Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

iphone 6 - czujnik zbliżeniowy podczas rozmowy


Najlepsza odpowiedź kerapap , 09 grudnia 2016 - 22:14

Czujnik naprawiony, przesunął się. Koszt naprawy 50 zł.

Przejdź do postu


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
6 odpowiedzi w tym temacie

#1 kerapap

kerapap
  • 5 postów

Napisano 01 grudnia 2016 - 19:02

Witam,

 

Zakupiłem używanego iPhone 6. Podczas wykonania jak i odbierania rozmów zauważyłem bardzo niepokojącą rzecz.

 

Podczas przyłożenia do ucha telefonu ekran gaśnie ale już minimalne ruszenie powoduje włączenie ekranu wraz z wciskaniem przez moje ucho różnych funkcji(najczęściej wyciszenie mikrofonu i głośnik). 

Czy jest możliwość jakoś zmniejszenia czułości tego czujnika, czy jest to jego wada?

 

Zrobiłem test na samsungu J5 podczas wykonywania połączenia jeżeli podłożę palec na odległość ok 3 cm to już ekran się wygasza w moim iphonie 6 muszę podłożyć na mniej nic 1 cm(albo nawet muszę zakryć palcem czujnik żeby ekran się wygasił).

 

 



#2 bee3

bee3
  • 3 841 postów

Napisano 01 grudnia 2016 - 21:54

Prawdopodobnie masz w tym telefonie nieoryginalny ekran mający kłopoty z prawidłowym działaniem czujnika zbliżeniowego (ale być może nie tylko bo może szwankuje również dotyk).

Czy to jest wada? Powiedziałbym, że właściwość (jedna z wielu których użytkownicy najczęściej nie spodziewają się). Trudno żeby niską jakość produktów noname (często oferowanych jako oryginały - więc mających cechy podróbek) nazywać wadą.


Użytkownik bee3 edytował ten post 01 grudnia 2016 - 21:55

Pomogłem ?   -  Lubię to 


#3 kerapap

kerapap
  • 5 postów

Napisano 01 grudnia 2016 - 22:03

Dotyk działa bardzo dobrze, jedynie problem tkwi w tym czujniku. Jeżeli chodzi o ściemnianie i rozjaśnianie automatyczne ekranu to wszystko jest ok.



#4 macsupport

macsupport

  • 8 620 postów
  • SkądKraków

Napisano 01 grudnia 2016 - 22:39

Jest tak jak pisze bee3 - wymieniony ekran niskiej jakości i źle zamontowany czujnik zbliżeniowy. Musiałby to rozebrać i obejrzeć jakiś rozgarnięty serwisant, powinno dać się łatwo poprawić.


Jedyny serwis sprzętu Apple w Małopolsce polecany przez MyApple.pl

ul. Kadecka 10, 30-078 Kraków

kom: 889 566 455 ; tel: 12 421 65 91


#5 kerapap

kerapap
  • 5 postów

Napisano 03 grudnia 2016 - 10:50

Oddałem tel. do serwisu, zobaczymy czy coś się uda zrobić z tym czujnikiem. O efektach napiszę po odebraniu tel. 



#6 kerapap

kerapap
  • 5 postów

Napisano 09 grudnia 2016 - 22:14   Najlepsza odpowiedź

Czujnik naprawiony, przesunął się. Koszt naprawy 50 zł.



#7 bee3

bee3
  • 3 841 postów

Napisano 09 grudnia 2016 - 22:26

Czujnik naprawiony, przesunął się. Koszt naprawy 50 zł.

Trochę niegrzecznie jest zaznaczać sobie (a nie - w tym przypadku: dla macsupport) jako najlepszą odpowiedź na zadane w #1 pytanie.


Pomogłem ?   -  Lubię to 





Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych