Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Stabilność Dual Core


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
16 odpowiedzi w tym temacie

#1 klabton

klabton
  • 9 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 21 lutego 2006 - 15:59

Witam. Potrzebuje informacji na temat stabilnosci nowej technologii Apple'a. Czy ma juz moze ktos jakies doswiadczenia w tej kwestii? Stanal u mnie w firmie wlasnie jeden Dual Core i podczas pracy w photoshopie CS2 ma zwiechy. Przywiesza sie czasami podczas zmiany parametrow suwakami np na Hue/Saturation. Czy moze to oznaczac, ze nie ma 100% zgodnosci wspolpracy nowych procesorow z aktualnie dostepnymi porgramami? I ostatnie pytanie, czy w zwiazku z tym kupowac Quada, czy Dual Procka 2,7? Pozdrawiam.

#2 Mateo

Mateo
  • 119 postów
  • SkądKraków / Olkusz

Napisano 21 lutego 2006 - 16:08

Przy opieszałości Adobe z wprowadzeniem "uniwersalnej" wersji PShopa zostałbym przy quadzie.

#3 klabton

klabton
  • 9 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 21 lutego 2006 - 16:17

Hmm. Nie bardzo rozmiem Twoja odpowiedz. Jesli zakladamy, ze adobe jest opieszaly, to chyba lepiej pozostac na sprawdzonej platformie, czyli zwykly DP. To miales na mysli? Z drugiej strony, sprzet bedzie obrabial Rawy na CaputreOne, a z tego co sie orientowalem, program bez problemu dziala. Jednak PS, jak pisalem, ma klopoty :/

#4 Jeremy

Jeremy
  • 378 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 21 lutego 2006 - 16:28

Póki co Adobe jest tylko na PowerPC (wyjątkiem jest Lightroom) i na Intelu masz "tłumaczenie" na żywo przez Rosetę. Chodzi to, delikatnie mowiąc, kiepsko - sprawdzalem na iMaku intelowym, to gorzej, niż na mojej G4 1.5. Albo czekać na PS-a w wersji intelowej, albo kupić teraz G5 i cieszyć się nim przez wiele jeszcze lat...

#5 Digiface

Digiface
  • 595 postów
  • SkądDeutschland

Napisano 21 lutego 2006 - 16:29

Re: Stabilność Dual Core

I ostatnie pytanie, czy w zwiazku z tym kupowac Quada, czy Dual Procka 2,7?

Jesli chodzi o takie aplikacje jak Photoshop CS2 i inne z Adobe stajni, oraz profesjonalne softy do obrobki dzwieku i filmu to co najmniej przez jeszcze rok polecam 2x2,7 GHz.
Mniej wiecej tyle czasu zawsze to zajmowalo zeby nowy model Mac byl calkowicie kompatybilny, chodzil plynnie i bez zarzutow z w/w aplikacjami.
Tak bylo z przejsciami np. G3 na G4 i G4 na G5.
Mysle ze i tym razem uplynie troche wody zanim to dobrze bedzie chodzilo.

Do G5 2x2,7GHz jest najwiecej aplikacji zoptymalizowanych no i cena chyba tez juz jest bardziej radosna.
Po uplywie roku od ukazania sie nowego modelu sprzedac stary, dolozyc troche i nowy model kupic.
Ja juz tak sporo lat jade.I oszczedzam sobie frustracje ze cos mi tam nie dziala itd.

#6 reeye

reeye

  • 1 506 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 21 lutego 2006 - 16:42

Zgadzam sie z Digiface.

Tyle ze klabton chyba o czyms innym pisze.

Stanal u mnie w firmie wlasnie jeden Dual Core i podczas pracy w photoshopie CS2 ma zwiechy.


Pisze to w czasie conajmniej terazniejszym jesli nie przeszłym.
Zatem nie ma na mysli procesora Intel Core Duo tylko jak przypuszczam QUADA

klabton, co masz na mysli pisząc :

Dual Core



#7 klabton

klabton
  • 9 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 21 lutego 2006 - 21:36

Chodzi o PowerMac G5 DC 2.0GHz/512/160/SD/GF6600LE :)

Pozwol, ze zacytuje opis ze strony Apple:
Enter the dual-core PowerPC G5 processor: one silicon chip with two independent 2.5GHz processor cores. Now take two of those chips and you have the Power Mac G5 Quad, for groundbreaking quad-core processing.

Na podstawie tego tekstu, uzylem okreslenia Dual Core do pojedynczgo procesora z podwojnym rdzeniem. Dwa takie procesory daja Quada :)

Racja, czy nie ?

#8 Mateo

Mateo
  • 119 postów
  • SkądKraków / Olkusz

Napisano 22 lutego 2006 - 00:02

Tak klabton, pisałem o quadzie G5 naturalnie.

#9 tomasz

tomasz

  • 10 981 postów
  • Płeć:
  • SkądBełchatów, PL

Napisano 22 lutego 2006 - 00:03

Panowie nie chodzi o Core Duo (Intel) tylko o Dual Core (PowerPC G5) ;) Przyczyn zwiech należy szukać gdzieś indziej niż w braku pakietu Adobe w wersji Universal Binary.

#10 klabton

klabton
  • 9 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 22 lutego 2006 - 09:00

Na stronie Adobe dostepny jest pdf z informacja na temat przyszlosci programow obslugiwanych przez nowe procesory Apple. Oczywiscie, nie maja wyjscia i musza zrobic nowe wersje programow.. Nie przewiduja jednak zadnych posrednich update'ów. Jeśli to nie brak pakietu Universal, to coz innego? Jeremy napisał, że zanotował wyraźną różnicę pomiędzy starą G4 i iMac'em na Intelu...

#11 KJoanna

KJoanna
  • 298 postów
  • SkądGalway

Napisano 07 marca 2006 - 13:31

witam. ja tez mam pyatnie o ps na imaciu intel. zastanawiam sie nad kupnem tego sprzetu ale ze glownie pracuje na ps boje sie tych 'zwiech':) prosze poradzcie. pozdrawiam

#12 Przemion

Przemion
  • 2 465 postów
  • SkądAmsterdam

Napisano 07 marca 2006 - 21:40

KJoanna, jakich zwiech ? ewntualne problemy mogą mieć jakieś programy PRO, ale one z reguly się nie uruchamiają. Programow zaliczających "zwiechy" jest bardzo mało. W sieci jest dużo artykulów o przeniesieniu systemu np. z PB na Mac Book'a PRO i wszystko dziala, włącznie z aplikacjami!

#13 KJoanna

KJoanna
  • 298 postów
  • SkądGalway

Napisano 08 marca 2006 - 09:30

o tyc zwiechach pisze np Klabton. czytalam w 'macworld' ze przez rosette ps zwalnia. wiem ze to jest kwestia czasu i wypuszcza ps na nowe maci...
jestem prawie przekonana ze kupie imaca intel czekam tylko na to zeby ktos upewnil mnie ze to najlepszy wybor;)
pozdrawiam

[ Dodano: 2006-03-08, 15:28 ]
dodam tylko ze wedlug adobe ps w ogole nie dziala na intelu (???)

#14 tomasz

tomasz

  • 10 981 postów
  • Płeć:
  • SkądBełchatów, PL

Napisano 08 marca 2006 - 19:16

dodam tylko ze wedlug adobe ps w ogole nie dziala na intelu

Bo nie działa natywnie na Intelu :)
Tak samo jak Windows XP nie działa na PowerPC a można go uruchomić poprzez np. Virtual PC.
A Adobe Photoshop uruchamiamy na Rosetta.

#15 KJoanna

KJoanna
  • 298 postów
  • SkądGalway

Napisano 10 marca 2006 - 15:43

a czy ktos wie jak to wyglada w praktyce?

#16 tomasz

tomasz

  • 10 981 postów
  • Płeć:
  • SkądBełchatów, PL

Napisano 10 marca 2006 - 16:45

jak to wyglada w praktyce?

Normalnie - tylko trochę wolniej w końcu to emulacja PPC

#17 KJoanna

KJoanna
  • 298 postów
  • SkądGalway

Napisano 13 marca 2006 - 10:44

juz za niecale dwa tyg przekonam sie na wlasnej skorze;) pozdrawiam




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych