Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

rejestracja domeny, serwery DNS WTF? O_o


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
10 odpowiedzi w tym temacie

#1 imrik

imrik
  • 3 471 postów
  • SkądWrocław, Poland

Napisano 20 lutego 2006 - 22:14

W sumie nijak się ma ten problem do profilu forum, gdyż nie jest związany z Maczkami, ale nie znam miejsca w sieci gdzie bym mógł się poradzić i prosić o pomoc w tej sprawie i oczekiwać jasnych i trafnych odpowiedzi.

Sprawa wygląda następująco.

Moja luba ma stronę na serwerze www.za.pl pod adresem www.przytulisko.za.pl
Serwer darmowy to i zawalony reklamami, do tego od pewnego czasu serwer się sypie, nie ma możliwości zalogowania się na swoje konto i przestrzeń da się zagospodarować tylko za pomocą programów do obsługi FTP, jak na przykład windows commander. W związku z czym wymyśliła sobie, że należałoby zmienić hosta i tak też się stało.

Przeniosła się na serwis www.freshsite.pl i wspólnie ze znajomą gospodarują jednym kontem. Aktualnie jej stronę da się znaleźć pod adresem http://przytulisko.stereo-fonia.org/ i niezbyt jej się podoba ten adres. Wiecie jak to jest z artystami, ne? ;) Wolałaby inną domenę.

Jest sobie serwis o nazwie ART.pl, który oferuje zarejestrowanie swojej domeny o ile już się posiada swoją stronę internetową, ma ona charakter niekomercyjny oraz jest poświęcona sztuce. Czyli wszystko się zgadza ;) Wystarczyłoby się tylko zarejestrować i wsio. W związku z tym trzeba wypełnić formularz znajdujący się pod adresem:
http://www.art.pl/formularz

No i tutaj zaczynają się schody. Dziwne pojęcia jak dla nas, administrator domeny, użytkownik domeny, adresy serwerów DNS, które niby trzeba samemu konfigurować, jest odnośnik do FAQ, ale on jest olbrzymi i to wszystko strasznie dezorientuje @_@

Czy ktoś mógłby nam pomóc rozszyfrować ten formularz i wytłumaczyć co jest co? Chce tą domenę zarejestrować tylko ona a formularz sugeruje, że ma być tych osób więcej... strasznie dezorientujące to wszystko jest.
Byłbym na prawdę bardzo wdzięczny T.T

#2 tomasz

tomasz

  • 10 981 postów
  • Płeć:
  • SkądBełchatów, PL

Napisano 20 lutego 2006 - 23:23

Domenę trzeba utrzymywać na jakimś serwerze. art.pl to nie jest odpowiednik prv.pl (alias) tlyko prawdziwa domena, którą sam zarządzasz, robisz sobie email, www, itp. Dlatego potrzebujesz dwóch serwerów DNS aby domeną zarządzać. Jeżeli masz problem w znalezieniu takich serwerów to służę pomocą.

#3 imrik

imrik
  • 3 471 postów
  • SkądWrocław, Poland

Napisano 20 lutego 2006 - 23:41

hum, ale rozumiem, że to nie byle jaki DNS jest potrzebny... omg ja nawet nie wiem z czym to sie je, a im więcej czytam tego FAQ do którego jest odnośnik z formularza tym bardziej głupieje.
Czy w ogóle znaczenie ma, że aktualnie jej strona http://przytulisko.stereo-fonia.org/ jest subdomeną?

No z tego formularza i z Twej odpowiedzi Code wnioskuję, że trzeba będzie znaleźć swoje własne serwery DNS, które będą trzymać samą domenę, tak? Nie da się wpisać adresów serwera, na którym aktualnie ma luba się hostuje czyli www.freshsite.pl ... (bodajże dns1.freshsite.pl i dns2.freshsite.pl)

Reasumując, jako że jestem umysł ściśnięty i to dość mocno to aby mieć stronę internetową i swoją własną domenę to potrzeba:
* przestrzeni dyskowej w sieci a.k. serwer/hosting - checked
* serwis chcący umożliwoć rejestracje domeny - checked
* własne serwery DNS

Jeśli dobrze zrozumiałem to wystarczyłoby znaleźć własne serwery DNS i je poprawnie skonfigurować... mam nieodparte wrażenie, że to się będzie wiązało z kolejnymi kosztami : <

#4 tomasz

tomasz

  • 10 981 postów
  • Płeć:
  • SkądBełchatów, PL

Napisano 20 lutego 2006 - 23:48

* własne serwery DNS

Nie musisz mieć własnych.
Sprawdź czy firma hostingowa nie oferuję "trzymania" domeny - w 99% jest to usługa nieodpłatna pod warunkiem że korzystasz z hostingu (a w Twoim przypadku tak właśnie jest)

#5 Przemion

Przemion
  • 2 465 postów
  • SkądAmsterdam

Napisano 20 lutego 2006 - 23:54

imrik, poszukaj danych o serwerach DNS u swego hostingodawcy!

#6 imrik

imrik
  • 3 471 postów
  • SkądWrocław, Poland

Napisano 21 lutego 2006 - 00:02

http://www.freshsite...hp?p=158&pr=137
Tak wygląda oferta podstawowa. Na 90% to właśnie z niej korzystają dziołchy.

Widzę, że chyba mają to o co chodzi, a konkretnie:

domeny parkowane 3
domeny dodatkowe 3


Tłumaczą te pojęcia w ten sposób:

Domany parkowane to wszystkie te domeny, które wskazują na Twoją domenę główną.

Jeśli Twoją domeną główną jest np. www.domena.freshsite.pl i masz zaparkowane domeny np. www.1domenaparkowana.pl i www.2domenaparkowana.com wpisując adres jednej z tych domen odwiedzający trafi zawsze na domenę główną czyli na www.domena.freshsite.pl.

W domenach parkowanych odwiedzający trafia zawsze na jedną stronę www. W domenach dodatkowych każda domena to inna strona www.


domeny dodatkowe

Domeny dodatkowe umożliwiają Tobie umieszczenie kilku niezależnych stron www na jednym serwerze wirtualnym. Możesz mieć adres www.1domena-dodatkowa.pl, który będzie wskazywał na stronę np. o samochodach i możesz mieć domenę www.2domena-dodatkowa.com, która będzie wskazywała na stronę np. o psach.
W rzeczywistości obie strony będą znajdowały się na jednym serwerze wirtualnym.

W domenach dodatkowych każda domena to inna strona www. W domenach parkowanych odwiedzający trafia zawsze na jedną stronę www.


kurcze, po nitce do kłębka i chyba nam się uda mnie oświecić ;)

@przemion
Na ten moment nic nie zdziałam, bo to nie ja się hostinguje tylko ma lepsza połówka i ona na spółkę ze swoją znajomą, póki co gościnnie (bo przeniosła swoją stronę dzisiaj) sobie rezyduje, ale nie ma dojścia do panelu administracyjnego. Znajoma się boi, że coś napsujemy... w każdym razie jedyne co wiem o serwerach DNS to ich adresy, ktore już wcześniej wymieniłem

#7 tomasz

tomasz

  • 10 981 postów
  • Płeć:
  • SkądBełchatów, PL

Napisano 21 lutego 2006 - 00:17

Sprawdź czy firma hostingowa nie oferuję "trzymania" domeny - w 99% jest to usługa nieodpłatna pod warunkiem że korzystasz z hostingu (a w Twoim przypadku tak właśnie jest)

domeny dodatkowe

Domeny dodatkowe umożliwiają Tobie umieszczenie kilku niezależnych stron www na jednym serwerze wirtualnym. Możesz mieć adres www.1domena-dodatkowa.pl, który będzie wskazywał na stronę np. o samochodach i możesz mieć domenę www.2domena-dodatkowa.com, która będzie wskazywała na stronę np. o psach.
W rzeczywistości obie strony będą znajdowały się na jednym serwerze wirtualnym.

W domenach dodatkowych każda domena to inna strona www. W domenach parkowanych odwiedzający trafia zawsze na jedną stronę www.

No i o to właśnie chodzi :)

#8 imrik

imrik
  • 3 471 postów
  • SkądWrocław, Poland

Napisano 21 lutego 2006 - 00:32

ooo : D Jednak taki tępak nie jestem jak mi się wydawało ^^" Wystarczy, że człowiek czegoś nie wie, nawet maluśkiego szczegółu i całe zagadnienie może być czarną magią X D

To pozostaje mi do przerobienia podręcznik
http://www.immt.pwr....ool/node90.html

Tutaj jest z kolei mnóstwo technicznych informacji i z wieloma pojęciami stykam się pierwszy raz, ale dzielnie brnę przez lekturę ><

Prawdopodobnie, żeby spodziewać się dalszej pomocy z waszej strony potrzebuję już konkretnych informacji na temat serwerów DNS hostingodawcy, a na ten moment znam tylko ich adresy...

Dzięki wielkie za pomoc, jesteście kochani :*

#9 tomasz

tomasz

  • 10 981 postów
  • Płeć:
  • SkądBełchatów, PL

Napisano 21 lutego 2006 - 00:59

Podejżewam że wystarczy powiadomić firmę hostingową że chcesz aby taką domenę utrzymywał dla Ciebie. Oni zajmą się resztą.

#10 imrik

imrik
  • 3 471 postów
  • SkądWrocław, Poland

Napisano 21 lutego 2006 - 09:07

Czyli podpowiadasz by spróbować uprosić pomoc techniczną by skonfigurowali serwery DNS na końcie, na ktorym się dziewczyny aktualnie hostują, do domeny dodatkowej o nazwie xxx, której jeszcze tak w ogóle nie ma, bo aby ją sobie stworzyć potrzebuje podać na ART.pl adresy poprawnie skonfigurowanych serwerów DNS (przynajmniej dwóch z tego co rozumiem, primary i secondary)? W sumie byłoby miło jakby byli tak uczynni ;) W sumie powinni bo się w końcu za coś płaci, ne? ; )

#11 tomasz

tomasz

  • 10 981 postów
  • Płeć:
  • SkądBełchatów, PL

Napisano 21 lutego 2006 - 10:19

Czyli podpowiadasz by spróbować uprosić pomoc techniczną

Ja bym raczej nie prosił nikogo.
W moich oczach to im powinno zależeć bo przecież możesz przenieść wszystko np. do nazwa.pl gdzie takie rzeczy są na 100% wliczone w hosting.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych