Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

sprzęt Apple to tragedia, a może ludzie


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
58 odpowiedzi w tym temacie

#1 cohiba

cohiba
  • 36 postów
  • SkądRadzymin

Napisano 01 stycznia 2008 - 16:02

Witam, kupiłem imaca 24" białego, 1 września; nigdy wcześniej nie miałem maca, przekonały mnie foldery reklamowe; w ispocie, zainstalowali mi tigera i windowsa, dokupiłem mysz i klawiaturę bezprzewodową, apple tv, office na win; router odradzano polonizatora, zainstalowałem sam, bo skoro jest, to dlaczego mają być problemy? zaczęły się problemy, gdy zacząłem czytać TO forum; ludzie mają potworne problemy, ciągle nic nie działa, bałem się cokolwiek instalować, nie aktualizowałem oprogramowania od momentu pierwszej instalacji, a komunikaty przychodzą ciągle; ludzie na forum zadają proste pytania, a odpowiedzi typu " a po co ci win", "a po co ci polonizator", "a po co ci mysz bezprzewodowa", ?wywal tą nową wersję, zainstaluj starą?, itp, i standard ?poszukaj sobie w innym miejscu? jednym słowem, jest potwornie dużo NegatywnycH i NiekonstruktuwnycH odpowiedzi! Pytanie: czy sprzęt Apple jest taki kiepski, czy ludzie niepoważni? Moj wybór spowodowały określenia: najlepszy, łatwy, niezawodny, ładny, bezwirusowy, cichy, uniwersalny, doskonały! I co? klawiatura i mysz bezprzewodowa nie działa pod windowsem, nie zainstalowałem office; mam polonizatora, więc nowych wersji mac os nie instaluję; aż boję się wyjmować z pudełka apple tv, bo pewnie będą kłopoty; kupiłem Leoparda, miał załatwić wiele dotychczasowych problemów, i co? leży w pudełku; dlaczego? Bo poczytałem forum. Ja chcę używać komputera, a nie zmagać się z klawiaturą, ciemnym ekranem, powolnością systemu, i innymi problemami, które mają inni użytkownicy. Biorąc pod uwagę ilość oźytkowników pecetów i apple, to nie wiem czy apple nie przegrywa przypadkiem z pecetami niezawodnością. Apple, informuje, że wkładasz i działa, chyba nie czytają forum! Nie wiem, może po prostu boję się włożyć płytkę, ale nie mam czasu na eksperymenty, ja chcę żeby działało, a te informacje nie dają mi tej gwarancji. Czego oczekuję?: stworzenia prostych algorytmów, np. instalacji Leoparda, krok po kroku, uwzględniając to co się ma zainstalowane, charakterystykę sprzętu, rodzaj klawiatury, i oczywiście indywidualne potrzeby, z których nie zrezygnuję. Moj sprzęt: iMac biały plexi 24" 2,16 Ghz intel core 2 duo; pamięć 1 GB 667 Mhz DDR2 SDRAM; Mac OS X 10.4.10; Woluminy: Macintosh HD: Pojemność: 202 GB Dostępne: 183.91 GB Zapisywalny: Tak System plików: Journaled HFS+ Nazwa BSD: disk0s2 Punkt montowania: / NO NAME: Pojemność: 30.57 GB Dostępne: 27.54 GB Zapisywalny: Tak System plików: MS-DOS FAT32 Nazwa BSD: disk0s3 Punkt montowania: /Volumes/NO NAME zainstalowany polonizator; zainstalowany NeoOffice; zainstalowany windows XP 2SP, 1 września ale nigdy nie otwierany,nie instalowany żaden program; klawiatura i mysz, bezprzewodowe, oryginalne apple białe plexi, pudełko Apple TV, nawet nie otwierane; router do neostrady, Linksys WAG200G; pudełko Leopard 10.5, nie otwierane; jeśli ktoś ma ochotę, niech mi pomoże, abym nic nie zwalił; potrzebuję aby system pracował normalnie :); chcę korzystać z Apple tv; będę używał języka polskiego; ten sam router; mysz i klawiatura ta sama; potrzebuję zapamiętać kilkadziesiąt e-maili; trochę zdjęć i nic więcej nie potrzebuję zapamiętać; windows ten sam, będzie używany bardzo sporadycznie, może jakaś gra i office; dziękuję za ewentualną pomoc

#2 Rafał P

Rafał P



  • 6 849 postów

Napisano 01 stycznia 2008 - 16:05

...

#3 rosomak

rosomak
  • 36 postów
  • SkądGdańsk

Napisano 01 stycznia 2008 - 16:17

Jeśli faktycznie zamierzasz używać makówki z językiem polskim jako językiem podstawowym to pomimo "propagandy" forumowej polecam jednak po prostu łyknąć Leoparda. Już pokazała się pierwszy pakiet z poprawkami i sporo z problemów tutaj opisywanych zostało zaleczonych. 11 styczna należy spodziewać się ukazania się większej tury korekt. Większość bolączek Leoparda dotyczy jednak w pierwszej kolejności funkcjonalności dodanej w porównaniu z Tigerem. Istnieje jednak wciąż brak porządnej usługi korekty błędów ortograficznych. W przeciwieństwie bowiem do Windows na Makówkach coś takiego jest normalnie częścią systemu operacyjnego i powszechnie dostępne dla wszystkich programów obrabiających tekst. No ale tu za moją osobistą sprawką nadchodzi zbawienie. Napisałem taki serwis, adaptując maszynkę z openoffice'a do Mac OS X-a. Jest w fazie testów. Prześlę na maila gdybyś był zainteresowany. Acha jeszcze drobiazg: W Tigerze aktualizacje wbrew dmuchaniu na zimno przez twórców polonizacji nie kłócą się z aktualizacjami. Wystarczy usunąć jeden pliczek: cd /private/var/db/ sudo rm .AppleTier3Languages (Tak wykonać z wiersza komendy Terminala)
  • Heidi lubi to

#4 dj.cicho

dj.cicho
  • 574 postów

Napisano 01 stycznia 2008 - 16:21

Chyba za duzo pieniedzy wydales, zeby teraz sie tylko patrzec na komputer. Jezeli masz wymagania to zapewne potrafisz stawic czola problemom. Zacznij korzystac w pelni z komputera, a po jakims czasie ( jak przebrniesz przez ewentualne problemy, z pomoca forum oczywiscie) bedziesz sie czul jak ryba w wodzie. Glowa do gory i powodzenia.

#5 daboni

daboni
  • 287 postów

Napisano 01 stycznia 2008 - 16:28

Wiesz na Forum pisza ludzie ktorzy potrzebuja pomocy. Jest tez inna strona medalu: kupilem z poczatkiem grudnia Macbooka, wszystko mi dziala, wczoraj dodatkowo windows zainstalowalem bo czasem przydaje sie do gier i zadnych wiekszych klopotow nigdy nie mialem. Nie lam sie wiec, tylko poprostu uzywaj! Po to jest komputer :))

#6 cohiba

cohiba
  • 36 postów
  • SkądRadzymin

Napisano 01 stycznia 2008 - 16:52

procedury Witam, panie tonymontana, Administratorze, tylko na tyle cię stać? dać link do, może 20, osób chwalących maca? Napisz algorytm, jeśli chcesz oczywiście; panie rosomak, Leoparda ?łyknąłem? ale jest nadal w pudełku; proponujecie używać, korzystać w pełni, chciałbym, ale po opiniach na forum, poszukiwaniu odpowiednich wątków, po kilku dniach czytania itd. nie mam gwarancji, że jak zacznę instalować, to pokaże mi się niebieski ekran, albo spowolnię system; potrzebuję procedur

#7 arsaghar

arsaghar

    Sir

  • 1 639 postów
  • SkądPlewiska

Napisano 01 stycznia 2008 - 16:55

- Klawiatura działa bez problemu. (spróbuj ją po włączeniu już windowsa, włączyć i wyłączyć).
- Office?? Po pierwsze po co wersja Windowsowska, jak jest Mac'owska? Po drugie, nie lepiej iWork?? To co robisz, to są ... nazwijmy wygibasy systemowe. Nie możesz winić MacOsX, że na zainstalowanym DODATKOWO Windowsie nie działa to czy tamto.
- Polonizator, to nie jest program od Apple, tylko SADowski produkt. Nie dziw się więc że nie działa. Chcesz polską wersję kup Leoparda.

Pozatym, nie czytaj tyle, tylko zacznij korzystać ze sprzętu! Nie bój się! Nie masz pięcu lat! W najgorszym wypadku czeka Cie reinstalacja wystemu, ale wg. mnie nawet dalko Ci do tego, bo skoro amerykanie sobie jakoś dają z tym radę, to każdy da ;)

---- Dodano 01-01-2008 o godzinie 16:59 ----

Witam,
panie rosomak, Leoparda ?łyknąłem? ale jest nadal w pudełku;
proponujecie używać, korzystać w pełni, chciałbym, ale po opiniach na forum, poszukiwaniu odpowiednich wątków, po kilku dniach czytania itd. nie mam gwarancji, że jak zacznę instalować, to pokaże mi się niebieski ekran, albo spowolnię system;
potrzebuję procedur


To go zainstaluj!! Na co czekasz?? Wiesz, zachowujesz się jak rozpieszczone, marudne dziecko.
Boję się tego, tamtego, a tego nie bo coś tam itd.
Zakładam że jesteś dorosłym facetem, masz jajka, więc przestań szlochać i się użalać nad sobą, tylko zainstaluj co trzeba.
Poczytaj jeśli musisz manuale, instrukcje, skorzystaj z google, czy Apple Support.

Nie bój się, komputer nie gryzie!!
A jak będziesz całe życie potrzebował niańki i prowadzenia za rączkę, to się niczego nie nauczysz!

To są moje procedury dla Ciebie :D

#8 Rafał P

Rafał P



  • 6 849 postów

Napisano 01 stycznia 2008 - 17:05

dać link do, może 20, osób chwalących maca?


Tu masz wiecej:

...

To linki apropo:

ludzie mają potworne problemy, ciągle nic nie działa, bałem się cokolwiek instalować, nie aktualizowałem oprogramowania od momentu pierwszej instalacji, a komunikaty przychodzą ciągle;



#9 Roberto

Roberto
  • 13 752 postów
  • SkądWrocław

Napisano 01 stycznia 2008 - 17:19

klawiatura i mysz nie działa pod windą - a sterowniki masz? najnowsze? z leoparda? mi tam wszystko pięknie działa jak chcesz używać komputera to używaj, a nie twórz sobie problemów, których nie ma. jak będziesz mieć problemy - to ok, zdarza się. ale póki nie wystąpią (a przecież nie jest powiedziane, że wystąpią) to o co chodzi?

#10 syrakuz

syrakuz

    Dr

  • 1 073 postów
  • SkądWarszawa, PL

Napisano 01 stycznia 2008 - 17:20

jednym z glownych powodow dla ktorych powstaja fora jest rozwiazywanie problemow, nikt tu nie bedzie pisal jak latwo zainstalowal skypea w porownaniu do wersji windowsowskiej, czy dlaczego adium obsluguje tak wiele komunikatorow... nikt Ci nie napisze ze od zakupu komputera nie mial zadnego wirusa, ale nie moze tez tego sprawdzic bo niema zadnego antywirusa... 8o) A co do wyboru sprzetu i tego czego uzywasz: powinienes zaufac sam sobie, zaufac temu co kupiles i czy jest to Ci potrzebne, zabardzo kombinujesz, kieruj sie tym co ci jest urzyteczne a nie tym co inni ci sugeruja, nigdy nie wiesz kto siedzi po tamtej stronie kabla :)

#11 bartosz

bartosz

  • 1 644 postów

Napisano 01 stycznia 2008 - 17:26

kupiłem imaca 24" białego, 1 września; nigdy wcześniej nie miałem maca, przekonały mnie foldery reklamowe;

odradzano polonizatora, zainstalowałem sam, bo skoro jest, to dlaczego mają być problemy?
zaczęły się problemy, gdy zacząłem czytać TO forum;
ludzie mają potworne problemy, ciągle nic nie działa, bałem się cokolwiek instalować, nie aktualizowałem oprogramowania od momentu pierwszej instalacji, a komunikaty przychodzą ciągle;
mam polonizatora, więc nowych wersji mac os nie instaluję;
aż boję się wyjmować z pudełka apple tv, bo pewnie będą kłopoty;
kupiłem Leoparda, miał załatwić wiele dotychczasowych problemów, i co? leży w pudełku;
dlaczego? Bo poczytałem forum.

Apple, informuje, że wkładasz i działa, chyba nie czytają forum!
Nie wiem, może po prostu boję się włożyć płytkę

Czego oczekuję?:
stworzenia prostych algorytmów, np. instalacji Leoparda, krok po kroku, uwzględniając to co się ma zainstalowane, charakterystykę sprzętu, rodzaj klawiatury, i oczywiście indywidualne potrzeby, z których nie zrezygnuję.

dziękuję za ewentualną pomoc


przepaszam za ta odpowiedz ale sadze ze zamiast procedur potrzebujesz pomocy psychologa. powaznie, to nie zlosliwosc.

kupiles komputer we wrzesniu ale do tej pory nie wiesz czy dziala i niczego sie o nim nie nauczyles? ja rozumiem ze nie chcesz studiowac informatyki ale nawet najprostszy komputer to jednak dosyc skomplikowane narzedzie i wymaga od uzytkownika troche intelektualnego wysilku. naprawde liczysz na to ze uda ci sie go obslugiwac bez zadnego przygotowania?

piszesz ze odradzano ci polonizatora ale go zainstalowales - czyli prosisz o rady a potem robisz na odwrot?

jak piszesz twoje problemy zaczely sie gdy zaczales czytac o problemach innych - to jakas dziwna negatywna autosugestia. dla klarownosci wywodu - sugestia to jak podaje wikipedia to "rodzaj bezpośredniego przekazu, poprzez który dana osoba wywiera wpływ na decyzje, przekonania, myśli, opinie i zachowanie innej osoby lub grupy osób, nie odwołując się do racjonalnej argumentacji i nie stosując przymusu. Najbardziej podatne na sugestię są osoby niedojrzałe emocjonalnie, cierpiące na histerię oraz z deficytami intelektualnymi. Atak histerii spowodować może chwilowe załamanie prawidłowego postrzegania rzeczywistości, zaburzenie przytomności, krótkotrwałe zmiany osobowościowe, czasem bóle nerwicowe." na szczescie mozna z tym walczyc.

jak sam piszesz wydales kilkatysiecy zlotych pod wplywem folderow reklamowych i bez zadnego rozeznania , potem zaczales miec (czy moze tylko sie ich obawiac) problemy o kotrych tylko czytales, co wiecej - mimo to - kupiles kolejne urzadzenia (appletv) i programy (leopard - premiere mial w pazdzierniku czyli miesiac po tym jak kupiles imaka) a potem bales sie je odpakowac... troche brak tu konsekwencji nie uwazasz? wyglada mi wiec na to ze tu wlasnie lezy twoj problem. dlatego sadze ze potrzebujesz rady specjalisty. na tym forum nikt ci w tej materii raczej nie pomoze.

jezeli jestes tylko zwyklym trollem - rowniez. bo to kompletnie aspoleczne i infantylne zachowanie.

ach, zeby nie bylo ze pisze nie na temat - procedura instalacji leoparda wyglada tak:
1 wloz plyte do napedu
2 postepuj zgodnie z instrukcjami wyswietlanymi na ekranie

przed pytaniami ktore maja uwzgledniac twoje "indywidualne potrzeby" postaraj sie zastosowac do wskazowek z http://rtfm.killfile.pl/. to bardzo ulatwia komunikacje.

mam nadzieje ze pomoglem,

#12 Wicko

Wicko
  • 1 405 postów
  • SkądBiałystok

Napisano 01 stycznia 2008 - 17:38

Właśnie to miałem napisać, bartosz. No, może nie w ten sposób, ale to, co autor tematu wypisuje jest po prostu chore.

#13 krzyfar

krzyfar

    The Hunter

  • 5 642 postów
  • Płeć:

Napisano 01 stycznia 2008 - 18:24

Przenoszę ten temat do Think Different. Tam na pewno będzie lepiej pasował niż w dziale Leoparda. Zresztą założyciel tematu Leo nie zainstalował ...

#14 cohiba

cohiba
  • 36 postów
  • SkądRadzymin

Napisano 01 stycznia 2008 - 18:51

Argumentacja przenosin, poprawna, lecz śmieszna. Bartosz, bardzo dobry tekst, dziękuję za zainteresowanie. Prawdopodobnie upajasz się dosadnością słów, których użyłeś. Jestem jednak za stary na jakieś docinki. Tobie nie odpowiem. Ale klakierów, wybitnie nie cierpię. Syrakuz: "jednym z glownych powodow dla ktorych powstaja fora jest rozwiazywanie problemow". Podejrzewam, że jeśli już będę miał problem, to nie dostanę się na forum,no bo jak. Wezmę pod pachę komputer i oddam fachowcowi. Po naprawie problemu nie będzie, więc nie będę korzystał z forum. Koło się zamyka. Acha, nie jestem źadnym trollem. I nie życzę sobie tego typu określeń.

#15 kobi15

kobi15
  • 115 postów

Napisano 01 stycznia 2008 - 19:04

te komputery faktycznie sa niezawodne ja wyjalem go z pudelka i poprostu dzialal. i naprawde nie martw sie ze cos ci sie popsuje bo sie nie popsuje i poprostu wloz leoparda do napedu.

#16 51m0n

51m0n
  • 6 980 postów

Napisano 01 stycznia 2008 - 19:35

Popatrz na to w ten sposób: jak coś się stanie, to będziesz musiał poszukać na forum informacji na temat tego co się stało, dlaczego tak się stało, jak to naprawić, co zrobić żeby tak się więcej nie działo. Taka wiedza nie ginie - dowiesz się czegoś o sprzęcie na którym pracujesz :) I pamiętaj, że ludzie jak nie mają problemów nie zakładają tematów "Nie mam problemów, nudzi mi się, HELP!" (choć u nas na forum jest taki temat jeden gdzie wiele osób się dopisuje ;) ). Prośby o pomoc pochodzą od tych, którzy mają jakiś problem. Nie patrz na to tylko rób swoje.

#17 jasiek13

jasiek13
  • 329 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 01 stycznia 2008 - 19:37

Witam,
kupiłem imaca 24" białego, 1 września; nigdy wcześniej nie miałem maca, przekonały mnie foldery reklamowe;
w ispocie, zainstalowali mi tigera i windowsa, dokupiłem mysz i klawiaturę bezprzewodową, apple tv, office na win; router
odradzano polonizatora, zainstalowałem sam, bo skoro jest, to dlaczego mają być problemy?
zaczęły się problemy, gdy zacząłem czytać TO forum;
ludzie mają potworne problemy, ciągle nic nie działa, bałem się cokolwiek instalować, nie aktualizowałem oprogramowania od momentu pierwszej instalacji, a komunikaty przychodzą ciągle;
ludzie na forum zadają proste pytania, a odpowiedzi typu " a po co ci win", "a po co ci polonizator", "a po co ci mysz bezprzewodowa", ?wywal tą nową wersję, zainstaluj starą?, itp, i standard ?poszukaj sobie w innym miejscu?
jednym słowem, jest potwornie dużo NegatywnycH i NiekonstruktuwnycH odpowiedzi!
Pytanie: czy sprzęt Apple jest taki kiepski, czy ludzie niepoważni?
Moj wybór spowodowały określenia: najlepszy, łatwy, niezawodny, ładny, bezwirusowy, cichy, uniwersalny, doskonały!
I co?
klawiatura i mysz bezprzewodowa nie działa pod windowsem, nie zainstalowałem office;
mam polonizatora, więc nowych wersji mac os nie instaluję;
aż boję się wyjmować z pudełka apple tv, bo pewnie będą kłopoty;
kupiłem Leoparda, miał załatwić wiele dotychczasowych problemów, i co? leży w pudełku;
dlaczego? Bo poczytałem forum.
Ja chcę używać komputera, a nie zmagać się z klawiaturą, ciemnym ekranem, powolnością systemu, i innymi problemami, które mają inni użytkownicy. Biorąc pod uwagę ilość oźytkowników pecetów i apple, to nie wiem czy apple nie przegrywa przypadkiem z pecetami niezawodnością.
Apple, informuje, że wkładasz i działa, chyba nie czytają forum!
Nie wiem, może po prostu boję się włożyć płytkę, ale nie mam czasu na eksperymenty, ja chcę żeby działało, a te informacje nie dają mi tej gwarancji.
Czego oczekuję?:
stworzenia prostych algorytmów, np. instalacji Leoparda, krok po kroku, uwzględniając to co się ma zainstalowane, charakterystykę sprzętu, rodzaj klawiatury, i oczywiście indywidualne potrzeby, z których nie zrezygnuję.
Moj sprzęt: iMac biały plexi 24"
2,16 Ghz intel core 2 duo;
pamięć 1 GB 667 Mhz DDR2 SDRAM;
Mac OS X 10.4.10;
Woluminy:
Macintosh HD:
Pojemność: 202 GB
Dostępne: 183.91 GB
Zapisywalny: Tak
System plików: Journaled HFS+
Nazwa BSD: disk0s2
Punkt montowania: /
NO NAME:
Pojemność: 30.57 GB
Dostępne: 27.54 GB
Zapisywalny: Tak
System plików: MS-DOS FAT32
Nazwa BSD: disk0s3
Punkt montowania: /Volumes/NO NAME
zainstalowany polonizator;
zainstalowany NeoOffice;
zainstalowany windows XP 2SP, 1 września ale nigdy nie otwierany,nie instalowany żaden program;
klawiatura i mysz, bezprzewodowe, oryginalne apple białe plexi,
pudełko Apple TV, nawet nie otwierane;
router do neostrady, Linksys WAG200G;
pudełko Leopard 10.5, nie otwierane;

jeśli ktoś ma ochotę, niech mi pomoże, abym nic nie zwalił;
potrzebuję aby system pracował normalnie :);
chcę korzystać z Apple tv;
będę używał języka polskiego;
ten sam router;
mysz i klawiatura ta sama;
potrzebuję zapamiętać kilkadziesiąt e-maili; trochę zdjęć i nic więcej nie potrzebuję zapamiętać;
windows ten sam, będzie używany bardzo sporadycznie, może jakaś gra i office;
dziękuję za ewentualną pomoc


Mam pomysl ...pouzywaj komputera przez trzy dni z mac osx . Po tym powrocimy do tego tematu :)

#18 Zierek

Zierek
  • 141 postów
  • SkądOlsztyn

Napisano 01 stycznia 2008 - 19:49

Jeśli masz AŻ takie problemy, to polecam ten dział.

#19 Krzysiek

Krzysiek
  • 4 184 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 01 stycznia 2008 - 19:53

nie karmić trollów - podstawowa zasada :)

#20 Doc

Doc
  • 308 postów
  • SkądLublin

Napisano 01 stycznia 2008 - 19:54

Mój kolega (straszny materialista) dostał na gwiazdkę imaca 24 cale z wersją extreme (2.8 procesor). Nie zna za dobrze angielskiego i powiedział że jeżeli będzie miał problem z nim, zadzwoni. Telefon milczy a sądze że jesteś przykładem (autor wątku) troche podobnym. Kupiłeś komputer przekonany broszurami. Ja kupując macbooka przeczytałem tony for i stron. Sprowadziłem go z USA bo tam taniej troszkę. I teraz widzę że masz dziwny problem z komputerem. Poszedłeś do ispota kupiłeś komputer z tigerem przypomina trochę kupienie xp a potem chęć instalacji visty. Wystarczyło najpierw kupić imaca. Zainstalować leoparda i później myśleć o AppleTV. Wyjmij tego ATV i włącz przecierz nie wybuchnie. Ponadto mój kolega o którym wcześniej pisałem powiedział że jak będzie miał jakiś problem to przytaszczy domnie 24' imaca. Zrób tak. Z formatuj dysk, zainstaluj leoparda i podziałaj. Weź ATV włącz podłącz i uruchom itunes. To wszystko, bedzie działać. Jak nie to napisz na formum Pozdrawiam, i życze szczęśliwej zabawy z imaciem i apple tv.

#21 Roberto

Roberto
  • 13 752 postów
  • SkądWrocław

Napisano 01 stycznia 2008 - 20:24

Podejrzewam, że jeśli już będę miał problem, to nie dostanę się na forum,no bo jak. Wezmę pod pachę komputer i oddam fachowcowi. Po naprawie problemu nie będzie, więc nie będę korzystał z forum. Koło się zamyka.

OMG to ty już chcesz mieć problem taki, że ci się komp nie włącza? owszem - nie powiem, słyszałem o czymś takim, ale najpierw trzeba się było zabawić np. z dyskiem (np. przy instalowaniu windowsa coś zrąbać). To nie Win, tutaj na totalny pad całego systemu trzeba sobie zapracować i się postarać

jak to się mówi: problem zazwyczaj siedzi między monitorem a oparciem krzesła. i tak jest w tym wypadku :) bo tworzysz problemy, których nie ma

#22 mls

mls

  • 1 313 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 01 stycznia 2008 - 21:06

Nie żebym się czepiał, ale...

nie mam gwarancji, że jak zacznę instalować, to pokaże mi się niebieski ekran, albo spowolnię system;


To w końcu mowa o PC czy maku? Bo na maku takie cuda raczej nie występują. A niebieski ekran to może co najwyżej jak się wrzuci niebieski obrazek na tapetę albo postawi na maku windowsy...

Nie rozumiem takich ludzi.
Nie chcę nikogo obrazić, ale mimo wszystko maki są dla osób choć trochę myślących...

#23 LB1989

LB1989
  • 244 postów
  • SkądSzczecin/Stargard

Napisano 01 stycznia 2008 - 21:28

Sprzęt Apple jest ok, miałem podobne uczucie w przypadku mojego iPoda: czytałem to forum, czytałem i z podziwu wyjść nie mogłem nad problemami jakie ludzie z nim mają. Można dojść do wniosku że sprzęt Apple działa tylko od święta ;) . Ale kupiłem, mam go już od kilku miesięcy, i w tym czasie - groza - nigdy nie odmówił mi posłuszeństwa :)

#24 Michu

Michu
  • 2 614 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 01 stycznia 2008 - 21:46

nie bój się używać sprzętu, popróbuj maka a jak będzie Ci się notorycznie wieszał (taa, już to widzę :D) to go odstawisz to trochę tak jakbyś wszedł do szpitala i pomyślał: Boże, wszyscy ludzie chorują, nie chcę już żyć :P

#25 JędrekMac

JędrekMac
  • 1 712 postów
  • SkądŁódź

Napisano 01 stycznia 2008 - 21:47

z jakiego miasta jesteś??




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych