Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Problem z "ćwiczeniami" w Apple Watch


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
25 odpowiedzi w tym temacie

#1 rysiekbe

rysiekbe
  • 5 postów

Napisano 24 września 2015 - 08:00

Witam,

Może prozaiczne pytanie - ale jak przymusić watch-a aby zaczął zliczą ćwiczenia. Nie ma problemów ze zliczeniem "w ruchu" i "na nogach" - ale za diabła nie pokazuje "ćwiczeń". Od rana do wieczora mam pokazane "1 z 30 min". Korzystam z treningu - chodzę po parę kilometrów (jeżdżę na rowerze itp) - wszytko jest tam zliczone (kalorie, czas droga itp.) ale ćwiczenia dalej pozywane są jako 1 lub niewiele więcej. Fakt w niektórych dniach udało mi się trochę ruszyć zielone kółko postępu ćwiczeń np. 12/30 min itp. lecz nie zawsze to występuję i nie wiem od czego to zależy. Może mam coś nie tak ustawione? - ale gdzie?. Proszę o pomoc.

Załączam zrzut ekranu z aktywności.Załączony plik  2015-09-24 08.51.07.png   189,17 KB   2 Ilość pobrań



#2 Sami_1

Sami_1
  • 80 postów

Napisano 19 października 2015 - 13:54

Mam w sumie ten sam problem choć u mnie pokazuje kalorie (w ruchu) i coś w ćwiczeniach - bez kontroli nad tym kompletnie. Na nogach zawsze podaje mi 0 :( Niestety forum milczy w tym temacie...



#3 manyoo

manyoo
  • 21 postów

Napisano 17 listopada 2015 - 21:00

Ja tak samo, ale tylko dzis. " na nogach pokazuje mi 1g z 12g. Wczesniej wszystko dzialalo a dzis niebieski krąg ledwie tylko ruszyl. Jak ktos bedzie cos wiedzial to prosze o ponoc

#4 Paweł Trela

Paweł Trela
  • 34 postów
  • SkądChicago

Napisano 18 listopada 2015 - 00:58

Mi pokazuje jak ustawie sobie np bieg czy inne na 30 min to dodaje do bilansu dziennego jedynie nie rozpoznaje sam kiedy biegam ,cwicze itd

#5 Gustawus-OSL

Gustawus-OSL
  • 26 postów
  • Płeć:
  • SkądOslo

Napisano 19 listopada 2015 - 14:54

Witam,

Może prozaiczne pytanie - ale jak przymusić watch-a aby zaczął zliczą ćwiczenia. Nie ma problemów ze zliczeniem "w ruchu" i "na nogach" - ale za diabła nie pokazuje "ćwiczeń". Od rana do wieczora mam pokazane "1 z 30 min". Korzystam z treningu - chodzę po parę kilometrów (jeżdżę na rowerze itp) - wszytko jest tam zliczone (kalorie, czas droga itp.) ale ćwiczenia dalej pozywane są jako 1 lub niewiele więcej. Fakt w niektórych dniach udało mi się trochę ruszyć zielone kółko postępu ćwiczeń np. 12/30 min itp. lecz nie zawsze to występuję i nie wiem od czego to zależy. Może mam coś nie tak ustawione? - ale gdzie?. Proszę o pomoc.

Załączam zrzut ekranu z aktywności.attachicon.gif2015-09-24 08.51.07.png

 

O ile się nie mylę chodzi ci abyś w aplikacji Aktywność widział swoje ćwiczenia, wystarczy wybrać opcje Trening w prawym górnym rogu aplikacji Aktywność.

 

20151119_122442000_iOS.png


Użytkownik Gustawus-OSL edytował ten post 19 listopada 2015 - 15:47

Pozdrawiam, Gustawus !


#6 MaciejNowak

MaciejNowak
  • 2 148 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 19 listopada 2015 - 15:12

Nie wydaje mi się aby o to chodziło. Koledze AW nie "zlicza ćwiczeń bez włączenia Treningu".


Surface Pro 6 / iPhone 11 Pro Max / iPad Pro 11

 


#7 Gustawus-OSL

Gustawus-OSL
  • 26 postów
  • Płeć:
  • SkądOslo

Napisano 19 listopada 2015 - 16:02

Mam w sumie ten sam problem choć u mnie pokazuje kalorie (w ruchu) i coś w ćwiczeniach - bez kontroli nad tym kompletnie. Na nogach zawsze podaje mi 0 :( Niestety forum milczy w tym temacie...

 

Zegarek nie zlicza opcji na nogach jeżeli jest zablokowany, być możne przywrócenie ustawień domyślnych coś pomoże w tej sprawie.


Pozdrawiam, Gustawus !


#8 imrik

imrik
  • 3 471 postów
  • SkądWrocław, Poland

Napisano 19 listopada 2015 - 22:24

Chodzi o ten środkowy krąg? Z tego co rozumiem nie wliczają się w to treningi. One są osobno zliczane i wyświetlane na telefonie.

 

Ten środkowy pasek wypełnia się jedynie w tle, wymagana aktywność to "żwawy spacer" lub więcej.


  • MaciejNowak lubi to

#9 manyoo

manyoo
  • 21 postów

Napisano 20 listopada 2015 - 16:53

Ja mam pytanie odnosnie aplikacji trening na aw.
Jak skasowac wczesniej zapisany trening? Zapisałem sobie taki krotki "marsz na sali" a teraz nie moge sie go pozby...

#10 Gustawus-OSL

Gustawus-OSL
  • 26 postów
  • Płeć:
  • SkądOslo

Napisano 20 listopada 2015 - 20:13

Ja mam pytanie odnosnie aplikacji trening na aw.
Jak skasowac wczesniej zapisany trening? Zapisałem sobie taki krotki "marsz na sali" a teraz nie moge sie go pozby...

 

Da się, trening ten możesz usunąć w aplikacji Zdrowie / Treningi (wybierasz trening z listy i przesuwasz na ekranie w lewo), gdy go tam usuniesz zostaje automatycznie wykasowany z aplikacji Aktywność.


Użytkownik Gustawus-OSL edytował ten post 20 listopada 2015 - 20:14

Pozdrawiam, Gustawus !


#11 manyoo

manyoo
  • 21 postów

Napisano 20 listopada 2015 - 21:18

Dzieki, dokladnie tak jak napisales.

#12 jovi123

jovi123
  • 41 postów

Napisano 21 listopada 2015 - 16:46

Zegarek nie zlicza opcji na nogach jeżeli jest zablokowany, być możne przywrócenie ustawień domyślnych coś pomoże w tej sprawie.

zablokowany?? jaki zablokowany?,  że akurat nie zlicza aktywności na nogach o czym ty piszesz


Użytkownik jovi123 edytował ten post 21 listopada 2015 - 16:50


#13 Gustawus-OSL

Gustawus-OSL
  • 26 postów
  • Płeć:
  • SkądOslo

Napisano 22 listopada 2015 - 01:33

zablokowany?? jaki zablokowany?,  że akurat nie zlicza aktywności na nogach o czym ty piszesz


Jeżeli masz zablokowany zegarek na PIN, czyli masz tą ikonkę kłóteczki na ekranie o góry, w tym czasie Apple Watch nie zlicza aktywności.

Pozdrawiam, Gustawus !


#14 jovi123

jovi123
  • 41 postów

Napisano 22 listopada 2015 - 08:23

Jeżeli masz zablokowany zegarek na PIN, czyli masz tą ikonkę kłóteczki na ekranie o góry, w tym czasie Apple Watch nie zlicza aktywności.

ok rozumiem ale nawet nie wiedziałem o tej blokadzie a na nogach nie zlicza i tylko na nogach ponieważ reszta działa chyba że jest jeszcze jakiś myk np. może musi być włączona funkcja nadgarstka ponieważ mam wyłączoną lub inna funkcja


Użytkownik jovi123 edytował ten post 22 listopada 2015 - 08:26


#15 Gustawus-OSL

Gustawus-OSL
  • 26 postów
  • Płeć:
  • SkądOslo

Napisano 22 listopada 2015 - 11:10

ok rozumiem ale nawet nie wiedziałem o tej blokadzie a na nogach nie zlicza i tylko na nogach ponieważ reszta działa chyba że jest jeszcze jakiś myk np. może musi być włączona funkcja nadgarstka ponieważ mam wyłączoną lub inna funkcja

 

Jeżeli masz wyłączoną funkcję "Wykrywanie Nadgarstka" część aktywności nie będzie mierzona i zliczana !


Pozdrawiam, Gustawus !


#16 jovi123

jovi123
  • 41 postów

Napisano 22 listopada 2015 - 17:43

Jeżeli masz wyłączoną funkcję "Wykrywanie Nadgarstka" część aktywności nie będzie mierzona i zliczana !

tak o tym wspomniałem ponieważ logicznie mi się to nasuneło ale zaraz będę testował i dam znać


i tak jak przypuszczałem wszystko działa



#17 azak43

azak43
  • 314 postów

Napisano 08 grudnia 2015 - 19:09

Panowie, zapytam z innej beczki.

 

Czy jest możliwość przeglądania danych  z aplikacji "Zdrowie" lub "Aktywność" na  Ipadzie Air 2 z  IOS 8 ?



#18 ZatoR-ek

ZatoR-ek
  • 183 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 09 grudnia 2015 - 15:24

Panowie, zapytam z innej beczki.

 

Czy jest możliwość przeglądania danych  z aplikacji "Zdrowie" lub "Aktywność" na  Ipadzie Air 2 z  IOS 8 ?

Do pełnego działania Watch potrzebuje iOS9 :)


My kit: iMac 21,5 Mid 2011 & MBP 13,3 Touch Bar 2016 || iP 11 Pro Max 512 GB White & iP X 64GB Black || AW4 44mm GPS + Cellular

#19 madhunt3r

madhunt3r
  • 2 530 postów

Napisano 14 grudnia 2015 - 10:40

Czy trzeba miec wlaczone sledzenie ruchu w aplikacji Zdrowie w iPhonie bezpośrednio poprzez koprocesor m9 aby zliczal aktywność Apple Watch?


iPhone 11 Pro Max | Macbook Air 13


#20 ZatoR-ek

ZatoR-ek
  • 183 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 15 grudnia 2015 - 15:40

Czy trzeba miec wlaczone sledzenie ruchu w aplikacji Zdrowie w iPhonie bezpośrednio poprzez koprocesor m9 aby zliczal aktywność Apple Watch?

 

U mnie jest włączony i wtedy działa.


My kit: iMac 21,5 Mid 2011 & MBP 13,3 Touch Bar 2016 || iP 11 Pro Max 512 GB White & iP X 64GB Black || AW4 44mm GPS + Cellular

#21 madhunt3r

madhunt3r
  • 2 530 postów

Napisano 15 grudnia 2015 - 18:13

Serio trzeba miec koprocesor m9 w iphonie wlaczony aby Watch zliczał aktywoność, nie ma swoich czujników zegarek?


iPhone 11 Pro Max | Macbook Air 13


#22 krzysztof_wpr

krzysztof_wpr
  • 3 postów

Napisano 19 grudnia 2015 - 10:21

Moim zdaniem do badania sprawności przez AW nie jest konieczne włączenie śledzenia ruchu w iPhone. Ale jest taki szczególny przypadek - mam zainstalowaną aplikację StepCard, która umożliwia włączenie komplikacji z ilością kroków (działa bardzo dobrze i na bieżąco). Ta funkcja nie działa, jeśli nie jest włączone śledzenie ruchu na iPhone i nie jest zaznaczony program StepCard w ustawieniach "Ruch i sprawność".



#23 Robert Stępczyński

Robert Stępczyński
  • 2 postów

Napisano 24 stycznia 2016 - 16:46

moje doświadczenia z środkowym paskiem (zielonym) w aktywnościach zegarka są takie, że to musi być dość agresywny, równomierny sposób ćwiczenia - równomierny szybki marsz albo np. z dziś regularny ruch przy konsoli do gier (zaliczyło mi 12 min). Generalnie trudno te zadanie zrobić.  



#24 Mardok

Mardok
  • 252 postów

Napisano 24 stycznia 2016 - 17:27

Trudno?! Przecież to najprostsze do wykonania "kółko" z wszystkich trzech ...

Użytkownik Mardok edytował ten post 24 stycznia 2016 - 17:31

7 / Air2 / AW / Nano / Mac Mini / MBA


#25 Papla72

Papla72
  • 26 postów
  • SkądMilanówek

Napisano 02 października 2016 - 20:48

Chciałbym odświeżyć temat.

Mój problem jest następujący - gdy jeżdżę na rowerze włączam trening na AW. Do tej pory (mam AW od około 1,5 miesiąca) zliczał mi ten trening do ćwiczeń w aplikacji Zdrowie na iPhone. Od tygodnia niestety tego nie robi. Oczywiście pokazuje jazdę jako trening, jednak pomimo prawie godziny dosyć intensywnej jazdy przestał to wliczać, lub wlicza częściowo. Dzisiaj np. jazda około godziny ze stałym tępem a wliczył mi do ćwiczeń około 25 minut.

Czy wiecie jak to zmienić? 






Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych