Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Wspólna biblioteka zdjęć - dwa telefony i dwa różne konta iCloud


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
8 odpowiedzi w tym temacie

#1 mtbakk

mtbakk
  • 24 postów

Napisano 28 listopada 2016 - 08:54

Witam,

 

Wspólnie z narzeczoną mamy iPhone i każdy z nas ma swoje konto iCloud. Pomiędzy kontami mamy uruchominą chmurę rodzinną ale niestety sprawdza sie ona chyba tylko w przypadki zakupionych rzeczy w AppStore. Chciałbym się Was poradzić czy istnieje jakiś sposób na wspólną bibliotekę zdjęć w naszym przypadku z wykorzystaniem usługi iCloud?

 

Na chwilę obecną wydaje mi się, że jedynym rozwiązaniem jest utworzenie jednego konta Google na które wrzucę zdjęcia z dwóch iPhone oraz komputera Mac a następnie skonfiguruje aplikacje Zdjęcia Google na oby dwóch telefonach oraz komputerze ale proszę jeszcze o waszą opinie.



#2 Duke123

Duke123
  • 489 postów

Napisano 28 listopada 2016 - 09:30

Wspólnej biblioteki zrobić się nie da, ale udostępnić zdjęcia członkom rodziny można:

 

Kiedy Chmura rodzinna zostanie włączona, udostępniony album automatycznie pojawi się w aplikacji Zdjęcia na urządzeniach wszystkich członków rodziny. Umożliwi to dodawanie do albumu zdjęć, wideo i komentarzy oraz otrzymywanie powiadomień zawsze, kiedy znajdzie się w nim coś nowego.

 

Zaznacz zdjęcia kliknij na ikonę udostępnienie, wybierz "Udostępnij przez iCloud".



#3 MiL

MiL
  • 1 423 postów
  • Płeć:

Napisano 28 listopada 2016 - 09:42

Jedyna możliwość to udostępniane albumy. Tyle że zdjęcia trzeba tam ręcznie wrzucać żeby na drugim koncie były widoczne.

Można też tak jak napisałeś, wspólne konto googla i wrzucać tam wszystkie zdjęcia, może to i lepsze rozwiązanie.



#4 mtbakk

mtbakk
  • 24 postów

Napisano 28 listopada 2016 - 09:45

Rozumiem, szkoda. Funkcja "Udostępnij przez iCloud" trochę mnie nie satysfakcjonuje ponieważ w moim przypadku sprawdzi się tylko w sytuacji udostępniania pojedynczych zdjęć zrobionych telefonem a mi bardziej chodził o wrzucenie całej biblioteki tak aby mieć dostęp do archiwalnych zdjęć np. z wakacji.



#5 OleYek

OleYek

  • 17 478 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 23 grudnia 2016 - 12:19

Rozumiem, szkoda. Funkcja "Udostępnij przez iCloud" trochę mnie nie satysfakcjonuje ponieważ w moim przypadku sprawdzi się tylko w sytuacji udostępniania pojedynczych zdjęć zrobionych telefonem a mi bardziej chodził o wrzucenie całej biblioteki tak aby mieć dostęp do archiwalnych zdjęć np. z wakacji.


Nie może tak działać jak Ty chcesz, ponieważ udostępnainie wszystkich swoich zdjęc wszystkim członkom rodziny byłoby kuriozalne... :)
Linux is like a wigwam. No gates, no windows and apache inside.
PDAClub.pl - Wortal i forum miłośników technologii Mobilnych
CyfrowyJa.pl - Wszystko o Smartwatch, Smartband, Activity Tracker i gadżetach

#6 MiL

MiL
  • 1 423 postów
  • Płeć:

Napisano 23 grudnia 2016 - 13:44

A dlaczego? To akurat byłoby fajną opcją żebym np. ja z żoną miał dostęp do wszystkich zdjęć na jednym koncie.



#7 OleYek

OleYek

  • 17 478 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 25 grudnia 2016 - 14:17

A dlaczego? To akurat byłoby fajną opcją żebym np. ja z żoną miał dostęp do wszystkich zdjęć na jednym koncie.


Chociażby dlatego, że jak sobie zrobisz zdjęcie np. "pataka" to nie koniecznie chcesz, żeby Twoje dzieci widziały to zdjęcie. Poza tym jestem w stanie się założyć, że 95% użytkowników telefonów miałoby coś przeciwko udostępnianiu prywatnych zdjęć wszystkim członkom rodziny. Już nawet nie mówię o zdjęciach łóżkowych, ale często się fotografuje dokumenty, czy inne wrażliwe rzeczy.

Mam nadzieję, że teraz rozumiesz, czemu to nie ma prawa działać tak jak Ty byś chciał :)
Linux is like a wigwam. No gates, no windows and apache inside.
PDAClub.pl - Wortal i forum miłośników technologii Mobilnych
CyfrowyJa.pl - Wszystko o Smartwatch, Smartband, Activity Tracker i gadżetach

#8 MiL

MiL
  • 1 423 postów
  • Płeć:

Napisano 25 grudnia 2016 - 22:50

Jeżeli ktoś chce prywatności bo robi sobie zdjęcia ptaka to nie będzie z nikim zakładał takiej biblioteki. Innym taka funkcja by się przydała.

#9 OleYek

OleYek

  • 17 478 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 26 grudnia 2016 - 11:52

Jeżeli ktoś chce prywatności bo robi sobie zdjęcia ptaka to nie będzie z nikim zakładał takiej biblioteki. Innym taka funkcja by się przydała.


Dlaczego chcesz komuś odbierać możliwość współdzielenia z innymi zdjęć, tylko dlatego, że nie chcą wszystkich zdjęć współdzielić. To rozwiązanie co jest teraz jest idealne, bo nie masz wyboru albo wszystko albo nic, tak jak Ty byś chciał, tylko możesz wybrać co i komu, więc nie rozumiem, czemu chcesz żeby apple robiło ograniczenia...
Linux is like a wigwam. No gates, no windows and apache inside.
PDAClub.pl - Wortal i forum miłośników technologii Mobilnych
CyfrowyJa.pl - Wszystko o Smartwatch, Smartband, Activity Tracker i gadżetach




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych