Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

iCloud 1TB a dysk 256gb


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
5 odpowiedzi w tym temacie

#1 eiopo

eiopo
  • 47 postów
  • SkądWrocław, Poland

Napisano 17 września 2015 - 22:39

Cześć,

 

czy w iCloud Drive jest możliwość synchronizacji wybiórczej? Załóżmy, że w iCloud Drive mam 500gb danych to jak to się synchronizuje z moim makiem, który ma tylko 256gb?



#2 Yellowfrog

Yellowfrog
  • 1 548 postów
  • Płeć:

Napisano 17 września 2015 - 22:49

Cześć,

 

czy w iCloud Drive jest możliwość synchronizacji wybiórczej? 

 

Nie.



#3 eiopo

eiopo
  • 47 postów
  • SkądWrocław, Poland

Napisano 21 września 2015 - 14:37

no właśnie, dzięki za potwierdzenie.



#4 bonq07

bonq07
  • 140 postów

Napisano 01 października 2015 - 08:33

Szybkie pytania:
 

Mam wykupioną subskrypcję iCloud na 200GB. Wrzuciłem na iCloud Drive plik 500mb, w Finderze przez jakiś czas pokazywał się jako niepobrany, teraz nie ma tego oznaczenia a dodatkowo w oprogramowaniu do oczyszczania dysku widnieje wśród plików.

1.Czy to oznacza, że mam go fizycznie na dysku i że został pobrany automatycznie?
2.Czy zatem zajmuje on miejsce zarówno na dysku Mac’a jak i iCloud?
3 Czy jeśli go usunę z dysku Mac’a to zniknie z iCloud?
4.Czy istnieje możliwość wyboru plików które chcę synchronizować, ewentualnie zablokowanie auto synchronizacji i ściągania tylko plików których zażądam w zakładce iClodu Drive w Finderze (ale żeby nadal były widoczne „duchy” plików które są w chmurze z dopiskiem „niepobrany” jak na początku)?

Jeśli jest tak jak myślę, to bez sensu jest powielanie plików od których chcę odciążyć dysk fizyczny i trzymać je w chmurze.


<p>iPhone 6S, iPad Mini Retina

#5 Mariusz Piaścik

Mariusz Piaścik
  • 902 postów
  • SkądPoznan, Poland, Poland

Napisano 01 października 2015 - 16:27

Szybkie pytania:
 

Mam wykupioną subskrypcję iCloud na 200GB. Wrzuciłem na iCloud Drive plik 500mb, w Finderze przez jakiś czas pokazywał się jako niepobrany, teraz nie ma tego oznaczenia a dodatkowo w oprogramowaniu do oczyszczania dysku widnieje wśród plików.

1.Czy to oznacza, że mam go fizycznie na dysku i że został pobrany automatycznie?
2.Czy zatem zajmuje on miejsce zarówno na dysku Mac’a jak i iCloud?
3 Czy jeśli go usunę z dysku Mac’a to zniknie z iCloud?
4.Czy istnieje możliwość wyboru plików które chcę synchronizować, ewentualnie zablokowanie auto synchronizacji i ściągania tylko plików których zażądam w zakładce iClodu Drive w Finderze (ale żeby nadal były widoczne „duchy” plików które są w chmurze z dopiskiem „niepobrany” jak na początku)?

Jeśli jest tak jak myślę, to bez sensu jest powielanie plików od których chcę odciążyć dysk fizyczny i trzymać je w chmurze.

 

Niestety... Usługi sieciowe Apple nadal kuleją... :( Obawiam się, że jak usuniesz z dysku to z chmury też poleci (tak samo jak z Biblioteką Zdjęć). iCloud nie ma możliwości synchronizacji wybiórczej...


Użytkownik Mariusz Piaścik edytował ten post 01 października 2015 - 16:28


#6 bonq07

bonq07
  • 140 postów

Napisano 01 października 2015 - 17:57

Dziękuję za odpowiedź. W takim razie trzeba poczekać aż pójdą po rozum do głowy.


<p>iPhone 6S, iPad Mini Retina




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych