Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

icloud zapełniony, synchornizacja zdjęć


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2 odpowiedzi w tym temacie

#1 leszczu450

leszczu450
  • 24 postów

Napisano 28 kwietnia 2016 - 10:37

Cześć!

 

Mam macbooka pro 2015 oraz iphona 6s. Chmura 5gb jest od kilku miesięcy u mnie zapełniona i zdjęcia zrobione iphonem nie przysyłają się już automatycznie do Zdjęć na macbooku. Boje się usunąć wszystkich zdjęć z chmury, bo boje się, że wtedy usuną się one również z komputera. Kompletnie nie znam mechanizmu działania iClouda. Stąd moje wątpliwości. Proszę Was o pomoc. Najchętniej to pozbyłbym się tej głupiej chmury i chciałbym, żeby zdjęcia robione telefonem same automatycznie poprzez WiFi wgrywaly się na macbooka. Czy jest to w ogóle możliwe? 

 

Z góry dzięki za pomoc : )



#2 ciotka_paszczaka

ciotka_paszczaka
  • 1 052 postów

Napisano 28 kwietnia 2016 - 11:50

Stwórz sobie drugą bibliotekę w aplikacji zdjęcia => https://support.appl...PL&locale=pl_PL

I skopiuj/przenieś tam fotki. Aplikacja Zdjęcia synchronizuje z iCloud tylko fotki z biblioteki nazywanej systemową - z innych, dodatkowych bibliotek nie. 

Wtedy wywal skopiowane wcześniej fotki z iCloud - tak jak piszesz usuną się również z macbooka (ale tylko z tej systemowej biblioteki).

Na raz niestety możesz przeglądać tylko jedną bibliotekę, ale możesz je przełączać. Masz info w linku wyżej.

 

Aha, jeszcze jedno - jak chcesz od razu uzyskać miejsce na iCloud musisz opróżnić kosz w Aplikacji zdjęcia - znajdziesz go pod Albumy/Ostatnio usunięte.


Użytkownik ciotka_paszczaka edytował ten post 28 kwietnia 2016 - 11:55

Nie czytam prywatnych wiadomości.


#3 szczoor

szczoor
  • 16 postów

Napisano 23 maja 2016 - 12:02

Ja sie podepnę pod temat.
Czy jak usune archiwum iphona z iCloud to wszystkie dane zostaną na iPhonie czy wyczyści tez telefon? Potrzebuje usunąć stare archiwa i zrobić sobie nowe obecne.
Widzę ze jak klikam usuń archiwum to pojawia sie opcja "wyłącz i usuń"
Boje sie ze szlag trafi wszystko co mam ma telefonie i nie będzie jak odzyskać.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych