Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

MacBook Pro Retina13 (early 2015) - stukanie w pokrywie


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
38 odpowiedzi w tym temacie

#1 Kuba_S

Kuba_S
  • 15 postów

Napisano 08 lutego 2016 - 01:01

Cześć. Mam do Was nietypowe pytanie. Ostatnio przypadkiem zauważyłem, że kiedy trzymając komputer np. na kolanach albo w rękach lekko go przechylę na prawo i lewo (pod kątem ok. 45 stopni), przy otwartej pokrywie, wewnątrz niej coś stuka, jakby coś delikatnie się przesuwało. Czy ktoś z Was spotkał się z takim problemem? Przeszukałem Internet i nic nie znalazłem. Komputer nigdy nie upadł, używam go tylko w domu. 



#2 Pshemas

Pshemas
  • 64 postów
  • Płeć:
  • SkądŚląsk

Napisano 08 lutego 2016 - 01:04

Poruszaj podświetlane jabłuszko i zobacz czy czasem nie jest luźne.


 MBP 15" 2015  iPhone 6s  iPad 4  Apple TV3


#3 Kuba_S

Kuba_S
  • 15 postów

Napisano 08 lutego 2016 - 07:57

Jabłko ani dgrnie... Podświetlenie ok. To stuka coś w środku.



#4 grzybecki

grzybecki
  • 32 postów

Napisano 08 lutego 2016 - 18:20

Mam identyczny problem. Występuje jedynie kiedy klapa jest otwarta. Jak delikatnie trzęsę komputerem na boki wyraźnie słyszę że coś tam luźno lata.

 

Uwałem się dziś w odwiedziny do serwisu i powiedzieli mi że to normalne. Powiedzieli mi że to magnes w nowym force touchu tak lata, ale nie satysfakcjonuje mnie ta odpowiedz. U mnie dźwięk wyraźnie dochodzi z górnej części komputera, nad klawiaturą. 

 

Czy ktoś jeszcze ma ten problem. To po prostu nie brzmi odpowiednio.



#5 Kuba_S

Kuba_S
  • 15 postów

Napisano 08 lutego 2016 - 18:36

Wg mnie odgłos dochodzi wyraźnie z górnej pokrywy. Jak przyłożę ucho w okolice jabłka to słychać go najbardziej. To na pewno nie gładzik.

#6 grzybecki

grzybecki
  • 32 postów

Napisano 08 lutego 2016 - 18:56

Dokładnie! Prawdopodobnie mamy te same usterki. Bankowo nie gładzik. Ewidentnie nad klawiaturą.



#7 Kuba_S

Kuba_S
  • 15 postów

Napisano 08 lutego 2016 - 19:11

Gdyby u mnie w mieście był iSpot albo MM sprawdziłbym u nich czy któryś z MacBooków też tak ma - moze to normalne tylko nikt nie zwraca na to uwagi. Za bardzo nie uśmiecha mi się wysyłka do serwisu bo już raz, zaraz po zakupie zostałem na 2 tygodnie bez kompa, bo wymieniali mi wadliwą matrycę. Może któryś z forumowiczów mógłby sprawdzić na swoim MacBooku czy też tak się dzieje.

#8 spok

spok
  • 22 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 08 lutego 2016 - 21:02

rMBP 13" (late 2014) - żadnych stuknięć ani przy zamkniętej ani otwartej klapie.


^spok

#9 Kuba_S

Kuba_S
  • 15 postów

Napisano 08 lutego 2016 - 22:54

Czyli to nic normalnego - lipa :/ Może ktoś wie co to może być?

#10 Pshemas

Pshemas
  • 64 postów
  • Płeć:
  • SkądŚląsk

Napisano 08 lutego 2016 - 23:21

U mnie też nic nie lata (MBP 15" late 2015)


 MBP 15" 2015  iPhone 6s  iPad 4  Apple TV3


#11 bee3

bee3
  • 3 841 postów

Napisano 08 lutego 2016 - 23:36

Gdyby u mnie w mieście był iSpot albo MM sprawdziłbym u nich ...

Może przynajmniej Media Expert jest ?


Pomogłem ?   -  Lubię to 


#12 Pshemas

Pshemas
  • 64 postów
  • Płeć:
  • SkądŚląsk

Napisano 08 lutego 2016 - 23:42

Kuba, może ktoś z forum jest z Twoich okolic i będziesz mógł porównać sprzęt?


 MBP 15" 2015  iPhone 6s  iPad 4  Apple TV3


#13 Kuba_S

Kuba_S
  • 15 postów

Napisano 09 lutego 2016 - 00:13

Ewidentne to jakaś wada pokrywy, skoro są egzemplarze, w których nic nie słychać. Ehh... Kolejna wizyta w Cortland :(

#14 grzybecki

grzybecki
  • 32 postów

Napisano 09 lutego 2016 - 07:29

Mój komputer z identycznego powodu dziś odbiera kurier i wiezie go prosto do serwisu Apple. Dam Wam znać jak tylko będę wiedział co jest tego przyczyną. 



#15 Skylade

Skylade
  • 14 postów

Napisano 14 kwietnia 2016 - 20:02

U mnie taki sam problem :/ , stukanie w pokrywie macbook pro 13 (early 2015)



#16 michas86

michas86
  • 380 postów
  • SkądWrocław

Napisano 14 kwietnia 2016 - 21:01

mam to samo... wystarczy zamknąc maca i poruszać nim w lewo prawo i slychać jakby jakiś klocek latał na lewo i prawo. Dotknę lekko w okolicy jabłka i dźwięk/latanie ustaje.. ;)

Czy to normalne - nie wiem..



#17 Kuba_S

Kuba_S
  • 15 postów

Napisano 14 kwietnia 2016 - 21:43

Panowie, problem leży w pokrywie, a konkretnie w jakimś elemencie wewnątrz (okolice "jabłka") który zwyczajnie się odkleja. W ramach naprawy gwarancyjnej serwis wymienił mi cały element (pokrywa z matrycą). Jak macie kompy na gwarancji - no stress :)

#18 michas86

michas86
  • 380 postów
  • SkądWrocław

Napisano 15 kwietnia 2016 - 08:43

zatem no pressure ;) póki co nie przeszkadza mi to to obecnie maca używam jako "stacjonarki" - ale skoro wymienią to good :)



#19 MC_

MC_
  • 6 830 postów

Napisano 15 kwietnia 2016 - 08:43

Może w tym jabłku jest jakiś robaczek i on sobie stuka?

Żeby nie było - ja mam wersję bez.


iP Xs; rMBP 2015 13', AW5 44 LTE


#20 Dziadu1993

Dziadu1993
  • 728 postów

Napisano 15 kwietnia 2016 - 11:06

Z tym że w okolicy jabłuszka nic nie ma, byłem u znajomego w serwisie gdzie rozbierali taką pokrywę z uszkodzona matrycą na części pierwsze, między matrycą a jabłuszkiem są tylko białe półprzeźroczyste arkusze podświetlające matryce. Jedyny element który może latać to odklejony magnes w górnej części matrycy.

#21 Skylade

Skylade
  • 14 postów

Napisano 13 maja 2016 - 21:00

Przepraszam że trochę odkopuje temat, ale chce się podzielić z wami wrażeniami po pójściu do iMad'u w Katowicach z problemem stukania. Z początku wszystko szło gładko, pan przyjmujący reklamację był mocno zaskoczony że coś stuka. Przy okazji zgłosiłem że laptop się często freezuje. Zadowolony i pełen optymizmu rozstałem się z moim kochanym komputerem na blisko 2 tyg. W środę 11 maja dostaje sms'a, komputer gotowy do odbioru. I w tym miejscu historia przestaje być wesoła. Panowie stwierdzili że każdy macbook pro 13 (2015) grzechocze. Jeden głośnie drugi ciszej. No cóż mógłbym się pogodzić z faktem, ale przyszło mi jeszcze zapłacić 123 zł za diagnozę....sprzętu który jest na gwarancji, w serwisie do którego niezwłocznie poradziła mi się udać przemiła konsultantka z infolinii Apple. No cóż nie tego się do końca spodziewałem.



#22 Jackpe

Jackpe
  • 187 postów

Napisano 13 maja 2016 - 21:24

@Skylade

Zapytam z ciekawości dlaczego nie poszedłeś od razu do Cortland Katowice, ew. iSpot? 

I nie każdy, bo w moim nic nie słychać.


Użytkownik Jackpe edytował ten post 13 maja 2016 - 21:31


#23 Skylade

Skylade
  • 14 postów

Napisano 14 maja 2016 - 18:10

@Skylade

Zapytam z ciekawości dlaczego nie poszedłeś od razu do Cortland Katowice, ew. iSpot? 

I nie każdy, bo w moim nic nie słychać.

 

Szczerze mówiąc był najbliżej :P , a i w internecie wypowiadali się, że iMad jest dobrym serwisem. Cóż widać nie bardzo :wacko: . Tak swoją drogą pan z obsługi bardzo szybko zmienia zdanie. Tak jak pisałem na początku strasznie się zdziwił, że w mac'u coś stuka, a gdy przyszło do odbioru to usłyszałem że mnóstwo to już takich przypadków mieli :blink:



#24 Piotrek.512

Piotrek.512
  • 2 postów

Napisano 08 lipca 2016 - 21:19

Witam. Mam dokładnie taki sam problem w MacBook Pro 15 retina. Kupiłem go miesiąc temu i od 2 tygodni zauważyłem niepokojący stuk z okolicy klawiatury, a dokładnie z lewe jejj strony. Byłem w Cortlandzie w Katowicach i Pan z serwisu rozkręcił komputer na co powiedział ze nic nie widać i ze wszystko ok :( Stuki jak były tak sa dalej. Nie jest to może uciążliwe i stałe ale na pewno denerwujące bo zdarza sie kiedy komputer jest pochylony. Nie za bardzo wierze zeby w kompie za 10 koła cos sie tuklo i nie było na to odpowiedzi. Macie może jakieś Inf

Pozdrawiam

#25 Kuba_S

Kuba_S
  • 15 postów

Napisano 08 lipca 2016 - 23:28

U mnie znów zaczęło stukać, ale chyba sobie odpuszczę ten temat, bo to byłaby 3 wizyta w serwisie. Komputera używam naprawdę bardzo mało i mogłoby się okazać, że więcej godzin spędza w serwisie niż używany przeze mnie. No cóż, jak dowodzi ten i podobne tematy w tym dziale nie są to urządzenia pozbawione wad...

Gdyby ktoś chciał kupić rocznego MacBooka Pro 13 Retina w idealnym stanie po dwukrotnej wymianie matrycy to proszę o kontakt na priv. Chyba przesiądę się na jakiegoś gamingowego laptopa na Windowsie.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych