Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

ładowarka usb


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
23 odpowiedzi w tym temacie

#1 maniek

maniek
  • 37 postów

Napisano 18 lutego 2006 - 21:37

Witam. Mam małe pytanki do wszystkich urzytkowników iPoda Shuffle lub osób znających się na temacie. Czy taka http://allegro.pl/it...wy_gw_fvat.html ładowareczka z allegro.pl zda się do ładowania iPodzika Shuffle ?

#2 Jeremy

Jeremy
  • 378 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 18 lutego 2006 - 21:50

Uniwersalna ładowarka Apple ma prąd na wyjściu o napięciu 5V i natężeniu 1A. Tamta z allegro ma napięcie to samo, ale natężenie w zakresie 250-500mA. Ale na elektronice się nie znam - nie wiem, czy taka różnica może być szkodliwa dla obwodów Szufli... trza zapytać kompetentną osobę.

#3 krzyfar

krzyfar

    The Hunter

  • 5 642 postów
  • Płeć:

Napisano 18 lutego 2006 - 21:52

Zanim zadasz pytanie użyj przycisku SZUKAJ !

Allegrowa ładowarka do iPoda shuffle

#4 tskisiu

tskisiu
  • 1 255 postów
  • SkądEnschede (NL)

Napisano 18 lutego 2006 - 22:02

Wydaje mi się, źe powinna działać. To trochę dziwne, źe ładowarka Apple ma 5V 1A, skoro USB w komputerze ma standardowo 5V 500mA. Jedyne wytłumaczenie jakie przychodzi mi do głowy, to źe oryginalna ładowarka ładuje akumulator dwa razy szybciej niź komputer (4h). Ładowarki wszelkiego typu są ładowarkami stałonapięciowymi - ten 1A to maksymalny prąd, a nie rzeczywiste natęźenie (stałe jest napięcie). Skoro w kompie 500mA wsytarcza tutaj teź powinno. Ipod nie popsuje się od takiego sprzętu więc moźesz spróbować.

#5 wbl

wbl
  • 28 postów
  • SkądKraków, Polska

Napisano 19 lutego 2006 - 17:10

Ładowanie Shuffli to powód dla jakiego zrezygnowałem z jej zakupu :!: , dlatego dziś moge coś na ten temat napisać. Planowałem zaqp Szufli+ładowarki USB allegrowej. Jako że było to niepewne, kupiłem Creative MuVo (działa GIT). Mój kolega/kuzyn MacDada natomiast kupił Szufelkę i był z niej zadowolony. BYŁ, zanim nie kupił owej allegrowej ładowarki. Nie wiem dokładnie co sie stało, ale skutek jest taki, że do szkoły chodzi już bez ipoda. Dlatego ja bym sobie podarował taką ładowarkę i kupił oryginalną Apple. Droga ale dobra. Bo jak to mówią "tanie mięso psi jedli". WBL

#6 tomasz

tomasz

  • 10 981 postów
  • Płeć:
  • SkądBełchatów, PL

Napisano 19 lutego 2006 - 22:35

wbl, proszę Cię - Creative MuVo NX kontra iPod.

#7 wbl

wbl
  • 28 postów
  • SkądKraków, Polska

Napisano 20 lutego 2006 - 16:42

Czytałem, czytałem. Jednak pierwsze zetknięcie z MacDadowym iPodem (już działa ponoć) Szufflem jakoś nie napaliło mnie bardziej na jego zakup. Powiem więcej - po zobaczeniu MuVa u mojego kuzyna zdecydowałem sie jednak Creativnego i chyba dobrze zrobiłem. Dla mnie jabłko na obudowie nie jest wystarczającym powodem do zakupu pleyera mieszczącego 120 tracków bez ekranu i wymagającego kombinowania z ładowaniem. MuVo rox.

#8 Przemion

Przemion
  • 2 465 postów
  • SkądAmsterdam

Napisano 20 lutego 2006 - 16:49

wbl, dziwne rzeczy opowiadasz z tym ladowaniem... moja sister laduje z HUB'a USB i jest ok, JSG chyba też...

#9 tomasz

tomasz

  • 10 981 postów
  • Płeć:
  • SkądBełchatów, PL

Napisano 20 lutego 2006 - 17:27

I ReEye i jego siostra. Wszyscy których znam są zadowoleni z Shuffli :)

#10 Przemion

Przemion
  • 2 465 postów
  • SkądAmsterdam

Napisano 20 lutego 2006 - 18:54

Właśnie jakiś kret tu się "panoszy"... ;-) Ech, zastanawia mnie źrodlo tych problemów, ?óże ten hub nie kest aktywny ? Może udaje aktywny, albo szufla zepsuta.... dziwne. Ja byłem pod wrażeniem szyfli, niezniszczalna i niesamowicie lekka...

#11 frycv

frycv
  • 49 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 24 lutego 2006 - 02:10

W ramach wyjasnienia co do wydajnosci prądowych, źrudeł napięciowych. Urzadzenie ktore sie laduje Ciagnie Tyle pradu ile moze i ile moze mu dac zrudlo. Czyli jesli Ipod moze sie ladowac pradem 1A to zrudlo z którego mozna pociagnac 1A naladuje go najszybciej, mniejszy prad wolniej sie laduje ... proste... :) A co do zasilaczy podrubek czy jakiegos zasilacza marki XXX to bym nigdy nie zaryzykowal ladowania nimi czego kowiek. Zasilacze te zazwyczaj skladaja sie z takich prostownikow ze to napicie jest bardziej zmienne niz stale a w ten sposob wykanczamy baterie... w najgorszym wypadku uszkadzamy sobie sprzęt... Jsli ktos potrafi nich sobie pomierzy napiecia na oscyloskopie i zobaczy jakiej jakosci jest to napiecie i wtedy mozna podlaczac swoje cacka :mrgreen:

#12 MacDada

MacDada

    MyApple Team

  • 7 237 postów
  • Skąd3city

Napisano 28 lutego 2006 - 10:54

Dopiero zauważyłem ten wątek... Otóż kupiłem sobie na allegro taką ładowarkę na USB, żeby nią ładować Szufelkę. Niestety, nie działa ona tak jak bym chciał, czyli iPod się nie ładuje (jak podłączę do kompa to miga brązowa lampka, a jak do tej ładowarki, to przez chwile świeci na zielono i nic dalej - nie ładuje się). Po paru próbach podłączenia do ładowarki, okazało się, że z iBookiem też sie nie chce ładować :shock: Na szczęście nei było to nic poważnego i po uruchomieniu iPod Updater'a wszystko wróciło do porządku. :D Tak więc, z Szufli JESTEM zadowolony i działa ona tak jak chciałem, choć fajnie by było gdyby mi ta ładowarka też pracowała....

#13 elrobsono

elrobsono
  • 1 516 postów
  • SkądBarcelona, ES

Napisano 28 lutego 2006 - 16:31

Dziwna sprawa, a porównałeś parametry ładowarki którą kupiłeś z ta oryginalną??

#14 MacDada

MacDada

    MyApple Team

  • 7 237 postów
  • Skąd3city

Napisano 28 lutego 2006 - 20:47

http://www.allegro.p...xtra_cenie.html

#15 JSG

JSG
  • 5 459 postów

Napisano 28 lutego 2006 - 21:29

Owszem, ładuje z HUB'a wydatek rzędu 30-100zł zależy jaki HUB i do tego pożytek związany z gniazdami USB na biurku, polecam- jak i któryś poprzedników istniejący już wątek

#16 elrobsono

elrobsono
  • 1 516 postów
  • SkądBarcelona, ES

Napisano 28 lutego 2006 - 22:09

MacDada, no to mamy przyczynę:
Twoja ładowarka ma: Output 5V 500mA
A moja (Apple): Output 5V 1.0A -widocznie to jakiś zamęt wprowadza.

#17 MichAelis

MichAelis
  • 98 postów
  • SkądWrocław

Napisano 07 maja 2006 - 10:44

Sorry za odkopywanie starych tematow, ale po co zakladac nowe ;) Czy jakbym kupil nieoryginalna ładowrke co ma na wyjsciu 1A, to chyba wszystko powinno byc ok, czy sie myle? Jakie sa dokladne paremetry maja te ładowrki apple? Jak kupie identyczny zamiennik, to wszystko powinno grac, w koncu prąd to prąd.

#18 jbwm

jbwm
  • 1 878 postów
  • SkądB-stok/Polska

Napisano 07 maja 2006 - 20:53

MichAelis, bylo juz to poruszane na forum. poszukaj a znajdziesz.

#19 MichAelis

MichAelis
  • 98 postów
  • SkądWrocław

Napisano 08 maja 2006 - 19:12

Wdzieczny bylbym jakby jednak ktos mi powiedzial, bo nie moge znalesc odpowiedzi :)

#20 killer-89

killer-89
  • 9 postów
  • SkądKraków

Napisano 09 maja 2006 - 14:58

Sorry za odkopywanie starych tematow, ale po co zakladac nowe
Czy jakbym kupil nieoryginalna ładowrke co ma na wyjsciu 1A, to chyba wszystko powinno byc ok, czy sie myle? Jakie sa dokladne paremetry maja te ładowrki apple? Jak kupie identyczny zamiennik, to wszystko powinno grac, w koncu prąd to prąd.

To że na ładowarce jest napisane że prąd = 1A tzn. że wyjście ładowarki może dać maxymalnie 1A ± jakaś tam rozbierzność jednak przeważnie urządzenia ładowane są prądem 100mA

#21 MichAelis

MichAelis
  • 98 postów
  • SkądWrocław

Napisano 09 maja 2006 - 16:45

no zgadza sie, ale Ipod jakim pradem jest ladowany? 1A?

#22 killer-89

killer-89
  • 9 postów
  • SkądKraków

Napisano 10 maja 2006 - 21:28

hmm 1A do bardzo dużo pisałem że urządzenia (dokładniej akumulatroki) najlepiej znoszą ładowanie prądem rzedu 100mA

#23 MichAelis

MichAelis
  • 98 postów
  • SkądWrocław

Napisano 10 maja 2006 - 21:43

No rozumiem, wiec po co wszyscy mowia zeby kupic oryginalna przejsciowke, jak moge miec taka sama za 5 zł?

#24 killer-89

killer-89
  • 9 postów
  • SkądKraków

Napisano 14 maja 2006 - 17:20

Choćby dlatego że oryginalna ładowarka ma lepszej jakości elementy, to tak ja z butami mimo ze wszystkie z chin to oryginalne jednak dłużej służą :D




Użytkownicy przeglądający ten temat: 3

0 użytkowników, 3 gości, 0 anonimowych