Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

WiFi w trybie ad-hoc/udostepnianie sieci z komp


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
9 odpowiedzi w tym temacie

#1 acidjazzy

acidjazzy
  • 67 postów
  • SkądBiałystok

Napisano 15 stycznia 2008 - 19:49

Witam, Probuje udostepnic siec z laptopa (XP) podpietego lanem do internetu. Identycznie jak dla palmtopa tworze siec ad-hoc, jednak niestety iPod nie widzi tej sieci. Oczywiscie na iPodzie probowalem szukac jej poprzez stworzenie identycznej sieci, jednak nie moge znalezc opcji umozliwiajacej stworzenie sieci ad-hoc. Wiec pytanie - czy jest to w ogole mozliwe? Jak udostepnic internet dostarczany lanem laptopowi? Bede wdzieczny za wskazowki..

#2 LaSkA

LaSkA
  • 302 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 16 stycznia 2008 - 13:26

Najwięcej informacji chyba znajdziesz tu:

http://www.myapple.p...ead.php?t=47687

#3 acidjazzy

acidjazzy
  • 67 postów
  • SkądBiałystok

Napisano 16 stycznia 2008 - 14:41

Dzieki. niestety na ipodzie podana metoda nie dziala w moim przypadku - ipod nie widzi utworzonej na laptopie sieci ad-hoc.. szkoda.

#4 ar44bas

ar44bas
  • 2 postów
  • Skądpomorskie

Napisano 16 stycznia 2008 - 15:09

Podaję Ci jak mi udało się zestawić połączenie ad-hoc pomiędzy laptopem (osiadającym kartę WIFI) podłączonym do internetu przez modem kablowy Vectry oraz iPodTouch,
1 krok - zestawienie połączenia ad-hoc: w ustawieniach sterownika karty w laptopie włączyłem rozgłaszanie SSID nadałem nazwę , w Ipod znalazłem tą sieć poprzez wyszukiwanie nazwy- wpisałem ją z wirtualnej klawiatury, , po kilku sekundach zestawiło sie połączenie - urządzenia przydzieliły sobie adresy IP (właczone na automatyczne uzyskiwanie IP przez DHCP). Potem można się pobawić z właczeniem szyfrowania WEP.
2. krok na laptopie włączyłem kreatora udostępniania połączenia internetowego w którym w prosty sposób trzeba wskazać która karta ma dostęp do internetu a która poprzez WIFI ma przekazać ten dostęp pozostałym urządzeniom. Po zakończeniu procsu zmieniły sie automatycznie adresy IP na karcie WIFI w laptopie i Ipod na prywatne z puli 192.168.....
3. krok - musiałem wyłączyć zonealarm żeby uzyskać dostęp na iPod przez Safari (nie można było zalogować się do serwera) do internetu, w późniejszym kroku pozmieniałem ustawienia w firewallu żeby włączyć go i nie utracić dostępu. You tube też odpaliło,
Do ustawienia karty WIFI w laptopie używałem wbudowanych w Windows narzędzi bez korzystania z narzędzi do karty.
Pozdrawiam

#5 acidjazzy

acidjazzy
  • 67 postów
  • SkądBiałystok

Napisano 16 stycznia 2008 - 15:45

1 krok - zestawienie połączenia ad-hoc: w ustawieniach sterownika karty w laptopie włączyłem rozgłaszanie SSID nadałem nazwę , w Ipod znalazłem tą sieć poprzez wyszukiwanie nazwy- wpisałem ją z wirtualnej klawiatury, , po kilku sekundach zestawiło sie połączenie - urządzenia przydzieliły sobie adresy IP (właczone na automatyczne uzyskiwanie IP przez DHCP). Potem można się pobawić z właczeniem szyfrowania WEP.


Dzieki za informacje. Niestety ipod w zaden sposob nie potrafi znalezc utworzonej sieci ad-hoc :-( Mozesz napisac gdzie zaznaczyles rozglaszanie SSID? Jaki kanal masz przydzielony dla ad-hoc (to zmienia sie we wlasniwosciach karty, domyslny jest 10, sprawdzalem kilka roznych).

pozdrawiam.

#6 saicologic

saicologic
  • 15 postów

Napisano 08 października 2008 - 16:14

witam! zrobilem krok po kroku tak jak kolega wczesniej pisal i zadzialalo :D dzieki wielkie! pozdrawiam!!!!

#7 yasec

yasec
  • 183 postów
  • SkądGdynia

Napisano 08 października 2008 - 21:24

acidjazz (głupie pytanie) a włączyłeś kartę WiFi na laptopie?? Musi ją iPod widzieć... U mnie też to działa bez najmniejszych problemów...

#8 shrek2oo7

shrek2oo7
  • 1 492 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 08 października 2008 - 21:37

Jak chcecie to mogę napisać dokładny tut jak zrobić adhoc z xp. Sam sie szamotalem Z XP. Mogłoby to ułatwić życie wielu osobom. Nigdzie nie mogłem znalesc info jak dokładnie to zrobić, ale jakoś doszedłem do tego.

#9 mch660

mch660
  • 1 postów

Napisano 09 października 2008 - 13:38

witam! zrobilem krok po kroku tak jak kolega wczesniej pisal i zadzialalo :D dzieki wielkie! pozdrawiam!!!!


Witam!
a Ja zrobiłem dokładnie też krok po kroku jak kolega mówił i nie działa.
U mnie problem jest taki że Ipod widzi sieć ładnie wszystko pięknie pokazuje ikonkę połaczenia a Safari mówi
Nie można otworzyć strony internetowej. i kicha.
poza tym adres zmienia się tylko na karcie jak mówił kolega ustawia się on z puli nie 192.168 a na Ipodzie zostaje nadal z puli 169.254...
zmiana na ustawienia statyczne i wpisanie ręczne nie pomaga... poporstu safari nie otwiera mi strony mimo ze polączenie jest widziane przez Ipoda..
wie ktos o co biega?
pozdrawiam

#10 shrek2oo7

shrek2oo7
  • 1 492 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 09 października 2008 - 19:51

Witam!
a Ja zrobiłem dokładnie też krok po kroku jak kolega mówił i nie działa.
U mnie problem jest taki że Ipod widzi sieć ładnie wszystko pięknie pokazuje ikonkę połaczenia a Safari mówi
Nie można otworzyć strony internetowej. i kicha.
poza tym adres zmienia się tylko na karcie jak mówił kolega ustawia się on z puli nie 192.168 a na Ipodzie zostaje nadal z puli 169.254...
zmiana na ustawienia statyczne i wpisanie ręczne nie pomaga... poporstu safari nie otwiera mi strony mimo ze polączenie jest widziane przez Ipoda..
wie ktos o co biega?
pozdrawiam


Przeczytaj -> http://www.myapple.p...phone-i-xp.html




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych