustu...


Użytkownik Hubson83 edytował ten post 22 lutego 2017 - 15:24

iPhone 15 Pro Max | iPhone 12 | Apple Watch Ultra | MacBook Pro 16" | MacBook Pro 14"


#8 koliberek1

koliberek1
  • 1 091 postów
  • SkądRadom, Poland

Napisano 22 lutego 2017 - 15:27

Tak się zastanawiam, jaki jest sens kupowania jet black i pakowania go w jakikolwiek, nieprzezroczysty case? Przecież równie dobrze można kupić mat black i będzie wyglądał identycznie. A dodatkowo po roku czy dwóch nie będziemy mieć problemu ze sprzedaniem całego porysowanego telefonu. A jet black rysuje się we wszystkim, nawet oryginalnym aplowskim etui. Zawsze przy wyciąganiu i czyszczeniu coś wpadnie pod telefon i rysy gotowe. Opieram się na opiniach setek ludzi na wielu forach, oficjalny włączając. Jak dla mnie to ONYX ma sens tylko w folii na cały telefon, ewentualnie case przezroczysty. No i oczywiście jeśli ktoś ma wywalone na rysy i nosi bez niczego.


Iphone 7 Black | Apple Watch Space Grey | Macbook Air 13 | iPad Air

#9 nie_lubie_jablek

nie_lubie_jablek
  • 2 946 postów

Napisano 22 lutego 2017 - 15:40

Jakiej folii używasz? Czy te w x-kom 3mk nie są przypadkiem matowe? 

Z tego co słyszałem, większość folii na tył niestety są matowe i zabierają ten efekt. 


 

OK. Tylko, że futerał od Apple strasznie szpeci wg mnie telefon. Raz, że jest dość gruby i ciężko w nim stosować gesty "wróć", a dwa, że jet black w nim już nim nie jest :)

 

Folia najzwyklejsza za 1zł. Zawsze można też użyć szkła za 3zł i na pewno nie będzie matowe. 


  • effe lubi to

#10 winmaciek

winmaciek
  • 6 479 postów
  • Płeć:

Napisano 25 lutego 2017 - 16:37

Ja bym nie wybrał drugi raz. Po dwóch miesiącach z tyłu jest kilka rys, mimo dokładnego wyczyszczenia tyłu i dopasowanego, gumowego etui. Nie są one jakoś szczególnie widoczne, ale zastanawia mnie skąd się tam w ogóle wzięły.  Słyszałem, że jest źle, ale nie wiedziałem, że aż tak źle. Już chyba wolałbym, gdyby było takie szkło, jak na ekranie (bo on, mimo że bez folii/dodatkowego szkła jest w idealnym stanie).


MacBook Pro 13" M1, iPhone 15 Pro Max, iPad Pro 11" M1 Wi-Fi+Cellular

Wszelkie porady udzielane są na licencji beerware. 


#11 effe

effe
  • 6 545 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 25 lutego 2017 - 19:07

Etui zwłaszcza te tańsze potrafią rysować telefon. Drobinki które wpadają pod etui rysują telefon. Zwłaszcza jeśli etui jest słabszej jakości.
Ciekaw jestem jak sprawa by wyglądała podczas stosowania oryginalnego etui leather case od Apple.

iPhone 12 mini 


#12 kuba006

kuba006
  • 632 postów
  • SkądPoznań

Napisano 25 lutego 2017 - 22:09

Mam skore od Apple na 7 Onyx.
3 miesiące, zero ryski. Telefon, jak z pudełka.
Czasem wyciągam, żeby go przetrzeć i popatrzeć. ;-)
  • effe lubi to

Mam telefon i komputer. 


#13 Miklaj

Miklaj
  • 45 postów
  • SkądBytom, Poland

Napisano 03 marca 2017 - 01:06

Po świeżym zakupie Jet Blacka, 2 dni musiałem czekać na dostawę zamówionego etui - jednak już po pierwszym dniu zauważyłem rysę na tyle i zdecydowałem że okleję również dodatkowo cały telefon folią firmy 3mk.

Taką opcję polecam, folia na cały tył + boki załatwia sprawę rysowania... ;)

 

Pozdrawiam. 



#14 DeXuu

DeXuu
  • 16 postów

Napisano 03 marca 2017 - 19:52

Folia najzwyklejsza za 1zł. Zawsze można też użyć szkła za 3zł i na pewno nie będzie matowe. 

gdzie kupiles te folie najzwyklejsza za 1zl? ja na allegro widze same szkło,a jak znajde folie to kosztuje 3 zł za sztuke + 12 za polecony priorytet



#15 nie_lubie_jablek

nie_lubie_jablek
  • 2 946 postów

Napisano 03 marca 2017 - 20:05

Aliexpress - ok 2,5$ za 5x przód i 5x tył. Obecnie testuje szkło na tył za 3zł i też jest ok. 



#16 Skinneq

Skinneq
  • 117 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 03 marca 2017 - 20:33

Posiadam Onyksa od grudnia. Akurat jestem jedna z niewielu osob, ktora starala nosic sie telefon bez etui przez 2 tyg. Jaki jest tego efekt ? iPhone jest porysowany, ale w normalnym swietle w ogole tego nie widac. Nie trzeba sie dziwic, iz cos wypolerowanego bedzie lapalo rysy. Onyks rysuje sie faktycznie od samego patrzenia, ale jesli nie wkladasz go do kieszeni z kluczami, badz innymi ostrymi narzedziami to daje rade. Po czasie 2 tyg kupilem etui SPIEGEN ULTRA HYBRID i tutaj niestety rowniez smutna informacja. Po tygodniu telefon mial od cholery kropek na plecach, choc etui czyscilem regularnie codziennie. Kropeczki sa widoczne, ale rysy tylko i wylacznie po przechyleniu iPhona pod swiatlo. Ramki telefonu sa bez zarzutu czysciutkie bez ani jednej ryski.

Moim zdaniem Effe osoby, ktore decyduja sie na zakup iPhona w wersji Jet Black - Onyks powinny zakupic sobie przezroczysta folie na tyl, a nie pakowac go w etui. I to jest rowniez moja rada Dla Ciebie, jesli decydujesz sie na zakup tego koloru. Jest tego taki plus, iz po naklejeniu telefon wyglada doslownie orginalnie, caly kolor jest zachowany bez zarzutu, dodatkowo folia od firmy 3MK nie zbiera odciskow palcow, co jest dodatkowym atutem. Powyzej wspomniales, ze sa tylko matowe. Nie Drogi kolego. Masz rowniez wersje HIGH GRIP, ktora zapobiega wyslizgniciu sie telefonu z reki, ma takie odczucie podobne do gumy i nie jest matowa, a full przezroczysta i zachowuje w 100% orginalny, polyskliwy kolor.

Jesli moderatorzy nie usuna, to ponizej podam Ci linka z ktorej ja korzystam i uwierz mi, jestem bardzo z niej zadowolony, a podziw ludzi nad kolorem Onyksa i banan na mojej twarzy kiedy nie spojrze na iPhona jeszcze bardziej usatysfakcjonowal moj zakup. 

 

https://3mk.pl/3d

Chodzi dokladnie o INVISIBLE CASE 3D W WERSJI HIGH GRIP ZA 79,99 zl.

Pozdro.


Komputer: MacBook 12'' 2016 Space Gray
Telefon: iPhone X Silver


#17 skit777

skit777
  • 214 postów

Napisano 07 marca 2017 - 18:57

Tak jak kolego wyżej napisał,ja tez korzystałem z tej folii na iPhonie 7 jest black i było idealnie. Teraz tez ja mam na 7 plus ale w wersji matowej bo mam srebrnego.
A co najlepsze to można ja kupić za 49zl a nie 79. Np na Allegro w acsesorium. Jeszcze lepsze jest to ze iSpot sobie życzy 149zl za ta folie,wyśmiałem ich i wyszedłem.

#18 krissolek

krissolek
  • 431 postów
  • SkądLubań/Wrocław

Napisano 08 marca 2017 - 17:50

Tak jak kolego wyżej napisał,ja tez korzystałem z tej folii na iPhonie 7 jest black i było idealnie. Teraz tez ja mam na 7 plus ale w wersji matowej bo mam srebrnego.
A co najlepsze to można ja kupić za 49zl a nie 79. Np na Allegro w acsesorium. Jeszcze lepsze jest to ze iSpot sobie życzy 149zl za ta folie,wyśmiałem ich i wyszedłem.

A co najlepsze za 49 zł kupisz podróbkę.

Rozumiem, ze ktoś może mieć w hurcie niższą cenę, ale skoro cena rekomendowana przez producenta wynosi 80 zł to nie ma opcji aby ten sam produkt znaleźć za 49. Swoją drogą - po otwarciu pudełka jest nawet inna zawartość. Chińczyki się za mało postarały.


 iPhone X  iPad Pro 12,9  Pencil  Macbook Pro 13" Retina  Watch Steel


#19 skit777

skit777
  • 214 postów

Napisano 08 marca 2017 - 18:17

O czy Ty mówisz??miales chociaż ta folie od użytkownika "akcesorium" z Allegro??sam kilka razy Od nich kupiłem na Allegro ta folie za 49zl i jest to ten sam produkt na 110%. Bo miałem pewnie z 10 razy tez bezpośrednio ze strony 3mk kupiona i niczym sie nie różni wiec głupot nie opowiadaj. Nie namawiam Cię,najlepiej idź do istotu i zapłać tam 149,będziesz zadowolony tak samo jak ja;)
Do tego ta z ispotu napewno jest jeszcze "oryginalniejsza" niż od producenta wiec polecam Ci.

#20 koliberek1

koliberek1
  • 1 091 postów
  • SkądRadom, Poland

Napisano 09 marca 2017 - 15:26

A co najlepsze za 49 zł kupisz podróbkę.

Rozumiem, ze ktoś może mieć w hurcie niższą cenę, ale skoro cena rekomendowana przez producenta wynosi 80 zł to nie ma opcji aby ten sam produkt znaleźć za 49. Swoją drogą - po otwarciu pudełka jest nawet inna zawartość. Chińczyki się za mało postarały.

Hehe dobre. 3mk ktoś podrabia? Pierwsze słyszę :) Ja dwa dni temu kupiłem tą wersje 3d invisible case high grip do ip7 za dokładnie 34.50 + 12 zł kurier. Od gościa z allegro, który ma 100% komentarzy pozytywnych i sprzedał tego bardzo dużo. Oczywiście wszystko w 100% oryginalne, już założone i pasuje jak ulał. Jak ktoś lubi przepłacać, to nikt mu nie zabroni, tylko po co?

Czekam tylko, aż kilka bąbli się wsiąknie. To już druga tego typu folia, wcześniej miałem na 6s. Po ok. 24h wszystkie resztki powietrza znikają. 


Użytkownik koliberek1 edytował ten post 09 marca 2017 - 15:26

  • Sebosz lubi to
Iphone 7 Black | Apple Watch Space Grey | Macbook Air 13 | iPad Air

#21 Driff

Driff
  • 423 postów

Napisano 09 marca 2017 - 23:49

Zastanawia mnie jak wygląda telefon po zdjęciu takiej folii 3d. Ktoś ma jakieś doświadczenia? Nie zostają po niej ślady w granicznych punktach? 


<p>MacBook Air 13" Early 2014 + iPhone 12 Pro Max + AirPods Pro

#22 skit777

skit777
  • 214 postów

Napisano 10 marca 2017 - 06:56

Ja ściągałem już kilka razy.zalezy jak ściągasz,jeśli powoli to nic nie zostaje ale jak na szybko-naprawdę na chama to w kilku miejscach zostaje troszkę kleju. Nic strasznego.
Jeśli chodzi ci czy nie odbarwia jak to nazwałeś w miejscach granicznych to odpowiedz brzmi-nie.

#23 nie_lubie_jablek

nie_lubie_jablek
  • 2 946 postów

Napisano 10 marca 2017 - 08:37

Zastanawia mnie jak wygląda telefon po zdjęciu takiej folii 3d. Ktoś ma jakieś doświadczenia? Nie zostają po niej ślady w granicznych punktach? 

 

A jak z ekranu ściągasz folie / szkło to coś zostaje ?



#24 Driff

Driff
  • 423 postów

Napisano 10 marca 2017 - 09:07

Ekran jest chyba jednak trochę bardziej wytrzymały na tego typu uszkodzenia. Kiedyś był nawet taki temat tylko dotyczył iP 5 lub 5s. Ktoś miał folię na ramce i po jej zdjęciu widać było ślady a właściwie różnicę w odcieniu obudowy między elementami przykrytymi folią a tymi do których folia nie docierała. 


<p>MacBook Air 13" Early 2014 + iPhone 12 Pro Max + AirPods Pro

#25 iTrzeci

iTrzeci
  • 451 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 10 marca 2017 - 21:23

mordo wez matowego i olej jet black co Ci że świecącego? i tak ekran mostly oglądasz no to dawaj mate chodź do klubu matowcow mówię Ci lepiej jest pozdrawiam kłaniam się
pisze to z matowej 7 i ona jest nawet szybsza niż jet black elo




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych