Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

[2G] kupno iPhona w usa - skąd najlepiej?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
28 odpowiedzi w tym temacie

#1 84r73g

84r73g
  • 30 postów
  • SkądPińczów

Napisano 09 stycznia 2008 - 15:30

Witam jest to mój pierwszy post zamierzam kupic iPhona nie na karte i bez abonamentu żadnych umów żeby bylo samo pudełko i w nim iPhone i dodatki, właśnie co będzie w pudełku prócz iPhona.. jakas ładowarka czy coś? skąd go moge kupic? z jakiej strony podajcie linki, chcę go kupic na adres w ameryce bo mam tam kolege w Chicago

#2 vivacee

vivacee
  • 376 postów
  • SkądPoznan

Napisano 09 stycznia 2008 - 15:37

Wiem, że nic nie wnoszę, ale poziom tego pytania jest tak żenujący, że musiałem się uzewnętrznić. Opcja szukaj nie boli, naprawdę. Jak wchodzisz do knajpy, to zawsze pytasz o bar, mimo, że masz go przed oczami? W zestawie: Apple Iphone Ładowarka Słuchawki ściereczka do przecierania ekranu stacja dokująca

#3 84r73g

84r73g
  • 30 postów
  • SkądPińczów

Napisano 09 stycznia 2008 - 16:50

tak myślałem czytałem już na innej stronie. Przepraszam ale z języka polskiego nie jestem prymusem. post można usunąć, dzięki za odp

#4 nurekpadi

nurekpadi
  • 390 postów
  • SkądWWA/PNO

Napisano 09 stycznia 2008 - 17:01

hmm Apple Store? Kupienie towarów od apple w USA jest chyba najłatwiejsze i najtańsze na świecie.

#5 Poli

Poli
  • 46 postów
  • SkądNew Jersey

Napisano 09 stycznia 2008 - 17:07

Jak juz liczymy kazdego centa to zwroc uwage na sales tax ktory w Chicago wcale nie jest maly bo ponad 8% i ta sume musisz doliczyc do tych 400$

#6 nurekpadi

nurekpadi
  • 390 postów
  • SkądWWA/PNO

Napisano 09 stycznia 2008 - 17:43

Tax, taxem ale i tak jest taniej niż w jakimkolwiek kraju w UE. 399$+8%= 430.92$, porównajmy to do euro i wychodzi nam 286.11 euro (we francji iphone kosztuje 399 euro), 112.89euro zostaje w kieszeni :) .

#7 Rafał P

Rafał P



  • 6 849 postów

Napisano 09 stycznia 2008 - 17:59

W USa jest najtaniej. Kiedys rfb 4GB byly na apple.com za 300 USD. Kup online albo pojdz do Apple Store. Proste.

#8 84r73g

84r73g
  • 30 postów
  • SkądPińczów

Napisano 10 stycznia 2008 - 15:51

naprawde dziękuję wszystkim za odpowiedzi pozdrawiam

#9 alien193

alien193
  • 126 postów
  • SkądRadom

Napisano 10 stycznia 2008 - 17:22


W zestawie:
Apple Iphone
Ładowarka
Słuchawki
ściereczka do przecierania ekranu
stacja dokująca

kabel usb ;]

#10 dukez

dukez
  • 104 postów

Napisano 10 stycznia 2008 - 18:40

Powiedziałeś że we francji 399euro ale nie wiem czy wiesz to jest na abonament i choć by nie wiem kim jest to bez abonamentu u orange we francji musisz zabulić 649 z simlockiem.

#11 raphael

raphael
  • 404 postów
  • SkądGryfino / Szczecin/ SF

Napisano 14 stycznia 2008 - 20:57

Ja po prostu wysłałbym kolegę do Apple Store! Nie wiem jak Illinois, ale w Kalifornii było ich sporo.. zwłaszcza jeśli twój kolega mieszka w studenckiej części miasta, to napewno ma jakiś sklep nieopodal. Personelu w tych sklepach nie brakuje (wyobraż sobie sklep wielkości dwóch Zabek a w nim 15-20 sprzedawców), więc nie będzie musiał czekać jak w CircuitCity (taki amerykański MediaMarkt) pół godziny, aż ktoś sie wreście zwolni. PS. amerykańskich cen nic nie przebije 400$ = 962zł +TAX i przesyłka.. zamkniesz się w bardzo rozsądnych 1250 zł

#12 Radom

Radom
  • 54 postów
  • SkądSzczecin/Dublin

Napisano 15 stycznia 2008 - 11:27

USA najtaniej jesli ci go ktos przywiezie. Dosc tanio jest tez w UK 270 funtow co przy dziejszym kursie daje jakies 1300 co jest jak najbardziej do zaakceptowania.

#13 yezooz

yezooz
  • 85 postów
  • SkądGdansk, PL

Napisano 15 stycznia 2008 - 22:30

USA najtaniej jesli ci go ktos przywiezie. Dosc tanio jest tez w UK 270 funtow co przy dziejszym kursie daje jakies 1300 co jest jak najbardziej do zaakceptowania.


wow, nawet nie byłem świadomy jak bardzo funt padł na twarz. Fantastycznie! :lol: wychodzi nawet mniej, niż 1300 (wg. kursu NBP) co jest rzeczywiście niezłą ofertą.

#14 Navyman

Navyman
  • 28 postów
  • SkądGdynia

Napisano 16 stycznia 2008 - 12:26

Witam, Czy w UK można go bezproblemowo kupić w Apple Store (sklep lub on-line) bez podpisywania umowy z O2?

#15 cudo

cudo
  • 142 postów
  • SkądŻarów

Napisano 19 lutego 2008 - 18:59

Witam,
Czy w UK można go bezproblemowo kupić w Apple Store (sklep lub on-line) bez podpisywania umowy z O2?


no wlasnie nad tym sie zastanawiam bo sam bym se kupil ale nie wiem czy mozna tak to zrobil zeby kupic iphona online ale bez abonamentu, kto co wie prosze ???

#16 real007

real007
  • 49 postów

Napisano 19 lutego 2008 - 19:36

Już od dawna się przymierzałem. Teraz mam podwójny powód. Jako, że nie mam „nikogo” w USA :/ Znalazł by się jakiś dobry człowiek, który podjąłby się sprowadzenia takowego phona do polski (nie podwyższając przy tym ceny do kosmosu). Oczywiście ten trud pozostanie wynagrodzony xD
[CIACH]

#17 LoBo

LoBo
  • 3 695 postów
  • Płeć:
  • SkądŁódź

Napisano 19 lutego 2008 - 19:42

Już od dawna się przymierzałem. Teraz mam podwójny powód. Jako, że nie mam „nikogo” w USA :/ Znalazł by się jakiś dobry człowiek, który podjąłby się sprowadzenia takowego phona do polski (nie podwyższając przy tym ceny do kosmosu). Oczywiście ten trud pozostanie wynagrodzony xD
[CIACH]


do załatwiania takich spraw jest dział Kupię - Apple - MyApple.pl i to tam proszę skierować swoją prośbę/ofertę

#18 przemekspider

przemekspider
  • 1 793 postów
  • SkądSosnowiec/Kraków

Napisano 19 lutego 2008 - 19:47

Witam,
Czy w UK można go bezproblemowo kupić w Apple Store (sklep lub on-line) bez podpisywania umowy z O2?


A ileż to już razy zadane było to pytanie. Włącz opcję szukaj!

#19 Altair

Altair
  • 87 postów
  • SkądRydzyna k. Leszna

Napisano 19 lutego 2008 - 19:56

Witam,
Czy w UK można go bezproblemowo kupić w Apple Store (sklep lub on-line) bez podpisywania umowy z O2?


No właśnie ja zamówiłem na Apple Store On-line na adres w UK płacąc polską kartą (czekam na przesyłkę). Umowę kazali podpisać w O2 więc tam nie kupowałem. Ale pytałem się w poznańskim iSpocie i jest tak, że aktywuje się telefon w domu przez iTunes (dostałem nawet E-mail od On-Line store że robi się to samemu) zresztą dla pewności zaznaczyłem, że to jest gift więc raczej umowy do paczki nie dołączą. ;].

Dam znać jak będe miał paczkę w rękach (tj sobota jak poczta angielska nie zawali, bo wtedy będe w Angli).

#20 cudo

cudo
  • 142 postów
  • SkądŻarów

Napisano 19 lutego 2008 - 19:58

ok , juz sie dowiedzialem wiec dla wszystkich ktorzy maja ochote kupic w uk odpowiedz brzmi , tak mozna ! :D

#21 b.milewski

b.milewski
  • 4 486 postów
  • SkądGlasgow

Napisano 19 lutego 2008 - 20:00

ok , juz sie dowiedzialem wiec dla wszystkich ktorzy maja ochote kupic w uk odpowiedz brzmi , tak mozna ! :D


oczywiście, ze można nie wiem w ogóle po co to zamieszanie z UK było robione?

#22 cudo

cudo
  • 142 postów
  • SkądŻarów

Napisano 20 lutego 2008 - 00:48

to nie zamieszane tylko zapytanie. po to jest forum myapple.pl aby zadawac pytania ! czyz nie ? dzieki za pomoc ! cudo

#23 vauda

vauda
  • 145 postów
  • SkądMałopolska

Napisano 20 lutego 2008 - 07:30

WItam, A ja mam takie pytanie z troszke innej beczki :)) Bardzo czesto sa poruszane tematy gdzie i za ile kupic IP, a czy mugl bys mi ktos przedstawic procedure sciagniecia go do kraju - wysylki paczka, poniewaz niestety nikt z mojich znajomych/rodziny w najblizszym czasie nie bede mieli mozliwosc powrotu do Polski, przy okazji przywozac iPhonea. Na forum wyczytalem, ze bede musial poniesc cło/podatek 22% vat (opinie sa sprzeczne), kto go bedzie placil, ja juz w polsce przy odbiorze czy osoba wysylajaca?

#24 majonez

majonez
  • 372 postów

Napisano 20 lutego 2008 - 11:42

po to jest forum myapple.pl aby zadawac pytania ! czyz nie ?


forum nie jest po to zeby zadawac pytania tylko zeby znaleść odpowiedzi... a na to sa dwa sposoby; funkcja szukaj lub załozenie nowego posta.

WItam,

A ja mam takie pytanie z troszke innej beczki :))
Bardzo czesto sa poruszane tematy gdzie i za ile kupic IP, a czy mugl bys mi ktos przedstawic procedure sciagniecia go do kraju - wysylki paczka, poniewaz niestety nikt z mojich znajomych/rodziny w najblizszym czasie nie bede mieli mozliwosc powrotu do Polski, przy okazji przywozac iPhonea.
Na forum wyczytalem, ze bede musial poniesc cło/podatek 22% vat (opinie sa sprzeczne), kto go bedzie placil, ja juz w polsce przy odbiorze czy osoba wysylajaca?


szukaj tu

#25 cudo

cudo
  • 142 postów
  • SkądŻarów

Napisano 20 lutego 2008 - 12:09

forum nie jest po to zeby zadawac pytania tylko zeby znaleść odpowiedzi... a na to sa dwa sposoby; funkcja szukaj lub załozenie nowego posta.


wlasnie wydaje mi sie ze to zrobilem zalozylem nowy post a raczej go wyslalem bo jesli chcesz byc taki amerykanski czy angielski to post to pojedyncza odpowiedz dla danego watku - thread ;D

co do opcji szukaj to szukalem ale watkow jest tak wiele i czesto nie koncza sie satysfakcjonujaca odpowiedza. ale pomimo tego wszystkiego co moderator powiedzial i tak uwazam ze forum to mijesce wg slownik : an assembly, meeting place, television program, etc., for the discussion of questions of public interest. wiec pytania mozna zadawac :D

ok spadam na wyklady yo ! 8)




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych