Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Macbook pro mid 2014 a1502 nie wykrywa baterii


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2 odpowiedzi w tym temacie

#1 bartycho2038

bartycho2038
  • 99 postów

Napisano 06 kwietnia 2016 - 21:08

Witam kupiłem okazyjnie w belgi na targu  macbook pro mid 2014 a1502 bez zasilacza. Jakie było moje zdziwienie gdy pojechałem do znajomego który ma dokładnie takiego samego laptopa, po podłączeniu magsafe laptop sie uruchomił działa pięknie itd itp. Jednak problem jest z baterią. Magsafe świeci na żółto czyli niby ładuje. System wywala że nie ma baterii. Gdy ściągnałem baterryhelp  wszędzie jest przy cyklach i godzinach przepracowanych jest 0 a reszta pozycji unknown. Co może być nie tak? Bateria siadnięta? Układ ładowania? Możliwe aby się sama bateria odpięła?



#2 tumpio

tumpio

    SERWIS


  • 6 245 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 07 kwietnia 2016 - 08:33

Wszystkie w/w problemy mogą mieć miejsce. Pierwsze co to zobacz w systemie czy ten widzi baterię (jabłko/ten mac/więcej informacji/raport systemowy/zasilanie), jak nie sprawdź czy fizycznie jest zapięta w płycie (trzeba zdjąć dół - wkrętak pentalob). Następnie trzeba zobaczyć czy "rozmawia" z płytą  - potrzebny oscyloskop. Przypuszczam, że tu będzie "zonk", bo ani system ani program nie są w stanie odczytać parametrów baterii.


Specjalistyczny Serwis Komputerów Apple "Serwis Jabłek®"
ul. Stryjeńskich 10 lok usł 2A.
02-791 Warszawa tel: 533-996-563 lub 796-440-048
http://www.macbook-service.com

#3 bartycho2038

bartycho2038
  • 99 postów

Napisano 07 kwietnia 2016 - 13:51

Dzięki za  zainteresowanie. Dopiero w piątek będę mi przyjdzie ładowarka więc będę mógł wstawić screenashota






Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych