Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Czy ktoś archiwizuje na iCloud poprzez internet domowy/mobilny LTE (Wi-Fi)?


Najlepsza odpowiedź Duke123 , 26 lutego 2016 - 10:41

Przez 1,5 roku LTE z Play-a było źródłem internetu dla mojego routera Huawei b593s-22. Nigdy nie miałem problemów z archiwizacją iCloud. 

Przejdź do postu


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
9 odpowiedzi w tym temacie

#1 a.r.e.k

a.r.e.k
  • 10 postów

Napisano 26 lutego 2016 - 10:03

Poprzez modem LTE wbudowany w iPhone'a i iPada'a to oczywiście niemożliwe - ograniczenia operatorów.
Ewentualnie, może ktoś ma możliwość połączyć się z tego typu siecią Wi-Fi i wykonać test?
Z góry dzięki :-)

#2 Duke123

Duke123
  • 488 postów

Napisano 26 lutego 2016 - 10:41   Najlepsza odpowiedź

Przez 1,5 roku LTE z Play-a było źródłem internetu dla mojego routera Huawei b593s-22. Nigdy nie miałem problemów z archiwizacją iCloud. 



#3 a.r.e.k

a.r.e.k
  • 10 postów

Napisano 26 lutego 2016 - 18:41

Przez 1,5 roku LTE z Play-a było źródłem internetu dla mojego routera Huawei b593s-22. Nigdy nie miałem problemów z archiwizacją iCloud.


Wydląda na to, że na zewnętrzne modemy LTE, operatorzy nie nakładają tego typu ograniczeń.

Dzięki Duke123

#4 OleYek

OleYek

  • 17 478 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 28 lutego 2016 - 13:56

To nie są ograniczenia operatorów, tylko blokada w systemie, żebyś nie nabił sobie rachunków wysyłając gigabajty danych po GSM. Zewnętrzny modem to dla iPhone zwykłe WiFi a po WIFi nie ma ograniczeń.
Linux is like a wigwam. No gates, no windows and apache inside.
PDAClub.pl - Wortal i forum miłośników technologii Mobilnych
CyfrowyJa.pl - Wszystko o Smartwatch, Smartband, Activity Tracker i gadżetach

#5 a.r.e.k

a.r.e.k
  • 10 postów

Napisano 28 lutego 2016 - 18:32

To nie są ograniczenia operatorów, tylko blokada w systemie, żebyś nie nabił sobie rachunków wysyłając gigabajty danych po GSM. Zewnętrzny modem to dla iPhone zwykłe WiFi a po WIFi nie ma ograniczeń.


Jeżeli jednak jedno z iUrządzeń uczynię osobistym hotspotem Wi-Fi, to drugiego przez to niezwykłe WiFi na iCloud nie zarchiwizuję.
Wi-Fi, Wi-Fi nierówne :-)
Na Apple Support, zasugerowano mi wykorzystać "zewnętrzny" modem LTE + (z) router(em) Wi-Fi.
Nie miałem gdzie sprawdzić, stąd pytanie.

Archwizacja na iCloud działa.
Mogę na dobre pożegnać się z kablem :-)

Dzięki za pomoc :-)

#6 czesiekwiesiek

czesiekwiesiek
  • 1 089 postów

Napisano 28 lutego 2016 - 18:46

Jak to Wifi wifi nie równe, dla telefonu łączącego się z tym wifi to wszystko jedno, bo on widzi tylko wifi, nie wie co jest dalej. Natomiast ten drugi telefon/modem na którym tworzysz sieć wifi może ma jakieś ograniczenia czy cos. I jeszcze jedno, co znaczy dokładnie "nie archywizuje się", znaczy czekasz aż się to zrobi automatycznie czy ręcznię wciskasz przycisk archiwizuj?


Macbook Air M1 512/16, iPhone 12 mini, ​AirPods 2, Apple Watch Series 3


#7 a.r.e.k

a.r.e.k
  • 10 postów

Napisano 28 lutego 2016 - 19:19

Jak to Wifi wifi nie równe, dla telefonu łączącego się z tym wifi to wszystko jedno, bo on widzi tylko wifi, nie wie co jest dalej. Natomiast ten drugi telefon/modem na którym tworzysz sieć wifi może ma jakieś ograniczenia czy cos. I jeszcze jedno, co znaczy dokładnie "nie archywizuje się", znaczy czekasz aż się to zrobi automatycznie czy ręcznię wciskasz przycisk archiwizuj?


W sieci LTE archiwizacja automatyczna nie działa, nie można jej też wymusić - wymagane jest połączenie z siecią Wi-Fi.
W sieci Wi-Fi jednego z iUrządzeń (osobisty hotspot) działa, tylko nie wiem która, ponieważ nie można jej ukończyć :-)
Wyświetla się komunikat "Nie można było ukończyć ostatniej archiwizacji".

Sprawdziłem w sieci Play i T-Mobile, w obydwie strony iPhone - iPad / iPad - iPhone.

#8 OleYek

OleYek

  • 17 478 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 28 lutego 2016 - 21:15

Zrobienie hotspota osobistego z iUrządzenia ma nadal ograniczenia, bo iPhone wie, że korzysta z sieci GSM innego urządzenia po WiFi. Dlatego też ikonka połączenia nie jest jak w przypadku zwykłego WiFi a inna.
Linux is like a wigwam. No gates, no windows and apache inside.
PDAClub.pl - Wortal i forum miłośników technologii Mobilnych
CyfrowyJa.pl - Wszystko o Smartwatch, Smartband, Activity Tracker i gadżetach

#9 a.r.e.k

a.r.e.k
  • 10 postów

Napisano 28 lutego 2016 - 21:32

Zrobienie hotspota osobistego z iUrządzenia ma nadal ograniczenia, bo iPhone wie, że korzysta z sieci GSM innego urządzenia po WiFi. Dlatego też ikonka połączenia nie jest jak w przypadku zwykłego WiFi a inna.


Od doradcy Apple Support usłyszalem co ciekawego, ale jestem w stanie podać jedynie puentę.
"Jest różnica w sposobie łączenia się (jak i podtrzymywania połączenia) z siecią przez obydwa modemy LTE (wbudowany w iUrządzenie i zewnętrzny)."
Stąd jego sugestia, aby do archiwizacji przetestować zewnętrzny modem LTE + (z) router(em) Wi-Fi.
"Nie ma "technicznych" przeszkód po stronie Apple, aby iUrządzenia archiwizowały przez wbudowany modem LTE".

A jeżeli ktoś lubi teorie spiskowe, to...
"Być może ta różnica nie pozostaje niezauważona przez operatora(ów)?"
Ostatni (powyższy) cytat jest mojego autorstwa, więc można (nawet należy) uznać go za całkowicie bezwartościowy :-)

#10 OleYek

OleYek

  • 17 478 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 28 lutego 2016 - 22:33

Techniczna nie, ale jest ograniczenie w systemie, tak samo nie pobierzesz z AppStore aplikacji większej niż 100MB.
Linux is like a wigwam. No gates, no windows and apache inside.
PDAClub.pl - Wortal i forum miłośników technologii Mobilnych
CyfrowyJa.pl - Wszystko o Smartwatch, Smartband, Activity Tracker i gadżetach




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych