Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Pęknięta szybka - mogę korzystać z telefonu


Najlepsza odpowiedź bee3 , 15 marca 2016 - 22:12

Wyszukiwarkę autoryzowanych serwisów masz tu: https://locate.apple.com/pl/pl/

Najlepiej napisz lub zadzwoń do kilku i zapytaj o aktualne ceny i czasy naprawy.

 

Mój kolega kilka miesięcy temu oddawał iP6 ze stłuczonym ekranem do serwisu w Lublinie (bo było najtaniej), zapłacił 499zł. i po tygodniu odebrał nowego wymienionego całego iPhone (w cenie wymiany samego ekranu). 

Przejdź do postu


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
11 odpowiedzi w tym temacie

#1 krzyssp

krzyssp
  • 58 postów

Napisano 15 marca 2016 - 20:12

Cześć! Pękła mi szybka w telefonie, więc teraz pytanie. Pod koniec przyszłego tygodnia oddaję telefon do autoryzowanego serwisu (jakiś polecacie w Wawie?), i teraz pytanie - czy będzie to jakakolwiek różnica jeżeli do tamtego czasu będę korzystał z telefonu? Czy lepiej przez ten tydzień go nie ruszać żeby czegoś nie sknocić w nim bardziej?
Z góry dzięki za odpowiedzi :) 



#2 bee3

bee3
  • 3 841 postów

Napisano 15 marca 2016 - 20:55

A dlaczego zwlekasz  do przyszłego tygodnia z oddaniem ? Jak oddasz teraz to jeszcze wróci przed świętami.


Pomogłem ?   -  Lubię to 


#3 krzyssp

krzyssp
  • 58 postów

Napisano 15 marca 2016 - 20:57

Niestety obecnie mam zwyczajnie inne sprawy na głowie i nie chce poświęcać ba to czasu, jednak chciałbym sie możliwie duzo za wczasu dowiedzieć, czyli wlasnie serwis i to czy mogę bezpiecznie korzystać

#4 bee3

bee3
  • 3 841 postów

Napisano 15 marca 2016 - 21:12

Nikt odpowiedzialny Ci oficjalnie nie doradzi, ze możesz bezpiecznie korzystać z uszkodzonego telefonu. Z pewnością - dalsze używanie uszkodzonego telefonu co najmniej nie jest zalecane. Oczywiście w dużym stopniu zależy jakie są uszkodzenia i jakie jest ryzyko (poza skaleczeniem się odłamkami szkła) na pogorszenie się stanu samego telefonu.

Np. jak przez uszkodzony ekran dostanie się wilgoć do wnętrza - to wymiana ekranu nie będzie kosztowała Cię 500 czy 600zł. (w zależności od modelu iP), ale może okazać się, że uszkodzenie płyty głównej skutkuje koniecznością wydania ponad dwa razy tyle na wymianę całego iP.


Użytkownik bee3 edytował ten post 15 marca 2016 - 21:18

Pomogłem ?   -  Lubię to 


#5 krzyssp

krzyssp
  • 58 postów

Napisano 15 marca 2016 - 21:42

huh, no rozumiem, to telefon będzie raczej siedział w domu :( a ktoś chciałby może polecić jakiś serwis (o ile można na tym forum gadać o firmach), oczywiście autoryzowany? 



#6 bee3

bee3
  • 3 841 postów

Napisano 15 marca 2016 - 22:12   Najlepsza odpowiedź

Wyszukiwarkę autoryzowanych serwisów masz tu: https://locate.apple.com/pl/pl/

Najlepiej napisz lub zadzwoń do kilku i zapytaj o aktualne ceny i czasy naprawy.

 

Mój kolega kilka miesięcy temu oddawał iP6 ze stłuczonym ekranem do serwisu w Lublinie (bo było najtaniej), zapłacił 499zł. i po tygodniu odebrał nowego wymienionego całego iPhone (w cenie wymiany samego ekranu). 


Pomogłem ?   -  Lubię to 


#7 krzyssp

krzyssp
  • 58 postów

Napisano 15 marca 2016 - 22:29

super, wielkie dzięki za pomoc :) 



#8 krzyssp

krzyssp
  • 58 postów

Napisano 16 marca 2016 - 15:30

Jeszcze jedno pytanie, wie ktoś może czy serwisy aktualizują oprogramowania na telefonach? 



#9 MasterM

MasterM
  • 1 658 postów

Napisano 16 marca 2016 - 17:24

Hmm, nie zawsze, czasem dostajesz nowy telefon ze starym iOS-em.

#10 krzyssp

krzyssp
  • 58 postów

Napisano 16 marca 2016 - 17:37

Myślisz ze poproszenie aby nie aktualizowali cos da?

#11 bee3

bee3
  • 3 841 postów

Napisano 16 marca 2016 - 20:27

Jak telefon leci na wymianę ekranu to aktualizację do najnowszej wersji masz jak w banku. Po wymianie i kalibracji ekranu w centrum serwisowym - muszą testować z najnowszym softem.


Pomogłem ?   -  Lubię to 


#12 krzyssp

krzyssp
  • 58 postów

Napisano 16 marca 2016 - 22:22

Szkoda, bardzo lubię 8.4.1, no cóż widać trzeba było bardziej uważać




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych