Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Wypychanie Microsoftu z segmentu business i games zaczyna się.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
3 odpowiedzi w tym temacie

#1 angelares

angelares
  • 885 postów
  • Skądona taka blada?

Napisano 31 sierpnia 2015 - 21:18

Hardware:

Ponieważ windows jako system jest standardem przemysłowym (i to zazwyczaj windows xp) to jeszcze parę latek Microsoft będzie miał co robić, ale widać, że Surface wyszedł im jak zawsze - to naprawdę dobry sprzęt, ale nie potrafią go sprzedać. Szkoda!

O telefonach nic nie piszę bo nie miałem i nie zamierzam - może ktoś się wypowie. Windows phona miałem raz i więcej nie chcę (to jest moja subiektywna opinia).

 

Software:

1. http://www.macrumors...medium=webfeeds

Takiego podejścia Apple jeszcze (jak mnie pamięć nie myli) nie ćwiczyło. I fajnie, że się dogadali bo ma to za sobą duży ładunek informacji. Nie wiem, kto odpowiada za tę umowę, ale to poważny krok w dziedzinie dotychczas przez Apple opuszczonej - tj. poważny business. Wiem - nie mają excel'a - jeszcze!

 

2. http://pclab.pl/news65581.html

Vulcan jako rozwinięcie API AMD Mantle niezależne od środowiska może zdetronizować DirectX - poczekamy zobaczymy. Bynajmniej czerwonym sprzedaż spada a zieloni utrzymują się jak zawsze o tej porze. Bynajmniej SteaMachines czekają na swój czas. 

 

3. http://blog.pclab.pl...acBooka,640

Świat upadł a ziemia się rozstąpiła. Onet pozwala na reklamę tego typu. O wartości artykułu nie piszę bo to są zawsze osobiste sprawy i ja autora (jako switcher sprzed paru lat) rozumiem. A nawet więcej - gratuluję mu mądrej decyzji (tak Iro wiem to tylko tajwańska elektronika i na szczęście się psuje(no offence - to miał być dowcip)). Wracając - nie widziałem windowsa 10 ale pracowałem na wszystkim od 3.1 i byłem beta testerem 7demki, którą sobie do dzisiaj chwalę. I nie spodziewałbym się, że w gazetce promującej windowsa pojawi się taki tekst. To ciekawe!

 

Pozzdro, aa

 

P.S.

Znam Piłę od pl.rec.gry.komputerowe.sprzet i pamiętam od czego zaczynał (tak - pierwowzór nazywał się pila3d)#2 Iro

Iro
  • 6 756 postów
  • Płeć:
  • SkądKatowice

Napisano 05 listopada 2015 - 10:54

ad 1. Co do Surface, to dla mnie jedynie wersja PRO, jest akceptowalna.

Nigdy nie miałem tego w rękach, ale znam zadowolonych użytkowników, którzy wcześniej korzystali z iPadów i MacBooków.

Ciekawe wykorzystanie Surface:

https://www.facebook...37054016324505/

 

ad 2. Od dawna wiadomo, że DirectX jest mocno przestarzały. Mam nadzieje, że Vulcan zmieni rynek

 

ad 3. Choć teraz częściej korzystam z mojego macbooka AIR 11", który zastąpił mi tablety, to jednak nie wyobrażam sobie życia bez stacjonarnego PC, który jest niezastąpiony w mojej pracy. Obecnie nie ma żadnego odpowiednika w produktach Apple.

Znam kilku użytkowników OSX, którzy teraz są bardzo zadowoleni z przejścia na Windows 10. I o dziwo wcale nie tęsknią.

 


Użytkownik Iro edytował ten post 05 listopada 2015 - 10:57

Muzyka i Komputery
https://iro.myapple.pl


#3 seb235-8731863dbe

seb235-8731863dbe
  • 8 114 postów

Napisano 20 marca 2016 - 22:23

Tak odnośnie Vulcan jako rozwinięcia API AMD Mantle, wygląda mi to na powtórkę biblioteki Glide od słynnej firmy 3DFx i jej kart graficznych Voodoo. 

 

Ale tak na prawdę zaczyna to mieć sens po przeczytaniu tego newsa, jeżeli faktycznie intel zacznie stosować rozwiązania graficzne AMD w swoich procesorach to będzie im zależało na promowaniu tego, co wyjdzie obu firmą na dobre. Chociaż ja osobiście wolał bym aby rynek opierał się na rozwiązaniach firmy Nvidia, jednak zawsze ich produkt finalnie jest lepiej dopracowany, lepsze wsparcie, mniej problemów z oprogramowaniem. #4 Mikołaj Maciejko

Mikołaj Maciejko
  • 2 519 postów

Napisano 21 marca 2016 - 09:25

Wypieranie MS z segmentu biznesowego to mżonka. Nie widzę żadnych nawet prób podważania pozycji MS w tym obszarze. MS jako jedyny oferuje spójny ekosystem skierowany do biznesu a Apple nie robi jakichkolwiek ruchów, żeby zaoferować coś podobnego. Na ten ekosystem składają się m. in.:

 

1. Windows Server wraz z usługą Active Directory i jej daleko idącymi konsekwencjami

2. Exchange Server

3. SQL Server

4. SharePoint

5. mnóstwo innych

 

Te wszystkie systemy są zbudowane na pewnej spójnej, całościowej koncepcji. Czy nam się to podoba, czy nie, dla dużych korporacji żadna spójna alternatywa nie istnieje. Do tego dochodzą równie dobrze zintegrowane z wyżej wymienionymi rozwiązania desktopowe.

 

I na koniec dodajmy, że Apple nie ma ani jednej propozycji, która umożliwiałaby wstawianie ich rozwiązań do serwerowni, gdzie serwery montowane są w szafach Rack.

 

Jestem przekonany, że niewchodzenie w ten segment jest przemyślaną i celową strategią Apple. Sprzedają rozwiązania konsumenckie i dla niewielkich organizacji. Dobrze im to wychodzi, zarabiają na tym krocie i najwyraźniej nie odczuwają potrzeby rozmydlania swojego wizerunku.


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych