Jump to content

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Photo
* * * * * 2 votes

iOS 10 - 10.1 Dyskusja


  • Please log in to reply
1160 replies to this topic

#101 Dominik2001

Dominik2001
  • 145 posts
  • SkądMielec,PL

Posted 13 September 2016 - 22:45

O 19:01 kliknąłem pobierz. Przed 20 wywaliło mi update. 11:30 iOS 9.3.5 z backupem powrócił. Teraz iOS 10 dopiero. Działa wydaje mi się, że lepiej ale z tą aktualizacja to jakiś chyba żart. 5h aktualizować iPhone...



#102 pretorians

pretorians
  • 235 posts

Posted 13 September 2016 - 22:51

Witam,

 

mam problem.

Zainstalowałem ios 10 (mam iPhone 5s). Brak również ma nowy system  (ma iPhone 6s).

Problem polega na tym, że gdy ja w wiadomościach wysyłam mu łatkę (np. uniesiony kciuk) on to widzi u siebie tak jak być powinno.

Gdy on mi wysyła taką samą wiadomość, ja nie widzę tego dodanego kciuka :( jest tylko opis "dodano kciuk do góry".

 

Czy macie pomysł dlaczego tak się dzieje?

Może coś w ustawieniach należy przełączyć? nie wiem sam, ale jest to irytujące....

 

Pozdrawiam 



#103 Dominik2001

Dominik2001
  • 145 posts
  • SkądMielec,PL

Posted 13 September 2016 - 22:53

A ja znowu mam problem, że cały sklep mam po polsku...
A system i region po angielsku.
Ktoś coś?



#104 iNdeed

iNdeed
  • 164 posts

Posted 13 September 2016 - 23:06

Możecie pisać komentarze w Appstore? U mnie wyświetla się info, że kometrze są zablokowane w wersji próbnej  :ph34r:



#105 Dominik2001

Dominik2001
  • 145 posts
  • SkądMielec,PL

Posted 13 September 2016 - 23:19

Po przelogowaniu z językiem jest dobrze. "Recenzje są zablokowane w wersji próbnej" u mnie również :(

#106 shark6995

shark6995
  • 19 posts

Posted 14 September 2016 - 01:05

Czy w IOS 10 jak otwieracie katalog to pupit Wam ciemnieje do prawie czarnego koloru, a tło katalogu jest szare i nieprzezroczyste? Wydawało mi się że na filmach z bety tak nie było - tło otwartego katalogu było częściowo przezroczyste.

#107 Molimo

Molimo
  • 3695 posts
  • SkądPoznań

Posted 14 September 2016 - 01:20

Może masz wyłączone przezroczystości w ustawieniach.

Wgrałem na czysto system.
Jest dużo lepiej niż przy aktualizacji do GM przez OTA. Wszystko płynne. Zero zastrzeżeń.

#108 shark6995

shark6995
  • 19 posts

Posted 14 September 2016 - 03:35

Może masz wyłączone przezroczystości w ustawieniach.

Wgrałem na czysto system.
Jest dużo lepiej niż przy aktualizacji do GM przez OTA. Wszystko płynne. Zero zastrzeżeń.


Faktycznie miałem włączoną Dostępność/Zwiększ Kontrast/Zmniejsz Przezroczystość.
Applowskie mapy to jednak dziadostwo jakich mało. Drogowa Trasa Średnicowa odcinek w Gliwicach otwarty 20 marca tego roku dalej nie uwzględniony. Mogę jeszcze zrozumieć brak Siri, Apple Pay itp ale nie aktualizowanie map?

#109 bf7a1f7821

bf7a1f7821

    Trancex

  • 597 posts

Posted 14 September 2016 - 05:54

Po odtworzeniu jako nowy i przywróceniu z iCloud od wczoraj nie zainstalowały się aplikacje. Cały czas muszę wymuszać pobieranie.
Jeśli chodzi o sam system, to ustawiając budzik "pora spać" kilka razy zaliczył restart (5s).

IP XS Max | MacBook Pro 2020 | Ipad Air2 | AW 4 SS


#110 036f6c57bf

036f6c57bf
  • 1336 posts
  • Płeć:

Posted 14 September 2016 - 05:58

Jak narazie problem tylko z ustawieniami. Wchodzę, a tu zamraża listę na chwilę kiedy długo nie korzystam.

#111 artur_n

artur_n
  • 11 posts
  • SkądLBL

Posted 14 September 2016 - 06:25

Po aktualizacji do 10 z aplikacji e-mail znikła mi opcja "zaznacz wszystkie" ktoś może rzucić światło na ten problem?

#112 krzysztofsds

krzysztofsds
  • 2064 posts
  • SkądRzym

Posted 14 September 2016 - 06:31

Wszystko dobrze, ale na 6s plus wielozadaniowość nie jest płynności.

#113 Ania.S

Ania.S
  • 219 posts
  • SkądWarszawa, PL

Posted 14 September 2016 - 06:51

5s zaktualizowane przez iTunes bez problemu.

6s zaktualizowane przez iTunes bez problemu.

 

- Niemiłosiernie wkurza mnie nowy sposób odblokowywania. Z racji niepełnosprawności, nie mogę użyć TID i to, co jest teraz, jest koszmarne.

- Niemiłosiernie wkurza mnie zdublowanie widgetów. Skoro mam je na górnej belce, to po cholerę mi one na lewym ekranie?

- Wygląd widgetów to jakaś masakra. Jakbym chciała mieć takie brzydactwo, to kupiłabym coś z androidem...

- Na koniec narzekania zostawiłam wisienkę - nowy iTunes. Wielu nie lubi tej kobyły, ja ją uwielbiałam. Jednak to, co zrobili z tym programem na iOS i macOs to kolejna masakra. Ja naprawdę rozumiem, że Apple wspiera osoby niepełnosprawne i to się chwali, ale nie każdy ma wadę wzroku! Ja naprawdę nie potrzebuję tekstu na pół ekranu i okładek zajmujących drugie tyle! Jakbym chciała się podniecać szczegółami na okładce, to kupiłabym płytę cd, a nie aac z iTunes. grrrrr

 

+ Na ogromny plus zaliczam współdzielenie notatek i świetnie działającą (nawet na dużych plikach) kooperację w zaktualizowanym iWork



#114 Geble

Geble

  • 1181 posts
  • Płeć:
  • SkądMysłowice

Posted 14 September 2016 - 07:21

Wszystko dobrze, ale na 6s plus wielozadaniowość nie jest płynności.

 

No niestety ale większy brat znowu dostał po tyłku. Mnie najbardziej drażni moment, w którym przejeżdżam na widgety po lewej i mam ewidentny spadek klatek przy przejściu. Zwykłe eski pewnie śmigają, bo nie mają FHD i mają mniejszy ekran, a co za tym idzie cep ma mniej do roboty.

 

Przesuwanie kart w MT to w ogóle parodia. Tak ociężale to nie chodziły chyba na żadnej wersji dziewiątki. Tam natomiast był problem ze spadkiem klatek po jego wywołaniu. Tutaj wywołuje się płynnie, ale cała reszta kuleje.

 

No i na koniec rzecz której kompletnie nie rozumiem. Dlaczego HB wyłącza aplikacje natychmiastowo gdy zdecydujemy się to zrobić do 1 sek. po włączeniu aplikacji, a gdy już tam posiedzimy trochę to działa z lekkim opóźnieniem znanym od lat w iOS? Czemu nie może działać cały czas tak jak w pierwszym przypadku? :huh:

 

Ania. S słusznie zauważyła, że widgety są bezsensownie zdublowane. Naprawdę nie wiem czemu ma to służyć, że mam je zarówno po lewej, jak i po zjechaniu belką w dół. No i druga sprawa nie różnią się niczym od tych znanych od lat, które mieliśmy po zjechaniu belką w dół, poza tym, że są w kafelkach  :blink:


Edited by Geble, 14 September 2016 - 07:25.

BEKO MCNA406E40ZXBN HarvestFresh Nofrost A++ ||  ELECTROLUX EW6F329SP PerfectCare  ||  ELECTROLUX ESF74661RX  || Rubin 714p  ||  Paseratti 1.9 TDI


#115 dzb

dzb
  • 43 posts

Posted 14 September 2016 - 07:24

U mnie wystąpił problem przy aktualizacji... Rozumiem, że gdybym na przykład na wyjeździe nie miał dostępu do kompa/kabla byłbym załatwiony?

Smutne... myślałem, że Apple takie cyrki nie dotykają. Mam iPhone'a od tygodnia.

 

I teraz parę pytań/uwag:

1. Dodali pierdyliard opcji do aplikacji SMS. Czy da się to jakoś wyłączyć? Nie interesują mnie jakieś obrazeczki itp. Jak coś piszę to tekst + ewentualnie parę prostych emotek.

2. Zauważyłem, że sporo aplikacji instalowanych standardowo daje się usunąć (nie wiem, czy tak było na 9.3.5). Czy mogę bez problemu usunąć np. aplikację "Mail"? (bo chyba dalej nie obsługuje metody PUSH w GMailu?).

3. Czy to usuwanie aplikacji preinstalowanych to faktyczne usuwanie, czy tylko ukrycie (jak w Samsungach)?

4. Mapy to dalej badziew - ulice jednokierunkowe w mojej okolicy pokazuje jako jednokierunkowe, ale w drugą stronę. Użyłem tego szajsu raz i musiałem się zatrzymywać, żeby zainstalować Google Maps :D

5. Czyżby dalej nie dało się wybrać formatu zdjęć 16:9?

 

A ogólnie to chodzi nieźle :) nie zauważyłem spowolnień, ale z racji czasu eksploatacji telefon mam niemal pusty...


iPhone SE 16GB


#116 effe

effe
  • 6545 posts
  • SkądSzczecin

Posted 14 September 2016 - 07:29

U mnie wystąpił problem przy aktualizacji... Rozumiem, że gdybym na przykład na wyjeździe nie miał dostępu do kompa/kabla byłbym załatwiony?

Smutne... myślałem, że Apple takie cyrki nie dotykają. Mam iPhone'a od tygodnia.

 

I teraz parę pytań/uwag:

1. Dodali pierdyliard opcji do aplikacji SMS. Czy da się to jakoś wyłączyć? Nie interesują mnie jakieś obrazeczki itp. Jak coś piszę to tekst + ewentualnie parę prostych emotek.

2. Zauważyłem, że sporo aplikacji instalowanych standardowo daje się usunąć (nie wiem, czy tak było na 9.3.5). Czy mogę bez problemu usunąć np. aplikację "Mail"? (bo chyba dalej nie obsługuje metody PUSH w GMailu?).

3. Czy to usuwanie aplikacji preinstalowanych to faktyczne usuwanie, czy tylko ukrycie (jak w Samsungach)?

4. Mapy to dalej badziew - ulice jednokierunkowe w mojej okolicy pokazuje jako jednokierunkowe, ale w drugą stronę. Użyłem tego szajsu raz i musiałem się zatrzymywać, żeby zainstalować Google Maps :D

5. Czyżby dalej nie dało się wybrać formatu zdjęć 16:9?

 

A ogólnie to chodzi nieźle :) nie zauważyłem spowolnień, ale z racji czasu eksploatacji telefon mam niemal pusty...

 

1. Nie da się, ale przecież nie musisz ich używać.

2. Nie możesz usunąć, tylko ukryć.

3. j/w

4. Ja używam map od Google i nie narzekam. 

5. Nie i zapewne jeszcze długo się nie da :)


Edited by effe, 14 September 2016 - 07:29.

iPhone 12 mini 


#117 Rafik84-Gość

Rafik84-Gość
  • 107 posts
  • Płeć:

Posted 14 September 2016 - 07:31

Nie podoba mi sie ISO 10 jak mam wrócić do 9.3.5?

#118 Ania.S

Ania.S
  • 219 posts
  • SkądWarszawa, PL

Posted 14 September 2016 - 07:32

Edit: post zdublował odpowiedzi @effe 


Edited by Ania.S, 14 September 2016 - 07:35.


#119 Geble

Geble

  • 1181 posts
  • Płeć:
  • SkądMysłowice

Posted 14 September 2016 - 07:39

Nie podoba mi sie ISO 10 jak mam wrócić do 9.3.5?

 

Ściągnąć IPSW -> https://ipsw.me/

 

Podłączyć do iTunes, wprowadzić telefon w tryb DFU i wgrać oprogramowanie, które właśnie pobrałeś. Shift + Odtwórz (Win), Alt + Odtwórz (Mac).


BEKO MCNA406E40ZXBN HarvestFresh Nofrost A++ ||  ELECTROLUX EW6F329SP PerfectCare  ||  ELECTROLUX ESF74661RX  || Rubin 714p  ||  Paseratti 1.9 TDI


#120 Rafik84-Gość

Rafik84-Gość
  • 107 posts
  • Płeć:

Posted 14 September 2016 - 08:03

Ściągnąć IPSW -> https://ipsw.me/

Podłączyć do iTunes, wprowadzić telefon w tryb DFU i wgrać oprogramowanie, które właśnie pobrałeś. Shift + Odtwórz (Win), Alt + Odtwórz (Mac).


Dzięki

#121 krzysztofsds

krzysztofsds
  • 2064 posts
  • SkądRzym

Posted 14 September 2016 - 08:10

No niestety ale większy brat znowu dostał po tyłku. Mnie najbardziej drażni moment, w którym przejeżdżam na widgety po lewej i mam ewidentny spadek klatek przy przejściu. Zwykłe eski pewnie śmigają, bo nie mają FHD i mają mniejszy ekran, a co za tym idzie cep ma mniej do roboty.

 

Przesuwanie kart w MT to w ogóle parodia. Tak ociężale to nie chodziły chyba na żadnej wersji dziewiątki. Tam natomiast był problem ze spadkiem klatek po jego wywołaniu. Tutaj wywołuje się płynnie, ale cała reszta kuleje.

 

No i na koniec rzecz której kompletnie nie rozumiem. Dlaczego HB wyłącza aplikacje natychmiastowo gdy zdecydujemy się to zrobić do 1 sek. po włączeniu aplikacji, a gdy już tam posiedzimy trochę to działa z lekkim opóźnieniem znanym od lat w iOS? Czemu nie może działać cały czas tak jak w pierwszym przypadku? :huh:

 

Ania. S słusznie zauważyła, że widgety są bezsensownie zdublowane. Naprawdę nie wiem czemu ma to służyć, że mam je zarówno po lewej, jak i po zjechaniu belką w dół. No i druga sprawa nie różnią się niczym od tych znanych od lat, które mieliśmy po zjechaniu belką w dół, poza tym, że są w kafelkach  :blink:

 

 

Na becie działało to płynnie. Ogólnie telefon chodzi bardzo dobrze. Nie mogę narzekać. Nie mam spadku FPS-ów tam gdzie mówisz. Wchodzę na widgety, wraca wszystko płynnie. 



#122 czesiekwiesiek

czesiekwiesiek
  • 1089 posts

Posted 14 September 2016 - 08:27

Bo włączeniu/wyłączeniu Bluetooth tym przełącznikiem w rozwijanym panelu od dołu, nie pojawia się ikonka bluetooth na górnym pasku koło stanu baterii. Natomiast jeśli go włącze w Ustawieniach to się pojawia. 

 

Też tak jest u Was?


Macbook Air M1 512/16, iPhone 12 mini, ​AirPods 2, Apple Watch Series 3


#123 Delano90

Delano90
  • 434 posts
  • SkądW-wa

Posted 14 September 2016 - 08:29

Bo włączeniu/wyłączeniu Bluetooth tym przełącznikiem w rozwijanym panelu od dołu, nie pojawia się ikonka bluetooth na górnym pasku koło stanu baterii. Natomiast jeśli go włącze w Ustawieniach to się pojawia. 

 

Też tak jest u Was?

 

U mnie pojawia się normalnie. Ba, mało tego, od razu mnie nawet z moto360 na androidzie wear połączyło, co się wcześniej nie zdarzało :D


MBA 13" 2015 8/128GB -/- iPhone 6S 16GB -/- iPod Nano 3rd Gen -/- Moto360 1st gen & Xiaomi Mi Band 2


#124 czesiekwiesiek

czesiekwiesiek
  • 1089 posts

Posted 14 September 2016 - 08:34

Kurcze no to jak, świeży system instalowany na czyściutko z ipsw i coś nie gra? Rynce opadają.


Edited by czesiekwiesiek, 14 September 2016 - 08:35.

Macbook Air M1 512/16, iPhone 12 mini, ​AirPods 2, Apple Watch Series 3


#125 dzb

dzb
  • 43 posts

Posted 14 September 2016 - 08:34

Próbowaliście tego http://www.wykop.pl/...c-telefon-bez-/ ?

Mi się raz udało...

 


iPhone SE 16GB





3 user(s) are reading this topic

0 members, 3 guests, 0 anonymous users