Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

17stka nie tylko od Appla!


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
29 odpowiedzi w tym temacie

#1 MacAztek

MacAztek
  • 223 postów

Napisano 08 lutego 2006 - 14:06

Za IDG.pl: Lifebook N6410 - przenośny kombajn rozrywkowy Daniel Cieślak 8 lutego 2006 13:59 Kino Domowe Firma Fujitsu Siemens zapowiedziała wprowadzenie do oferty nowego komputera przenośnego z serii Lifebook. Model N6410 to prawdziwe mobilne centrum rozrywki - 17-calowy panoramiczny wyświetlacz, wysokiej jakości głośniki oraz wbudowany subwoofer świetnie sprawdzą się podczas oglądania filmów czy grania. Lifebook N6410 Maszyna wyposażona jest m.in. w dwurdzeniowy procesor Intel Core Duo, kartę graficzną ATI Mobility Radeon 1400X 256 MB, twardy dysk o pojemności 240 GB (2x 120 GB) oraz wieloformatowy czytnik kart pamięci flash (obsługujący m.in. karty Memory Stick, Secure Digital oraz xD Picture Card). Klient może również zamówić wyposażenie dodatkowe - np. wbudowany tuner telewizyjny (z pilotem), który zmieni komputer w telewizor i cyfrowy magnetowid. Dokładnej daty wprowadzenia urządzenia na rynek na razie nie podano - wiadomo jednak, że nastąpi to w jeszcze w pierwszym kwartale tego roku. Cena podstawowej wersji modelu N6410 to 1650 USD. Komputer sprzedawany będzie z preinstalowanym systemem operacyjnym Windows XP - za dopłatą dostępna będzie też wersja Windows XP Media Center.

#2 hubiii

hubiii
  • 1 341 postów
  • Skądwroclaw

Napisano 08 lutego 2006 - 16:08

heheh apple ma to co chcoialo :D
Dołączona grafika

jasne juz pilota maja .. ciekawe kiedy fujitsu wprowadzi komputery typu desktop w oparciu o imaka

heheh oj steve ,.,,, juz nie mysli inaczej .. :( reszta go dogania ..

#3 macgregor

macgregor
  • 45 postów
  • Skądkrakow

Napisano 08 lutego 2006 - 16:22

ciekawe kiedy fujitsu wprowadzi do swojej formy dizajnerow;) bo ten model wyglada żenujaca:)

#4 zolw

zolw
  • 57 postów
  • SkądGlasgow

Napisano 08 lutego 2006 - 16:27

ciekawe kiedy fujitsu wprowadzi do swojej formy dizajnerow;)
bo ten model wyglada żenujaca:)


zgadzam się z toba tragedia na całej lini ciekawe czy da sie zainstalowac na tym Mac Os X ?

#5 piotr falba

piotr falba
  • 866 postów
  • SkądGdańsk

Napisano 08 lutego 2006 - 16:30

to fakt, wygląda strasznie :?

#6 Grek

Grek
  • 63 postów

Napisano 08 lutego 2006 - 16:33

ej Gregor, trzeba im do fujitsu jakies Cv'ki wysłać, heh, albo lepiej nie, bo tam i tak dobry projekt nie przejdzie;) pozdr.

#7 hubiii

hubiii
  • 1 341 postów
  • Skądwroclaw

Napisano 08 lutego 2006 - 17:59

na cholere oni pakuja klawiature numeryczna ?

#8 PowerbookFiend

PowerbookFiend
  • 619 postów
  • SkądLandsberg/Stettin

Napisano 08 lutego 2006 - 18:03

Ała, moje oczy.....po co ktoś wlepił tego screena?:P

#9 Przemion

Przemion
  • 2 465 postów
  • SkądAmsterdam

Napisano 08 lutego 2006 - 18:26

17nastka to może jest, ale przestańcie to porównywać do Apple, to wygląda okropnie! masochiści...

#10 reeye

reeye

  • 1 506 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 08 lutego 2006 - 18:33

Maxdata eco 3200 wypisz wymaluj.

Dołączona grafika

Dziekuje za przeniesienie do TD z HW

#11 Przemion

Przemion
  • 2 465 postów
  • SkądAmsterdam

Napisano 08 lutego 2006 - 18:41

Jako mod TD zaraz wywale te foty z wątków! :twisted: :twisted: :twisted: Co za paskudy... ;-)

#12 reeye

reeye

  • 1 506 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 08 lutego 2006 - 18:57

Przemion, Fakt wrażliwe oczy tego nie zniosą.

#13 MacAztek

MacAztek
  • 223 postów

Napisano 08 lutego 2006 - 19:08

MOŻE I NIE ŁADNY - A L E PARAMETRY MA LEPSZE OD PRODUKTU FIRMY SADOWNICZEJ !

#14 njet

njet

  • 1 342 postów
  • SkądKraków

Napisano 08 lutego 2006 - 19:11

Heh przez tą klawiaturę numeryczną użytkownik będzie się 99.5% czasu gniótł (oj, nie jestem przekonany czy to się tak pisze..) po lewej stronie laptopa a caaałe pół procenta się pobawi z prawej. A z tymi dwoma dyskami waga dojdzie jak nic do 4kg :) Ale będzie ubaw :)

#15 macgregor

macgregor
  • 45 postów
  • Skądkrakow

Napisano 08 lutego 2006 - 19:21

panowie, dajcie spokuj, kto by chial instlowac osx na takich gniotach, ok, sa szybkie, no i co z tego wygladało by to jak na swini siodło, hehehehe :)

#16 tomasz

tomasz

  • 10 981 postów
  • Płeć:
  • SkądBełchatów, PL

Napisano 08 lutego 2006 - 20:06

Nie jest taki zły :)

[ Dodano: 2006-02-08, 20:06 ]
Żartowałem

#17 db

db
  • 771 postów

Napisano 08 lutego 2006 - 20:57

Parametry ma niezłe, ale wyglądem nie grzeszy :roll: Nie rozumiem dlaczego jest tyle firm produkujących komputery a nikt nie pomyślał żeby zaiwestować trochę w wygląd a nie pakować co sie da do wnętrza ?!?!?!!! Przeciez wystarczyło by zrobić laptopa chociaż w 70% podobnego do PowerBooka a sprzedaz napewno by wzrosla :roll:
Nie mowie tu o perfidnym kopiowaniu stylu apple, ale zrobienie czegoś poprostu ładnego.

Jedynie sony widać że prubuje zrobić coś z klasą :)
Dołączona grafika
Więcej o tym modelu po lewj :)

#18 njet

njet

  • 1 342 postów
  • SkądKraków

Napisano 08 lutego 2006 - 21:49

Może mały OT, ale kiedy oglądałem tego VAIO od db przpomniał mi się najnowszy tekst Bartosza (http://blog.fotogenia.info/?p=157). Genralnie moja obserwacja wpisuje się w przedstawiony tam pogląd, że Apple produkuje produkty przemyślane do końca, kompletne. Otóż jeśli zwrócicie uwagę nawet na to zdjęcie powyżej, zobaczycie, że bateria znajduje się zaraz pod osią wyświetlacza. Takie - częste niestety w pc - rozwiązanie skutkuje tym, że laptopa trzeba otwierać dwoma rękami, jedną przytrzymując "dół", gdyż normalnie - jedną ręką - cały laptop zasuwa do góry.

Ale spoko - najnowszy produkt FS o którym mowa w pierwszym poście na pewno nie ma tego problemu - jego dwa dyski ciągną go równo do ziemi :twisted:

Ale generalnie vaio i nieliczne wyjątki innych firm (teoretyzuje, bo nie znam, ale nie chcę też uogólniać) mogą podskoczyć do Apple.

#19 Przemion

Przemion
  • 2 465 postów
  • SkądAmsterdam

Napisano 08 lutego 2006 - 22:08

njet, myślę podobnie, czsami tylko nie rozumię, jak można porównywać pewne "maszkary" do Apple.

Ostanio ktoś na IRC'u (chyba YooYoo) podawał linka do czegoś takiego:
[center:7e8601eab0]Dołączona grafika

Koncern Sony zaprezentował serię notebooków z rodziny VAIO SZ-Series.
Urządzenia ważą 1,69 kg, a to dzięki zastosowaniu lekkiej i bardzo wytrzymałej obudowy z włókna węglowego.
Wewnątrz laptopa umieszczono procesor Intel Core Duo (w najwyższym modelu, SZ1VP, znajdzie się Core Duo T2500), 120-gigabajtowy dysk twardy, 13,3-calowy ekran Wide XGA, zintegrowaną kamerę oraz mikrofon.
Notebook wyposażono w funkcję Stamina Mode, dzięki której użytkownik przełączy tryb grafiki - może być ona generowana bądź przez zintegrowany układ Intela, bądź poprzez kartę Nvidia GeForce Go 7400. Pracując na pierwszym z układów, notebook jest w stanie na jednym akumulatorze działać przez sześć godzin.

[/center:7e8601eab0]

link: http://newsroom.chip...ews_165132.html

Takie coś jest ciekawe, nadal design, nie do końca taki jaki Apple nam proponuje (ech, kocham te kompy..), ale parametry super. Taki "nowy iBook", tylko, że z Dual Core, a nowy iBook będzie z Single Core. To SONY jest fajne, ale.... to nie Apple, i OSX'a legalnie nie zaistalujesz, jednak ciekaw jestem ceny... Pozatym Sony ma bajeczne ekrany, i wykonanie bardzo dobre.

Niestety Apple uczy nas, że komputery mogą być po prostu ładne, a to zostaje.... i na szkarady patrzeć się nie da, a już na pewno nie da się z nimi pracować, bez szargania nerwów.

[ Dodano: 2006-02-08, 22:10 ]
BTW - zwollennicy porównań do Windowsowych laptoków, dlaczego takich "perełek" nie pokazujecie, tylko jakieś "krowy" zawsze...

#20 lamP.Art

lamP.Art
  • 95 postów

Napisano 08 lutego 2006 - 22:52

Bardzo lubie firmę Fuitsu ale jako osobnik niewątpliwie praworęczny chciałbym zwrócić uwagę, że prezentowany w pierwszym poście laptop jest wybitnie nieużywalny jęsli chodzi o touchpad - chyba, że to wersja dla leworęczmych? Skoro sa takie myszy to czemu nie laptopy :)

#21 Ka

Ka


  • 6 050 postów
  • SkądKraków

Napisano 08 lutego 2006 - 23:09

Wymoderowac te obrzydliwe zdjecia!!! Fuj ! :)

#22 iMuck

iMuck
  • 510 postów
  • Skądstolyca

Napisano 08 lutego 2006 - 23:21

Dobre spostrzeżenie, lamP.Art, miałem niedawno do czynienia z Acerem 17". Takie samo rozwiązanie touchpadu. Producenci tych laptopów są nieedukowalni. Touchpad nie wiadomo dlaczego musi byc położony asymetrycznie. Tymczasem, nie dość, że to wbrew przyzwyczajeniom ręki, to jeszcze, prowadzi do utraty równowagi komputera, gdy np. trzymamy go na jednym kolanie (mnie się to czesto zdarza). Dopiero po jakimś czasie zrozumiałem, że przecież peceta nie można kłaść na kolanach, bo się biedaczek udusi. Jaki energooszczędny by nie był procesorek, to i tak "skrzela" muszą mieć ciągły i nieskrępowany dostęp do świeżego powietrza. Mój PowerBook przez sporą część czasu leży na pościeli i jakoś się nie skarży, nie mówiąc o tym, żeby mu sie wiatrak włączył :lol:
Spód pecetów, nie dość, że należy do najszkaradniejszych widoków, jakie sie mogą ukazać człowiekowi, to jeszcze jest kompletnie niefunkcjonalny. Kiedyś Apple chwaliło się, że iMac wygląda lepiej z tyłu, niż najpiękniejszy pecet z przodu :lol: Moim zdaniem takim analogicznym hasłem moxnaby reklamować PowerBooki - wygląda lepiej od spodu niż wszystkie pecety z pozostałych stron.

Ale tak na poważnie, powstało sporo kopii iBooka (bardziej lub mniej dokładnych) i żadnej z firm ten design nie zapewnił sukcesu rynkowego.

Co do jakości Sony, to te najdroższe, rzeczywiście są dobrze wykonane, ale przeciętne modele to szajs (pod wzgledem jakości) tylko trochę lepszy od Acera.

Natomiast zastosowanie dwóch dysków w 17-calowym Fujitsu to, moim zdaniem, doskonały pomysł. Jest powierzchnia na takie rozwiązanie (bez konieczności pogrubiania obudowy), więc należy ją wykorzystać. Dobrze, żeby drugi dysk dało się wyłączyć w trybie oszczędzania energii, ale pewnie o tym nikt nie pomyślał. Uważam, że MacBook Pro 17" zwiększyłby swoją szansę wobec konkurencji, gdyby miał zatokę na dodatkowy dysk, baterię etc. 120Gb, czyli maksymalna pojemność dostępnych obecnie dysków 2,5" to niezbyt dużo, a nie wszystkim chce się wozić ze sobą zewnętrzny dysk.

#23 Ka

Ka


  • 6 050 postów
  • SkądKraków

Napisano 08 lutego 2006 - 23:31

Moj iBook troche jednak protestuje gdy go tak na poscieli trzymam... Nie, nie to, zeby zaraz wentylator... Ale jajko na obudowie to moglbym usmazyc ;P

#24 JEDI_V-03965dee98

JEDI_V-03965dee98
  • 2 630 postów
  • Płeć:
  • SkądOBERSCHLESIEN

Napisano 09 lutego 2006 - 00:49

Jedyne laptopy ktore w oczy jeszcze nie kluja to sony vaio i to te z gornej polki,notabene sony wypuszcza jakis model z wlokien weglowych,tylko 1,5kg wagi i super wytrzymaly,UUUUPSSS chyba sie spoznilem z wiadomoscia :oops:

#25 iMuck

iMuck
  • 510 postów
  • Skądstolyca

Napisano 09 lutego 2006 - 00:53

Moj iBook troche jednak protestuje gdy go tak na poscieli trzymam... Nie, nie to, zeby zaraz wentylator... Ale jajko na obudowie to moglbym usmazyc ;P


To dlatego, że masz starszą wersję procesora tzn. 7455, która bardziej się grzała od późniejszej (obecnej) 7447a. Sam miałem dokładnie ten sam model iBooka i trzy razy w życiu słyszałem wiatraczek przez kilkadziesiąt sekund :oops: Pierwszy raz zdarzyło się to wlaśnie w łóżku i nie wiedziałem co się stało. Coś jakby płytę czytał, tylko troche ciszej. Dopiero po paru miesiącach się zorientowałem o co chodziło :lol:

Osobiście proszę zawsze moją ukochaną posiadaczkę laptopa z Turionem 25W Super Energy Efficient Extra Cool i coś tam jeszcze, żeby wyszła do drugiego pokoju, bo nie mogę się skupić przy hałasie, który powoduje jej komputer :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:


Ale nie wszystko co z PC związane musi być od razu "fe".
Asus np. wypuścił już model W2V, który z Core Duo będzie się nazywał W2J. Komputerek ma 17-calową panoramiczną matrycę, tuner tv i jest wykonany z aluminium. I wierzcie mi, że gdyby mi go ktoś podarował, to nie powiedziałbym: "Zabierz to ohydztwo, bo oślepnę!".
Tak się składa, że ma bardzo dużo wspólnego z PowerBookiem/MacBookiem, choć nie imituje jego designu. Oprócz konstrukcji z metalu lekkiego, ma też ładowany szczelinowo napęd optyczny i podobne, a niezywkle rzadko spotykane w pecetach mocowanie matrycy (nie nad korpusem tylko obok, jak w makach). Poza tym przycisk właczania w tym samym miejscu co PB, tyle że prostokątny. Można się spodziewać, że może być dobrze wykonany, bo firma Asus jest wykonawcą ... PowerBooków :lol: W kolorze grafitowym są ładniejsze, niestety znalazłem tylko bardzo ogromne lub bardzo malutkie zdjęcia modeli w kolorze grafitu

Dołączona grafika




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych