Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Wadliwa karta AMD Radeon 6970M


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2 odpowiedzi w tym temacie

#1 dan_enco

dan_enco
  • 6 postów
  • SkądJelenia Gora/Poznan

Napisano 12 maja 2016 - 11:25

Cześć,

wielki pech chciał, że bez żadnych wcześniejszych sygnałów ostrzegawczych karta graficzna w moim iMacu

przestała działać. Mimo że model i wszystkie parametry komputera kwalifikują się pod darmowy program wymiany

tych kart, jest na to za późno o 4 miesiące, gdyż darmowa wymiana obejmuje tylko okres 4 lat od zakupu.

Serwis Cortland wycenił naprawę i wymianę karty na 3100zl, co w tej chwili jest dla mnie niestety nieosiągalne.

Poradźcie proszę czy jest coś co można zrobić aby obniżyć koszt naprawy, czy nieoficjalne serwisy mogłyby zrobić to taniej?

Myślałem też o napisaniu jakiegoś rodzaju wniosku do Apple z prośbą o objęcie darmowym programem, mimo przekroczenia czasu, ale nie wiem czy to w ogóle ma sens :/

Będę super wdzięczny za wszelkie porady!



#2 tumpio

tumpio

    SERWIS


  • 6 245 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 12 maja 2016 - 11:49

Możesz zadzwonić na infolinię Apple - mogą przydzielić Ci indywidualny tok naprawy. Jeśli jednak nie udałoby się, posiadamy gotowe karty z wymienionymi układami na nowe sztuki (roczniki 2012/2013) i gwarancją. Koszt naprawy Twojej karty to ok 1200 zł brutto, koszt wymiany na gotową to 1500 zł. Karty mamy dostępne od ręki.
 
Karta Grafiki HD6970 MXM3 2GB VRAM
Specjalistyczny Serwis Komputerów Apple "Serwis Jabłek®"
ul. Stryjeńskich 10 lok usł 2A.
02-791 Warszawa tel: 533-996-563 lub 796-440-048
http://www.macbook-service.com

#3 dan_enco

dan_enco
  • 6 postów
  • SkądJelenia Gora/Poznan

Napisano 12 maja 2016 - 12:24

Dzięki za szybką odpowiedź!

Spróbuję w takim razie dogadać się z Apple, a w razie czego będę miał w pamięci ofertę naprawy, dzięki!






Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych