Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Biblioteka zdjęć - nie wysyła z telefonu


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1 odpowiedź w tym temacie

#1 BrunoJ

BrunoJ
  • 2 postów
  • SkądBydgoszcz

Napisano 30 maja 2016 - 20:52

Witam,

 

Jestem w posiadaniu 4S i 5S. Do tej pory nie używałem iclouda, w szczególności Biblioteki Zdjęć, ale dopadł mnie typowy problem czyli... skończyło się miejsce, a nie chcę pozbywać się niektórych fotek z telefonu.

Oba telefony na iOS 8.3. Dwa różne Apple ID.

Na 4S włączyłem icloud, bez problemu wykonałem archiwizację, po chwili zastanowienia ruszyło kopiowanie zdjęć (jakby nie od razu), trwało to trochę, ale ostatecznie odzyskałem sporo pamięci w telefonie, poprzez optymalizację zdjęć. Wszystko działa jak powinno. Z racji uwolnionego miejsca, zaaktualizowałem iOS do 9.3, dalej wszystko działa.

Na 5S (wersja 16GB) powtórzyłem konfirugację iclouda (z innym kontem), archiwum udało się wykonać, natomiast biblioteka zdjęc nie ruszyła - jest komuminat "mało miejsca na dysku - xxxx zdjęć do wysłania. I tyle. Przeszukałem internet, wykonałem wiekszośc sugerowanych tricków - przestawiałem opcje kompesji zdjęć, włączałem i wyłączałem iclouda, bibliotekę, resetowałem wifi, robiłem reset telefonu. Generalnie wykonałem 3x więcej kombinacji niż w przypadku 4S i zdjęcia dalej się nie kopiują. Z PC wrzuciłem zdjęcie do biblioteki i po krótkim czasie zsynchronizowało się do telefonu, więc sama biblioteka w icloud wydaje się działać. A problem wyraźnie jest po stronie telefonu który nie może zaskoczyć i zacząć wysyłać zdjęcia.

To co ewentualnie może mieć znaczenie to że obecnie na telefonie jest jakaś minimalna ilośc wolnej pamięci (100MB?), ale podobnie mało było na 4S i tam zadziałało.

Liczę że po wrzuceniu do clouda i skompresowaniu zdjęc odzyskam zauważalną ilośc pamięci (obecnie zdjęcia i filmy to prawie 10GB), co również pozwoli na aktualizację systemu, oraz bezproblemowe wykonywanie kolejnych fotek.

 

Jakiekolwiek sugestie co jeszcze mogłbym zrobić żeby kopnąc 5Sa w zad, żeby wreszcie zaczął wysyłać zdjęcia do iClouda? Powyższe cwiczę od kilku dni, więc nie jest to kwestia poczekać chwilę aż zaskoczy, tylko coś po prostu nie działa poprawnie.

Byłbym wdzięczny za pomoc.

 

Zaczynam skłaniać się do wywalenia zdjęc z telefonu, i wrzucenia ich ręcznie do iclouda (mam osobną kopię zapasową - icloud ma służyć wprost trzymaniu dużej ilości zdjęć, a nie jako archiwum czy backup). Ale cały czas wierzę, ze może jest gdzieś coś co jeszcze mogę trącić i zacznie samo działać.

 

z góry dziękuję za wskazówki

 



#2 BrunoJ

BrunoJ
  • 2 postów
  • SkądBydgoszcz

Napisano 31 maja 2016 - 21:05

Sam odpowiem, może komuś się przyda.

Problemem był brak miejsca na telefonie. Oprócz zdjęć, do synchronizacji było również kilka filmów, z tego co udało mi się doczytać, telefon musi mieć co najmniej tyle miejsca ile największy plik który ma być wysyłany (nie pytajcie czemu). Po usunięciu większych filmów (oczywiście po wcześniejszym ręcznym ich skopiowaniu "na bok", synchronizacja wystartowała i zdjęcia zaczęły się uploadować do chmury. Chwilę to potrwa, bo zdjęć sporo, ale jest nadzieja :) Szkoda że nie ma żadnego sensownego komunikatu, który by podpowiadał co jest problemem.






Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych