Jump to content

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Photo
- - - - -

thunderbird vs mail


  • Please log in to reply
20 replies to this topic

#1 bejzkik

bejzkik
  • 337 posts
  • Skądsc

Posted 15 February 2006 - 13:28

sprawa wyglada tak ostatnio thunderbird koszmarnie zaczal mi zwalniac , przywrocilem go co prawda do stanu uzywalnosci ale zaczalem rownoczesnie zastanawiac sie nad ignorowanym dotad przeze mnie mailem niech mnie ktos przekona ze mail jest od thunderbirda lepszy i i warto sie na niego przesiasc mialem ostatnio taki dylemat z firefoxem i camino, ale camino jakos nie podbilo mojego serca (ff bawie sie od wersji chyba 0.3) a widze ze mail moze potrzebuje tylko motywacji ;)

#2 JSG

JSG
  • 5459 posts

Posted 15 February 2006 - 13:36

miałem THptaszka do drugiego konta- tego z powiadomienaiami z for.
Zwykły programik, troche jak O ze stajni M$ w bezpłatnej wersji, nic wielkiego :?
No i ten interface :(

Mail to kombajn, wygodny, pozwalający na ustawienie folderów, przypisań, i w dodatku jest jeszcze komplet wtyczek :) Poużywaj go troche a zapomnisz o THptaszku :)

[ Dodano: 2006-02-15, 13:37 ]
A jeśli się nie myle taki temat już był :evil:
Nie korzystasz z szukaj: http://www.myapple.pl/search.php

#3 bejzkik

bejzkik
  • 337 posts
  • Skądsc

Posted 15 February 2006 - 18:52

no wlasnie nie do konca byl ja potrzebuje twardych argumentow a wszystkie ktore dotad znalazlem opinie byly takie powierzchowne "aaa bo moj jest lepszy - nie bo moj!" nie zgodze sie naturalnie z tym twoim porownaniem do tej jak jej tam M$ zarazy thunderbird ktorego uzywam od wielu, wielu wersji jest swietnym programem,ze swietni rozbudowana obluga kont i tozsamosci, bardzo dobrze funcjonujacym mechanizmem fiiltrowania poczty, masa wtyczek. no i ten interfejs, z z moim 708090 nie sposob przestac go kochac natomiast mail jakos nie zachwyca. niby sa wszystkie funkcje ktore powinny byc ale czy kombajn? no w porownaniu do tej jak jej tam M$ zarazy to z pewnoscia ale gdzie konkretnie przebija jakoscia tb tego nie wiem i dlatego pytam

#4 elrobsono

elrobsono
  • 1516 posts
  • SkądBarcelona, ES

Posted 15 February 2006 - 18:59

Ja używam od początku Maila i jestem bardzo zadowolony. Jest bardzo dobrze zintegrowany z systemem, obsługuje się go bardzo wygodnie i szybko, filtr antyspamowy działa super i można go dowolnie konfigurować. Inteligentne foldery i obsługa kont po prostu rządzą: Allegro mi przychodzi do jednego, grupa fotograficzna do innego, praca do kolejnego itd. Wszystko bardzo wygodne. No i najważniejsze na koniec: mechanizm wyszukiwania wiadomości!!! Po prostu rządzi, zawsze wszystko znajduję błyskawicznie!!! Thunderbird jakoś mi nie pasuje, mail jest idealny, no i nie można nie wspomnieć o błyskawicznym wpisywaniu adresatów, co dla mnie jest bardzo pomocne. Podsumowując: nie zamienię maila, na nic poza jego nowszą wersją :) howgh :mrgreen:

#5 bejzkik

bejzkik
  • 337 posts
  • Skądsc

Posted 15 February 2006 - 19:50

pomyslmy wiec filtr antyspamowy w tb? - oczywiscie dowolnie konfigurowalne teczki? - naturalnie mechanizm wyszukiania wiadomosci? - jak najbardziej obsluga adresow - jasne, (tu bym nawet punktowal dla tb poniewaz w systemowowej ksiazce adresow przechowuje adresy wazne a w korespondncji codziennej zbiera sie masa jednomejlowych adresow ktorymi ochoty tejze ksiazki zasmiecac sobie nie mam a tb je przechowuje tak wiec jest 0:0 moze jakies inne argumenty?

#6 cyphelf

cyphelf
  • 44 posts
  • SkądWrocław

Posted 15 February 2006 - 20:13

bejzkik, inny argument chociażby taki że Mail jest już w systemie, a TB trzeba ściągnąć :P

#7 elrobsono

elrobsono
  • 1516 posts
  • SkądBarcelona, ES

Posted 15 February 2006 - 20:33

w systemowowej ksiazce adresow przechowuje adresy wazne a w korespondncji codziennej zbiera sie masa jednomejlowych adresow ktorymi ochoty tejze ksiazki zasmiecac sobie nie mam a tb je przechowuje

Mail też je przechowuje.

Poza tym:
Mail jest ładniejszy ;)
zintegrwany z systemem przez co powinien być szybszy
I tak go masz w systemie - nie marnujesz miejsca

Generalnie każdy używa tego co mu odpowiada, mnie się podoba Mail i zaspokaja moje potrzeby więc go mam :) nie będę cię namawiał, bo to jest subiektywna decyzja, sam się musisz przekonać.

#8 krzyfar

krzyfar

    The Hunter

  • 5642 posts
  • Płeć:

Posted 15 February 2006 - 22:48

Sprawa jest prosta... Mail albo TB na Macu, do wyboru według preferencji. Obydwa programy działają świetnie. A na innych systemach używałem tylko TB, inne programy mi jakoś nie pasowały. A dla masochistów pozostaje Outlook nazwa kodowa "Wide open doors" :mrgreen:

#9 bejzkik

bejzkik
  • 337 posts
  • Skądsc

Posted 15 February 2006 - 23:19

cyphelf no bez przesady :D

elrobsono ladniejszy? napisalem juz ze 708090 i tb to najladniejszy zestaw jaki widzialem ;)nie marnuje miejsca? mam 120gb przecieprpie te 20 mb mniej

tak wiec dalej 0:0

#10 elrobsono

elrobsono
  • 1516 posts
  • SkądBarcelona, ES

Posted 16 February 2006 - 01:30

Ja mam 30gb, nawet Adium z Universal Binary odchudziłem :), a o zainstalowaniu Garage Band i IDVD nawet nie marzę ;) Jak już napisałem, nie próbuj się przekonać na silę do Maila, nikt cię nie zmusza, po to wymyślono kilka możliwości żeby każdemu dogodzić. Podziałaj sobie klika dni na Mailu, może ci się spodoba. Ja ostatnio przetestowałem Camino i co ?? Nic, wróciłem do Safari, bo mi bardziej odpowiada. Wszystko jest dla ludzi, więc cieszmy się i wybieramy skoro mamy wybór.

#11 Przemion

Przemion
  • 2465 posts
  • SkądAmsterdam

Posted 16 February 2006 - 02:39

U mnie tak samo Mail, Thundebird jakoś nie przypadł mi do gustu. (Safari też polubiłem, ostatnio nawet edycja na forach działa jak należy, przy zaznaczeniu pewnych obszarów. Czasami tylko FF, i Opera do bankowości z wybrednymi bankami "IE-only". A do aternetyw, Flock jest super!, ten prgram rośnie w siłę). M$ Entourage działa nieźle, jeśli miałbym jakieś PDA z Windą na pokładzie pewnie bym tego używał (synchronizacja danych). Czasami Mail "świruje", prosi o haseło raz jeszcze, itp. Rzadko, ale się zdaża, wystarczy wylączyć i włączyć raz jeszcze (czasami brakuje mi tych możliwości z programiku pecetowego "The Bat", ale w sumie z mailem i skryptami pewnie można to samo osiągnąć).

#12 bbbborys

bbbborys
  • 539 posts
  • SkądBydgoszcz

Posted 16 February 2006 - 15:54

Przemion, tu masz racje. Maila mozna porownac do The Bat - a ten zdecydowanie rzadzi na PCie - moim zdaniem. Mialem TB na moim biednym iBooku i jak sie zrobilo jakies 3000 maili w skrzynce to zaczal mi zwalniac. Zwalnial i przy samym starcie i juz podczas pracy a zwlaszcza podczas wyszukiwania czegos w poczcie. W mailu tego nie mam choc zadnej poczty nie kasowalem z servera i teraz uzywam tylko Maila.

#13 bejzkik

bejzkik
  • 337 posts
  • Skądsc

Posted 16 February 2006 - 17:15

no wlasnie ale mi brakuje argumentow np dlaczego maila mozna prownac do nietoperka itd bo wiecie diabel tkwi w szczegolach :wink:

#14 Przemion

Przemion
  • 2465 posts
  • SkądAmsterdam

Posted 16 February 2006 - 17:44

bejzkik, w tym wypadku diabel tkwi w Applescript! :P (i masie dodatków/plug-in'ów do Mail'a)

#15 bejzkik

bejzkik
  • 337 posts
  • Skądsc

Posted 16 February 2006 - 18:05

o! i to juz jest jakas wskazowka zaraz biore sie do szukania i testowania dodatkow

#16 Przemion

Przemion
  • 2465 posts
  • SkądAmsterdam

Posted 16 February 2006 - 20:38

Kilka linków:
- http://www.timgaden....ngs/plugins.htm - dobre na początek ;-) (chyba najlepsza stronka z dodatkami)
- http://www.macdevcen...06/21/mail.html - mały artykuł na ten temat

#17 bejzkik

bejzkik
  • 337 posts
  • Skądsc

Posted 16 February 2006 - 20:45

uprzejmie dziekuje, o cos takiego wlasnie mi chodzilo

#18 Przemion

Przemion
  • 2465 posts
  • SkądAmsterdam

Posted 16 February 2006 - 20:47

BTW - na początek, dla wyglądu, polecam - >>> Mail Appetizer <<<, super efekt. :D

#19 elrobsono

elrobsono
  • 1516 posts
  • SkądBarcelona, ES

Posted 16 February 2006 - 22:22

Fajne :)

#20 krzyfar

krzyfar

    The Hunter

  • 5642 posts
  • Płeć:

Posted 16 February 2006 - 23:01

Ekstra, teraz zagrowlowany cały pulpit :mrgreen:

#21 Przemion

Przemion
  • 2465 posts
  • SkądAmsterdam

Posted 16 February 2006 - 23:05

Myślałem, że to temat znany, już się przwijalo na forum :D

>>> Top ten things every Mail.app user should have <<< - godne uwagi :D (czyli 10 najlepszych dodatków do Mail'a)




2 user(s) are reading this topic

0 members, 2 guests, 0 anonymous users