Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

[Audio] Logic,GarageBand,Pro Tools,Ableton Live,Reason,Cubase, itd.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
19 odpowiedzi w tym temacie

#1 Digiface

Digiface
  • 595 postów
  • SkądDeutschland

Napisano 02 maja 2005 - 13:49

Co do Sony to po przejęciu Sonic Foundry mogli by zrobić Acida i Sound Forge na Maka.
Niestety żaden z dotychczasowych Edytorów audio na maku nie przypadł mi do gustu.


To ciekawe bo tak naprawde to wszystkie liczace sie sekwencery do niedawna jeszcze byly na Mac i PC. Wiec co za roznica ? Roznica byla stabilnosc i comp.
Swiat sie podzielil i do Mac nalezy Logic, a do PC Cubase.
Jesli sa jeszcze tacy co pracuja na Mac -Cubase to czas zeby sie zainteresowali np. Logic,Pro Tools,Ableton Live,Reason itd.....


GB baardzo mi się podoba, aczkolwiek wczesniej z loopami pracowałem na SF Acid i jestem już skażony. Jedna funkcja by sie w Gb przydała: Use loop tempo, ok nie jedna a kilka: snap to event. :)))

Poza tym to naprawde świetny program.

Co do PT i logica to ja na maku wole Cubase/Nuendo



Cubase/Nuendo na Mac-u ...Hym.... zzera to strasznie procesora, malo stalbilne, wydajnosc bardzo kiepska w porownaniu np. z Logic. O wiele mniej trackow z np. z Reverb+EQ mozna w czasie rzeczywistam obsluzyc. Nie wspomne o inst. virtualnych.

Wyczytalem ze Sony kupuje, albo juz kupilo Steinberga od Pinnacle, albo i cale Pinnacle jakos tak. Moim zdaniem to niespecjalna przyszlosc jak ktos ma Mac-a !!!!!
Cubase sie malo rozwija sciaga tylko pomysly od Pro Tools ktore tam juz sa od 10 lat :D
Logic w sumie nie lepszy ale przynajmniej jest pod jednym dachem w Apple i jego wydajnosc jest niewspolmierna z innymi Seqwencerami.
Sony powinno zrobic Acida i Sound Forge na Mac-a bedzie konkurencja wieksza.
Chodz tak naprawde nie daje im specjalnie szans. Ciezko porownac Acida i Sound Forge np. z Reason. To sa jeszcze chlopcy w krotkich spodenkach :D

Jesli chodzi o GB no to wiadomo to w zalozeniu ma byc wstep do zabawy z muza i oczywiscie brakuje tam o wiele wiecej przydatynych funkcji. Moim zdaniem to chyba tak ma byc.
:D

No jestem ciekaw opini urzytkownikow roznej masci Seqwencerow. 8)

#2 Johnnyb

Johnnyb
  • 50 postów
  • SkądCzarna B.

Napisano 02 maja 2005 - 19:11

Siedze w programach cubase-owych juz sporo czasu(od atarynki) i wg mnie to cubase wlasnie na PC zachowuje sie jakos glupawo(chociazby opoznienia start stop) To z takiej dotykowej dedukcji programu cubase vst na pc i sx 2 na pc mojego kolegi. Osobiscie mam cubase sl1 oraz sx3 oraz cube-a 1,3 ghz + interface motu 896HD i jest calkiem calkiem.Dzialaja i fx (reverb,delay) i instrumenty (halion2/hypersonic/LM4/itp) Pewnie,ze nie jest "zajefajnie" i brak zapasu mocy ,ale da sie pracowac i aranzowac. Jeszcze z pol roku na tej maszynce popracuje ,a potem dual g5 sx3 jest o niebo bardziej stabilny niz vst 5 pod OS 9. chcialem dotknac DigitalPerformera 4,5 ze stajni motu ,ale wg. mnie jest "zakrecony" i potrzebuje duzo czasu na przestawienie sie (a niestety czasu nigdy dosyc) Mam tez gdzies sciagniete demko logic-a express,wiec pewnie jakiegos spokojniejszego dnia postaram sie go dotknac.Pro tools jest dobry ,ale do audio i tylko do audio- jesli chodzi o midi to juz wcale nie jest tak swietnie(chyba ,ze ostatnio cos sie zmienilo- bo nie sledzilem ostatniego wydania).

#3 glub

glub
  • 980 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 02 maja 2005 - 22:04

Re: Logic,GarageBand,Pro Tools,Ableton Live,Reason,Cubase, i

Aleś się uczepił tych sekwencerów, tyle że ja nie pisze o sekwencerach tylko o edytorach audio, może peak? żaden nie dosrasta do piet SF i WV a na SD mnie nie stać

Co do Cubae/nuendo to mylisz się bardzo adnie pracują, w szczególności nuendo, ale wracając do twoich "sekwencerów", nie pracuje w produkcji midi tylko w miksie audio wiec sekwencja midi mnie mija.

Protools jest nieintuicyjny ale da sie na nim pracować ale tylko jako hdr z pro controlem i masą urządzeń zewnętrznych a to bardzo podraża studio [Zapamiętaj że protools to głównie Hardware] i dla nas maluczkich nie ma najmniejszego sensu [pracowales na pro control?]

Logic, brak obslugi vst co na dzien dobry go dyskwalifikuje. PSP jeszcze niw ypuscilo wtyczek AU.[/list]
[ Dodano: 2005-05-02, 23:05 ]
Dokladnie protools jest do audio i tylko do audio ale o tym pisalem w poprzednim poscie [lub nastepnym :)]

#4 Digiface

Digiface
  • 595 postów
  • SkądDeutschland

Napisano 03 maja 2005 - 20:09

Re: Logic,GarageBand,Pro Tools,Ableton Live,Reason,Cubase, i

Pro tools jest dobry ,ale do audio i tylko do audio- jesli chodzi o midi to juz wcale nie jest tak swietnie(chyba ,ze ostatnio cos sie zmienilo- bo nie sledzilem ostatniego wydania).

W ostatnich 5 latach duzo sie zmienilo jesli chodzi o MIDI w Pro-Tool-sie.
Nie ma coprawda 500 funkcji jak Logic czy Cubase. Ale ma wszystko co potrzeba do edycji MIDI. Najlepsza rzecza jest to ze te same narzedzia sluza do MIDI i Audio !!!!
Dlatego wielu uwarza ze to najleprzy i najbardziej uniwersalny Audio-MIDI seqwencer.
Jak by nie bylo to wszystko co sie pojawia to clony Pro-toolsa. Niestety cana nadal jest bariera. A szkoda.
Wersja Pro Tools LE nie kazdego zadowala ze wzgledu na ograniczona ilosc Audio track (max 32).


Aleś się uczepił tych sekwencerów, tyle że ja nie pisze o sekwencerach tylko o edytorach audio, może peak? żaden nie dosrasta do piet SF i WV a na SD mnie nie stać


Skoro Cie nie stac to nie znaczy chyba ze nie dorasta do piet??
Ci kolesie dniami i nocami studiowali Pro Tools i potem zrobili swoje programy !!!!:D

Co do Cubae/nuendo to mylisz się bardzo adnie pracują, w szczególności nuendo, ale wracając do twoich "sekwencerów", nie pracuje w produkcji midi tylko w miksie audio wiec sekwencja midi mnie mija.

Nuendo tez ma MIDI !!!!
Mialem na mysli porownanie wydyjnosci np.Nuendo-Logic lub Pro tools.
Nuendo wypada najgorzej niestety.
A jesli chodzi stabilnie i jestes zadowolony to przeciez to jest najwazniejsze.:wink:
Wyrazam tylko obawy co do przyszlosci tego programu na Mac-ach. Sony ma swoje PC komputerki wiec chyba tym sie bardziej bedzie interesowac i oprogramowaniem na nie.


Protools jest nieintuicyjny ale da sie na nim pracować ale tylko jako hdr z pro controlem i masą urządzeń zewnętrznych a to bardzo podraża studio [Zapamiętaj że protools to głównie Hardware] i dla nas maluczkich nie ma najmniejszego sensu [pracowales na pro control?]

Pro Tools nieintuicyjny ???? Czy ty nie pomyliles z wersja Pro Tools Free ???
Pro Tools byl pierwszym edytorem audio !!
(Steinberg byl pewnie wtedy zajety odbudowa po wojnie :mrgreen: )

PT do dzisiaj mozna zainstalowac np. tylko jako audio.
Jest tak, ze kazdy chwali co co ma :D
Ja mam z racji zawodu mozliwosc pracy naprawde na wielu systemach.
Privatnie i w moim Studio pracuje na roznych konfigoracjach Pro Tools-a.
(Pro Tools MIX3 ; Pro Tools HD3; SSL AWS 900, itd).
Na pro control pracuje czasem w innych studiach gdzie cos tam robie.
W sumie nie robi mi roznicy na jakim contorlerze pracuje Mackie tez jest oki.
Ostatnio preferuje SSL AWS 900 bo tam tak jak w Control|24 sa Focusrite przedwzmacniacze to w SSL AWS 900 sa slynne SSL przedwzmacniacze.(80 % produkcji USA z Top-u to wszystko przez SSL przepuszczone ).Oczywiscie to wszytko troche kosztuje i niekazdy to potrzebuje.

Logic, brak obslugi vst co na dzien dobry go dyskwalifikuje. PSP jeszcze niw ypuscilo wtyczek AU.

No co Ty, jak to na dzien dobry :shock:
Sa Plug-In-sy VST to AU, RTAS to AU i odwrotnie, itd. A wiec da sie i to bez problemow.
Nie ma tylko HTDM to VST :mrgreen: 8)

Dokladnie protools jest do audio i tylko do audio ale o tym pisalem w poprzednim poscie [lub nastepnym :)]


Dawno nie widziales i nie pracowales na Pro Tool-sie pewnie jakies 8 lat.
Dla mnie to najbardziej uniwersalny Audio, MIDI, Synhro edytor , seqwencer i jak kto tam go zwie. Szkoda ze barriera jest cena.

W tej chwili tylko uniewrsalne Edytory maja szanse przetrwac na rynku profesjonalnych rozwiazan. Czyli Audio, MIDI,synchro itd. Instalujesz sobie opcjonalnie co Ci potrzeba.
A nie z programu na program.... kto na to ma czas ?
:wink:

ps. Osobiscie zachecam Cie do przymiarki z Logic Pro to bardzo wydajny Edytor.
Wczesniej czy pozniej i tak trzeba bedzie no chyba ze Apple kupi Sony :mrgreen:

#5 glub

glub
  • 980 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 03 maja 2005 - 23:32

Od kiedy to protools jest edytorem audio? to multitrak i takim jest. Tak samo logic pro nie jest edytorem jak i cubase i nuendo nie s? edytorami audio tylko programami typu multitrack. Nuendo mimo midi jest glownie do audio, a cubase mimo że glownie do midi bardzo dobrze sie spisuje do miksów audio. Co do pracy to rok temu w jednym studiu pracowalem na pt na xie i uważam że dalej jest nie intuicyjny. 7 lat temu pierwszy raz siadłem przed nuendo i po pół godzinie pracowałem z miksem jakbym od dawno to robił, kiedy podobna sytuacja spotkała mnie z protoolsem niestety cały czas musiał być przy mnie technik bo musiał mi podpowiadać. Może to mnie zniechęciło do pt na długie lata ale druga przymiarka do pt utwierdziła mnie w nieintuicyjności pt. dalej, mowiac o sd2 ze mnie nie stac nie skazywalem go w niebyt niedorastaniem di pięt wl czy sf. Radzilbym przeczytac wywiad z leszkiem kaminskim i tam sie rozprawia z midi w protoolsie. Przyznales ze pracujesz z pt ale przez stoly mikserskie lub HUI i tylko w takim przypadku da sie na pt pracować plus masa hardwaru. Sam bym chciał tak pracować: kompouter tylko jako wieloślad a miksować na analogowym mikserze- może kiedyś jak sie dorobie ssla. :)

#6 Digiface

Digiface
  • 595 postów
  • SkądDeutschland

Napisano 04 maja 2005 - 18:25

Od kiedy to protools jest edytorem audio? to multitrak i takim jest.
Tak samo logic pro nie jest edytorem jak i cubase i nuendo nie s? edytorami audio tylko programami typu multitrack.

A co jest Edytorem Audio ? Bo chyba z pojeciami mam klopoty.
Jesli cos co odtwarza tylko 1 track stereo. I jest mozliwosc pelnej edycji audio.
No to bede sie upieral. Po co mi dwa softy skoro w jednym mam wszystko ??
Chyba ze ja nie kapuje o co chodzi.
Ciekaw jestem co dla ciebie jest Edytorem audio , jakie funkcje ma to miec i do czego to potrzebne ?

Nuendo mimo midi jest glownie do audio, a cubase mimo że glownie do midi bardzo dobrze sie spisuje do miksów audio.

Oczywiscie masz racje, ale to dobre jest na PC-ty. A My tu o Mac-ach !!! :wink:

Co do pracy to rok temu w jednym studiu pracowalem na pt na xie i uważam że dalej jest nie intuicyjny. 7 lat temu pierwszy raz siadłem przed nuendo i po pół godzinie pracowałem z miksem jakbym od dawno to robił, kiedy podobna sytuacja spotkała mnie z protoolsem niestety cały czas musiał być przy mnie technik bo musiał mi podpowiadać. Może to mnie zniechęciło do pt na długie lata ale druga przymiarka do pt utwierdziła mnie w nieintuicyjności pt.

No to sie troche uprzedziles.Ale to normalne jesli wchodzisz do studio i nie kumasz softu.
Mysle ze po paru dniach bys zmienil zdanie. Nie ma nic prostrzego jak PT.
Notabene to z PT Steinberg dopiero niedawno sciagna automatyzaje i prostrza edycje audio itd !!!!
Wszystko co robisz na Steinbergach na PT zrobisz 2x szybciej i dokladniej.
Obserwuje czasem jak ktos poczatkujacy na PT doszkuje sie skomplikowanyc funcji w PT.
Ich nie ma !! To przyzwyczajenie z innych softow. Intuicyjnosc... to kwestia percepcji i nastawienia.
Tak wogole to czegos nie kumam . Dlaczego w polsce tkwi przekonanie ze Steinberg to super firma. Placa dobrze za urzywanie tych softow czy jak.
Znam producentow ktorzy wzieli spora kaske za reklame ze niby pracuja na Steinbergach.
A tak naprawde to nie widzieli interface softu. :D

Radzilbym przeczytac wywiad z leszkiem kaminskim i tam sie rozprawia z midi w protoolsie.

W Estrada i Studio ? Niestety nie sprowadzam tego pisma, pare numerow przeczytalem... to nie dla mnie.
Gdzie znajde ten wywiad ? Od Kaminskiego to sie pewnie nic ciekawego sie nie dowiem.
Ale chetnie poczyta. Nigdy nie mow nie !!

Przyznales ze pracujesz z pt ale przez stoly mikserskie lub HUI i tylko w takim przypadku da sie na pt pracować plus masa hardwaru.
Sam bym chciał tak pracować: kompouter tylko jako wieloślad a miksować na analogowym mikserze- może kiedyś jak sie dorobie ssla. :)


Bardzo czesto wogole nie dotykam Controlerow.
Szybciej idzie mi edycja, REC itd. przy pomocy tastaturki.
Dopiero przy mix szliwe,automatyzacji itd. stolu urzywam.

Masa sprzetu ? Audio, MIDI interface. DSP karyt. Zegar do synchro. Computer. Jakis analog Mixer. Troche instrunentow i peryferi. I masz super studio+-50tys EURO.
Co oczywiscie slychac podwarunkiem ze ma sie sluch :wink:
A jak sie go nie ma w przypadku wielu sluchaczy to dziala to pozytywnie na podswiadomosc.
Kiedys od 1mln sie zaczynalo i 500m2 potrzeba bylo na sprzet !!! :wink:
Mozna tez za 1000 Euro zrobic studio i popasc w frustracje i lawine krytyki.
No chyba ze to reklamujesz jako Hobby. To jak najbardziej , zabawa z muza to super rzecz.

Sam bym chciał tak pracować: kompouter tylko jako wieloślad a miksować na analogowym mikserze- może kiedyś jak sie dorobie ssla. :)


Tego Ci zycze z calego serca. Ale z tym miksowanie to troche inaczej to wyglada w praktyce. Glownie chodzi o sound ale to juz inny temat. :wink:

#7 glub

glub
  • 980 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 04 maja 2005 - 20:40

Adytor audio to wlasnie tylko 2 sciezki lub jedna stereo, jakos kilka rzeczy prosciej zrobic w takim SF niz do tego mieszać Cubase. Wiesz dobry edytor adudio to oprocz edycji potrafi wypalać płytę ze wszystkimi dobrodziejstwami listy pq oraz kodów isrc. Taki troche masteringowy soft. tego na maku i ogromnie brakuje. Nie mowie o SD2 bo to już maybach jest. Ech kasa kasa cały czas kasa... jak sie samemu zaczyna to tak jest. +-50 tysi studio... mase pochlania adaptacja akustyczna... EOT z mojej strony bo to już sie nudne robi :)

#8 Digiface

Digiface
  • 595 postów
  • SkądDeutschland

Napisano 05 maja 2005 - 17:30

Adytor audio to wlasnie tylko 2 sciezki lub jedna stereo, jakos kilka rzeczy prosciej zrobic w takim SF niz do tego mieszać Cubase.
Wiesz dobry edytor adudio to oprocz edycji potrafi wypalać płytę ze wszystkimi dobrodziejstwami listy pq oraz kodów isrc. Taki troche masteringowy soft. tego na maku i ogromnie brakuje.


Eee niczego nie brakuje.
WaveBurner na OS 9.x
Na OSX WaveBurner jest w Logicu Pro. (na zyczenie wielu producentow)
Pozatym masteringowe to zupelnie inna bajka np.http://www.sonicstudio.com

Bede troche zlosliwy, ale to w Polsce np. L. Kaminski jest realizatorem, producentem, i mastringowcem w jedej osobie (np. plyta Hey).
Smiechu warte. Taka muza zawsze bedzie regionalna. Tacy ludzie niszcza zespoly. Monopol na wszystko.
Mastering to osobna dziedzina. Jak ktos robi wszystko to poprostu sam sie dyskwalifikuje i innym niszczy kariere.
Naszczescie to sie powoli zmienia i np. A.Toczko (jeden z najlepszych a PL realizatorow) wysyla material do Profesjonalnych Studio Masteringowych.

No masz racje teraz to troche bicie piany i to nudne sie zrobilo bo odpowiedz jest krotka.
Na Mac-a sa profesjonalne Edytory Audio i Edytory Mastringowe.
Kolega chyba od niedawna jest Mac-owka. (nigdy nie mow "nie" , "nie ma" najpierw popytaj poszukaj)

A zabawki i takie troche masteringowe to PC-ety zapraszaja.
:wink:

#9 hubiii

hubiii
  • 1 341 postów
  • Skądwroclaw

Napisano 14 maja 2005 - 15:09

dygiface znasz moze jakies strony skad mozna sciagnac darmowe rozszerzenia do garage band ? chodzi mi o jakies tracki, loopy ktore mozna edytowac w GB ?

#10 Digiface

Digiface
  • 595 postów
  • SkądDeutschland

Napisano 18 maja 2005 - 01:40

dygiface
znasz moze jakies strony skad mozna sciagnac darmowe rozszerzenia do garage band ?
chodzi mi o jakies tracki, loopy ktore mozna edytowac w GB ?


Do garage band darmowych materialow niesety nie znam.
Loopy zaadko sa za darmo. No demo czasem ale to i tak pare sekund.

#11 glub

glub
  • 980 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 18 maja 2005 - 07:24

nie ma wavelaba na maka, nie ma sound forge na maka. Nie ma tych programów, Kolega chyba nie doczytał: nie mowie ze nie ma edytorow audio tylko że żaden mi nie podpasował tak jak wl czy sf. I szukam kogoś kto mi poleci jakiś sensowny edytor audio, kogoś kto pracował na sf i wl i może się wypowiedzieć. Przyzwyczajenie jestr ciężkie do zwalczenia. ale to nie ważne w tej chwili. Konsoleta Tascam m3500 w koncu dojechała :) i nic to że nie ma automatyki :) BTW zespół "swoją drogą" powiedział że bardziej podobało się im nagranie nagrane i zrealizowane w naszym studiu niż przez l. kaminskiego w s4. ale to nieważne Dziś premiera SW E3. Pozdrawiam wszystkich :)

#12 AvT

AvT
  • 1 postów

Napisano 30 września 2005 - 19:12

Witam. Ma ktos moze wiedze gdzie ''zassac''' takie cuda jak Logic Pro 7.1 lub cubase sx3. Bo nie ukrywam ze koszt G5 mnie pozarl i nie stac mnie na org. a muze treba robic :cry: ps sorka za brak Polskich znakow.... avt

#13 Digiface

Digiface
  • 595 postów
  • SkądDeutschland

Napisano 01 października 2005 - 17:47

Witam. Ma ktos moze wiedze gdzie ''zassac''' takie cuda jak Logic Pro 7.1 lub cubase sx3. Bo nie ukrywam ze koszt G5 mnie pozarl i nie stac mnie na org. a muze treba robic :cry:
ps sorka za brak Polskich znakow....
avt


A mozna tez zassac z internetu USB XSKey ? To takie cos co zabezpiecza program.
Bez tego ponoc trudno uruchomic Logica. :( Ostatnio nie widzialem zeby komus bez Key chodzil Logic.

Doskonale Ciebie rozumniem. Jestes jakby w polowie drogi i sukcesu.
Mimo wszystko mysle ze powinienes jesli chcesz swoje produkcje sprzedawac postarac sie zapracowac jakos i zdobyc te kase na orginalny soft. Inaczej nawet gdybys cos takiego zdobyl to zapomnij o update jakichkolwiek softow , OS i publicznej prezentacji swoich produkcji itd. Siedziec w ukryciu i tylko dla siebie muze robic to chyba nie to. :(
a koledzy czasem tez bywaja rozni 8)

#14 Sisar

Sisar
  • 253 postów
  • SkądKraków

Napisano 19 października 2005 - 09:36

Mam pytanie o LOGIC Pro 7.0. Mianowicie czy aby odtwarzać na nim utwór MIDI to musze miec podłączony jakiś zewnętrzny syntezator, czy też można jakoś spowodować aby używał on instrumentów Quick Time (lub jakichś innych softwarowych) ? Jeśli tak to może mi ktos podpowie jak to sie ustawia, w którym miejscu ?

#15 Digiface

Digiface
  • 595 postów
  • SkądDeutschland

Napisano 20 października 2005 - 23:57

Mam pytanie o LOGIC Pro 7.0. Mianowicie czy aby odtwarzać na nim utwór MIDI to musze miec podłączony jakiś zewnętrzny syntezator, czy też można jakoś spowodować aby używał on instrumentów Quick Time (lub jakichś innych softwarowych) ? Jeśli tak to może mi ktos podpowie jak to sie ustawia, w którym miejscu ?


Temat chyba sie wyjasnil: http://www.myapple.p...opic.php?t=1840

Do Logic-a Pro / Expres nie jest konieczne podlaczania zewnetrznych MIDI urzadzen.
Wybor fabrycznych instrumentow jest spory.
Mozna na nim pracowac nawet w samolocie.

Oczywiscie podlaczajac MIDI Keybords i zewnetrzny Audio/Digital, D/A wandler
zwieksza sie ilosc Audio kanalow, itd.

#16 Sisar

Sisar
  • 253 postów
  • SkądKraków

Napisano 21 października 2005 - 18:08

Chodziło mi tylko o to abym miał do dyspozycji typowy zestaw instrumentów z General Midi, czyli chyba jakieś 128 sztuk, prawda ? Nie potrzebne mi żadne wodotryski, tylko ważne aby jak będę chciał odtworzyć jakis utwór w innym midi odtwarzaczu np. Windows media Player lub nawet w telefonie to on mi te instrumenty odpowiednio odegra tak jak ja to słyszę komponując to w Logic'u. Czyli z tego co wiem to potrzeba gdzieś tam w katalogu SAMPLER INSTRUMENT umieścic taki typowy zestaw instrumentów GM tak ? Czy może to być jakiś plik *. SF2 ? Bo jak taki bank soundfontowy tam wsadziłem to LOGIC go zauważył ale powiedział że nie może go uzyc bo to nie instrumenty jego formatu ? Reasumując ja potrzebuje tylko podstawowe instrumenty GM !

#17 Digiface

Digiface
  • 595 postów
  • SkądDeutschland

Napisano 22 października 2005 - 19:14

Chodziło mi tylko o to abym miał do dyspozycji typowy zestaw instrumentów z General Midi, czyli chyba jakieś 128 sztuk, prawda ? Nie potrzebne mi żadne wodotryski, tylko ważne aby jak będę chciał odtworzyć jakis utwór w innym midi odtwarzaczu np. Windows media Player lub nawet w telefonie to on mi te instrumenty odpowiednio odegra tak jak ja to słyszę komponując to w Logic'u. Czyli z tego co wiem to potrzeba gdzieś tam w katalogu SAMPLER INSTRUMENT umieścic taki typowy zestaw instrumentów GM tak ? Czy może to być jakiś plik *. SF2 ? Bo jak taki bank soundfontowy tam wsadziłem to LOGIC go zauważył ale powiedział że nie może go uzyc bo to nie instrumenty jego formatu ?
Reasumując ja potrzebuje tylko podstawowe instrumenty GM !



Skoro nie potrzebujesz wodotryskow to poprostu zainstaluj Apple Quick Time :
Logic Pro >Environment
> (drugie male okienko z lewej strony w okienku Environment) ustawMIDI-Instr
> Neu
> Intern
> Apple Quick Time
Nastepnie w Arrange Okienku na dowolnym Tracku wybierz >MIDI Instr.> Quick Time Instr.
Bedzie on gral w standarcie GM wszystkimi 16 kanalami MIDI.

Jesli je chcesz rozbic na 16 oddzielnych wroc do :

Logic Pro >Environment
> (drugie male okienko z lewej strony w okienku Environment ) ustaw MIDI-Instr
> Neu
> Multi Instrument
> nazwij go np. "QT"
> (zmien majac zaznaczony "QT" male okienko z lewej) "Port: Alle " na "Port: Aus" czyli wylacz "Porty"
> W MultiInstrumencie "QT" kliknij na wszystkie cyfry od 1do 16 tak zeby nie byly przekteslone.
> Multiinstrument ktory nazwales "QT" ma z prawej strony u gory kabelek do wyciagniecia. Wyciagnij go i podlacz z lewej strony do Instrumentu "QuickTime Synth" Ktory juz wczesniej stworzyles.

Nastepnie w Arrange Okienku na dowolnym Tracku wybierz >MIDI Instr.> QT >1 Grand Piano

I w ten oto sposob zrobiles pierwsze kroki w programowaniu "Environment MIDI" instalujac sobie Apple QuickTime Synth w Logic-u.
Teraz mozesz pracowac w standarcie GM na wszystkich 16 MIDI track lub tez na 1 Tracku gdzie sa wszystkie tracki zlepione w jeden.


ps. Mam nadzieje ze w miare dobrze opisalem, dysponuje wersja niemiecka wiec pare rzeczy sie domyslisz. Mysle ze nie bedzie trudno.
Oczywiscie daj znac jesli bede klopoty.
Powodzenia. 8)

#18 Sisar

Sisar
  • 253 postów
  • SkądKraków

Napisano 23 października 2005 - 13:21

Dzięki za podpowiedź, ale ja w tym katalogu components we wszystkich jego podkatalogach nie mam nic. Sprawdzałem też na innych kontach tam gdzie działa mój LOGIC i tam też jest pusto, a logic działa ? uruchomiłem AU managera i nic nie wykrył i nic nie pokazuje...

#19 Digiface

Digiface
  • 595 postów
  • SkądDeutschland

Napisano 23 października 2005 - 23:43

Dzięki za podpowiedź, ale ja w tym katalogu components we wszystkich jego podkatalogach nie mam nic. Sprawdzałem też na innych kontach tam gdzie działa mój LOGIC i tam też jest pusto, a logic działa ? uruchomiłem AU managera i nic nie wykrył i nic nie pokazuje...


Jeszeli AU manager nie znalazl zadnego Plug in, to na 99% wskazuje ze to jest nielegalna wersja. Takich jest pelno w necie i nie zawiele mozna z nimi zrobic. Tylko czas sie marnuje na walce z wiatrakami.

Jesli nie, to przyjzyj sie dokladnie musza w AU manager byc minimum Plug-in standartowe Logica przy instalacji. Zrob tez scan w AU manager .
Jesli nie, to moze tylko pomoc nowa instalacja Logica.
I jeszcze jedno pytanie :Jakiego koloru masz USB XS Key ??? niebieskiego, bialego, czy brazowy ??

ps. pomyliles sie i w zlym miejscu odpisales to byl temat:
http://www.myapple.p...opic.php?t=1849
Teraz namieszalismy moze to administrator przeniesie na swoje miejsce.

[ Dodano: Pon 24 Paź, 2005 ]
I co udalo Ci sie Apple Quick Time zainstalowac w Logic-u
wedlug w/w instrukcji ????

#20 Sisar

Sisar
  • 253 postów
  • SkądKraków

Napisano 26 października 2005 - 19:59

Tak...odpisałem ci juz dawno w tamtym innym wątku - link co podałeś :)




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych