Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
* * * * * 2 głosy

iOS 10 - 10.1 Dyskusja


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1160 odpowiedzi w tym temacie

#351 Moongroow

Moongroow
  • 334 postów
  • SkądGdańsk

Napisano 16 września 2016 - 09:27

Pewnie po weekendzie będzie aktualizacja x)

#352 Geble

Geble

  • 1 181 postów
  • Płeć:
  • SkądMysłowice

Napisano 16 września 2016 - 09:29

To nie wina że w grałeś na czysto. Ja najpierw zrobiłem OTA na swoim 6s ( i też zawsze tak robiłem), jak Apple naprawił aktualizacje OTA czyli około godz 23:00. Odrazu zauważyłem że bateria leci jak poje...... Poczytałem forum i spróbowałem zrobić na czyściocha z kopią iCloud. Nic to nie dało. Jest identycznie jak po OTA.
Zauważyłem że po paru ładowaniach system się stabilizuje jak to zazwyczaj bywa i coraz więcej wytrzymuje na jednym ładowaniu. Teraz mam 50% baterii i ponad 3 użycia i 13 w gotowości. Po instalacji świeżo 10 przy tym samym czasie miałem 30% bateri więc jest coraz lepiej.

 

To, że zwaliłem winę na czyściocha to była aronia  ;)


BEKO MCNA406E40ZXBN HarvestFresh Nofrost A++ ||  ELECTROLUX EW6F329SP PerfectCare  ||  ELECTROLUX ESF74661RX  || Rubin 714p  ||  Paseratti 1.9 TDI


#353 kristof461

kristof461
  • 2 340 postów

Napisano 16 września 2016 - 09:57

A ja się zastanawiam czemu Apple w ogóle wypuszcza aktualizacje psujące baterię. Dawniej tego nie było. Teraz to już norma że jest tyle narzekań. Fakt że zazwyczaj przeczytać można negatywne opinie a nie pozytywne ale coś jednak jest na rzeczy. Jak dla mnie to jakieś błędne kody bo jak inaczej wytłumaczyć sytuacje gdzie aktualizacja wpływa na baterię ale nie u 100% użytkowników a u części z nich (szkoda tylko że większej).


MacBook Pro 16" 2019 / iPhone Xs / Apple Watch S4 / Apple TV 4 / AirPods


#354 Delano90

Delano90
  • 434 postów
  • SkądW-wa

Napisano 16 września 2016 - 09:58

A ja się zastanawiam czemu Apple w ogóle wypuszcza aktualizacje psujące baterię. Dawniej tego nie było. Teraz to już norma że jest tyle narzekań. Fakt że zazwyczaj przeczytać można negatywne opinie a nie pozytywne ale coś jednak jest na rzeczy. Jak dla mnie to jakieś błędne kody bo jak inaczej wytłumaczyć sytuacje gdzie aktualizacja wpływa na baterię ale nie u 100% użytkowników a u części z nich (szkoda tylko że większej).

 

Termin ma się zgadzać, potem się bugi usunie :). Tak to dziś wygląda...


MBA 13" 2015 8/128GB -/- iPhone 6S 16GB -/- iPod Nano 3rd Gen -/- Moto360 1st gen & Xiaomi Mi Band 2


#355 madhunt3r

madhunt3r
  • 2 530 postów

Napisano 16 września 2016 - 09:59

Ja na 6s prawie rocznym max 5h w użyciu no więcej choć bym chciał się nie da wyciągnąć i to też przy dobrych wiatrach.


iPhone 11 Pro Max | Macbook Air 13


#356 Molimo

Molimo
  • 3 695 postów
  • SkądPoznań

Napisano 16 września 2016 - 09:59

U mnie jest postęp w stosunku do iOS 9 na plus. I na iPad i na iPhone. Dodatkowe 1-1,5h czyli około 18h i 10h użytkowania. Wcześniej takich wyników nie miałem na iOS 9.

Użytkownik Molimo edytował ten post 16 września 2016 - 10:01


#357 036f6c57bf

036f6c57bf
  • 1 336 postów
  • Płeć:

Napisano 16 września 2016 - 10:03

Żona miała do wczoraj 9.3.5. Na 5s I bateria trzymała jej bez problemu 7 w uzyciu i 70 w gotowości z włączonym danymi kom. I WiFi Facebook itd. zainstalowałem jej 10 na czysto z kopią iCloud jak niektórzy tu radzili i dupa. Teraz ma 2 w użyciu i 50% bateri gdzie na 9.3.5 miała 75% czas skrócił się co najmniej o połowę. Więc potwierdzam że wgrywanie na czysto nic nie daje to wina systemu.

Zastanawiam się, jakim cudem 5S i taki wynik na 9.3.5? Nigdy nie miałem takiego nawet na 7.1.2. Co do 10, każdy nawet na tym samym modelu ma inny czas baterii. Zainstalowałem na czysto z kopią iCloud i efekty są widoczne na plus.

#358 abovePL

abovePL
  • 2 385 postów
  • SkądJaworzno, Poland

Napisano 16 września 2016 - 10:04

Dokładnie te pierdoły o instalacji na czysto to jest już jakiś mit normalnie i o kopi z iTunes czy iCloud. Nie ma różnicy z której kopi się przywróci i czy na czysto czy z dfu. A totalna bzdurą jest mówienie żeby nie odtwarzać z żadnej kopi tylko porobić sobie screeny, większej bzdury już nie można było wymyślić. Wina jest ios 10 i koniec kropka na niektórych bateriach działa dłużej na niektórych krócej albo tragicznie. I wgrywanie na czysto czy odtwarzanie z obojętnie jakiej kopi nic nie da uświadomcie to sobie. Jak by była na to metoda to Apple by o tym napisało poradnik czy wgrywać na czysto czy nie i nie było by możliwości OTA to po pierwsze. Żona miała do wczoraj 9.3.5. Na 5s I bateria trzymała jej bez problemu 7 w uzyciu i 70 w gotowości z włączonym danymi kom. I WiFi Facebook itd. zainstalowałem jej 10 na czysto z kopią iCloud jak niektórzy tu radzili i dupa. Teraz ma 2 w użyciu i 50% bateri gdzie na 9.3.5 miała 75% czas skrócił się co najmniej o połowę. Więc potwierdzam że wgrywanie na czysto nic nie daje to wina systemu.

Bzdury to opowiadasz ty. Instalowanie nowego systemu poprzez aktualizację wpływa negatywnie na baterię oraz wydajność systemu. Instalowanie na czysto z przywracaniem kopii z iTunes również jest błędem, bo iTunes podczas archiwizacji kopiuje wszystkie dane, zbędne logi, błędy itp. iMagazine kiedyś przeprowadził test. Najbezpieczniejsza jest instalacja na czysto i wgranie kopii z iCloud. Potem warto jeszcze zrobić reset wszystkich ustawień. Testowałem różne kombinacje i tylko taka kolejność ma sens oraz eliminuje problemy. 

 

W końcu system 9.3.5 różni się budową od 10, a instalowanie tego jeden na drugi tworzy problemy m.in. z baterią czy cięciem animacji. To samo tyczy się instalowania systemów na komputerach, makach itp. A dla niedowiarków: zróbcie sobie testy w geekbench, antutu i porównajcie iOS 10 wgrany na 9 oraz czystą instalację 10ki. 

 

Co do baterii to warto dać dzień lub dwa, aby nowy iOS przeprowadził szereg operacji jak indeksowanie, "ułożenie", ściągnięcie danych. Warto też przeprowadzić kilka rozruchów, aby procesy, które działały, a nie są już potrzebne przestały funkcjonować. 


Użytkownik abovePL edytował ten post 16 września 2016 - 10:16

  • maciek5s lubi to

 MacBook Pro 13' Retina Early 2015  Magic Mouse  iPhone 6S 16GB Gwiezdna Szarość


#359 036f6c57bf

036f6c57bf
  • 1 336 postów
  • Płeć:

Napisano 16 września 2016 - 10:13

Przecież duże aktualizacje powinno zawsze robić się na czysto. Do tego kopia z iCloud. Dla mnie zawsze jest różnica w czystej instalacji, a w aktualizacji systemu przez OTA.

Zastanawiam się, dlaczego wiele osób ma takie problemy z baterią? Jakieś wytłumaczenie na to jest? Czy zwyczajnie, totolotek i tyle.

Użytkownik ASOT edytował ten post 16 września 2016 - 10:15


#360 kristof461

kristof461
  • 2 340 postów

Napisano 16 września 2016 - 10:15

Termin ma się zgadzać, potem się bugi usunie :). Tak to dziś wygląda...

Termin terminem ale przecież są bety i zazwyczaj działają one poprawnie. A co do dyskusji odnośnie przywracania kopii i instalacji na czysto. Też uważam że przywracanie kopii przywraca wszystkie błędy. Najlepsza jest instalka na czysto i ustawienie wszystkiego od nowa ale to dla niektórych może być uciążliwe. 


MacBook Pro 16" 2019 / iPhone Xs / Apple Watch S4 / Apple TV 4 / AirPods


#361 036f6c57bf

036f6c57bf
  • 1 336 postów
  • Płeć:

Napisano 16 września 2016 - 10:22

Bzdury piszesz.Podczas instalacji pliki systemowe sa nadpisywane.Instalowalem w roznych wariantach i zawsze telefon dzialal tak samo.

Jednemu będzie działał tak samo, a drugiemu już nie. Jednak zawsze jest to ryzyko instalacji systemu na system.

#362 abovePL

abovePL
  • 2 385 postów
  • SkądJaworzno, Poland

Napisano 16 września 2016 - 10:39

Bzdury piszesz.Podczas instalacji pliki systemowe sa nadpisywane.Instalowalem w roznych wariantach i zawsze telefon dzialal tak samo.

Nadpisywane, ale zawsze zostanie coś co nie powinno zostać. Po co instalować system na system i potem narzekać jak można poświęcić parę minut więcej i mieć to samo, ale szybsze i bez drenażu baterii? 


 MacBook Pro 13' Retina Early 2015  Magic Mouse  iPhone 6S 16GB Gwiezdna Szarość


#363 Geble

Geble

  • 1 181 postów
  • Płeć:
  • SkądMysłowice

Napisano 16 września 2016 - 11:05

Albo jestem wyjątkiem potwierdzającym regułę, albo to nie działa, przynajmniej na 6s+. Zainstalowałem na czysto bo OTA zrobiło mi cegłę i ani nie jest szybsze, ani nie pozbyłem się drenażu baterii. MT chrupie, karty są ociężałe przy przewijaniu, jak wchodzę w lewo na widgety to czuć szarpnięcie. Bateria leci w oczach.

 

System nie jest jeszcze przystosowany (przynajmniej do Plusów), bo w pracy oglądałem dwie szóstki z plusem i każdy działa tak samo. Co innego zwykła szóstka, tam zapieprza jak mały samochodzik.


  • Delano90 lubi to

BEKO MCNA406E40ZXBN HarvestFresh Nofrost A++ ||  ELECTROLUX EW6F329SP PerfectCare  ||  ELECTROLUX ESF74661RX  || Rubin 714p  ||  Paseratti 1.9 TDI


#364 tomek1574

tomek1574
  • 145 postów

Napisano 16 września 2016 - 11:15

Gdy tak czytam wasze posty to aż nie chce się wierzyć,że bateria tak krótko trzyma na jednym ładowaniu.

Wygląda na to,że ja powinienem być bardzo zadowolony.

iPhone SE iOS 10 instalowany przez iTunes i kopia z iCloud.

 

 


Użytkownik tomek1574 edytował ten post 16 września 2016 - 11:36

MacBook Pro (Retina, 13-inch, Early 2015)


#365 snake160

snake160
  • 297 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 16 września 2016 - 12:04

Ja na 6s prawie rocznym max 5h w użyciu no więcej choć bym chciał się nie da wyciągnąć i to też przy dobrych wiatrach.


To samo u mnie 6s

Zastanawiam się, jakim cudem 5S i taki wynik na 9.3.5? Nigdy nie miałem takiego nawet na 7.1.2. Co do 10, każdy nawet na tym samym modelu ma inny czas baterii. Zainstalowałem na czysto z kopią iCloud i efekty są widoczne na plus.


Też się dziwię ale jednak można taki mieć najlepsze ze to na e było przypadkowe tylko za każdym razem taki egzemplarz się trafil, sam miałem 5s i nigdy takiego wyniku nie miałem od czasów ios7.

Bzdury to opowiadasz ty. Instalowanie nowego systemu poprzez aktualizację wpływa negatywnie na baterię oraz wydajność systemu. Instalowanie na czysto z przywracaniem kopii z iTunes również jest błędem, bo iTunes podczas archiwizacji kopiuje wszystkie dane, zbędne logi, błędy itp. iMagazine kiedyś przeprowadził test. Najbezpieczniejsza jest instalacja na czysto i wgranie kopii z iCloud. Potem warto jeszcze zrobić reset wszystkich ustawień. Testowałem różne kombinacje i tylko taka kolejność ma sens oraz eliminuje problemy.

W końcu system 9.3.5 różni się budową od 10, a instalowanie tego jeden na drugi tworzy problemy m.in. z baterią czy cięciem animacji. To samo tyczy się instalowania systemów na komputerach, makach itp. A dla niedowiarków: zróbcie sobie testy w geekbench, antutu i porównajcie iOS 10 wgrany na 9 oraz czystą instalację 10ki.

Co do baterii to warto dać dzień lub dwa, aby nowy iOS przeprowadził szereg operacji jak indeksowanie, "ułożenie", ściągnięcie danych. Warto też przeprowadzić kilka rozruchów, aby procesy, które działały, a nie są już potrzebne przestały funkcjonować.


A ja ci mowie ze zrobiłem tak na 5s i 6s które mam i nie widzę żadnej różnicy w działaniu płynności między OTA a na czysto system chodzi gładko i przyjemnie ale bateria to kibel i w dupie mam ten imagazine i porównania w benchmarkach, ja widzę co się dzieje po aktualizacji, tak kiepsko z baterią nie było bynajmniej u mnie nigdy. Dlatego twierdzę że na czysto czy OTA to ściema przetestowałem i śmiem tak twierdzić.

#366 lewy

lewy
  • 1 034 postów
  • SkądMálaga

Napisano 16 września 2016 - 12:04

Byłem przekonany, że bateria 6S pozwoli mi na użytkowanie telefonu bez żadnych nerwów od rana do wieczora, ale po tym co piszecie, to odechciewa mi się zakupu tego telefonu...



#367 maciek5s

maciek5s
  • 1 108 postów
  • Płeć:

Napisano 16 września 2016 - 12:10

E tam narzekacie, są ładowarki, powerbanki. Czemu na laptopy tak nie narzekacie? Bez podłączenia do prądu wytrzymują Wam dzień?

 

Mi iPhone spokojnie wystarcza nawet na 2 dni. No chyba, że używa się go non stop kilka godzin z włączonymi wszystkimi aplikacjami i nie robi nic innego, to wtedy wiadomo, że nie wytrzyma dnia


  • meduza88 lubi to

iPhone 5s Mac mini  Watch Series 1


#368 Delano90

Delano90
  • 434 postów
  • SkądW-wa

Napisano 16 września 2016 - 12:11

@lewy: Mi tam pozwala na takie działanie ;). nawet grając godzinę w pokemon go :).


Użytkownik Delano90 edytował ten post 16 września 2016 - 12:11

  • lewy lubi to

MBA 13" 2015 8/128GB -/- iPhone 6S 16GB -/- iPod Nano 3rd Gen -/- Moto360 1st gen & Xiaomi Mi Band 2


#369 meduza88

meduza88
  • 304 postów
  • Płeć:

Napisano 16 września 2016 - 12:15

Te wszystkie testy w magazynach nie maja zadnego odzwierciedlenia w rzeczywistosci.Podobnie jak wykresy wydajnosci procesorow A9 vs A10. Zwykly smiertelnik tego nie zauwazy. Dlatego IP kupuje co dwie generacje.Mam 6s, wiec kolejny dopiero 8s.Jedyne w co moglbym uwierzyc, to dluzsze dzialanie baterii po wgraniu systemu na czysto, ale bez instalacji jakichkolwiek aplikacji.


E tam narzekacie, są ładowarki, powerbanki. Czemu na laptopy tak nie narzekacie? Bez podłączenia do prądu wytrzymują Wam dzień?

 

Mi iPhone spokojnie wystarcza nawet na 2 dni. No chyba, że używa się go non stop kilka godzin z włączonymi wszystkimi aplikacjami i nie robi nic innego, to wtedy wiadomo, że nie wytrzyma dnia

Dokladnie.



#370 Ruthles

Ruthles
  • 38 postów

Napisano 16 września 2016 - 12:17

Zastanawiam się czy aktualizowac na IP 5. Uzytkownicy IP5 jak wrazenia?

#371 Ernie

Ernie
  • 168 postów

Napisano 16 września 2016 - 12:22

iTunes chyba średnio sobie u mnie radzi z pobraniem aktualizacji - od 30 minut wisi komunikat „iTunes pobiera uaktualnienie tego iPhone’a i zainstaluje je po zakończeniu pobierania.”. Nie widać żadnego paska postępu ani nic. Internet 50 Mb/s.



#372 Molimo

Molimo
  • 3 695 postów
  • SkądPoznań

Napisano 16 września 2016 - 12:25

E tam narzekacie, są ładowarki, powerbanki. Czemu na laptopy tak nie narzekacie? Bez podłączenia do prądu wytrzymują Wam dzień?

Mi iPhone spokojnie wystarcza nawet na 2 dni. No chyba, że używa się go non stop kilka godzin z włączonymi wszystkimi aplikacjami i nie robi nic innego, to wtedy wiadomo, że nie wytrzyma dnia


Tak, laptop wytrzymuje cały dzień, tablet wytrzymuje cały dzień. Przy tyłku nie zawsze ma się ładowarkę czy powerbank. :)

#373 maciek5s

maciek5s
  • 1 108 postów
  • Płeć:

Napisano 16 września 2016 - 12:29

iTunes chyba średnio sobie u mnie radzi z pobraniem aktualizacji - od 30 minut wisi komunikat „iTunes pobiera uaktualnienie tego iPhone’a i zainstaluje je po zakończeniu pobierania.”. Nie widać żadnego paska postępu ani nic. Internet 50 Mb/s.

kliknij na to kółeczko u góry po prawej stronie, pokaże pasek


Tak, laptop wytrzymuje cały dzień, tablet wytrzymuje cały dzień. Przy tyłku nie zawsze ma się ładowarkę czy powerbank. :)

To jak Ci wytrzymuje laptop czy tablet cały dzień to noś ze sobą tablet, a kup sobie zwykły telefon komórkowy co wytrzymuje 3 tygodnie i problem z głowy.

 

Nikt Ci nie każe kupować i używać iPhone. Jak Ci nie pasuje to zmień telefon. Proste :rolleyes:


  • Ernie lubi to

iPhone 5s Mac mini  Watch Series 1


#374 Ernie

Ernie
  • 168 postów

Napisano 16 września 2016 - 12:33

A ten czas w użyciu to co tak naprawdę oznacza, jeśli nie SOT? Nie jestem w temacie i do tej pory myślałem, że można to porównywać w ten sposób ze sobą.



#375 Moongroow

Moongroow
  • 334 postów
  • SkądGdańsk

Napisano 16 września 2016 - 12:38

W użyciu to czas w tle i na ekranie.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych