Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Dziwna sprawa z pochodzeniem iPhone 7


Najlepsza odpowiedź Waldemar Rataj , 07 lutego 2017 - 16:56

Koniecznie napisz jak sprawa się toczy dalej...

Temat do zamknięcia. Pieniądze zwrócone więc gość okazał się w miarę ok :) Na końcu delikatnie mnie rozśmieszył bo chciał 100zł na paliwko :)) Pozdr

Przejdź do postu


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
32 odpowiedzi w tym temacie

#1 Waldemar Rataj

Waldemar Rataj
  • 14 postów

Napisano 06 lutego 2017 - 22:13

Witam serdecznie.

Na wstępie chciałbym poinformować, że jestem nowym użytkownikiem iPhone, który większość czasu spędził na androidzie i będę wdzięczny za każdą odpowiedź:)

Zakupiłem iPhone 7 w wersji 128GB ale popadło mi coś z telefonem gdyż zauważyłem, że telefon jest na wersję poza europejską z nr A1660. Dodam, że telfon jest zafoliowany jakbym kupował nówkę z salonu!!

Zadzwoniłem do iSpota żeby zbadać sytuację i usłyszałem  informację, że kolor telefonu jest inny niż zakupiłem oraz został aktywowany w listopadzie 2016.

Problem w tym, że jak sprawdzam w sprawie gwarancji na stronie apple to wyświetla się informacja, że iPhone jeszcze nie został aktywowany. 

Czy jest jakas szansa sprawdzić pochodzenie telefonu lub sprawdzić czy wszystko jest ok zanim zrobie może niepotrzebny halas u sprzedającego:) 

będę wdzieczny za pomoc.

Pozdrawiam



#2 bee3

bee3
  • 3 841 postów

Napisano 06 lutego 2017 - 22:38

Coś Ci nie działa w tym telefonie? Coś się nie zgadza z ofertą sprzedawcy ?


Pomogłem ?   -  Lubię to 


#3 Waldemar Rataj

Waldemar Rataj
  • 14 postów

Napisano 06 lutego 2017 - 22:43

Coś Ci nie działa w tym telefonie? Coś się nie zgadza z ofertą sprzedawcy ?

Dostałem informacje, że jest to iPhone z Media Markt gdyż takową FV dostałem w zestawie natomiast na tą chwilę zestawu jeszcze nie otworzyłem gdyż nie wiem jakie opcje będę mieć ze zwrotem pieniędzy w przypadku otwarcia.  W związku z powyższym zadzwoniłem do iSpota i powiedzieli mi, że to nie produkcja europejska i inny kolor więc się trochę zdziwiłem ;/



#4 bee3

bee3
  • 3 841 postów

Napisano 06 lutego 2017 - 22:52

Czyli jeszcze nie wiesz czy pod folią nie kryje się cegła ...
 

Zgaduję, że zapłacona przez Ciebie cena jest niższa niż na fakturze z MM ? ( ale nieważne ).

Numer IMEI na fakturze zgadza się z tym na pudełku ?

Jakie dwie litery znajdują w oznaczeniu modelu przed '/A' ?
Jakie są cztery ostatnie znaki numeru seryjnego ?


Pomogłem ?   -  Lubię to 


#5 Waldemar Rataj

Waldemar Rataj
  • 14 postów

Napisano 06 lutego 2017 - 23:00

Czyli jeszcze nie wiesz czy pod folią nie kryje się cegła ...
 

Zgaduję, że zapłacona przez Ciebie cena jest niższa niż na fakturze z MM ? ( ale nieważne ).

Numer IMEI na fakturze zgadza się z tym na pudełku ?

Jakie dwie litery znajdują w oznaczeniu modelu przed '/A' ?
Jakie są cztery ostatnie znaki numeru seryjnego ?

Cena na olxie była przystępna ale nie jakoś strasznie tanio ;/ Na FV nie ma własnie żadnego nr IMEI żeby to porównać.  Ostanie znaki nr seryjnego: 6823 natomiast nr MN8L2ZP/A. Teraz pytanie czy mam go otwierać czy nie bo nie chciałbym miec problemu z odzyskaniem prawie 3000zł ;/ Dzieki za informacje :)



#6 nie_lubie_jablek

nie_lubie_jablek
  • 2 946 postów

Napisano 06 lutego 2017 - 23:00

Coś czuje że podróbka ze sklonowanym imei - z chińskiego iP i lecą wszystkie podróbki we wszystkich kolorach na ten jeden imei. FV pewnie zfałszowana a kontaktu ze sprzedającym po wyjściu prawdy nie będzie. 

 

Wychodzi że dystrybucja na Hong Kong - nie ma opcji żeby w ten telefon pochodził z media markt. 


Użytkownik nie_lubie_jablek edytował ten post 06 lutego 2017 - 23:02


#7 Waldemar Rataj

Waldemar Rataj
  • 14 postów

Napisano 06 lutego 2017 - 23:06

Coś czuje że podróbka ze sklonowanym imei - z chińskiego iP i lecą wszystkie podróbki we wszystkich kolorach na ten jeden imei. FV pewnie zfałszowana a kontaktu ze sprzedającym po wyjściu prawdy nie będzie. 

 

Wychodzi że dystrybucja na Hong Kong - nie ma opcji żeby w ten telefon pochodził z media markt. 

Wszystko możliwe dlatego tez babka w iSpocie powiedziała, że kolor rose gold co mnie trochę zdziwiło gdyż na opakowaniu black matt :) wstępnie jestem umówiony na jutrzejszypieniędzy zwrot ale zobaczymy co dzien pokaże. jesli nie to pójdę na policję i zobaczymy co dalej natomiast bardzo mnie ciekawi co jest w środku gdyż mam jednego iPhone  w środku ale pytanie czy sprzedający za chwilę nie powie, że uszkodziłem telefon jeśli coś będzie nie tak.



#8 bee3

bee3
  • 3 841 postów

Napisano 06 lutego 2017 - 23:10

Zapowiada się nieciekawie. Do uczciwego produktu, nie trzeba dołączać lewego rodowodu.
Faktura, nawet jak nie sfałszowana - to nie ma nic wspólnego z pudełkiem, które posiadasz.

6823 to może być końcówka IMEI, podaj końcówkę numeru seryjnego (SN) - będą tam litery i cyfry.


Pomogłem ?   -  Lubię to 


#9 Waldemar Rataj

Waldemar Rataj
  • 14 postów

Napisano 06 lutego 2017 - 23:14

Zapowiada się nieciekawie. Do uczciwego produktu, nie trzeba dołączać lewego rodowodu.
Faktura, nawet jak nie sfałszowana - to nie ma nic wspólnego z pudełkiem, które posiadasz.

6823 to może być końcówka IMEI, podaj końcówkę numeru seryjnego (SN) - będą tam litery i cyfry.

W załączeniu przesyłam zdjęcie imei i nr seryjnego.

Załączone pliki



#10 nie_lubie_jablek

nie_lubie_jablek
  • 2 946 postów

Napisano 06 lutego 2017 - 23:24

7 Rose Gold aktywowany w listopadzie. Chiński klon. 



#11 Waldemar Rataj

Waldemar Rataj
  • 14 postów

Napisano 06 lutego 2017 - 23:28

7 Rose Gold aktywowany w listopadzie. Chiński klon. 

Tak by się składało bo podobnie Pani w iSpocie mówiła natomiast dlaczego nie pokazuje, że jest aktywowany w listopadzie;/?



#12 bee3

bee3
  • 3 841 postów

Napisano 06 lutego 2017 - 23:28

Wygląda na to, że IMEI "nie pasuje" do nr seryjnego:
https://checkcoverag...sn=F72SV73JHG71 - nieaktywowany
https://checkcoverag...353825081156823 - aktywowany w listopadzie


Pomogłem ?   -  Lubię to 


#13 nie_lubie_jablek

nie_lubie_jablek
  • 2 946 postów

Napisano 06 lutego 2017 - 23:31

Dla tego imei serial powień być F71SLE27HG74

 

Serial z pudełka pochodzi z 7 Black.

 

3000zł za goophone - 1000% marży. 


Użytkownik nie_lubie_jablek edytował ten post 06 lutego 2017 - 23:32


#14 bee3

bee3
  • 3 841 postów

Napisano 06 lutego 2017 - 23:32

Nie wiem jaki powinien być SN dla tego IMEI, ale końcówka SN: HG71 to czarny, a HG74 to różowy.


Pomogłem ?   -  Lubię to 


#15 makemymind

makemymind
  • 706 postów
  • SkądPoznań

Napisano 06 lutego 2017 - 23:34

Przeciez juz po samym pudelku widac, ze gowno

#16 Waldemar Rataj

Waldemar Rataj
  • 14 postów

Napisano 06 lutego 2017 - 23:35

Dzięki bardzo za pomoc. Myślę, że nie ma nad czym dyskutować. Pozostaje tylko pytanie czy iść na policję z czymś takim czy najpierw odzyskać pieniądze ;/



#17 bee3

bee3
  • 3 841 postów

Napisano 06 lutego 2017 - 23:40

Po pierwsze odzyskać kasę. Po drugie odtajnić oszusta.

A jakby miał wątpliwości co do tego co sprzedał to zaproponować spacer na komisariat celem komisyjnego otwarcia pudełka.


Dla tego imei serial powień być F71SLE27HG74

 

Serial z pudełka pochodzi z 7 Black.

 

3000zł za goophone - 1000% marży. 

To niekoniecznie musi być goophone, to może być "oryginalny" chiński Frankenstein.


Pomogłem ?   -  Lubię to 


#18 Waldemar Rataj

Waldemar Rataj
  • 14 postów

Napisano 06 lutego 2017 - 23:40

Po pierwsze odzyskać kasę. Po drugie odtajnić oszusta.

A jakby miał wątpliwości co do tego co sprzedał to zaproponować spacer na komisariat celem komisyjnego otwarcia pudełka.

Też dobra opcja :) zobaczymy jutro bo mamy się umówić jeśli telefonu nie wyłączy oczywiście:// 



#19 bee3

bee3
  • 3 841 postów

Napisano 06 lutego 2017 - 23:44

Też dobra opcja :) zobaczymy jutro bo mamy się umówić jeśli telefonu nie wyłączy oczywiście:// 

To wtedy odbędziesz spacer w pojedynkę celem ustalenia do kogo należy ów numer, tylko na pieniądze wtedy trochę poczekasz ...


Pomogłem ?   -  Lubię to 


#20 nie_lubie_jablek

nie_lubie_jablek
  • 2 946 postów

Napisano 06 lutego 2017 - 23:48

Po pierwsze odzyskać kasę. Po drugie odtajnić oszusta.

A jakby miał wątpliwości co do tego co sprzedał to zaproponować spacer na komisariat celem komisyjnego otwarcia pudełka.


To niekoniecznie musi być goophone, to może być "oryginalny" chiński Frankenstein.

 

Wątpie u chinoli 7 używany odnawiany wychodzi drożej niż u nas w sklepie nowy z tego co patrzyłem z resztą jakby był oryginał to by napisali dane z telefonu. 


To wtedy odbędziesz spacer w pojedynkę celem ustalenia do kogo należy ów numer, tylko na pieniądze wtedy trochę poczekasz ...

 

Numer należy do firmy Żul spod dworca sp zoo 

Prezesem jest Żul 1

W zarządzie Żul 2 orz Żul 3 

a prokurentem jest Żul 4 :)


Użytkownik nie_lubie_jablek edytował ten post 06 lutego 2017 - 23:48


#21 Waldemar Rataj

Waldemar Rataj
  • 14 postów

Napisano 06 lutego 2017 - 23:50

To wtedy odbędziesz spacer w pojedynkę celem ustalenia do kogo należy ów numer, tylko na pieniądze wtedy trochę poczekasz ...

Zrobiłem kilka screenshotów bo miał kilka ogłoszeń więc mam nadzieję, że nie będzie problemu. Tylko zastanawiam się trochę jak zadzwoniłem t powiedział, że nie ma problemu żeby oddac pieniądze jak postraszyłem Policją. Widocznie wiedział, że coś nie tak ;/



#22 bee3

bee3
  • 3 841 postów

Napisano 06 lutego 2017 - 23:51

...

 

Numer należy do firmy Żul spod dworca sp zoo 

Prezesem jest Żul 1

W zarządzie Żul 2 orz Żul 3 

a prokurentem jest Żul 4 :)

Jeśli masz rację, to stawiałbym na zarząd jednoosobowy.


Pomogłem ?   -  Lubię to 


#23 makemymind

makemymind
  • 706 postów
  • SkądPoznań

Napisano 07 lutego 2017 - 07:25

Jeśli masz rację, to stawiałbym na zarząd jednoosobowy.


To ta firma Twój Słup sp. z o.o. :)?

#24 MC_

MC_
  • 6 856 postów

Napisano 07 lutego 2017 - 08:33

Lepiej: Twój Słup sp. z o.o. sp. k. :)

Adres do korespondencji - budka z piwem 1.


  • makemymind lubi to

iP Xs; rMBP 2015 13', AW5 44 LTE


#25 bogdanh

bogdanh
  • 484 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 07 lutego 2017 - 08:35

Zrobiłem kilka screenshotów bo miał kilka ogłoszeń więc mam nadzieję, że nie będzie problemu. Tylko zastanawiam się trochę jak zadzwoniłem t powiedział, że nie ma problemu żeby oddac pieniądze jak postraszyłem Policją. Widocznie wiedział, że coś nie tak ;/

Koniecznie napisz jak sprawa się toczy dalej...


Loading

Mac Mini M1, iMac 9.1 (nowsza historia), Mac Pro 3.1/5.1 12GB RAM/Catalina





Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych