Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Apple Watch na codzień - do czego go używacie?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
34 odpowiedzi w tym temacie

#1 Bartek88k

Bartek88k
  • 241 postów

Napisano 04 października 2015 - 14:55

Cześć,

Apple Watch to fajny gadżet, który posiada wiele funkcji. Podzielicie się ze wszystkimi informacja do czego najcześciej go używacie? Z jakich aplikacji korzystacie? W czym Wam ułatwia codzienne sprawy lub upraszcza prace?

Zacznę jako pierwszy. Najcześciej używane opcje to:
1. Sterowanie muzyka - łatwiej jest zmienić utwór w zegarku niż wyciągać telefon z kieszeni. Szczególnie przydatne w ruchu.
2. Odbieranie powiadomień w pracy. Pracując w biurze mam wyciszone dźwięki w telefonie i AW.
3. Funkcje fitnes. Używam go na siłowni, mierze ilośc dziennych kroków itd. Staram się zamknąć codziennie te trzy kółka.
4. Sprawdzanie prognozy pogody.
5. Lista zakupów w sklepie

Inne programy od Apple są dla mnie zbyt wolne na zegarku. Szybciej i bez większej frustracji wyciągnę telefon. O programach firm trzecich nie będę się nawet wypowiadać.

Użytkownik Bartek88k edytował ten post 04 października 2015 - 14:56

iPad 2, iPad 4, iPhone 4s, iPod shuffle iPhone 5s 32GB Silver

#2 North

North
  • 1 336 postów

Napisano 04 października 2015 - 17:35

Lista zakupów w jakim programie?

#3 madizal

madizal
  • 248 postów
  • SkądKatowice

Napisano 04 października 2015 - 18:34

Powiadomienia w pracy i lista zakupów podtrzymuję - u mnie WunderList



#4 Gregory

Gregory


  • 2 727 postów
  • Skądᴧ̊

Napisano 04 października 2015 - 18:55

Lista zakupów na zegarku nie jest dla mnie wygodna, bo wymaga użycia dwóch rąk: na jednej mam zegarek, drugą muszę go obsługiwać, a przecież trzymam w niej koszyk. Zdecydowanie lepiej sprawdza mi się tu telefon, wystarczy jedna ręka.

 
Oprócz tych już wymienionych rzeczy: 
 
• Używam Apple Watcha w kuchni - ustawiam minutnik, mówiąc do Siri („set timer for 15 minutes”).
• Zegarek budzi mnie też, jeśli idę spać w dzień (znów Siri, „wake me up in 40 minutes”).
• Poza granicami Polski sprawdziła się apka Currency, pozwala szybko przeliczać kursy wybranych walut.
• Dzięki Reminders Nano mam dostęp do przypomnień z iCloud (termin opłaty za prąd, za mieszkanie, różne deadline'y, takie tam). 
• Czasem odbieram telefony na Apple Watchu, ale tylko w domu, na ulicy miałbym opory, nie tylko dlatego, że gadam do ręki, ale też dlatego, że każdy słyszy współrozmówcę.
• Odbieram SMS-y i maile, czasem też odpowiadam od razu z zegarka. No i są fajne animowane buźki :)
• Próbowałem parę razy używać mapy, ale zaaaaaaaniiiiiimmmm sięęęęęę oooootwooooorzyyyyłaaaaaa i pokazała gdzie jestem, to trzy razy bym się zapytał i dziesięć razy wyjął telefon, więc to po prostu boleśnie nie ma sensu.
• Jak nie wiem, gdzie położyłem telefon, to naciskam przycisk na zegarku, a telefon piszczy.
• Zainstalowałem Ubera i myTaxi, ale jeszcze nie zamawiałem, wszystko przede mną. Ciekawe, jak dobrze wykryje adres.
• No i godzinę na nim sprawdzam!  :D

PYM Player 8.1.1 — działa od Cataliny po Sonomę

Klawiatura PYM też jest fajna – ma przecinek na klawiaturze numerycznej, twardy łącznik, jabłko  i symbol bitcoina ₿

VR, AR, XR – wszystko, co potrzebujecie wiedzieć, i czego nie potrzebujecie też.

> [ pym.uce.pl ]


#5 Bartek88k

Bartek88k
  • 241 postów

Napisano 04 października 2015 - 18:58

Lista zakupów bezpośrednio robię w systemowych przypomnieniach. Na zegarku wyświetlam je w programie Reminders Nano.

Reminders Nano autorstwa KendiTech
https://appsto.re/pl/o-r26.i

A co sądzicie o aplikacjach firm trzecich? Tez jesteście zdania, że działają one na tyle ociężale, że nie warto ich używać? Nawet na os2.
  • North lubi to
iPad 2, iPad 4, iPhone 4s, iPod shuffle iPhone 5s 32GB Silver

#6 l.gajewski

l.gajewski
  • 801 postów

Napisano 04 października 2015 - 20:44

W moim wypadku to gdyby nie fitness, to pewnie już bym sprzedał dawno Apple Watcha. Na razie też jestem bardzo zawiedziony adopcją appek pod WatchOS 2. Czekam wreszcie na zaawansowane appki biegowe. A jak jeszcze wykorzystuję AW? Odbieram powiadomienia o SMS i mailach. Czasem podyktuję jakąś odp., lub wybiorę z listy przygotowanych odpowiedzi. W zasadzie nie korzystam z appek firm 3 bo ładują się do kitu. Także appki pod os2 będą zbawieniem, ale na razie z nimi krucho.

#7 Bartek88k

Bartek88k
  • 241 postów

Napisano 04 października 2015 - 21:06

Ja często przeglądam internet w poszukiwaniu jakiś ciekawych appek na os2, które bedą działać tak szybko i sprawnie jakbym tego oczekiwał. Na chwile obecna nie znalazłem niczego ciekawego. Przykładowa aplikacja Google Maps na AW jest nieużywalna.

Szukam tez ciekawych komplikacji, które przydały by się na ekranie głównym AW. Nic nie znalazłem. Deweloperzy tez jakoś ochoczo nie wydają nic ciekawego. Wydaje mi się, że mamy urządzenie z wielkim potencjałem. Tylko brakuje pomysłów jak je wykorzystać.

Mam do Was pytanie. Często zmieniacie tarcze zegarka? Ja z uporem maniaka nieraz po kilka dziennie mam
iPad 2, iPad 4, iPhone 4s, iPod shuffle iPhone 5s 32GB Silver

#8 North

North
  • 1 336 postów

Napisano 04 października 2015 - 21:33

W moim wypadku to gdyby nie fitness, to pewnie już bym sprzedał dawno Apple Watcha. Na razie też jestem bardzo zawiedziony adopcją appek pod WatchOS 2. Czekam wreszcie na zaawansowane appki biegowe. A jak jeszcze wykorzystuję AW? Odbieram powiadomienia o SMS i mailach. Czasem podyktuję jakąś odp., lub wybiorę z listy przygotowanych odpowiedzi. W zasadzie nie korzystam z appek firm 3 bo ładują się do kitu. Także appki pod os2 będą zbawieniem, ale na razie z nimi krucho.

U mnie to samo, gdyby nie fitness i motywowanie do zamykania kółek raczej bym sprzedał.

 

Mi się spodobała komplikacja z pokazywanym aktualnym kursem walut z Forexa, ale nie znam nazwy programu i nie mogę jej znaleźć;(



#9 daf

daf
  • 121 postów

Napisano 04 października 2015 - 22:27

Dla mnie to narzędzie marzeń z appką Say&Go (nie ukrywam - sam ją stworzyłem). Jedno tapnięcie na glance, drugie w ikonkę i już mogę nagrać notatkę głosową i później wysłać ją na telefon. Dzisiaj wysłałem jeszcze do akceptacji wersję z "komplikacją" wyświetlającą liczbę notatek więc nawet nie muszę otwierać glance. Słowem - idealny inbox.

Druga sprawa, to magiczne kółeczka. Jako użytkownik (a nie progrmista), gdyby nie te 2 rzeczy, też bym sprzedał.

#10 Bartek88k

Bartek88k
  • 241 postów

Napisano 04 października 2015 - 22:33

@daf

Mógłbyś stworzyć komplikacje kalendarza? Taka duża, która była by nieaktywna w razie braku zadań i terminów? Pokazywała by tekst dopiero wtedy kiedy była by potrzeba.
  • Finkiel lubi to
iPad 2, iPad 4, iPhone 4s, iPod shuffle iPhone 5s 32GB Silver

#11 Mardok

Mardok
  • 252 postów

Napisano 05 października 2015 - 06:39

U mnie głownie Fit/SMS/Mail i jedyne czego mi brakuje to aktualnej liczby kroków w komplikacji - jakby ktoś znał jakąś aplikację która to oferuje (bo mój ulubiony Pedometer++ niestety tego nie potrafi) to byłbym wdzięczny ;)

7 / Air2 / AW / Nano / Mac Mini / MBA


#12 daf

daf
  • 121 postów

Napisano 05 października 2015 - 08:04

@daf

Mógłbyś stworzyć komplikacje kalendarza? Taka duża, która była by nieaktywna w razie braku zadań i terminów? Pokazywała by tekst dopiero wtedy kiedy była by potrzeba.

 

Hmm, a na czym dokładnie miałoby to polegać? Po prostu ma to być puste complication, które w przypadku gdy coś jest w planie w ciągu np. 24h, to ma pokazywać odpowiedni napis? Nie wiem czy przejdzie to w Apple, bo appka na telefon pewnie musi mieć rozbudowaną funkcjonalność kalendarza.

 

Napis "Brak zadań" faktycznie tak Ci przeszkadza?



#13 LoBo

LoBo
  • 3 695 postów
  • Płeć:
  • SkądŁódź

Napisano 05 października 2015 - 13:13

- aktywność - chyba bez tego AW byłby bezużyteczny

- powiadomienia z iP (większość aplikacji) - można spokojnie zrezygnować w 50-70% z telefonu ;)

- sterowanie muzyką na iP

- sterowanie gniazdkami w mieszkaniu


http://myapple.pl/fo...atur-podpisów/

Masz problem z iPhone? pomogę na terenie Łodzi


#14 basog

basog
  • 28 postów

Napisano 05 października 2015 - 14:39

- aktywność - chyba bez tego AW byłby bezużyteczny

- powiadomienia z iP (większość aplikacji) - można spokojnie zrezygnować w 50-70% z telefonu ;)

- sterowanie muzyką na iP

- sterowanie gniazdkami w mieszkaniu

 

LoBo, możesz podać więcej szczegółów o sterowaniu gniazdkami w mieszkaniu? Brzmi ciekawie.



#15 LoBo

LoBo
  • 3 695 postów
  • Płeć:
  • SkądŁódź

Napisano 05 października 2015 - 21:08

LoBo, możesz podać więcej szczegółów o sterowaniu gniazdkami w mieszkaniu? Brzmi ciekawie.

 

Gniazdka to WeMo® Insight Switch, do najtańszych nie należą ale mają dość ciekawe opcje konfiguracji jeśli masz zapotrzebowanie na kontrolowanie czasu pracy, godziny wyłączenia, synchronizacji z Twoim połączeniem itp.


http://myapple.pl/fo...atur-podpisów/

Masz problem z iPhone? pomogę na terenie Łodzi


#16 Bartek88k

Bartek88k
  • 241 postów

Napisano 05 października 2015 - 21:11

.
 
Napis "Brak zadań" faktycznie tak Ci przeszkadza?


Szczerze? Bardzo przeszkadza, na pewno nie tylko mi.
iPad 2, iPad 4, iPhone 4s, iPod shuffle iPhone 5s 32GB Silver

#17 manyoo

manyoo
  • 21 postów

Napisano 05 października 2015 - 21:13

Witam, czy uzywa ktos z was "pcalc" na AW? Jesli tak to jakimi komendami glosowymi zastapic iloczyn i iloraz?

#18 daf

daf
  • 121 postów

Napisano 06 października 2015 - 07:03

Szczerze? Bardzo przeszkadza, na pewno nie tylko mi.

A to ciekawe. Nie spodziewałbym się. Teraz mam trochę pracy, ale w wolnej chwili zobaczę.



#19 kobus

kobus
  • 787 postów
  • SkądKoźmin Wlkp.

Napisano 06 października 2015 - 07:40

Witam, czy uzywa ktos z was "pcalc" na AW? Jesli tak to jakimi komendami glosowymi zastapic iloczyn i iloraz?

ja niestety nie mam AW jeszcze ale może spróbuj multiply / divide ? 



#20 Tomek28ST

Tomek28ST
  • 168 postów
  • SkądGorzów Wlkp., PL

Napisano 06 października 2015 - 11:52

Używam do:

- sprawdzania kto dzwoni

- czytania sms/maila

- sprawdzania pogody

- funkcje fitnes

 

 

Ogólnie to jestem rozczarowany systemem watchos2. Aplikacje firm trzecich miały otwierać się szybciej bo niby są instalowane na zegarku, ale ja tego nie doświadczyłem. Była mowa o odtwarzaniu video, ale pamiętam, że na 1.0.1 pliki video np. w wiadomość też się odtwarzały, więc nie wiem o co chodzi z nowością w os2. W instagramie np. filmy się nie otwierają, a szkoda bo myślałem, że właśnie to będzie ten ameizing :) Monotonia tarcz, niczym nie zachwycają i nie ma w czym wybierać. Jeśli do końca roku nie pojawi się Siri PL to sprzedaję i dokładam do iP6s albo przechodzę na Androida i kupię Gear S2.



#21 manyoo

manyoo
  • 21 postów

Napisano 06 października 2015 - 12:15

ja niestety nie mam AW jeszcze ale może spróbuj multiply / divide ?


Dzieki ale chodzi mi o jezyk polski... Dodam ze plus/minus dziala super.

#22 qb4hkm

qb4hkm
  • 529 postów

Napisano 06 października 2015 - 14:17

spróbuj "multi plaj" :rolleyes:



#23 EmotiCon02

EmotiCon02
  • 167 postów

Napisano 14 października 2015 - 19:57

Witam, czy uzywa ktos z was "pcalc" na AW? Jesli tak to jakimi komendami glosowymi zastapic iloczyn i iloraz?

gwiazdka i ukośnik :D



#24 Wuyek

Wuyek
  • 35 postów
  • SkądKävlinge, Szwecja

Napisano 15 października 2015 - 01:21

Glowny uzytek mojego sporta to przede wszystkim silownia i jakby nie patrzec zestaw bt w samochodzie. Mozna smialo jechac i rozmawiac do zegarka. Dodatkowo, jezeli siedze w domu, albo jestem w pracy, odpowiadam na maile badz na wiadomosci w messengerze przez funkcje glosowe. Ogolnie na razie malo jest przydatnych funkcji oraz aplikacji. Miejmy nadzieje, ze z czasem deweloperzy wymysla i udoskonala roznego rodzaju apki :).


MacBook 12" 1.3Ghz Early 2015 | MacBook Air 11" Early 2014 | Apple Watch Sport 42mm Space Gray | Iphone 6 Plus 128 GB 


#25 studentmibm

studentmibm
  • 26 postów

Napisano 19 października 2015 - 10:06

Witam,

Sam noszę się z zamiarem zakupu AW  i w związku z tym chodzą mi pogłowie 2 pytania:

1) jak sprawdza się funkcja odbierania połączeń jadąc np. samochodem? czy da się komfortowo rozmawiać używając zegarka w takiej sytuacji?

2) jak mocno zesparowanie iphona z zegarkiem przekłada się na krótszy czas pracy baterii telefonu na jednym ładowaniu? Aktualnie mam iphona 6s i przy moim normalnym użytkowaniu bateria starcza na dwie doby z zapasem.

 

Będę wdzięczny za odpowiedzi.






Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych