Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

i-komp.pl czy ktoś z Was kupował u nich sprzęt?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
25 odpowiedzi w tym temacie

#26 bee3

bee3
  • 3 841 postów

Napisano 04 lipca 2018 - 22:49

...


Zastanawiam się na ile prawnie zgodny jest zapis, że na wymienione podzespoły udzielana jest gwarancja jedynie na 90 dni?

Gdyby warunki gwarancji Apple nie były zgodne z obowiązującym prawem, zapewne znalazłoby się wielu, którzy stawialiby Apple do pionu :)

Tu warto zauważyć, że okres gwarancji na wymienione podzespoły nie zawsze wynosi 90-dni i zależy od kraju wprowadzenia na rynek sprzętu oraz od tytułu z jakiego wykonywana jest naprawa (wymiana).

Jeżeli produkt został wprowadzony w Polsce (tzw. polska dystrybucja), a naprawa została wykonana z tytułu rocznej ograniczonej gwarancji Apple to podzespoły wymienione otrzymują (zgodnie z polskimi przepisami) nową (roczną) gwarancję. Ta sama część wymieniona w komputerze pochodzącym np. z Niemiec albo USA lub gdy wymiana nastąpiła z powodów pozagwarancyjnych nie otrzyma nowej rocznej gwarancji.
Krótsza (90-dniowa) gwarancja nie wynika więc np. z tego (jak niektórzy przypuszczają) , że część zamienna jest "gorsza" niż nowa (bo na tę samą część, ale wymienioną z innego powodu może być udzielona nowa roczna gwarancja), ale z tego że obowiązujące przepisy po prostu to dopuszczają.


  • czacha lubi to

Pomogłem ?   -  Lubię to 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych