Jump to content

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Photo
- - - - -

Pierwszy MacBook - 15' czy 13'?


  • Please log in to reply
4 replies to this topic

#1 DeathAngel

DeathAngel
  • 4 posts

Posted 24 October 2015 - 17:36

Witam!

Z gory przepraszam za brak polski znakow. Tydzien temu zepsul mi sie laptop, takze jestem zmuszony pisac na angielskiej klawiaturze.

 

No i wlasnie - zepsul mi sie laptop i stwierdzilem, ze czas na cos nowego. Uzywalem Lenovo P580, takze dosc slabego sprzetu, cale zycie pracowalem na Windowsie, a teraz mysle o zmianie na MacBooka.

 

I wlasnie zastanawiam sie co wybrac:

 

rMBP 15' 256GB SSD 2.2GHz Quad (upgrade do 2.5 bylby bardzo odczuwalny?) 16GB ram

 

rMBP 13' 512GB SSD 2.9GHz Dual, 16GB ram

 

Komputer glownie uzywany do przegladania internetu, pisania roznych prac (czesto rozne rownania matematyczne wpisywalem w Wordzie), ogladanie filmow. Zadnej obrobki wideo.

Podrozuje od czasu do czasu - raz na miesiac latam na trasie Polska - Anglia. Teraz zauwazylem, ze coraz czesciej przydalby mi sie laptop na uniwerku.

Uzywalem laptopa 15 cali i boje sie troche przesiadki na 13, ktos mial jakies doswiadczenia z taka przesiadka?

 

Niedlugo bede takze kupowal IPhona, o ile ma to jakies znaczenie.

 

I teraz pytania:

Czy roznica w dzialaniu tych MacBookow bedzie znaczna?

Ktory powinien dluzej mi posluzyc?

Czy z '15 na kolanach da rade w miare efektywnie pracowac?

 

Pozdrawiam!



#2 Marceli99-6b378dd9d9

Marceli99-6b378dd9d9
  • 156 posts

Posted 24 October 2015 - 17:58

Ja się przesiadłem na 13 calowego laptopa. Nie czuję różnicy w użytkowaniu. Kwesta przyzwyczajenia. 13 jest bardziej mobilna. Różni się głównie procesorem. 15 ma 4 rdzeniowy, a 13 2 rdzeniowy. W normalnej pracy trudno odczuć różnicę.


Edited by Marceli99, 24 October 2015 - 17:58.


#3 effe

effe
  • 6547 posts
  • SkądSzczecin

Posted 24 October 2015 - 18:06

 

Komputer glownie uzywany do przegladania internetu, pisania roznych prac (czesto rozne rownania matematyczne wpisywalem w Wordzie), ogladanie filmow. Zadnej obrobki wideo.

Podrozuje od czasu do czasu - raz na miesiac latam na trasie Polska - Anglia. Teraz zauwazylem, ze coraz czesciej przydalby mi sie laptop na uniwerku.

Uzywalem laptopa 15 cali i boje sie troche przesiadki na 13, ktos mial jakies doswiadczenia z taka przesiadka?

 

 

 

Do takich zadań nic szczególnego jeśli chodzi o parametry nie potrzebujesz. No chyba, że masz kasę i chcesz się zabezpieczyć przyszłościowo to jasne bierz lepszą specyfikacje. Co do wielkości, to 13'' jest bardziej uniwersalna, sam od 2008r (od momentu używania produktów Apple) miałem same 13'' ale nie dawno skusiłem się na 15'' z podpisu, jednak podczas podróży jest delikatnie za duża i za ciężka. 

13'' spokojnie poużywasz komfortowo w domu jak i w terenie i tą Ci radzę brać. 


iPhone 15 Pro 256GB

Lenovo LOQ


#4 DeathAngel

DeathAngel
  • 4 posts

Posted 24 October 2015 - 18:20

Wole teraz wydac troche wiecej i moc bezproblemowo korzystac ze sprzetu o, przykladowo, pol roku dluzej.

 

W takim razie zostaje wybor miedzy 256 GB SSD a 512 GB SSD. Z waszego doswiadczenia - 256 daje rade czy lepiej wiekszy dysk? Jest to 500 zl roznicy.

 

A, no i pytanie jeszcze o AppleCare - oplaca sie wedlug was brac, czy raczej nie ma sensu? Jak to wyglada w praktyce?



#5 effe

effe
  • 6547 posts
  • SkądSzczecin

Posted 24 October 2015 - 18:39

Jeśli chodzi o dysk to zależy co trzymasz na nim. Mi osobiście spokojnie starcza 128gb, aktualnie mam 256. Dane trzymam na dysku sieciowym. 


iPhone 15 Pro 256GB

Lenovo LOQ





1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users