Jump to content

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Photo
- - - - -

IPHONE 5S i BLUE SCREEN, BATERIA?


  • Please log in to reply
9 replies to this topic

#1 Stouek

Stouek
  • 8 posts

Posted 14 June 2016 - 10:47

Witam!

 

Jestem nowy na tym forum , dlatego proszę o wyrozumiałość w kwestii zachowania zasad tutaj panujących.

 

Spotkałem się z problemem , którego w zupełności nie rozumiem . 

 

Uzyskałem iphona 5s w celu podpięcia kamery tylnej do płyty głównej , prosta operacja. W wyniku prawdopodobnie uderzenia odpięła się. Telefon był sprawny przed otworzeniem!

Otwieram telefon i pierwsze co rzuca się w oczy to brak blaszek na flexie przycisku home , oraz konektorów od lcd , głosnika rozmów, oraz ww. kamery.

 

Pierwsze co zrobiłem , to oczywiście odpiąłem baterię, aby uniknąć jakichkolwiek przepięć. Podłaczyłem kamerę i zabrałem się za składanie telefonu do kupy. ( Brakujących blaszek nie dobierałem, nie przykręcałem).

 

Telefon uruchomił się normalnie , kamera sprawna,  ale zaczął zachowywać się dosyć dziwnie, mianowicie po podłączeniu do zasilania pojawia się "piorunek" przy baterii, ale procenty się nie zwiększają, lepiej, po podłaczeniu ładowarki jest ich nawet mniej. Oczywiście po niedługim czasie wywala systematycznie BLUE SCREEN , telefon sie resetuje.

 

Podkreślam , że mam dostęp do praktycznie wszystkich cześci zamiennych , wymieniałem baterię kilkukrotnie, dock ładowania, a nawet ekran i problem jak był, tak pozostał. 

 

Jedyne co zrobiłem to podpiąłem tylną kamerę. 

 

Na wszelkie pytania odpowiem , proszę pytać i bardzo proszę o jakąkolwiek pomoc, bo sytuacja jest dla mnie przedziwna

 

Pozdrawiam , Michał

 



#2 macsupport

macsupport

  • 8620 posts
  • SkądKraków

Posted 14 June 2016 - 10:53

Płyta główna jest uszkodzona. Prawdopodobnie uszkodzone tulejki trzymające blachę zabezpieczającą taśmy LCD, czujników, kamery.


Jedyny serwis sprzętu Apple w Małopolsce polecany przez MyApple.pl

ul. Kadecka 10, 30-078 Kraków

kom: 889 566 455 ; tel: 12 421 65 91


#3 Dziadu1993

Dziadu1993
  • 728 posts

Posted 14 June 2016 - 11:36

Blaszka trzymajaca konektory ekranu kamery i dotyku ma 3 srubki, kazda rozni sie dlugoscia i bardzo wazne jest aby przykrecic je dokladnie w miejscach ktore byly, jesli zamienisz je kolejnoscia i w miejsce krotszej wkrecisz dluzsza to uszkodzisz plyte glowna i otrzymasz blue screen

Edited by Dziadu1993, 14 June 2016 - 11:40.


#4 macsupport

macsupport

  • 8620 posts
  • SkądKraków

Posted 14 June 2016 - 11:43

Blaszka ma cztery śruby w 5S ;) ale jest dokładnie tak, że wiele osób myli te śruby i wkręca dłuższą, w miejsce krótszej i to niszczy płytę główną. W tym przypadku jak nie było blach to znaczy, że ktoś już tam mocno grzebał i nie wiadomo czy tego nie uszkodził.


Jedyny serwis sprzętu Apple w Małopolsce polecany przez MyApple.pl

ul. Kadecka 10, 30-078 Kraków

kom: 889 566 455 ; tel: 12 421 65 91


#5 Dziadu1993

Dziadu1993
  • 728 posts

Posted 14 June 2016 - 11:45

Blaszka ma cztery śruby w 5S ;) ale jest dokładnie tak, że wiele osób myli te śruby i wkręca dłuższą, w miejsce krótszej i to niszczy płytę główną. W tym przypadku jak nie było blach to znaczy, że ktoś już tam mocno grzebał i nie wiadomo czy tego nie uszkodził.


Faktycznie moj blad :)

#6 Stouek

Stouek
  • 8 posts

Posted 14 June 2016 - 12:31

Dziekuje za szybką odpowiedź Koledzy! Ale jest pewien mankament. Otóż tej blaszki nie było już przed otwarciem iphone i był on sprawny . Rozebrałem juz z 50 Jabłuszek i zdaje sobie sprawę z tego "zabezpieczenia" , ale to można wykluczyć ponieważ tych ani blaszki , ani śrubek nie było. A jak wytłumaczyć takie zachowanie baterii?


EDIT : Telefon w miejscu tych własnie konektorów łapie wyraźnie większą temperaturę. Tylko czy jest to możliwe , żeby po JEDYNIE podłączeniu kamery , nastąpiła taka awaria?



#7 macsupport

macsupport

  • 8620 posts
  • SkądKraków

Posted 14 June 2016 - 12:37

Obejrzałeś te tulejki w powiększeniu? Widać w nich uszkodzenia?


Jedyny serwis sprzętu Apple w Małopolsce polecany przez MyApple.pl

ul. Kadecka 10, 30-078 Kraków

kom: 889 566 455 ; tel: 12 421 65 91


#8 satmar

satmar
  • 788 posts
  • SkądInowrocław

Posted 14 June 2016 - 13:00

proponuje odłączyć na chwile kamerę i sprawdzić iP jak się zachowuje, może to wina samej kamery ?



#9 Stouek

Stouek
  • 8 posts

Posted 14 June 2016 - 13:25

Kamerke odlączałem i reakcja taka sama, nawet testowalem inne. Jutro zorganizuje mikroskop i dam znać co zaobserwowałem. Dzieki Panowie za pomoc! 



#10 AppleMobile.pl

AppleMobile.pl

  • 477 posts
  • Płeć:
  • SkądSzczecin, Wojska Polskiego 50, tel:889277288

Posted 19 June 2016 - 19:42

A próbowałeś odpalić bez taśmy z czujnikiem zbliżeniowym? Raz miałem taką sytuację i problem pojawił się w tej taśmie. Wymiana rozwiązała problem.


AppleMobile.pl - Serwis iPhone, iPod, iPad Szczecin - Pierwszy i jedyny serwis urządzęń Apple w Zachodniopomorskim autoryzowany przez MyApple.pl Masz pytania? Dzwoń! tel: 889 277 288 - Naprawy wysyłkowe na terenie całego kraju! http://www.facebook.com/AppleMobilePL





2 user(s) are reading this topic

0 members, 2 guests, 0 anonymous users