Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Przestrzegam przed iCloud Zdjęcia, straciłem 40% biblioteki !


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
30 odpowiedzi w tym temacie

#1 olafejs

olafejs
  • 1 035 postów
  • SkądPoznań, PL

Napisano 31 sierpnia 2016 - 09:52

Witam,

 

2 tygodnie temu moja przygoda się zaczęła od włączenia biblioteki iCloud Zdjęcia celem zabezpieczenia ich przed utratą, było to opłakane w skutkach... na 3 dzień od momentu włączenia na telefonie od najstarszego zdjęcia do połowy biblioteki + - 40% wszystkich zdjęć zrobiła się biała Załączony plik  IMG_0406 (1).PNG   52,38 KB   2 Ilość pobrań tak samo wyglądała sytuacja na stronie iCloud Załączony plik  Monika1.PNG   132,87 KB   2 Ilość pobrań jak można się dowiedzieć akurat ta część zdjęć która była najistotniejsza została uszkodzona... Po kontakcie z Apple powiedzieli że to grubsza sprawa i potrzebują 3 dni żeby inżynier zobaczył co i jak. Po 3 dniach konsultant dzwoni i mnie cały szczęśliwy że naprawili, ucieszyłem się niesamowicie od razu logując się poprzez przeglądarkę żeby zobaczyć, a tu cała "naprawa" polegała na tym że wyrzucili zdjęcia uszkodzone i iCloud synchronizował się z iPhone gdzie już też NIE było tych zdjęć... Pytam się grzecznie w takim razie gdzie one są skoro zostało to naprawione, przyznali że był jakiś błąd i inżynier nie dał rady ich odzyskać ale naprawił iCloud na moim koncie i już działa... Oczywiście zdjęć nie odzyskam. Z pytaniem czy mogę liczyć na jakąś rekompensatę odpowiedzieli że licencja iCloud informuje że należy robić kopie zapasowe... i nie mam na co liczyć,  jak się dowiedziałem iCloud nie służy do kopi zapasowych od razu wyłączyłem subskrypcje 1TB na iCloud i dałem swoje pieniądze Dropboxowi, jak ktoś czyta to z supportu Apple to gratuluje podejścia do klienta.

 

Naturalnie wszystkie rozmowy były miłe i sympatyczne, ale sprawa kompletnie nie rozwiązana, konsultant zaznaczył sprawę jako rozwiązana ja bez zdjęć mam się bujać. Przestrzegam jeszcze raz iCloud nie służy do zabezpieczenia swoich zdjęć....



#2 burczybass-0636a41136

burczybass-0636a41136
  • 473 postów
  • SkądWars i Sawa

Napisano 31 sierpnia 2016 - 10:01

Smutne... zaczynam się obawiać o swoje dokumenty - które ostatnio przerzuciłem z serwerów Google do iCloud...

#3 Mariusz Piaścik

Mariusz Piaścik
  • 902 postów
  • SkądPoznan, Poland, Poland

Napisano 31 sierpnia 2016 - 10:10

Chyba dlatego ja korzystam z iCloud jedynie do bieżących rzeczy. Wszystko inne (łacznie ze zdjeciami) ląduje w Google.

Nie wyobrażam sobie posiadać zdjęć tylko w iCloud. Ta usługa nie nadaje się do tego.



#4 Delano90

Delano90
  • 434 postów
  • SkądW-wa

Napisano 31 sierpnia 2016 - 10:32

Kurcze, przy moim iPhonie 16GB bez zdjęć na iCloud nie ma co w ogóle robić zdjęć tym urządzeniem :D. Muszę zrobić backup lokalnie gdzieś tego co tam jest coś tak czuję :).


MBA 13" 2015 8/128GB -/- iPhone 6S 16GB -/- iPod Nano 3rd Gen -/- Moto360 1st gen & Xiaomi Mi Band 2


#5 ciotka_paszczaka

ciotka_paszczaka
  • 1 052 postów

Napisano 31 sierpnia 2016 - 10:38

Fajnie byłoby używać całego ekosytemu jednej firmy, ale tak sie nie da. Również zdecydowanie polecam dywersyfikację usług. Wybierzcie sobie do poszczególnych usług kogoś kto jest w danej rzeczy najlepszy i tego sie trzymajcie. Do fotek zdecydowanie polecam Flickr lub Zdjęcia Google, albo nawet "i" nie "lub", jeśli komuś bardzo zależy na zdjęciach, a koniecznie musi je trzymać w chmurze...


Użytkownik ciotka_paszczaka edytował ten post 31 sierpnia 2016 - 10:42

Nie czytam prywatnych wiadomości.


#6 MiL

MiL
  • 1 402 postów
  • Płeć:

Napisano 31 sierpnia 2016 - 11:10

Nauczka na przyszłość: robić kopie zapasowe.



#7 olafejs

olafejs
  • 1 035 postów
  • SkądPoznań, PL

Napisano 31 sierpnia 2016 - 11:43

Uznałem iCloud za kopie zapasową i to w dodatku nie taką tanią, widać przejechałem się po całości.



#8 Mikołaj Maciejko

Mikołaj Maciejko

  • 4 642 postów
  • Płeć:

Napisano 31 sierpnia 2016 - 11:45

No niestety tak. iCloud to nie jest backup. Pomijając już opisane w tym wątku perypetie, wszelkie usługi chmurowe, które obsługują 2-kierunkową synchronizację nie mogą być traktowane w ten sposób. Bo niestety problemy, uszkodzenia i przypadkowe skasowania równie skutecznie się synchronizują.


Użytkownik Mikołaj Maciejko edytował ten post 31 sierpnia 2016 - 12:04


#9 klnt

klnt
  • 2 043 postów
  • SkądOpole

Napisano 31 sierpnia 2016 - 11:45

Uznałem iCloud za kopie zapasową i to w dodatku nie taką tanią, widać przejechałem się po całości.

Kopia zapasowa to kopia - czyli trzymanie czegoś w dwóch różnych miejscach. Przerzucenie danych do chmury i usunięcie ich ze swojego dysku to nie kopia ;)



#10 effe

effe
  • 6 545 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 02 września 2016 - 07:08

Moje zdjęcia lądują w 3 miejsca.

- google zdjęcia

- onedrive

- lokalne WD mycloud

 

Trzymanie takiej ilości zdjęć i tym bardziej ważnych tylko w jednej usłudze jest bardzo ryzykowne, a jeśli to jest jeszcze iCloud to już w ogóle. Najgorsza chmura, nadaje się jedynie do synchronizacji. 


iPhone 12 mini 


#11 northwest

northwest
  • 457 postów

Napisano 02 września 2016 - 14:18

A jaką macie pewność iż Google czy OneDrive będzie bardziej niezawodne? :)



#12 Mikołaj Maciejko

Mikołaj Maciejko

  • 4 642 postów
  • Płeć:

Napisano 02 września 2016 - 14:24

Żadnej, ale jest nieco większa szansa, że wszystkie naraz nie padną. Ale uwaga: jeżeli te wszystkie chmury synchronizują się automatycznie z tym samym folderem lokalnym, to uszkodzenie danych w jednej chmurze pięknie i szybko się zsynchronizuje z pozostałymi.



#13 northwest

northwest
  • 457 postów

Napisano 02 września 2016 - 14:48

a jest jakaś łatwa metoda na backup iclouda (plików na iCLoud Drive i fotek)? Mam tam wszystkie zdjęcia, usługa mi się podoba, ale nie chciałbym nic stracić :/



#14 Ania.S

Ania.S
  • 219 postów
  • SkądWarszawa, PL

Napisano 02 września 2016 - 15:41

Instalacja appek Ondrive lub Dropboxa i włączenie w nich automatycznego wysyłania zdjęć na serwer.



#15 ciotka_paszczaka

ciotka_paszczaka
  • 1 052 postów

Napisano 02 września 2016 - 17:01

Instalacja appek Ondrive lub Dropboxa i włączenie w nich automatycznego wysyłania zdjęć na serwer.

 

I aplikacja "Google Photo Backup" - też sie wpisuje w temat. Polecam.


Nie czytam prywatnych wiadomości.


#16 northwest

northwest
  • 457 postów

Napisano 02 września 2016 - 17:43

a TimeMaschine zgrywa zdjęcia z komputera (w momencie gdy mam zaznaczone w ZDJĘCIACH "Pobieraj oryginały na tego Macka")?



#17 MiL

MiL
  • 1 402 postów
  • Płeć:

Napisano 03 września 2016 - 22:28

Tak

#18 fryto

fryto
  • 342 postów

Napisano 04 września 2016 - 20:44

Witam,

 

2 tygodnie temu moja przygoda się zaczęła od włączenia biblioteki iCloud Zdjęcia celem zabezpieczenia ich przed utratą, było to opłakane w skutkach... na 3 dzień od momentu włączenia na telefonie od najstarszego zdjęcia do połowy biblioteki + - 40% wszystkich zdjęć zrobiła się biała attachicon.gifIMG_0406 (1).PNG tak samo wyglądała sytuacja na stronie iCloud attachicon.gifMonika1.PNG jak można się dowiedzieć akurat ta część zdjęć która była najistotniejsza została uszkodzona... Po kontakcie z Apple powiedzieli że to grubsza sprawa i potrzebują 3 dni żeby inżynier zobaczył co i jak. Po 3 dniach konsultant dzwoni i mnie cały szczęśliwy że naprawili, ucieszyłem się niesamowicie od razu logując się poprzez przeglądarkę żeby zobaczyć, a tu cała "naprawa" polegała na tym że wyrzucili zdjęcia uszkodzone i iCloud synchronizował się z iPhone gdzie już też NIE było tych zdjęć... Pytam się grzecznie w takim razie gdzie one są skoro zostało to naprawione, przyznali że był jakiś błąd i inżynier nie dał rady ich odzyskać ale naprawił iCloud na moim koncie i już działa... Oczywiście zdjęć nie odzyskam. Z pytaniem czy mogę liczyć na jakąś rekompensatę odpowiedzieli że licencja iCloud informuje że należy robić kopie zapasowe... i nie mam na co liczyć,  jak się dowiedziałem iCloud nie służy do kopi zapasowych od razu wyłączyłem subskrypcje 1TB na iCloud i dałem swoje pieniądze Dropboxowi, jak ktoś czyta to z supportu Apple to gratuluje podejścia do klienta.

 

Naturalnie wszystkie rozmowy były miłe i sympatyczne, ale sprawa kompletnie nie rozwiązana, konsultant zaznaczył sprawę jako rozwiązana ja bez zdjęć mam się bujać. Przestrzegam jeszcze raz iCloud nie służy do zabezpieczenia swoich zdjęć....

 

U mnie to samo ;/ Masakra IkVkotV.png


 iPhone 15 Pro Max MacBook Air M2  Apple Watch Ultra 2 

 


#19 northwest

northwest
  • 457 postów

Napisano 04 września 2016 - 21:01

masz komputer? Czy tylko z komórki synchronizujesz?



#20 fryto

fryto
  • 342 postów

Napisano 05 września 2016 - 19:44

Komp i telefon


 iPhone 15 Pro Max MacBook Air M2  Apple Watch Ultra 2 

 


#21 northwest

northwest
  • 457 postów

Napisano 05 września 2016 - 19:54

Nie działa Ci zarówno na komputerze, jak i na telefonie?

 

Może Apple zmienia coś w tych iCloudach przy okazji "premier"?

 

Wcześniej nie widziałem żeby ktoś się skarżył na ich usługi....

 

Mam tam prawie 13.000 zdjęć, dokumenty i nie ukrywam że troszkę mnie martwi to co piszecie :/



#22 northwest

northwest
  • 457 postów

Napisano 06 września 2016 - 13:58

Orientujecie się może, czy da się do Google PHOTOS zaimportować fotki tak, żeby foldery z dysku były albumami?



#23 ciotka_paszczaka

ciotka_paszczaka
  • 1 052 postów

Napisano 06 września 2016 - 17:11

Orientujecie się może, czy da się do Google PHOTOS zaimportować fotki tak, żeby foldery z dysku były albumami?

 

Nie da się. Przynajmniej nie przez www i przez Google Photos Import.

 

To znaczy kiedyś sie dało używając programu Picasa, ale nie wiem czy to w ogóle jeszcze działa, bo program jest nierozwijany, chciaż synchronizację z Google Photos posiada. Trzeba by sprawdzić, mi się nie chce instalowac.


Użytkownik ciotka_paszczaka edytował ten post 06 września 2016 - 17:19

Nie czytam prywatnych wiadomości.


#24 MiL

MiL
  • 1 402 postów
  • Płeć:

Napisano 07 września 2016 - 07:44

Picasa jeszcze działa, niedawno wrzucałem przez nią zdjęcia.



#25 northwest

northwest
  • 457 postów

Napisano 08 września 2016 - 01:20

A próbowałeś pobrać te zdjęcia za pomocą komputera (po zalogowaniu na iCloud.com)? Moze miniaturki złe wygenerował tylko?




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych