Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Mac-> PC - wolne kopiowanie plików


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4 odpowiedzi w tym temacie

#1 cyphelf

cyphelf
  • 44 postów
  • SkądWrocław

Napisano 15 lutego 2006 - 20:06

Witam Mam problem z kopiowaniem plików między PC a iBookiem. Kopiowanie kiedyś działało idealnie, teraz wciąż działa, jednak transfer jest bardzo niski. 1GB danych kopiuje się w ok. godzinę. Na PC jest Win2k, a na iBooku Mac OS 10.4.5. Komputery są w LAN, protokół to CIFS (SMB). Wiecie może co może być przyczyną? Dodam że nie zaszły żadne zmiany w sprzęcie, ani okablowaniu. Problem występował już przed aktualizacją systemu czyli na 10.4.4. Pozdrawiam, Wojtek

#2 kokos

kokos

    Mr. Nice

  • 7 426 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 15 lutego 2006 - 20:15

6,

ONYX

Jeśli nie poprawi się, spróbuj udostępnić maka jako serwer FTP (System Preferences->Sharing->FTP Access) dla uindozy i użyj klienta FTP na pececie. Host: <IP maczka>

#3 elrobsono

elrobsono
  • 1 516 postów
  • SkądBarcelona, ES

Napisano 15 lutego 2006 - 20:23

Też zauważyłem ostatnio u siebie podobne objawy, zwolniło kopiowanie na i z Maka.

#4 cyphelf

cyphelf
  • 44 postów
  • SkądWrocław

Napisano 15 lutego 2006 - 20:24

Robiłem w ONYXie "Verify and repair permissions", "Optimize the system", "Cleaning" i nic się nie poprawiło.

FTP działa podobnie, wygląda na to że jeszcze wolniej niż cifs.

[ Dodano: 2006-03-02, 20:23 ]
Ok, problem już się rozwiązał. Powodem było to że te pliki były kopiowane z katalogu domowego, a mam włączoną opcję File Vault. Komputer kodował/dekodował pliki w locie i dlatego trwało to tak długo.

#5 bXart

bXart
  • 130 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 02 listopada 2008 - 03:26

a co jesli transfer jest bardzo wolny a filevaul wylaczony?




Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych