Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

iOS 9.3 nie działają linki w aplikacjach


Najlepsza odpowiedź dexter77 , 31 marca 2016 - 18:24

Jest aktualizacja 9.3.1 :)

Przejdź do postu


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
84 odpowiedzi w tym temacie

#1 eleventh

eleventh
  • 27 postów
  • Skądokolice Krakowa

Napisano 26 marca 2016 - 08:43

NIestety po aktualizacji iP 6 64GB dopadł mnie problem nieotwierających się linków w aplikacjach.

 

W skrócie: po uruchomieniu wyszukiwania w Safari nie da się otworzyć linków które zwraca wyszukiwarka.

Po kliknięciu na link nic się nie dzieje, a po przytrzymaniu Safari zawiesza się i trzeba ją zresetować.

W Chrome otwieranie linków nie działa identycznie jak w Safari, choć można otworzyć link w osobnej karcie po przytrzymaniu i wybraniu opcji.

 

Sprawę połowicznie rozwiązuje wyłączenie JavaScript w ustawieniach Safari.

Piszę połowicznie do linki otwierają się, ale nadal próba otwarcia jakiegokolwiek linku z aplikacji (mail, FB, etc.) skutkuje jej trwałym zawieszeniem.

 

Temat wałkowany jest na forum Apple i z tego co piszą na ten moment nie ma rozwiązania problemu :/

 

https://discussions....tart=0&tstart=0

 



#2 maagdaa

maagdaa
  • 5 postów

Napisano 26 marca 2016 - 15:22

NIestety po aktualizacji iP 6 64GB dopadł mnie problem nieotwierających się linków w aplikacjach.

 

W skrócie: po uruchomieniu wyszukiwania w Safari nie da się otworzyć linków które zwraca wyszukiwarka.

Po kliknięciu na link nic się nie dzieje, a po przytrzymaniu Safari zawiesza się i trzeba ją zresetować.

W Chrome otwieranie linków nie działa identycznie jak w Safari, choć można otworzyć link w osobnej karcie po przytrzymaniu i wybraniu opcji.

 

Sprawę połowicznie rozwiązuje wyłączenie JavaScript w ustawieniach Safari.

Piszę połowicznie do linki otwierają się, ale nadal próba otwarcia jakiegokolwiek linku z aplikacji (mail, FB, etc.) skutkuje jej trwałym zawieszeniem.

 

Temat wałkowany jest na forum Apple i z tego co piszą na ten moment nie ma rozwiązania problemu :/

 

https://discussions.apple.com/thread/7505840?start=0&tstart=0

 

 

ja mam od wczoraj identyczna sytuacje w iphonie 6s
przerózne rzeczy próbowałam juz zrobić i nadal jest to samo :(

czy jest jakas mozliwosc zeby wrócic do ios 9.2 ?



#3 afgann

afgann
  • 37 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 26 marca 2016 - 16:23

Też mam ten problem w 6s zaistniał zaraz po aktualizacji. Co ciekawe i nie wiem jak to możliwe zaraz po aktualizacji iphona podobny problem pojawił się w Ipadzie mimo że na ipadzie cały czas śmigam z 9.2.1

 

Mam nadzieje że coś szybko wymyślą bo wtopa jest straszna. 

 

Jak wyczytacie jakieś rozwiązanie na zagranicznym forum wrzucajcie ASAP. Oczywiście odwdzięcze się tym samym 


  • Zbig.AppleUser lubi to

#4 jacob31

jacob31
  • 361 postów

Napisano 26 marca 2016 - 16:56

Mam idetyczną sytuacje w 6s, ale zastanaiam się dlaczego stało się to dopiero teraz a nie od razu po aktualizacji.


Myślicie że restore może coś pomóc?



#5 afgann

afgann
  • 37 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 26 marca 2016 - 16:58

Mnie zastanawia jakim kurde cudem jednoczesnie z aktualizacja 6s padł mi IPAD (zrobiło się to samo co w telefonie) ?!!!  

 

Jedyne co mi przychodzi do głowy to powiązane problemu pośrednio z Icould 



#6 GregoryMc

GregoryMc
  • 125 postów

Napisano 26 marca 2016 - 16:58

Mam to samo w iPadzie Air. Przywróciłem urządzenie z kopii zapasowej i przez godzinę było ok. Potem znowu się problem pojawił i nic nie pomaga. Strasznie irytujące, problem pojawił się dopiero wczoraj wieczorem a aktualizowałem zaraz po pojawieniu się nowej wersji, więc kilka dni wszystko działało prawidłowo.

Użytkownik GregoryMc edytował ten post 26 marca 2016 - 17:00


#7 jacob31

jacob31
  • 361 postów

Napisano 26 marca 2016 - 17:10

Mam to samo w iPadzie Air. Przywróciłem urządzenie z kopii zapasowej i przez godzinę było ok. Potem znowu się problem pojawił i nic nie pomaga. Strasznie irytujące, problem pojawił się dopiero wczoraj wieczorem a aktualizowałem zaraz po pojawieniu się nowej wersji, więc kilka dni wszystko działało prawidłowo.

 

Zastanawiam się czy robic restore, ale chyba szkoda zachodu skoro u ciebie nie pomogło, a jest to błąd systemowy. U mnie też dopiero po kilku dniach. Rzeczywiście do safari pomaga wyłączenie JavaScript.



#8 maagdaa

maagdaa
  • 5 postów

Napisano 26 marca 2016 - 17:13

u mnie nie pomogło nic, resetowałam telefon, usuwałam wszystko co się da, przywróciłam fabryczne ustawienia, ustawiałam iphona w tryb dfu i nadal nic.

teraz doczytałam ze jak wyłącze javascript to linki się otwierają...

na tym forum Apple doczytałam że ludzie już to zgłaszali bezpośrednio do nich a odpowiedź jest ze trzeba czekać aż zrobią nowy update.



#9 jacob31

jacob31
  • 361 postów

Napisano 26 marca 2016 - 17:15

u mnie nie pomogło nic, resetowałam telefon, usuwałam wszystko co się da, przywróciłam fabryczne ustawienia, ustawiałam iphona w tryb dfu i nadal nic.

teraz doczytałam ze jak wyłącze javascript to linki się otwierają...

na tym forum Apple doczytałam że ludzie już to zgłaszali bezpośrednio do nich a odpowiedź jest ze trzeba czekać aż zrobią nowy update.

Oby jak najszybciej



#10 maagdaa

maagdaa
  • 5 postów

Napisano 26 marca 2016 - 17:19

oby..oby...

nota bene ciekawa sprawa bo mój mąż też ma iphone 6, zrobiła aktualizacje w tym samym czasie co ja, wczoraj po południu i u niego wszystko działa normalnie...



#11 afgann

afgann
  • 37 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 26 marca 2016 - 17:24

Gregory co ciekawe w przypadku mojego ipada to był nadal 9.2.1 wiec nie wiem dlaczego tak wyszło, ale jestem pewny że to od tego.

 

Po 24 wczoraj dokonała się aktualizacja IP, akurat używałem Ipada przeglądając safari. Odłożyłem na chwile tableta i kiedy wróciłem już nie banglało. 

 

Oby jak najszybciej to naprawili. 



#12 jacob31

jacob31
  • 361 postów

Napisano 26 marca 2016 - 17:26

oby..oby...

nota bene ciekawa sprawa bo mój mąż też ma iphone 6, zrobiła aktualizacje w tym samym czasie co ja, wczoraj po południu i u niego wszystko działa normalnie...

Może przestać działać. Ja 9.3 zainstalowałem 3dni temu i wszystko działalo do dzisiaj do 16:50. To musi zleżeć od jakiegoś czynnika. 


Może przestać działać. Ja 9.3 zainstalowałem 3dni temu i wszystko działalo do dzisiaj do 16:50. To musi zleżeć od jakiegoś czynnika. 

Ostatnią czynnością, którą wykonałem przed pojawieniem się problemu było pobranie trzech aplikacji.



#13 GregoryMc

GregoryMc
  • 125 postów

Napisano 26 marca 2016 - 17:30

O dziwo iPhone 6 jeszcze działa prawidłowo. Oba urządzenia aktualizowałem w tym samym czasie. Nie mam pojęcia jaka jest zależność występowania tego błędu.

#14 meg

meg
  • 310 postów
  • SkądGdańsk

Napisano 26 marca 2016 - 18:44

u mnie wszystko działa normalnie na 6S...


  • jacob31 lubi to

#15 jacob31

jacob31
  • 361 postów

Napisano 26 marca 2016 - 18:58

Masz szczęście, u mnie działało do 17-tej. Nie wiem od czego to zakeży.

#16 stefaneleven

stefaneleven
  • 1 postów

Napisano 27 marca 2016 - 00:12

w piątek upgrade IOS na iphone 6s i na iphonie linki działają, ... ale na iPadzie mini już nie działają ?!?!



#17 ricoh90

ricoh90
  • 3 postów

Napisano 27 marca 2016 - 08:04

U mnie IPhone 5 9.2.1 problem jest ten sam, zauważyłem ze na wyszukiwarce bing odnośniki działają, dodatkowo ta sama sytuacja jest jeżeli chodzi o firefox aby moc wejść w link z wyszukiwarki Google trzeba uruchomić ją w nowej karcie.

#18 SzagiPhone

SzagiPhone
  • 6 postów

Napisano 27 marca 2016 - 08:45

Panie, Panowie, ja opisze swój problem dokładnie, konferencja była chyba 21 marca, zaktualizowałem ios na Iphone 6s do 9.3. Do wczoraj wieczorem wszystko było w porządku. Lecz tak jak opisujecie wyżej safari zacięła, na początku czekałem myślałem, że wi-fi padło. Przeglądając główną WP.PL wszystko działa normalnie do czasu gdy chce wejść w jakikolwiek artykuł, gdy próbuje podglądnąć 3D Touchem artykuł lub przytrzymuje go, safari zacina, na takim właśnie zablokowanym ekranie działa pasek powiadomień oraz ten funkcyjny od dołu, da się też wyjść klikając przycisk start, i działa to szybko za pierwszym razem, wchodząc w apke taką zblokowaną kilka razy kliknąłem dwukrotnie przycisk start by wejść do menu wielozadaniowego, zazwyczaj da się to zrobić chociaż raz wczoraj miałem czarny ekran z połową ikonki stanu baterii na górze koloru czerwonego gdyż miałem z 17% baterii, zawiecha trwała 5 sekund około i koniec. Rano odtworzyłem iPhona z archiwum icloud z dnia wczorajszego i ku mojemu zdziwieniu podczas gdy ściągały się apki wlazłem do Safari, WOW, patrze działa wszystko. Poszedłem do kuchni coś tam coś tam, wracam apki są itd.. włączam WP.PL to samo.

Opisałem wszystko, może komuś się przyda, czekamy na rozwiązanie problemu z wielką nadzieją, że to wina iOS 9.3 :) Pozdrawiam



#19 ricoh90

ricoh90
  • 3 postów

Napisano 27 marca 2016 - 09:22

Myśle że to jest problem nie tylko wersji 9.3 ale również 9.2.1. Ja nie robiłem aktualizacji a mini to problem u mnie występuje. Po odrworzeniu telefonu do wersji 9.2.1 Safari działało poprawnie, zainstalowałem kilka aplikacji i problem powrócił. Zostaje czekać na komunikat dot. tego problemu i aktualizacje która go wyeliminuje

#20 SzagiPhone

SzagiPhone
  • 6 postów

Napisano 27 marca 2016 - 11:46

A ktoś z was ma jakieś przypuszczenie dlaczego ten bug uaktywnia się dopiero po jakimś czasie? tak jak w moim przypadku po 6 dniach od aktualizacji do 9.3?



#21 malczep

malczep
  • 1 postów

Napisano 27 marca 2016 - 11:56

U mnie to samo. Ale moge otworzyc link z google jesli wymusze pelna wersje strony.

Pozdrawiam

#22 mattozog

mattozog
  • 2 postów

Napisano 27 marca 2016 - 12:35

dokladnie mam ten sam problem  musimy czekac , a ja czekac nie nawidze , tak to jest z tym neiszczesnym apple :-/



#23 afgann

afgann
  • 37 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 27 marca 2016 - 12:43

Myśle że to jest problem nie tylko wersji 9.3 ale również 9.2.1. Ja nie robiłem aktualizacji a mini to problem u mnie występuje. Po odrworzeniu telefonu do wersji 9.2.1 Safari działało poprawnie, zainstalowałem kilka aplikacji i problem powrócił. Zostaje czekać na komunikat dot. tego problemu i aktualizacje która go wyeliminuje

 

Zgadzam się w 100% maiłem tą samą sytuacje na Ipadzie przy 9.2.1



#24 bobix

bobix
  • 493 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 27 marca 2016 - 12:59

Mam to samo niestety. Miejmy nadzieję że szybko to ogarną.
iPhone 5 64GB iOS 7.0 Play

#25 tomit

tomit
  • 140 postów
  • SkądCzęstochowa / Kraków

Napisano 27 marca 2016 - 16:12

I mnie od pół godziny ten problem dopadł :/ Wyłączenie JavaScript pomogło, ale to nie jest globalne rozwiązanie, tylko chwilowe obejście problemu. Swojego iP6 aktualizowałem w dniu prezentacji iOS 9.3, a problem pojawił się dzisiaj nagle podczas przeglądania neta.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych