Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Jest jakiś polski Office na maca?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
35 odpowiedzi w tym temacie

#1 kosio

kosio
  • 7 postów

Napisano 17 lutego 2006 - 03:21

Witam! Maca mam od 10 godzin. Tzn moja dziewczyna ma, bo trochę ją namawiałem (mi już nerwy puszczały od ciągłych reinstalacji windowsa). I tu pojawia się pytanie: czy jest gdzieś do dostania microsoft office po polsku na maca? Bo werja 2004 chyba nie ma polskiej wersji, ale nie doszukałem się nigdzie czy jest coś starszego... Bedę wdzięczny, bo o ile ona przełknie system po angielsku, to do worda i excela PL jest bardzo przyzwyczajona...

#2 joystick

joystick
  • 309 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 17 lutego 2006 - 03:52

Niestety microsoftu nie uśwadczysz po polsku. Jeżeli już, ale też nie jestem pewien, to jakaś edycja OpenOffice lub któryś z jego macowych klonów.

#3 denysek

denysek
  • 119 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 17 lutego 2006 - 07:27

Jest Mellel, ale tylko do wersji 1.8. i jest to tylko edytor tekstu plus proste tabelki.

#4 iMuck

iMuck
  • 510 postów
  • Skądstolyca

Napisano 17 lutego 2006 - 08:27

Nie ma Worda po polsku, ale jest polski słownik do Worda. Nie sprawdza gramatyki, ale ze słownictwem sobie radzi. Zainstaluj go zgodnie z instrukcją, którą znajdziesz na stronie pobierania.

Możesz go pobrać stąd:

http://www.apple.com...k_MSOfficeX_PL/

Przy okazji pragnąłbym podziękować dr Krzysztofowi Korżykowi za wkład włożony w powstanie tego słownika
:mrgreen:

A tu masz link do bezpośredniego downloadu polskich fontów:

ftp://ftp.cortland.com.pl/Utils/Mac/MS_Office_X/Fonts_PL_WinMac.dmg.bin
  • dundrub lubi to

#5 Ka

Ka


  • 6 050 postów
  • SkądKraków

Napisano 17 lutego 2006 - 10:10

Ja proponuje NeoOffice w zamian za Microsoft Office. Bedzie polski interfejs, polski slownik, duza ilosc funkcji i mozliwosc improtu/eksportu plikow z i do Ms Office. Do pdf zreszta tez. Nie uzywam juz od roku niczego innego i klopotu nie mialem.

www.neooffice.org

#6 kosio

kosio
  • 7 postów

Napisano 17 lutego 2006 - 14:22

dzieki za wskazówki :) wypróbuję neo, ale w sumie to dla dziewczyny komputerek, a ona kocha MS Office prawie tak mocno, jak mnie...

#7 bartman182

bartman182
  • 288 postów
  • SkądŁódź

Napisano 05 marca 2006 - 12:22

A jest cos co jest w 100% po polsku bo w neooffice arkusz kalkulacyjny funkcji (nazewnictwa) po polsku nie ma co stanowi dosc spore problemy przy obliczaniu innych funkcji niz suma, srednia...

#8 Ruczaj

Ruczaj
  • 3 528 postów
  • SkądPoznan

Napisano 05 marca 2006 - 14:13

Jesli chodzi o amo pisanie tekstow, to jest makowski Abiword po polsku, kompatybilny z Wordem. Swoja droga, szkoda ze nikt z Polski nie wzial sie za pakiet Marinera (Write, Calc)-edytor textu i arkusz kalkulacyjny sa juz prawie we wszytkich jezykach Europy, w tym naszych sasiadow z poludnia :)

#9 mruczek

mruczek
  • 200 postów
  • SkądSosnowiec Tychy

Napisano 14 maja 2006 - 09:13

Odświeżę trochę temat. Czy jest jakiś edytor tekstu, wcale nie musi być rozbudowany, sprawdzający ortografię pod OS 9 lub 8? Dużo piszę na kompie, a nie mogę znaleźć nic pod starsze systemy niż X:( Jeśli nic nie ma, to nie pozostaje mi nic innego jak wywalenie OSa.

#10 bogdanbudnik

bogdanbudnik
  • 128 postów
  • SkądOrzełek

Napisano 14 maja 2006 - 23:16

A ja mam takie pytanie czy Offica 2004 można zlokalizować? Inne programiki bez problemu można tylko MS Office jest taki skomplikowany- nie wiadomo gdzie znajdują się zasoby językowe i też jesli już by się je znalazłoto czym zlokalizować takiego Offica jakim programem.............

#11 sacroix

sacroix
  • 23 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 16 czerwca 2006 - 14:39

Ja proponuje NeoOffice w zamian za Microsoft Office. Bedzie polski interfejs, polski slownik, duza ilosc funkcji i mozliwosc improtu/eksportu plikow z i do Ms Office. Do pdf zreszta tez. Nie uzywam juz od roku niczego innego i klopotu nie mialem.

www.neooffice.org


neo = crap
zmienia przypisy numeracje, dlugo sie laduje. nie chce czasami reagowac i ogolnie jest do bani

#12 krzemien

krzemien
  • 1 038 postów
  • SkądRG21 7UQ

Napisano 16 czerwca 2006 - 14:45

A ja mam takie pytanie czy Offica 2004 można zlokalizować?


A po co?

Hint do przemyśleń: Ile ludzi w Polsce kupiło MS Office 2004?

#13 rafal_k

rafal_k
  • 227 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 16 czerwca 2006 - 16:16

A ja mam takie pytanie czy Offica 2004 można zlokalizować?



Na pewno można, tylko trzeba być Microsoftem ;)

#14 Ka

Ka


  • 6 050 postów
  • SkądKraków

Napisano 16 czerwca 2006 - 16:20

neo = crap
zmienia przypisy numeracje, dlugo sie laduje. nie chce czasami reagowac i ogolnie jest do bani


Nic nie zmienia. Wystarczy dobrze poustawiać formatowania. Długo się ładuje, to fakt. Ale jest za darmo. Nie jest do bani... Stosowałem profesjonalnie w wielu różnych zadaniach wykraczających ZU i uzyskałem to co chciałem uzyskać.

Dziś polecam pakiet Ragtime.

#15 menelek

menelek
  • 1 210 postów
  • Skądolsztyn

Napisano 16 czerwca 2006 - 19:11

zgadzam się, kilka godzin spędzonych nad ustawianiem neo daje potem b.dobre rezultaty. Ale funkcji matematycznych w arkuszu kalkulacyjnym po polsku nie ma i też miałem z tym problem. Całe szczęście, że sporo nazw brzmi jednak podobnie..

#16 tskisiu

tskisiu
  • 1 255 postów
  • SkądEnschede (NL)

Napisano 16 czerwca 2006 - 19:27

Odświeżę trochę temat.

Czy jest jakiś edytor tekstu, wcale nie musi być rozbudowany, sprawdzający ortografię pod OS 9 lub 8? Dużo piszę na kompie, a nie mogę znaleźć nic pod starsze systemy niż X:(

Jeśli nic nie ma, to nie pozostaje mi nic innego jak wywalenie OSa.


No jest przecież Office 2001. Jesto to ten sam pakiet co Office X dla OSX. Działa słownik ze strony SADu.

#17 mruczek

mruczek
  • 200 postów
  • SkądSosnowiec Tychy

Napisano 16 czerwca 2006 - 21:45

Mówisz o Office 2001 Microsoftu? Jesli tak, to mam kupić ten pakiet za 1600zł lub używać nielegalnej wersji? A nie ma czegoś w stylu abiword, openoffice? Byłem na ich stronach, ale niczego takiego nie umiem znaleźć. Wszędzie piszą o wersjach dostępnych jedynie pod X, a nie 9.

#18 krzemien

krzemien
  • 1 038 postów
  • SkądRG21 7UQ

Napisano 16 czerwca 2006 - 21:48

Polski słownik działa także bez większych problemów w MS Office 2004.

#19 kola_00

kola_00
  • 209 postów
  • SkądOsiek/k Sandomierza

Napisano 23 czerwca 2006 - 09:50

A czy ktoś słyszał o Wordzie o Polsku

#20 Ronder

Ronder
  • 1 postów

Napisano 23 czerwca 2006 - 10:16

Office A wiecie skąd moge ściągnąć polskiego office na windowsa xp profesional. Byle jaki tylko żeby gbył darmowy i pełny nie żaden trial i był z wordem bo to najbardziej mi sie liczy :D

#21 JSG

JSG
  • 5 459 postów

Napisano 23 czerwca 2006 - 10:23

A nie ma czegoś w stylu abiword, openoffice?
Byłem na ich stronach, ale niczego takiego nie umiem znaleźć. Wszędzie piszą o wersjach dostępnych jedynie pod X, a nie 9.


W tym temacie kilkakrotnie powtarzana jest informacja że OpenOofice to na macu NeoOfice :?

A czy ktoś słyszał o Wordzie o Polsku


Skoro ofice nie ma to worda tym bardziej. Chyba że 2001

A wiecie z kąd moge ściągnąć polskiego office na windowsa xp profesional. Byle jaki tylko żeby gbył darmowy i pełny nie żaden trial i był z wordem bo to najbardziej mi sie liczy


Czy nie łamiesz 4pkt regulaminu forum zadając takie pytanie :?: Co znaczy darmowy word/ofice? Czy Microsoft rozdaje jakieś licencje za darmo?

#22 orzels

orzels
  • 759 postów

Napisano 23 czerwca 2006 - 12:00

A Mruczek wyraznie zaznacza ze chodzi mu o Dziewiatke a nie o Dziesiatke. Pod klasyczny system masz albo pakiet Office Microsoftu, albo RagTimeSolo, albo pojedyncze programy ktore mozna znalezc na versiontracker.com lub macupdate.com lub pure-mac.com poprzez haslo "spreadsheet" lub "word processor".

#23 Marcin_G

Marcin_G
  • 892 postów
  • Płeć:
  • SkądRumia

Napisano 23 czerwca 2006 - 14:54

A wiecie skąd moge ściągnąć polskiego office na windowsa xp profesional. Byle jaki tylko żeby gbył darmowy i pełny nie żaden trial i był z wordem bo to najbardziej mi sie liczy :D

Kolega to chyba fora pomylił. U nas pytania o Windowsa? Dziwne, a przynajmniej dla mnie.
Chociaż z drugiej strony to może znak nowych czasów jakie nastały po wejściu Intela w świat Maków.

#24 klakier

klakier

    The Man That Walks Alone


  • 1 327 postów
  • SkądPiła, Poland

Napisano 25 października 2006 - 17:01

Czy nie łamiesz 4pkt regulaminu forum zadając takie pytanie :?: Co znaczy darmowy word/ofice? Czy Microsoft rozdaje jakieś licencje za darmo?


rozdaje licencje za darmo tzw roczne (czyli na rok dzialania osu po roku reinstal i dziala ponownie zgodnie z prawem)
ale jest to zawsze soft beta jak Vista beta 2 z licencja ... ladnie na pulce wyglada nic pozatym visual studio 2005 beta 2 (ten ladnie wyglada) ms office 2004 for mac wersja beta 2 ... pudelko mogli zrobic lepsze ... (ogulnie karzdy produkt w wersji beta 2 jest wydawany dla swiata z licencjami dla testow spojnosci danych itp ... po aktualizacji ze strona ms gdy produkt juz nie jest beta soft sam aktualizuje sie do wersji normalnej)

wiec odpowiadam na twoje czy ms rozdaje licencje za darmo ... tak rozdaje i to bardzo czesto trzeba tylko czesto obserwowac co sie u nich na stronie dzieje

OpenOffice to dobre rozwiazanie na maca ale jednak MSOffice 2004 z nakladka polska jest lepszy jakos stabilniej mi dziala

#25 Conrad

Conrad
  • 376 postów

Napisano 25 października 2006 - 20:02

Klakier, nie wstyd ci pisać: "(ogulnie karzdy produkt....)??? Przecież to w oczy kole!!!




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych