Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Iphone 6 - niedziałający mikrofon


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
7 odpowiedzi w tym temacie

#1 Dominik Jabłoński

Dominik Jabłoński
  • 3 postów

Napisano 07 czerwca 2016 - 16:23

Cześć!

 

Swojego iPhona 6 kupiłem w zeszłym roku we październiku w Play'u. 

Ostatnio z jakiegoś powodu nie działał mi mikrofon, rozmówca mnie wcale nie słyszał, a po przełączeniu na tryb głośnomówiący słyszał, ale z zakłóceniami i przerwami.

 

Popełniłem podstawowy błąd, pojechałem do salonu Play'a i tam oddałem telefon na gwarancję, został wysłany do owianego złą sławą serwisu Regenersis. 

Szanowni serwisanci z serwisu Regenersis stwierdzili, że telefon został nieprawidłowo użytkowany i wycenili naprawę na 1200zł. 

Dzisiaj odebrałem swój telefon i nie wiem co mam dalej czynić. Razem ze zgłoszeniem o naprawie dostałem takie fotki jak w załączniku, coś można z nich wyczytać?

 

P.S. Zapomniałem dodać, że odkąd wyjąłem iPhone z pudełka odklejał mi się ekran z prawej na dolę i do góry. Uwzględniłem to w protokole serwisowym, telefon po powrocie odkleja się nadal, lecz tylko u góry.

 

Z góry dziękuje i pozdrawiam! 

 

 

 

Załączone pliki



#2 bee3

bee3
  • 3 841 postów

Napisano 07 czerwca 2016 - 23:46

Cześć!

 

Swojego iPhona 6 kupiłem w zeszłym roku we październiku w Play'u. 

Ostatnio z jakiegoś powodu nie działał mi mikrofon, rozmówca mnie wcale nie słyszał, a po przełączeniu na tryb głośnomówiący słyszał, ale z zakłóceniami i przerwami.

 

Popełniłem podstawowy błąd, pojechałem do salonu Play'a i tam oddałem telefon na gwarancję, został wysłany do owianego złą sławą serwisu Regenersis. 

Szanowni serwisanci z serwisu Regenersis stwierdzili, że telefon został nieprawidłowo użytkowany i wycenili naprawę na 1200zł. 

Dzisiaj odebrałem swój telefon i nie wiem co mam dalej czynić. Razem ze zgłoszeniem o naprawie dostałem takie fotki jak w załączniku, coś można z nich wyczytać?

 

P.S. Zapomniałem dodać, że odkąd wyjąłem iPhone z pudełka odklejał mi się ekran z prawej na dolę i do góry. Uwzględniłem to w protokole serwisowym, telefon po powrocie odkleja się nadal, lecz tylko u góry.

 

Z góry dziękuje i pozdrawiam! 

Z fotek można chyba wyczytać, że serwisowi chodzi o zabrudzenia mikrofonu i głośnika słuchawki.
Zagadką może pozostawać cena usługi: 1200zł. Trudno powiedzieć "za co" bo za czyszczenie to dużo za dużo, a z pewnością nie jest to kwota za którą wymieniliby cały telefon (o ile się orientuję najtańsze serwisy w Polsce wymieniają iP6 za nieco ponad 1400zł, chyba że te 1200zł. należy powiększyć o VAT ...)
Co dalej czynić ? Wybrać inny serwis: https://locate.apple.com/pl/pl/ . Do operatora będziesz chodził w drugim roku "na rękojmię".


Pomogłem ?   -  Lubię to 


#3 macsupport

macsupport

  • 8 620 postów
  • SkądKraków

Napisano 08 czerwca 2016 - 08:12

Telefon jest zwyczajnie brudny dlatego nie działają mikrofony, które są pod tymi siateczkami ze zdjęć. Trzeba to wyczyścić.


Jedyny serwis sprzętu Apple w Małopolsce polecany przez MyApple.pl

ul. Kadecka 10, 30-078 Kraków

kom: 889 566 455 ; tel: 12 421 65 91


#4 Dominik Jabłoński

Dominik Jabłoński
  • 3 postów

Napisano 08 czerwca 2016 - 09:49

A w jaki sposób jestem w stanie to wyczyścić? Znacie jakieś tricki?

#5 macsupport

macsupport

  • 8 620 postów
  • SkądKraków

Napisano 08 czerwca 2016 - 11:35

Trzeba rozebrać telefon i od środka przedmuchać te siateczki. Albo najlepiej wymienić je na nowe.


Jedyny serwis sprzętu Apple w Małopolsce polecany przez MyApple.pl

ul. Kadecka 10, 30-078 Kraków

kom: 889 566 455 ; tel: 12 421 65 91


#6 Dominik Jabłoński

Dominik Jabłoński
  • 3 postów

Napisano 08 czerwca 2016 - 12:19

A bez rozbierania telefonu jestem w stanie to jakoś naprawić?

#7 macsupport

macsupport

  • 8 620 postów
  • SkądKraków

Napisano 08 czerwca 2016 - 12:22

Nie.


Jedyny serwis sprzętu Apple w Małopolsce polecany przez MyApple.pl

ul. Kadecka 10, 30-078 Kraków

kom: 889 566 455 ; tel: 12 421 65 91


#8 bee3

bee3
  • 3 841 postów

Napisano 08 czerwca 2016 - 17:18

A w jaki sposób jestem w stanie to wyczyścić? Znacie jakieś tricki?

Zanieś do dobrego serwisu, po czyszczeniu którego telefon będzie nadal nadawał się (o ile będzie taka potrzeba) do reklamowania z tytułu gwarancji lub rękojmi.
Taka usługa nie powinna kosztować Cię więcej niż tylko kilka procent podanej przez R. kwoty.


Pomogłem ?   -  Lubię to 





Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych