Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

neostrada live box


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
26 odpowiedzi w tym temacie

#1 EnderTKD

EnderTKD
  • 351 postów

Napisano 02 lutego 2006 - 18:09

ma ktos to dziwadlo? dziala z maciem? ponoc ma wejscie ethernet i wbudowany ruter...

#2 Ka

Ka


  • 6 050 postów
  • SkądKraków

Napisano 02 lutego 2006 - 18:39

EnderTKD, a może to:

http://sklep.avan.pl/product/1337.html ?

Ja mam na tym od roku domowe komputery, działa bez przerwy, bez wyłączenia. Bez żadnych kłopotów. Wpisujesz w panel routera ( dostępny spod przeglądarki pod adresem http://10.0.0.2 ) login do neostrady, hasło i działa. Każdy kolejny komputer ( może ich być 5) bierze sobie automatycznie hasło i działa już bez konfiguracji.

Nie wiem ile kosztuje to o co pytasz ale to jest w całkiem rozsądnych kosztach. Zwłaszcza na allegro.

Pzdr

#3 JSG

JSG
  • 5 459 postów

Napisano 02 lutego 2006 - 19:04

Właśnie mi ED wyjaśnił że to jest tak że jak już mas neonke to ten ruterek bierzesz w dzierżawę i płacisz 9zł miesięcznie. Jak nie masz jedznorazowo 200 na ruter to to nie jest złe rozwiązanie (ok 100zł rocznie.) Mi wydaje się że z maciem będzie to działać jako klasyczny ruter, tylko czemu na stronie TP piszą że tylko przez ethernet, czyli nie przez WiFi :? czyżby spece z neostrady zakładali że mac i linux nie obsługują sieci bezprzewodowej. Mnie ciekawi jak to się ma do sufitu :?: czy jak postawie ruter na parterze to czy bez problemu będę miał internet na piętrze... w dodatku na dole stoi piec z 98 a na górze mini :?

#4 elrobsono

elrobsono
  • 1 516 postów
  • SkądBarcelona, ES

Napisano 02 lutego 2006 - 19:07

Jak postawisz na górze to na dole powinieneś mieć sieć, wszystko zależy od siły sygnału stacji nadawczej.

#5 tees

tees
  • 93 postów

Napisano 02 lutego 2006 - 19:13

Byłem na prezentacji

Livebox tp.

Ładne, podobne Apple'owskiemu wzornictwo.

#6 JSG

JSG
  • 5 459 postów

Napisano 02 lutego 2006 - 19:21

To już czytaliśmy tess Może jakieś wrażenia z tej prezentacji odnośnie kompatybilności z maciem :?


Jak postawisz na górze to na dole powinieneś mieć sieć, wszystko zależy od siły sygnału stacji nadawczej.


Tyle że jak napisałem na dole stoi piecyk z 98 i sie nie zmieni a na pierwszą edycje 98 raczej z odbiornikiem sieci bezprzewodowej, czy to PCI czy USB (jest 2.0 bo się popsuło i włożyłem PCI-dzielny byłem :lol: ) a do mini nie ma problemu... :) co do stawiania góra dół to jeśli miało by tak być to lepsze rozwiązanie to parę metrów kabla i najprostszy ruter :? albo może jakiś z wifi ale z anteną którą można zamocować za oknem i na górę podobny odbiornik :?

#7 EnderTKD

EnderTKD
  • 351 postów

Napisano 02 lutego 2006 - 19:43

Ten microm ktory podal insider jest ok ale to zawsze 200 zeta od razu z kieszeni. a ten ruter neostrady kosztuje w dzierzawie 9 zl miesiecznie wiec maly pieniadz. z tego co mi powiedzieli na infolinii ruter powinien dzialac z makiem rpzez ethernet. nie wiem tylko (zapytalem zapytac) czy bede mogl udostepniac neta do pc droga radiowa do mojej karty planet czy musze kupic cos innego.

[ Dodano: 2006-02-02, 19:44 ]
i z tego co mi powiedzieli telepunkcie z przechodzeniem sygnalu przez sciany sa problemy
to jest celowy zabieg zeby nie udostepniac neta sasiadowi

#8 Ka

Ka


  • 6 050 postów
  • SkądKraków

Napisano 02 lutego 2006 - 21:14

EnderTKD, dzierzawa brzmi atrakcyjnie ale sprzet ciagle jest wtedy wlasnoscia TP SA. Przypadkiem wylejesz na niego kawe i bedziesz mial klopoty... Poza tym po ilu miesiacach dzierzawy to przechodzi na Twoja wlasnosc? Bo w ten sposob mozesz placic to 9 zeta ale po 10 miesiacach to juz 90 zeta a po 20 miesiacach 180 zeta i ciagle urzadzenie jest wlasnoscia tepesa a Ty masz 180 zeta mniej... To tylko propozycja, oczywiscie, zrobisz jak bedzie dla Ciebie bardziej oplacalne.

#9 EnderTKD

EnderTKD
  • 351 postów

Napisano 02 lutego 2006 - 21:20

hmmm moze masz racje. musze przemyslec. kusi mnie ta mozliwosc dzielenia lacza przez wifi bo nie musial bym ciagnac kabla do drugiego pokoju.

#10 krzyfar

krzyfar

    The Hunter

  • 5 642 postów
  • Płeć:

Napisano 02 lutego 2006 - 21:32

http://neostrada.pl/..._tekst&p1=28659

Tu jest wszystko :wink:

I najciekawsze fragmenty:

modem współpracuje z komputerami MAC i Linux przez port Ethernet


Czy można kupić modem livebox tp?
Nie. Modem livebox tp jest własnością Telekomunikacji Polskiej i na potrzeby usługi neostrada tp jest udostępniany abonentom tej usługi. TP udostępni tylko jeden modem livebox tp na jednej linii telefonicznej. W przypadku, gdy Klient posiada już modem udostępniony przez TP (np. z promocji letniej), warunkiem udostępnienia modemu livebox tp będzie zwrot wcześniej przekazanego Klientowi urządzenia.


Abonament miesięczny za udostępnienie modemu livebox tp wynosi 10 zł brutto.


Co należy zrobić w przypadku utraty/kradzieży modemu livebox tp?
Klient jest zobowiązany do niezwłocznego powiadomienia TP (infolinia techniczna - 0800 102 102) o utracie/kradzieży udostępnionego modemu livebox tp. W takim przypadku abonent usługi zostanie obciążony opłatą, określoną w cenniku ("Odszkodowanie za modem livebox tp - 600zł")


W przypadkach opisanych poniżej:
zerwanie plomby gwarancyjnej
mechaniczne uszkodzenie modemu
kradzież
zestaw zwrócony bez modemu (brak modemu w opakowaniu zbiorczym)
brak zwrotu w terminie 14 dni od wygaśnięcia umowy
nastąpi obciążenie Klienta odszkodowaniem


Czyli taka super propozycja to to nie jest. Chyba lepiej kupić własny router :wink:

#11 db

db
  • 771 postów

Napisano 02 lutego 2006 - 22:03

według mnie to najlepiej poprostu kupić standardową neostradę, dokupić routerek wifi i masz juz neta bezprzewodowego bo jak widać tp chce na wszystkim jak zwykle zarobić :(

#12 Ka

Ka


  • 6 050 postów
  • SkądKraków

Napisano 02 lutego 2006 - 22:24

no ale roouterek wifi jest jednak sporo drozszy. A jak sie korzysta z kommputerka w tych samych miejscach to i kabelki obleca... No i mniej roboty z zabezpieczaniem przed wscibskimi sasiadami :)

#13 db

db
  • 771 postów

Napisano 02 lutego 2006 - 23:50

Nom ale jak juz ktoś chce chodzić z laptopkiem po całym domu, z pokoju do pokoju to juz jest problem.

#14 hubiii

hubiii
  • 1 341 postów
  • Skądwroclaw

Napisano 03 lutego 2006 - 00:01

ja teraz kupuje 6 mbit :) heh i ogien :) nie bawie zie w wifi :) moze w lato sobie zaloze bo fajnie w altance by bylo posiedziec i poserfowac - ale to podchdzi chyba juz pod nalog :D

#15 Ka

Ka


  • 6 050 postów
  • SkądKraków

Napisano 03 lutego 2006 - 00:03

Nom ale jak juz ktoś chce chodzić z laptopkiem po całym domu, z pokoju do pokoju to juz jest problem.


To jest juz nalog ;P

#16 db

db
  • 771 postów

Napisano 03 lutego 2006 - 11:03

heh niby tak ale skoro chcem mieć neostrade bezprzewodową to wypadałoby gdyby w jej zasięgu był cały dom, bo siedzenie w jednym pokoju to troche nie to. Równie dobrze moge sobie podłączyć kabelek i takze bede uwiązany do jednego pokoju :)

#17 krismiszcz

krismiszcz
  • 2 414 postów
  • SkądLUBLIN

Napisano 03 lutego 2006 - 11:25

EnderTKD przeczytałem wcześniej że chcesz dzielić łącze ze swoim sąsiadem. Może lepiej wspólnika obciążyć kosztami założenia siecie chociaż w 50%.

Proponuje zakupić Access Pointa z Anex-em do Neostrady. Mianowici idziesz do sklepu mówisz: "Panie, mam Neonke i chce mieć w domu wifi" - Tylko nieprzyznawaj się, że masz Mac-a :mrgreen:

Podstawa:
AP musi mieć:
- zew. antene dipolową - najczęściej jest to 3dbi (wtedy ściana nie jest wielką przeszkodą do pokonania)
- port WAN na RJ11 - linia telefoniczna
- i jak chcesz mieć sieć zapomocą kabla to musi mieć switch RJ45 - najczęściej jest 4 porty.

Konfiguracja Access Pointa jest banalnie prosta (wszystko za pomocą przeglądarki www) - dostaniesz instrukcje albo na stronie producenta jest opis konfiguracji.

Jeśli masz jakieś pytania to zapraszam na priv ;-)

#18 Ka

Ka


  • 6 050 postów
  • SkądKraków

Napisano 03 lutego 2006 - 12:58

A,cholercia, tego z sasiadem to nie doczytalem...

#19 reeye

reeye

  • 1 506 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 03 lutego 2006 - 13:13

zew. antene dipolową - najczęściej jest to 3dbi (wtedy ściana nie jest wielką przeszkodą do pokonania)


Sciana faktycznie nie. Jednak strop może zbyt silnie tłumić fale.

Może tutaj znajdziesz coś interesującego: http://www.myapple.p...opic.php?t=1142

#20 krismiszcz

krismiszcz
  • 2 414 postów
  • SkądLUBLIN

Napisano 03 lutego 2006 - 13:31

reeye, zgadza się ;-) strop posiada "wiązania" metalowe druty itp... ale ja robiłem tak:
- za pomocą kanału wentylacyjnego na strych wyprowadziłem skrętke do której podłaczyłem AP
- AP umieściłem w centralnej części strychu
- Antene w AP była w poziomie (czyli równolegle ze stropem) - testowałem różne pozycje anteny, jedynie to było dla mnie optymalne.

finito ;-)

p.s na Allegro można kupić zestaw za około 15zl, za pomocą którego ciągniesz tylko skrętke bez kabla zasilającego. Napięcie do AP idzie po skrętce.

#21 hwojtek

hwojtek
  • 1 273 postów
  • SkądGrzebienisko - Warszawa - cała Europa

Napisano 03 lutego 2006 - 13:57

Jeśli ma Power Over Ethernet oczywiście.

#22 reeye

reeye

  • 1 506 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 03 lutego 2006 - 14:08

p.s na Allegro można kupić zestaw za około 15zl, za pomocą którego ciągniesz tylko skrętke bez kabla zasilającego. Napięcie do AP idzie po skrętce.


Albo samodzielnie poprowadzic napiecie z zasilacza po nieuzywanych przewodach np jasny-brazowy , brazowy.

#23 Krzysiek

Krzysiek
  • 4 184 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 03 lutego 2006 - 14:20

Albo samodzielnie poprowadzic napiecie z zasilacza po nieuzywanych przewodach np jasny-brazowy , brazowy.


ogolnie kable nieuzywane sa po to aby informacja przesylana uzywanymi kabelkami nie ulegala znieksztalceniu poprzez wzajemna indukcje, wiec nie wiem czy tak bezkarnie mozna dac napiecie na nieuzywanych kablach... ma malych dystansach to nie ma znaczenia (do 10m, tak mnie przynajmniej w szkole uczono ;) )

#24 reeye

reeye

  • 1 506 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 03 lutego 2006 - 14:36

myapple, oj chyba nie byłeś pilnym uczniem :twisted:
Dla standardowych rozwiązań ethernetowych wykorzystywane są 2 pary z 4
zatem pozostają dwie nieużywane.


ogolnie kable nieuzywane sa po to aby informacja przesylana uzywanymi kabelkami nie ulegala znieksztalceniu poprzez wzajemna indukcje


Dobre skojarzenie ale błędne wnioski.

Skrecenie par występuje w tym właśnie celu.

#25 Krzysiek

Krzysiek
  • 4 184 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 04 lutego 2006 - 10:03

Dobre skojarzenie ale błędne wnioski.

Skrecenie par występuje w tym właśnie celu.


no widzisz teraz juz jestem "mondżejszy" :D :mrgreen: :mrgreen:




Użytkownicy przeglądający ten temat: 4

0 użytkowników, 4 gości, 0 anonimowych