Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

[p2p]DC++, eMule, torrent


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
14 odpowiedzi w tym temacie

#1 hans25

hans25
  • 25 postów
  • SkądTroyl

Napisano 08 lutego 2006 - 17:57

Witam, pomóżcie bracia Makowcy, jaki jest najlepszy program p2p dla OS X i skąd ewentualnie taki programek sciągnąć za free?

#2 krismiszcz

krismiszcz
  • 2 414 postów
  • SkądLUBLIN

Napisano 08 lutego 2006 - 18:00

Polecam:

xDonkey - uniwersalny program 2p2 zastępuje "pecetowy" eMule
LimeWire - sieć Gnutella
Transmission - bardzo szybki program do Torrentów

wszystko to do pobrania na www.pure-mac.com

LINK - Zbiór programów P2P

#3 tskisiu

tskisiu
  • 1 255 postów
  • SkądEnschede (NL)

Napisano 08 lutego 2006 - 18:07

polecam aMule

#4 elrobsono

elrobsono
  • 1 516 postów
  • SkądBarcelona, ES

Napisano 08 lutego 2006 - 18:13

Ja się podłączę do tematu. Nie wiem czemu ale mam w sieci pozamykane porty i żaden program poza Azureusem mi nie działa, natomiast na PC działa eMule, ale ma lowID, czy istnieje jakiś program, który umożliwi mi ściąganie plików z sieci osiołka pomimo pozamykanych portów ??

#5 jarasek

jarasek
  • 81 postów

Napisano 08 lutego 2006 - 18:39

Polecam koledze amule + azareus



Drogi Senor Elrobsono!
skoro na pc masz lowID a w maczku p2p sie takze krzaczy - to przyczyna lezy gdzies wyzej np: w routerze albo w modemie (jesli ma wbudowany router). musisz w nim zrobic forwardowanie portów dla pieca i maczka. emule w pc i amule w maku musza pracowac na roznych portach TCP, nawet jesli nie pracuja rownoczesnie. Aby nie bylo problemów ustaw tez przypisaywanie stalego IP pecetowi i maczkowi przez serwer DHCP znajdujacy sie w routerze.
np:
PC o IP 10.0.0.1 ma miec wyforwardowany w routerze port dla emula TCP 4332 (lub inny)
mac o IP 10.0.0.2 ma miec wyforwardowany w routerze port dla amula TCP 4335 (lub inny)

Sprawdz tez czy masz wlaczony firewall w OSX i jesli zamierzasz go uzywac to tam takze wprowadz forwardowanie dla kazdego z programów p2p

#6 hans25

hans25
  • 25 postów
  • SkądTroyl

Napisano 08 lutego 2006 - 23:21

Dzieki wszystim za pomoc :lol:

#7 krzyfar

krzyfar

    The Hunter

  • 5 642 postów
  • Płeć:

Napisano 08 lutego 2006 - 23:26

hans25, tym którzy ci pomogli możesz kliknąć przycisk "pomógł", znajduje sie pod każdym postem.

#8 elrobsono

elrobsono
  • 1 516 postów
  • SkądBarcelona, ES

Napisano 09 lutego 2006 - 13:55

krzyfar, a możesz mi tona priv jak chłop krowie na granicy wytłumaczyć?? Bo ja z sieci to tylko rybackie jako tako :) A na serio, to próbowałem grzebac coś w modem-routerze (Zyxel Prestige http://www.allegro.p...p?item=84925121 - link przykładowy) ale nie za bardzo wiem gdzie mam grzebać. Także bardzo bym cię prosił o kontakt jak bedziesz miał wolną chwilę.

#9 Maciej

Maciej
  • 696 postów
  • SkądPoznań

Napisano 17 marca 2006 - 10:58

Polecam:

xDonkey - uniwersalny program 2p2 zastępuje "pecetowy" eMule
LimeWire - sieć Gnutella
Transmission - bardzo szybki program do Torrentów

wszystko to do pobrania na www.pure-mac.com

LINK - Zbiór programów P2P


Witam!
Wyprobowalem Transmission i rewelacja! Takich transferow to nie mialem w Azureusie,
ktorego wlasnie szybko sie pozbylem;) Tylko teraz taka sprawa, w info pokazuje mi
np. 300 seederow i 400 leecherow a plik sciaga "ledwo ledwo" od 12 z 30 peers...
Co jest nie tak?

#10 krismiszcz

krismiszcz
  • 2 414 postów
  • SkądLUBLIN

Napisano 17 marca 2006 - 11:05

Maciej, Transmission jest optymalizowany dla procesorów G4 - zawdzięczamy to szybkiemu działaniu. A prędkość ściągania to chyba zasługa jego ukrytych "trików" :wink:

#11 Maciej

Maciej
  • 696 postów
  • SkądPoznań

Napisano 17 marca 2006 - 11:21

Sam program jest bardzo szybki, to fakt. Ale "problem" pojawil sie przy sciaganiu pliku. Plik sciagal sie z predkoscia 150kb/s, niestety musialem odlaczyc kompa od sieci wiec zapauzowalem sciaganie. Nastepnego dnia gdy zrobilem resume ten sam plik sciagal sie z predkoscia 5-20kb/s i transfer byl bardzo niestabilny (raz 20kb/s a za chwile 1kb/s...). Teraz inne pliki sciagaja sie z predkoscia 20-50kb/s i transferu powyzej 100kb/s nie udalo sie powtorzyc, a szkoda:(

#12 xar

xar
  • 143 postów
  • SkądSłupsk

Napisano 17 marca 2006 - 19:04

Do torrentow wyprobuj rowniez Bits On Wheels. Osobiscie z niego korzystam i jestem zadowolony.

#13 BigMac

BigMac
  • 535 postów
  • SkądOlsztyn

Napisano 17 marca 2006 - 19:32

Jesli chodzi o Donkeya to tylko overnetclc, xDonkey, mlDonkey. Chodzi u mnie nieprzerwanie od ponad roku !!!!
Fakt faktem jest to tylko client consolowy, ale jest do niego nakładka GtkGUI.
Za jej pomoca mozna sterować własnym jadrem donkeya jak i zdalnym (co tez czynię).

Jak dla mnie wymaga troche grzebania ale po ustawieniu chodzi jak unixowy serwer 24h/dobę 7dni w tygodniu.

Przy dobrze ustawionym routerze i kliencie w nocy(oczywiście gdy firmie nikogo nie ma) :wink: osiaga na DSL4 450 KB/s sic! W domu WiFi 512Kb/s wykorzystuje w 100% łącze. Pomimo iz mam LowID i blokade przez ISP.

Sczerze polecam

#14 EnderTKD

EnderTKD
  • 351 postów

Napisano 01 kwietnia 2006 - 19:12

jak mozna sprawdzic czy mam firewalla w OSX?

#15 Banano

Banano
  • 354 postów
  • SkądPoznań

Napisano 01 kwietnia 2006 - 20:00

EnderTKD, wchodzisz w SYSTEM PREFERENCES/SHARING/FIREWALL




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych