Jump to content

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Photo
- - - - -

sprzęt Apple to tragedia, a może ludzie


  • This topic is locked This topic is locked
58 replies to this topic

#26 racuchy

racuchy
  • 673 posts

Posted 01 January 2008 - 22:08

heh. niezla prowokacja. braawo ;)

#27 cohiba

cohiba
  • 36 posts
  • SkądRadzymin

Posted 01 January 2008 - 23:13

dziś mam pilniejszą pracę, jutro instaluję leoparda, niektóre uwagi do mojej osoby są niegodne cytowania, tym bardziej odpowiedzi; przeczytajcie jeszcze raz tytuł wątku; sprzęt Apple to jednak nie tragedia, tragedia to jednak ludzie, w tym i ja jako zbyt ostrożny, ale WY z niektórymi odpowiedziami to dopiero tragedia pozdrawiam

#28 Rafał P

Rafał P



  • 6849 posts

Posted 01 January 2008 - 23:15

;
sprzęt Apple to jednak nie tragedia


Pozostaje przyklasnac temu stwierdzeniu i zyczyc przyjmnosci z korzystania :)

#29 cohiba

cohiba
  • 36 posts
  • SkądRadzymin

Posted 01 January 2008 - 23:37

myślałem, że wątek zostanie zakończony powyższym postem;
ale muszę napisać coś jeszcze;
choć może w niektórych sprawach nie mam wiedzy, doświadczenia, ale nie pozwolę sobie na publiczne obrażanie mojej osoby, mianowicie napisałem do moderatora myapple poniźszy tekst na priva, odpowiedział mi jak widać,
pan Moderator, może mnie za to wywalić z Forum. ale powiem
Dostał byś w zęby.

Cytat:
"nie karmić trollów - podstawowa zasada"
wolnego proszę Pana, jeżeli to do mnie;
masz odwagę posądzać kogoś, źe jest trollem; musisz zdawać sobie sprawę, że być może będziesz musiał przeprosić;
naprawdę myślisz, że bym się rozpisywał gdybym nie miał obaw?
jestem za stary
robisz mi krzywdę, bo obecnie to ja sobie poradzę, bez twojej pomocy, a jak będę miał naprawdę poważny problem, albo wypowiem się na forum w sprawach na których byłbyś przy mnie malutki, inni uźytkownicy potraktują mnie jak trolla;
najlepiej to wywal swój post, nie kompromituj się
pozdrawiam
cohiba

nie odpowiadam na zaczepki, dobranoc
Komputer: Macbook 1.83 Ghz | 2 GB RAM | 120 GB | + PowerBook G4 Titanium 1 Ghz | 768 MB RAM | 80GB
Telefon: iPhone 8GB
Strona WWW: http://goincase.pl
"V jak Vendetta" - "inny znaczy niebezpieczny"

#30 Maverick

Maverick
  • 141 posts
  • SkądGDA, PL

Posted 01 January 2008 - 23:54

Czy nie przesadzacie troche?

1. Ktos kogos nazwal trollem w moim mniemaniu dlatego, ze napisal cos, co w jego odczuciu bylo.. hhmm... nie do konca potrzebne, wzbudzajace wiele watpliwosci co do zamiaru autora.
Posile sie definicja z Wikipedii: http://pl.wikipedia.org/wiki/Trolling
Nie ma sie co obrazac, to dosyc popularne zjawisko i czasami mozna byc posadzonym nawet przez pomylke :)

2. Komputer to nie zabawka dla dzieci do lat 3, czasami cos sie zepsuje, czasami trzeba cos w nim zrobic, zeby dzialal jak nalezy. Niestety, nikt jeszcze nie wymyslil idealnego narzedzia.
Podobnie jest z samochodami, trzeba miec prawo jazdy, umiejetnosci, paliwo, mase innych rzeczy, a i tak trzeba czasami cos zrobic, cos wymienic, a i nie obedzie sie bez mechanika.
Ale jesli samemu sie do czegos wlasciciel nie zabierze to mechanik ma wiecej roboty i nawet zatankowac bedzie musial :P

3. w przeciwienstwie do innych rzeczy komputer tak naprawde ciezko zepsuc, po prostu dziala i koniec, nie trzeba grzebac w bebechach i mozna robic kompletnie wszystko i wszystko jest odwracalne.

Ja osobiscie proponuje sprobowac robic wszystko na wlasna reke, po uprzednim zapoznaniu sie z instrukcja obslugi, radami na forach czasami itp.
Zrobic kopie waznych danych to podstawa, a dalej cokolwiek nie zrobic to przygoda, ktora dostarczy ciekawych wrazen, a i doswiadczenie na pewno sie przyda.

Jesli dla autora watku odpowiedzi na jakiekolwiek pytanie nie byly satysfakcjonujace to trudno, moze trzeba poszukac gdzie indziej, badz inaczej zadac pytanie.
Jesli dla administratora forum, moderatorow, uzytkownikow, posty ktoregokolwiek uzytkownika nie sa odpowiednie to wystarczy napisac, ew. pozniej zbanowac.

Koniec tematu Panowie, zajmijcie sie sensownymi rzeczami, bo to naprawde zaczyna wygladac jak jakis flame na forach dla...


Pozdrawiam lekko rozbawiony :)
  • janpod likes this

#31 dj.cicho

dj.cicho
  • 574 posts

Posted 02 January 2008 - 00:36

Proponuje autorowi watka zapoznac sie z "klimatem" forow internetowych, a potem walczyc z wiatrakami. Takie jest moje zdanie.

#32 born2fight

born2fight
  • 443 posts
  • SkądILL WIND US

Posted 02 January 2008 - 01:06

nie do wiary koles sie naczytal o problemach innych i przestal kompa uzywac kupil leoparda i sie boi zainstalowac ,appletv


jak dla mnie to sorry ale normalny nie jestes...

---- Dodano 02-01-2008 o godzinie 02:13 ----
heheh o wlasnie zobaczylem ze kupil sobie iphone tylko po co ...

#33 Rafał P

Rafał P



  • 6849 posts

Posted 02 January 2008 - 01:19

Panowie regulamin...

#34 mls

mls

  • 1313 posts
  • SkądWarszawa

Posted 02 January 2008 - 02:18

nie do wiary koles sie naczytal o problemach innych i przestal kompa uzywac kupil leoparda i sie boi zainstalowac ,appletv


jak dla mnie to sorry ale normalny nie jestes...

---- Dodano 02-01-2008 o godzinie 02:13 ----
heheh o wlasnie zobaczylem ze kupil sobie iphone tylko po co ...


Nie jestem moderatorem aby wypowiadać się w takich kwestiach, ale po pierwsze kolejny raz nabijasz sobie licznik postów nic nie wnoszącą do tematu odpowiedzią, po drugie zdecydowanie obrażasz autora wątku a po trzecie - masz chyba problem z czytaniem ze zrozumieniem, jako że nigdzie nie jest powiedziane ani wspomniane, że autor tematu posiada iPhone.

Moim zdaniem temat do zamknięcia, bo robi się*nieprzyjemnie i offtopic...

#35 born2fight

born2fight
  • 443 posts
  • SkądILL WIND US

Posted 02 January 2008 - 02:39

a i jeszcze prosba do administratora czy moglby temu koledze mls oddac moj licznik z tymi postami ? bo chyba pod choinke nic nie dostal BIG UP rozbawiles mnie na kacu a to sztuka

#36 Ka

Ka


  • 6050 posts
  • SkądKraków

Posted 02 January 2008 - 02:41

a i jeszcze prosba do administratora czy moglby temu koledze mls oddac moj licznik z tymi postami ?


Nie da rady, kazdy odpowiada za swoje posty. ;)

#37 born2fight

born2fight
  • 443 posts
  • SkądILL WIND US

Posted 02 January 2008 - 02:46

pozatym nie wiem co moglbym "wniesc" do problemu kolegi ktory napisal ten post bo problemu ze sprzetem firmy APPLE on nie ma ! pozdro w sumie dobrze ze to usunąłes adminie :)

#38 scurvy_shadow

scurvy_shadow
  • 825 posts
  • SkądŁódź

Posted 02 January 2008 - 02:54

mls, musze zgodzic sie z born2fight. Tu nie ma co roztrzasac problemu gdy go nie ma. Jak ktos sobie na sile imgainuje problemy to jego sprawa. JEsli ma jakies fobie zwiazane z komputerem - prosze o wybaczenie ale tak to wyglada :/ - i boi sie wloyc plytke do napedu to ja jednak polecam inne miejsca a nie fora internetowe. Po za tym prwoadzi tego Pana kompletna niekonsekwencja! Najpierw kupuje jeden z drozszych modeli mac'a, bez poznania systemu, bez poczytania bez zapoznania sie z czym kolwiek a gdy juz ma to czyta o problemach innych ludzi zwiazanych z instalacja czegos... Nie chce obrazic, jednak czy Pan czytajac o tym, ze w Polsce mamy tyle wypadkow na drogach to boi sie wejsc do samochodu i przestaje go Pan uzywac? A co z chodzeniem po ulicach??? To jest paranoja... Oczywiscie, ze mac to tylko sprzet elektroniczny ktory ma prawo sie zepsuc, ale zeby ze strachu przed tym go nie uzytkowac? Czy to aby przemyslane i normalne?

#39 syrakuz

syrakuz

    Dr

  • 1073 posts
  • SkądWarszawa, PL

Posted 02 January 2008 - 03:24

nazwanie kogos trolem jest okey, ale ze jest nienormalny juz okey nie jest... Folwark Orwela? A wracajac do tematu ktorego nie traktuje jakos powaznie, osoba ktora kupila sprzet za tyle kasy i teraz boi sie go uzywac musiala jakos podjac taka decyzje, jak dla mnie ten post jest prowokacja, smieszna nawet... Jak ktos kto sie boi apple tv byl w stanie zarobic kase na to wszystko, jak zdobyl sie na odwage zaryzykowax, przeciez tylu osoba sie nie udaje ? :)

#40 mpConroe

mpConroe
  • 288 posts
  • SkądWrocław

Posted 02 January 2008 - 03:33

Bardzo się uśmiałem czytać ten wątek. Rozumiem, że autor ma obawy o sprzęt, za który zapłacił niezłą forsę, ale po co ma on stać i się marnować? Albo niech go zacznie używać normalnie, jak samochodu, albo niech go sprzeda, albo komuś odda ;) (ja bym sie nie obraził :D). To od autora wątku zależy, który wariant wybierze ;) .

#41 syrakuz

syrakuz

    Dr

  • 1073 posts
  • SkądWarszawa, PL

Posted 02 January 2008 - 03:38

Ja chce ATV, chce poczuc ten dreszczyk co autor postu. Leopard choc dziki jakos mnie jeszcze nie zaatakowal...

#42 mpConroe

mpConroe
  • 288 posts
  • SkądWrocław

Posted 02 January 2008 - 03:49

A ja iMaca i Leo :) .

#43 born2fight

born2fight
  • 443 posts
  • SkądILL WIND US

Posted 02 January 2008 - 03:59

"nazwanie kogos trolem jest okey, ale ze jest nienormalny juz okey nie jest... Folwark Orwela?" wszedzie sa "rowni i rowniejsi" trzeba sie przyzwyczajac... ale wsumie troll jest bardziej delikatne trzeba przyznac btw nie pisac nic jak nie wnosicie konkretow do tematu bo wam sie liczniki przekreca pffff :D

#44 Ka

Ka


  • 6050 posts
  • SkądKraków

Posted 02 January 2008 - 04:05

btw nie pisac nic jak nie wnosicie konkretow do tematu bo wam sie liczniki przekreca pffff :D


Przychylam sie do prosby. :roll::roll::roll:

#45 arsaghar

arsaghar

    Sir

  • 1639 posts
  • SkądPlewiska

Posted 02 January 2008 - 10:20

Hmm... spójrzcie na link do strony WWW naszego bohatera.
Zajmuje się sprzedażą etui do iPhona.

To już wiemy coś więcej.
Facet ma swoje lata, być może i kapitał. Pochwycił pomysł i niszę na wschodzącym rynku, zakłada firmę, ale nie wypada przy tym nie poznać innych produktów Apple, to kupuje zestaw Mac + Apple TV itd., bo ma trochę grosza, bo tak doradzili w iSpocie itp.

Sam w sobie nie jest informatykiem, nie jest pasjonatem komputerów, acz dojrzałym facetem, który nagle ma przed sobą całkiem obcy dla niego sprzęt i system. Stąd strach i obawy przed nieznanym tj. instalacją itd.

Coż, nie krzyczmy na niego, nie kłóćmy się, pogratulujmy wyboru, ZACHĘĆMY do zabawy z MacOsX i nie przezywajmy Trollem, bo do niego mu daleko.
A być może i Pan (domniemam Krzysztof) odwdzięczy się troche bardziej ludzkim tonem głosu i większą sympatią i tolerancją dla forumowiczów (bo zakładam, że i to środowisko mu dość obce, stąd takie zachowanie).

Ja, ze swojej strony pozdrawiam Pana Cohiba.
I proponuję pomoc (poprzez prive).

---- Dodano 02-01-2008 o godzinie 10:22 ----




btw nie pisac nic jak nie wnosicie konkretow do tematu bo wam sie liczniki przekreca pffff :D


A przywiązujesz do nich wagę?
Ja nie.
Dla mnie liczy się osoba, jego wypowiedzi, zaanagażowanie, styl bycia, czy czasem nawet zwykłe poczucie humoru, a nie cyferka stojąca obok nickname.

#46 Scroller

Scroller
  • 322 posts
  • Skądxxxxxx

Posted 02 January 2008 - 10:42

Witam,
panie tonymontana, Administratorze, tylko na tyle cię stać? dać link do, może 20, osób chwalących maca? Napisz algorytm, jeśli chcesz oczywiście;
panie rosomak, Leoparda ?łyknąłem? ale jest nadal w pudełku;
proponujecie używać, korzystać w pełni, chciałbym, ale po opiniach na forum, poszukiwaniu odpowiednich wątków, po kilku dniach czytania itd. nie mam gwarancji, że jak zacznę instalować, to pokaże mi się niebieski ekran, albo spowolnię system;
potrzebuję procedur


To sobie opracuje te procedury. Albo sprzedaj Maka. Po co robić sobie kłopot? Kup PeCeta i zainstaluj linuxa. Tam wszystko działa idealnie i od strzału :D

#47 syrakuz

syrakuz

    Dr

  • 1073 posts
  • SkądWarszawa, PL

Posted 02 January 2008 - 11:00

Autor postu napewno jest amatorem dobrych cygar - i za to mu wielki PLUS!

#48 mda

mda
  • 75 posts
  • SkądWarszawa

Posted 02 January 2008 - 11:35

Hmm... spójrzcie na link do strony WWW naszego bohatera.
Zajmuje się sprzedażą etui do iPhona.

To już wiemy coś więcej.
Facet ma swoje lata, być może i kapitał. Pochwycił pomysł i niszę na wschodzącym rynku, zakłada firmę, ale nie wypada przy tym nie poznać innych produktów Apple, to kupuje zestaw Mac + Apple TV itd., bo ma trochę grosza, bo tak doradzili w iSpocie itp.

Sam w sobie nie jest informatykiem, nie jest pasjonatem komputerów, acz dojrzałym facetem, który nagle ma przed sobą całkiem obcy dla niego sprzęt i system. Stąd strach i obawy przed nieznanym tj. instalacją itd.

Coż, nie krzyczmy na niego, nie kłóćmy się, pogratulujmy wyboru, ZACHĘĆMY do zabawy z MacOsX i nie przezywajmy Trollem, bo do niego mu daleko.
A być może i Pan (domniemam Krzysztof) odwdzięczy się troche bardziej ludzkim tonem głosu i większą sympatią i tolerancją dla forumowiczów (bo zakładam, że i to środowisko mu dość obce, stąd takie zachowanie).

Ja, ze swojej strony pozdrawiam Pana Cohiba.
I proponuję pomoc (poprzez prive).

---- Dodano 02-01-2008 o godzinie 10:22 ----


A przywiązujesz do nich wagę?
Ja nie.
Dla mnie liczy się osoba, jego wypowiedzi, zaanagażowanie, styl bycia, czy czasem nawet zwykłe poczucie humoru, a nie cyferka stojąca obok nickname.


Ludzie, przecież ten podpis to jest źle zacytowany fragment wypowiedzi MyApple, i to on rozkręca biznes a nie Pan Cohiba ;-)

#49 Makowa Panienka

Makowa Panienka
  • 194 posts

Posted 04 January 2008 - 11:00

Ludzie, przecież ten podpis to jest źle zacytowany fragment wypowiedzi MyApple, i to on rozkręca biznes a nie Pan Cohiba ;-)


LOL. Dobre. Uśmiałam się.


Panie Cohiba procedura instalacji Osa to dalej, ok, dalej i ok. Z tym że lepiej najpierw zrobić format (wtedy mniej miejsca na dysku będzie zajmował leopard niz taki nagrany na tigera) a pozatym format to format ( a na maku nawet szybko idzie powiedziałabym jak burza nie to co pod windowsem)


Apple być może dlatego nie daje procedur, bo nie ma do czego. Może by zainstalować windowsa są jakieś procedury (nie szukałam ja i tak zawsze naciskam dalej i ok).

#50 Piotrek77

Piotrek77
  • 184 posts
  • SkądŁódź/Piaseczno

Posted 04 January 2008 - 21:05

Cohiba-bez obaw, wszystko działa jak należy. Swój sprzęt mam 3 lata i jakichś strasznych problemów z nim nie miałem. Drobne kwestie, które się pojawiły rozwiązałem z pomocą uczestników tego forum. Z zestawu który kupiłeś proponuję usunąć MS Office dla Win i kupić wersję dla OS X - jest lepsza !




2 user(s) are reading this topic

0 members, 2 guests, 0 anonymous users