Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

iPhone 5 - bateria do wymiany?


Najlepsza odpowiedź koliberek1 , 07 września 2015 - 20:29

Każda bateria z allegro (oprócz tych z demontażu) to zamienniki, które nie mają z oryginałem nic wspólnego. Co nie znaczy, że są złe, bo są pewnie w tej samej fabryce tłuczone co oryginały i mają te same parametry. Ja osobiście w ip5 miałem takie same objawy, dziwne skoki stanu naładowania - 20%, nagle po podpięciu ładowarki 50%, spadki po 15-20% w minutę, itd. Ewidentnie bateria kończy swój żywot. Spokojnie możesz kupić tą co pisałeś, ja wymieniałem już w dwóch ip5 i obie działały bez zarzutu. Co do kosztów wymiany, to nie jest to trudne, a na youtubie jest cała masa poradników,  mi zajęło to 5 min. Jeśli się nie boisz to można spróbować:)

Przejdź do postu


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
5 odpowiedzi w tym temacie

#1 Pernia

Pernia
  • 26 postów

Napisano 07 września 2015 - 17:54

Witam serdecznie,

borykam się z dość sporym problemem w swoim ip5, mianowicie bateria drenuje mi w zatrważającym tempie. Mam wyłączony fetch maili, odświeżanie w tle ( dla wszystkich apek ), czy też usługi lokalizacji. Telefon w trybie standby wytrzymuje koło 11 godzin, do tego bateria schodzi z niego nierównomiernie. Mam tu na myśli to, że przy naładowaniu go do 100% będzie miał tą stówę przez 40 minut, potem procenty będą lecieć w oczach. Przy pozostawieniu telefonu w trybie spoczynku na 5 minut czas w użyciu podniósł się o 2 minuty, czy to nie jest trochę za dużo? Telefon przy standby wytrzymuje maksymalnie z 13 godzin, po 8 godzinach w pracy gdzie raz na 20 minut sprawdzę godzinę i ewentualnie odpiszę na smsa, tracę 60%. Dochodzi do tego fakt, że telefon przy 20 paru procentach samoczynnie się wyłącza i pokazuje pustą baterię. Parokrotny reset włącza na parenascie sekund telefon, uruchamia się jednak za każdym razem z innym procentem baterii. Czy to znak, że bateria ewidentnie nadaje się do wymiany? Dodam może, że podłączając telefon do ładowania często gęsto też są jakieś niedokładności, np dzisiaj przyszedłem do domu mając 39%, w momencie podłączenia do ładowania bateria pokazała 50%. Po odłączeniu ładowarki znowu 39, podłączając znowu 50... Robiłem już dwukrotnie restore, nic to nie pomagało. Nie jestem jednak pewien, czy nie jest w nim coś sknocone - miałem poprzednio ip5 black z iOS 8.4 na którym był zrobiony jailbreak i z tym też jailbreakiem robiony był backup - przywracałem tą kopię 8.4.1 na tym telefonie, powinienem stawiać od nowa cały system?

 

Zakładając jednak, że padła bateria - pisałem już do iDoctor oraz iRestore - oferują wymianę baterii za 200 zł, z tym, że jest to zamiennik, nikt z oczywistych względów nie oferuje oryginalnej. Przeglądajac allegro, baterie do ip5 kosztują zawrotne kwoty 30-50zł, a dość dobry serwis w Gdyni zaoferował mi wymianę baterii ( przy dostarczeniu części ) za symboliczne 3 dyszki. Pojawia się tu pytanie, czy ma ktoś jakieś doświadczenie z bateriami z allegro  ( pierwszy lepszy przykład - http://allegro.pl/or...5541018781.html ), czy są one bezpieczne?

Dodaję w załączniku screenshot z backupbota - w tym momencie po ponad 500cyklach ładowania pokazuje rzeczywistą pojemność rzędu 900mah, jeszcze pare dni temu było 1000.

Z góry dzięki

 

Załączony plik  bateria.png   7,17 KB   0 Ilość pobrań


Użytkownik Pernia edytował ten post 07 września 2015 - 17:55


#2 koliberek1

koliberek1
  • 1 091 postów
  • SkądRadom, Poland

Napisano 07 września 2015 - 20:29   Najlepsza odpowiedź

Każda bateria z allegro (oprócz tych z demontażu) to zamienniki, które nie mają z oryginałem nic wspólnego. Co nie znaczy, że są złe, bo są pewnie w tej samej fabryce tłuczone co oryginały i mają te same parametry. Ja osobiście w ip5 miałem takie same objawy, dziwne skoki stanu naładowania - 20%, nagle po podpięciu ładowarki 50%, spadki po 15-20% w minutę, itd. Ewidentnie bateria kończy swój żywot. Spokojnie możesz kupić tą co pisałeś, ja wymieniałem już w dwóch ip5 i obie działały bez zarzutu. Co do kosztów wymiany, to nie jest to trudne, a na youtubie jest cała masa poradników,  mi zajęło to 5 min. Jeśli się nie boisz to można spróbować:)


Iphone 7 Black | Apple Watch Space Grey | Macbook Air 13 | iPad Air

#3 macsupport

macsupport

  • 8 620 postów
  • SkądKraków

Napisano 07 września 2015 - 20:50

Jeśli Twoja bateria ma 900 mAh pojemności to jest kompletnie padnięta i już do niczego się nie nadaje. My wymieniamy kiedy ma już poniżej 1200, bo już wtedy zauważalny jest spadek czasu pracy po naładowaniu. 

Baterie które są w sprzedaży bardzo często pochodzą z demontażu o czym sami sprzedawcy czasem nawet nie wiedzą. Ciężko trafić na dobrą nową baterię. Jednak w Twojej sytuacji prawda jest taka, że każda jaką kupisz będzie lepsza.

Jeśli chcesz to możesz też telefon przysłać do nas, my mamy dobre baterie i cena za wymianę jest dużo niższa niż to co usłyszałeś w innych serwisach.

 

W przypadku iPhona 5 jest też ryzyko, ze to płyta główna rozładowuje baterię, bo znana jest usterka jednego z układów, która tak się objawia, ale u Ciebie bateria jest tak słaba, że i tak jest do wymiany, więc można wymienić i zobaczyć co będzie dalej.


Jedyny serwis sprzętu Apple w Małopolsce polecany przez MyApple.pl

ul. Kadecka 10, 30-078 Kraków

kom: 889 566 455 ; tel: 12 421 65 91


#4 Pernia

Pernia
  • 26 postów

Napisano 07 września 2015 - 21:40

Moge prosic o wycene tej baterii na priv?

#5 porywacz_zwlok

porywacz_zwlok
  • 16 postów

Napisano 08 września 2015 - 09:07

chętnie bym też się dowiedział ile kosztuje taka wymiana



#6 macsupport

macsupport

  • 8 620 postów
  • SkądKraków

Napisano 08 września 2015 - 09:55

Wysłałem wiadomości prywatne. Nie piszę cen na forum, bo potem do nas piszą z innych serwisów, że mamy za tanio.


  • porywacz_zwlok lubi to

Jedyny serwis sprzętu Apple w Małopolsce polecany przez MyApple.pl

ul. Kadecka 10, 30-078 Kraków

kom: 889 566 455 ; tel: 12 421 65 91





Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych