Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Uszkodzona płyta główna - A1286 2012 rocznik


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1 odpowiedź w tym temacie

#1 Fiema

Fiema
  • 47 postów
  • SkądKraków

Napisano 28 czerwca 2016 - 09:29

Cześć wszystkim.

Nazywam się Tomasz i spaliłem macbooka.

Od początku.

Kilka tygodni temu wymieniałem dysk SSD na większy. Niestety nie odłączyłem baterii przy tej czynności co spowodowało wedle serwisu uszkodzenie. Dostałem diagnozę, lecz serwis nie dokonał naprawy ze względu na brak części. Autoryzowany serwis może mi wymienić płytę na nową, ale koszt to ok 2 - 2,5 k.

 

Diagnoza wykazała:
Nieprawidłowe funkcjonowanie układu u1800, który między innymi odpowiada za poprawną pracę mostu północnego. Układ nie wytwarza kilku sygnałów odpowiadających za zasilanie komputera m.in PM_SLP_S4_L, PM_SLP_S3_L, które z kolei nie wytwarzają sygnałów m.in. P5Vs3_EN.

 

Komputer o którym mowa to:
Macbook Pro z końcówki 2012 roku - 15 cali (bez retiny).
16 GB RAM, i5, 500gb HDD + 128 SSD na system + Czytnik CD wyciągnięty z kopmutera na rzecz drugiego dysku. Komputer był najlepszym sprzętem jaki do tej pory miałem. Dawał radę przy ciężkich procesach graficznych, montażu i renderowaniu video.

 

Jeżeli ktoś z grupy potrafi to naprawić ponieważ posiada potrzebne elementy, bądź jest zainteresowany odkupieniem ode mnie trupa, to prośba o sygnał. Bardziej interesowała by mnie naprawa.

Help..



#2 tumpio

tumpio

    SERWIS


  • 6 245 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 28 czerwca 2016 - 10:03

Z ciekawości - a gdzie na tej płycie masz most północny? Ktoś ciut kiepsko zdiagnozował Ci płytę ;). Aby zostały wystawione przez PCH wymienione przez Ciebie sygnały musi być spełnione kilka warunków - wystarczy brak jednego aby PCH nie uruchomiło maca.

Mamy spore doświadczenie w naprawie tego modelu więc jesteśmy w stanie skutecznie Ci pomóc (a w razie czego mamy gotowe płyty na stanie w dużo niższej cenie niż autoryzowany). Odkupieniem też jesteśmy zainteresowani.


Specjalistyczny Serwis Komputerów Apple "Serwis Jabłek®"
ul. Stryjeńskich 10 lok usł 2A.
02-791 Warszawa tel: 533-996-563 lub 796-440-048
http://www.macbook-service.com




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych