Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Firewall


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
6 odpowiedzi w tym temacie

#1 hans25

hans25
  • 25 postów
  • SkądTroyl

Napisano 18 lutego 2006 - 15:47

Towarzysze,jak włączyć w systemie firewall i które porty uaktywnić by zapewnić podstawowe zabezpieczenie przed zagroźeniami w sieci :?

#2 agrzesko

agrzesko
  • 381 postów
  • SkądZielona Góra

Napisano 18 lutego 2006 - 16:07

Applications > System Preferences > Sharing > Firewall > "Firewall start" Najlepiej chyba poblokować wszystko czego się nie używa ;)

#3 hans25

hans25
  • 25 postów
  • SkądTroyl

Napisano 18 lutego 2006 - 16:14

No wlasnie mam problem z tym czego sie nie uzywa?:) Moze jakas wskazowka, rada ktory z portow przyblokowac :?

#4 DoktorNo

DoktorNo
  • 394 postów

Napisano 18 lutego 2006 - 19:12

No wlasnie mam problem z tym czego sie nie uzywa?:) Moze jakas wskazowka, rada ktory z portow przyblokowac :?

Gdyby kolega uważniej przyjrzał się panelowi sterowania, to by szybko doszedł do wniosku, że firewall automatycznie blokuje wszystkie porty, z pewnymi wyjątkami ustalonymi przez system i użytkownika. :)

#5 krzyfar

krzyfar

    The Hunter

  • 5 642 postów
  • Płeć:

Napisano 18 lutego 2006 - 19:26

Tutaj można sobie popatrzyć na system z perspektywy włamywacza :mrgreen:

http://scan.sygatetech.com/

#6 Piotrek77

Piotrek77
  • 184 postów
  • SkądŁódź/Piaseczno

Napisano 24 lutego 2006 - 21:31

Przy włączonym firewall skan wykrył mój adres IP, system operacyjny i przeglądarkę (chociaż nazwał Safari jako Apple Web Kit 417.9). Nie wykrył Computer Name ani Running Services. Wydawało mi się, że nie powinien wykryć IP jeśli mam włączonego Firewalla, czy to jakaś specyfika Apple czy coś powinienem zmienić w ustawieniach?

#7 KrucaBomba

KrucaBomba
  • 509 postów

Napisano 25 lutego 2006 - 23:27

IP to już rzecz ustalana przez ISP czyli usługodawcę internetowego więc nie ma zbytnio możliwości zakrycia tego numeru.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych